Select Page

Chronologia kanonu

Kanon – znany też jako kanon wydawniczy, bądź nowy kanon, jest zbiorem wszelkich faktów dotyczących uniwersum Gwiezdnych Wojen oficjalnie zatwierdzonych przez Lucasfilm Ltd. W skład tego zbioru wlicza się Sagę, serial Wojny klonów oraz większość publikacji i mediów wydanych po kwietniu 2014 roku. Wcześniejsze źródła, sięgające listopada 1976 roku, znane niegdyś jako Expanded Universe, które w sporej części stanowiły tzw. stary kanon zostały przemianowane na Legendy i za wyjątkiem serii The Old Republic przestały być rozwijane.

Poniżej mamy zaszczyt przedstawić Wam CHRONOLOGIĘ obecnego kanonu, w której umieściliśmy wszystkie dotychczas wydane w Polsce pozycje, a wkrótce poszerzymy listę także o wszystkie tytuły zagraniczne. Rok 0 stanowi inwazja na Naboo, która wewnątrz uniwersum jest początkiem wszystkich najważniejszych wydarzeń. Dla ułatwienia w nawiasach umieściliśmy bardzo dobrze znane fanom datowanie według bitwy o Yavin. Klikając na interesujące nas pozycje rozwiniecie podstawowe informacje o nich, takie jak oryginalne tytuły, autorzy i daty premier. Spodziewajcie się także stale rozwijanych nowych funkcjonalności naszej chronologii. Już niebawem wprowadzona zostania opcja filtrowania oraz przeskakiwania do interesujących nas lat.


-350 (382 bby)

Path of Deceit

Tytuł oryginalny: The High Republic: Path of Deceit
Autor: Tessa Gratton, Justina Ireland
Wydanie oryginalne: Disney–Lucasfilm Press, 4 października 2022

Opis

To okres wielkiej eksploracji. Pragnąć zjednoczyć galaktykę, kanclerze Republiki wraz z dzielnymi Rycerzami Jedi, wysłali dziesiątki grup zwiadowczych w najdalsze zakątki Zewnętrznych Rubieży.

Ale jest to też okres wielkiej niepewności. Komunikacja bywa wadliwa, a wszędzie rozprzestrzeniają się plotki o tajemniczych planetach i potwornych kreaturach. Odkrywcy i piraci przemierzają Zewnętrzne Rubieże, a światy Eiram i E’ronoh toczą ze sobą Wieczną wojnę.

Tymczasem na odległej planecie Dalna, nowe zagrożenie zaczyna się ujawniać…


Convergence

Tytuł oryginalny: The High Republic: Convergence
Autor: Zoraida Córdova
Wydanie oryginalne: Del Rey, 22 listopada 2022

Opis

Rozpoczyna się kolejna przygoda nowej ery Gwiezdnych wojen, która rozgrywać się będzie na długo przed wydarzeniami Światła Jedi.

To wiek odkryć. Jedi przemierzają galaktykę poszerzając swą wiedzę na temat Mocy, a także światów i ras, które Moc spaja. Tymczasem Republika pod przewodnictwem jej kanclerzy nie ustaje w wysiłkach do jednoczenia kolejnych, bliższych i dalszych światów.

Na sąsiadujących planetach Eiram i E’ronoh trwa odwieczny konflikt, napędzany tyleż ograniczonymi zasobami, co nieograniczoną ambicją. Konflikt eskaluje i pojawia się niebezpieczeństwo opanowania kolejnych planet. Ostatnią szansą na pokój jest planowane małżeństwo członków rodzin królewskich obu planet.

Jednak zanim pokój ma okazję zagościć na sąsiadujących planetach, próba zamachu na młodą parę burzy zalążki porozumienia, a pomiędzy Eiram i E’ronoh znów wybucha wojna. By przywrócić pokój, rycerka Jedi, Gella Nattai, poprzysięga dowiedzieć się, kto stoi za zamachem. Z ramienia Republiki, w śledztwie bierze udział syn kanclerz Kyong, Axel Greylark.

Ale nieufność, jaką Axel darzy Jedi mierzyć się musi z wiarą, jaką Gella pokłada w Mocy. Nigdy wcześnie nie miała ona do czynienia z tak zadufanym i rozpieszczonym imprezowiczem, z kolei on nie przywykł do towarzystwa tak drętwej i niestrudzonej legalistki. A im dalej posuwa się ich śledztwo, tym rozwiązanie zagadki wydaje się odleglejsze. Wobec kolejnych oskarżeń i wrogów, którzy zdają się czaić za każdym rogiem, Gella i Axel muszą się nauczyć pracować razem, by rozwikłać zagadkę i uratować oba światy.

 

 


The Battle of Jedha

Tytuł oryginalny: The High Republic: The Battle of Jedha
Autor: George Mann
Wydanie oryginalne: Random House Audio, 3 stycznia 2023

Opis

[The Battle of Jedha początkowo wydana była jako słuchowisko]

Po latach konfliktu planety Eiram i E’ronoh nareszcie zdecydowały się na pokój, choć nie obyło się bez pomocy Jedi i jednego z kanclerzy Republiki, Orlena Mollo. Podczas gdy skutki wojny w postaci niedoboru jedzenia czy paliwa wciąż jeszcze odczuwalne są na Zewnętrznych Rubieżach, delegaci oby światów zdecydowali, że traktat pokojowy zostanie podpisany na neutralnym gruncie.

Mistrz Jedi Creighton Sun oraz Rycerka Jedi Aida Forte towarzyszą delegacjom, udając się z nimi na świętą planetę Jedha, by nadzorować podpisanie traktatu, które zaplanowane jest w przededniu wielkeigo Festiwalu Równowagi.

Jednak nie wszyscy na planecie Jedha witają Jedi i towarzyszące im delegacje z otwartymi ramionami i nie wszystkim w głowie jest pokój…


Cataclysm

Tytuł oryginalny: The High Republic: Cataclysm
Autor: Lydia Kang
Wydanie oryginalne: Random House Worlds, 4 kwietnia 2023

Opis

Galaktyka jest skonfliktowana. Chaos na księżycu Jedha zakończył się tragiczną w skutkach bitwą. Jedi przekonali się, że mimo pokojowych na pozór haseł, grupa znano jako Ścieżka Otwartej Dłoni na złowrogie zamiary.

Wobec zerwanej łączności, przywódczyni Ścieżki znana jako Matka, udaje się na planetę Dalna, by uciec. A Jedi nie zdają sobie sprawy, że Matka planuje spuścić ze smyczy tajemnicze, nienazwanie istoty, które mogą doprowadzić do zagłady całego Zakonu Jedi.


-200 (232 bby)

Wielka Republika. W ciemność

Tytuł oryginalny: The High Republic: Into the Dark
Autor: Claudia Gray
Wydanie oryginalne: Disney–Lucasfilm Press, 2 lutego 2021
Wydanie polskie: Wydawnictwo Olesiejuk, 17 września 2021
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza

Opis

Padawan Jedi Reath Silas uwielbia przygody – to znaczy, uwielbia o nich czytać, ale nie przeżywać. Jednak los i mistrzyni chłopaka mają wobec niego inne plany. Na opuszczonej stacji kosmicznej adept Jedi będzie musiał stawić czoło siłom, które mogą zagrozić Mocy – i dorosnąć.” W ciemność” to kolejny tytuł wyjątkowej serii „Wielka Republika”, wciągająca powieść ze świata „Gwiezdnych wojen” napisana przez jedną z najbardziej cenionych w fandomie autorek.


Wielka Republika. Światło Jedi

Tytuł oryginalny: The High Republic: Light of the Jedi
Autor: Charles Soule
Wydanie oryginalne: Del Rey, 5 stycznia 2021
Wydanie polskie: Wydawnictwo Olesiejuk, 4 maja 2021
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza

Opis

NA DŁUGO PRZED NASTANIEM NAJWYŻSZEGO PORZĄDKU, PRZED IMPERIUM I WOJNAMI KLONÓW…
JEDI OŚWIETLALI GALAKTYCE DROGĘ W WIELKIEJ REPUBLICE.

To złota era w dziejach galaktyki. Nieustraszeni nadprzestrzenni zwiadowcy wciąż poszerzają terytorium Republiki aż do najodleglejszych gwiazd. Światy prosperują pod oświeconym przywództwem senatu, a wszędzie panuje pokój, zaprowadzony dzięki mądrości i sile członków znamienitego zakonu użytkowników Mocy, zwanych Jedi. W szczytowym okresie ich służby wolni obywatele galaktyki wierzą niezłomnie w ich zdolność do stawienia czoła każdej przeszkodzie, nieważne, co przyniesie los. Jednak nawet najjaśniejsze światło tworzy cienie, a niektórych z przeszkód nie da się pokonać pomimo największych starań.

Gdy przerażająca katastrofa w nadprzestrzeni rozdziera okręt na strzępy, chmura szczątków pędzących z niezwykłą prędkością zagraża bezpieczeństwu całego układu. Nim jeszcze wybrzmi echo komunikatu z prośbą o pomoc, Jedi spieszą już na ratunek. Okazuje się jednak, że skala potencjalnej tragedii może przerosnąć nawet ich. Podczas gdy deszcz śmierci i zniszczenia grozi skruszeniem pokojowego sojuszu, który z takim trudem pomagali budować, Jedi muszą zaufać Mocy i pozwolić, by poprowadziła ich w dniu, w którym najmniejsza pomyłka może kosztować życie miliardów istot.

Jedi stawiają mężnie czoła klęsce, tymczasem poza granicami Republiki czai się nowe, śmiertelne niebezpieczeństwo. Katastrofa nadprzestrzenna może mieć znacznie poważniejsze konsekwencje, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. W mroku zaś, z dala od blasku ery oświecenia, czyha nowy wróg i kryje się sekret, który może zasiać strach nawet w sercach Jedi…


Wielka Republika. Próba odwagi

Tytuł oryginalny: The High Republic: A Test of Courage
Autor: Justina Ireland
Wydanie oryginalne: Disney–Lucasfilm Press, 5 stycznia 2021
Wydanie polskie: Wydawnictwo Olesiejuk, 16 czerwca 2021
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza

Opis

Vernestra Rwoh to szesnastoletnia, świeżo upieczona rycerka Jedi, która otrzymała zadanie pilnowania dwunastoletniej Avon Starros podróżującej na pokładzie luksusowego liniowca na niesamowitą nową stację kosmiczną, zwaną Latarnią Gwiezdny Blask. Nim jednak podróż rozpocznie się na dobre, dochodzi do groźnej eksplozji. Cudem uniknąwszy wyssania w przestrzeń kosmiczną, Vernestra, Avon, jej droid J-6, padawan Jedi i syn ambasadora uciekają z uszkodzonego liniowca na pokładzie promu serwisowego. Niestety, nie mają możliwości nawiązania kontaktu z nikim z zewnątrz, a ich zapasy są ograniczone. Postanawiają wylądować na pobliskim księżycu, który zapewni im schronienie… i niewiele więcej. Nie wiedzą, że w dżungli czyha tajemnicze zagrożenie…


Wielka Republika. Bez strachu

Tytuł oryginalny: The High Republic. There Is No Fear
Zawiera historie z zeszytów: The High Republic 01-05: There Is No Fear
Scenariusz: Cavan Scott
Rysunki: Ario Anindito
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 6 stycznia 2021 – 12 maja 2021
Wydanie polskie: Egmont Polska, 8 grudnia 2021
Tłumaczenie: Katarzyna Nowakowska

Opis

Nowa seria ze świata Gwiezdnych Wojen oryginalnie wydawana przez Marvela od 2021 roku.

Akcja opowieści rozgrywa się około trzech wieków przed wydarzeniami ukazanymi w filmach Star Wars. W galaktyce panuje pokój pod rządami Republiki Galaktycznej, którą chronią szlachetni i mądrzy rycerze Jedi.

Symbolem świetności Republiki ma być latarnia Gwiezdny Blask powstająca w najdalszych zakątkach Zewnętrznych Rubieży. Ta nowa stacja kosmiczna to promień nadziei widoczny dla wszystkich.

Ale gdy Republika przeżywa renesans, w siłę rośnie także przerażający nowy przeciwnik. Strażnicy pokoju i sprawiedliwości muszą stawić czoło temu zagrożeniu dla siebie, galaktyki i samej Mocy…

Autorami serii są angielski pisarz Cavan Scott (powieści z serii „Star Wars: Adventures in Wild Space” i „Star Wars: Choose Your Destiny”, komiksy „Star Wars Adventures”) oraz Ario Anindito, artysta rodem z Indonezji („Sword Master”, „King in Black: Atlantis Attacks”, „Hulkverines”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: STAR WARS: THE HIGH REPUBLIC (2021) #1–5.


The High Republic Adventures. Part I

Tytuł oryginalny: The High Republic Adventures
Zawiera historie z zeszytów: The High Republic Adventures 01-05
Scenariusz: Daniel José Older
Rysunki: Harvey Tolibao
Wydanie oryginalne: IDW Publishing, 3 lutego 2021 – 16 czerwca 2021

Opis

Trymantowi IV grozi zagłada. Na niebie pojawiają się pozostałości Wielkiej Katastrofy, a Zeen i jej najlepszy przyjciel Krix mają tylko minuty, by dotrzeć do Starszyzny i znaleźć schronienie. Tymczasem Mistrz Yoda, Mistrz Baro i grupa Padawanów ścigają się z czasem, by uratować zagrożoną planetę.


-199-198 (231-230 bby)

The High Republic: Trail of Shadows

Tytuł oryginalny: The High Republic: Trail of  Shadows
Zawiera historie z zeszytów: The High Republic: Trail of Shadows #1-5
Scenariusz: Daniel José Older
Rysunki: David Wachter
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 13 października 2021 – 9 lutego 2022

Opis

Rycerz Jedi i prywatna detektyw łączą siły, by rozwikłać zagadkę, która na zawsze zmieni Wielką Republikę.

Jeden Mistrz Jedi nie żyje, a drugi jest w stanie szoku. To morderstwo, jakiego Zakon Jedi jeszcze nie widział. Nie ma poszlak. Nie ma podejrzanych. Nie ma motywu. Ale detektyw Jedi Emerick Caphtor musi rozwikłąć tę zagadkę, zanim będzie za późno. Los Jedi, Huttów, Nihilów i wszystkich w galaktyce wisi na włosku kłamstw. Emerick będzie musiał zagłębić się w mroku i poddać próbie ideały Jedi jak nigdy wcześniej. Będzie też potrzebował pomocy. Na jego szczęście, prywatna detektyw Sian Holt przywykła do życia w mroku. Wspólnie podążą tym szlakiem cieni tak daleko, jak będzie trzeba. Oczywiście pod warunkiem, że będą w stanie współpracować.

Akcja komiksu toczy się przed, w trakcie i po wydarzenia książki The High Republic. The Fallen Star.


The High Republic: The Edge of Balance vol. 2

Tytuł oryginalny: The High Republic: The Edge of Balance vol. 2
Zawiera historie z zeszytów: The High Republic: The Edge of Balance vol. 2
Scenariusz: Shima Shinya, Daniel José Older
Rysunki: Mizuki Sakakibara
Wydanie oryginalne: Viz Media, 22 lutego 2021

Opis

Po tragicznych wydarzeniach podczas Festiwalu Republiki, Jedi i Republika przeszli do ofensywy, by zatrzymać Nihilów. Gdy wydaje się, że są oni bliscy pokonania, Mistrzyni Avar Kriss obiera za cel Lournę Dee, podejrzewaną o  bycie Okiem Nihilów.

Ale prawdziwy przywódca Nihilów, Marchion Ro, zamierza właśnie przeprowadzić atak na Jedi i Republikę na niespotykaną od wieków skalę. Jeśli mu się uda, Nihilowie zatriumfują, a światło Jedi odejdzie w mrok.

Zapobiec temu mogą tylko dzielni rycerze Jedi z latarni Gwiezdny Blask, ale nawet oni mogą nie wystarczyć, by pokonać pradawne zło, który uwolnić zamierza Marchion Ro.


The High Republic: Jedi’s End

Tytuł oryginalny: The High Republic: Jedi’s End
Zawiera historie z zeszytów: The High Republic #11-15
Scenariusz: Cavan Scott
Rysunki: Georges Jeanty, Ario Anindito
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 10 listopada 2021 – 2 marca 2022

Opis

Podszywający się pod Nihilów, Jedi Keeve Trennis i Terec, zostali odkryci przez Lournę Dee, która nasłała na nich straszliwą bestię. Efekty tego ataku odczuwa bliźniak Tereca, Ceret, znajdujący się na krążowniku Jedi Ataraxia.

Teraz Mistrzyni Kriss i stawiający czoła swoim własnym demonom, Mistrz Sskeer z przerażeniem obserwują, jak ciało Cereta zaczyna zamieniać się w kamień…

Akcja komiksu toczy się przed, w trakcie i po wydarzenia książki The High Republic. The Fallen Star.


-199 (231 bby)

The High Republic Adventures – The Monster of Temple Peak

Tytuł oryginalny: The High Republic Adventures – The Monster of Temple Peak
Zawiera historie z zeszytów: The High Republic Adventures – The Monster of Temple Peak 01-04
Scenariusz: Cavan Scott
Rysunki: Rachael Stott
Wydanie oryginalne: IDW Publishing, 11 sierpnia 2021 – 17 listopada 2021

Opis

W następstwie Wielkiej katastrofy, kanclerz Lina Soh jest zdeterminowana, by zjednoczyć galaktykę,  a Festiwal Republiki na Valo ma być do tego doskonałą okazją.

Ale nie wszystkie systemy przychylne są idei jedności. I nie wszystko jest takim, jak się wydaje, o czym była Padawanka, a obecnie najemniczma, Ty Yorrick, już wkrótce się przekona…


The High Republic: The Edge of Balance vol. 1

Tytuł oryginalny: The High Republic: The Edge of Balance
Zawiera historie z zeszytów: The High Republic: The Edge of Balance vol. 1
Scenariusz: Shima Shinya, Justina Ireland
Rysunki: Mizuki Sakakibara
Wydanie oryginalne: Viz Media, 7 września 2021

Opis

Galaktyka świętuje. Mroczny okres związany z Wielką Katastrofą to przeszłość, a kanclerz Lina Soh pracuje nad kolejnym ze swych Wielkich projektów. Festiwal Republiki będzie jej szczytowym osiągnięciem, celebracją pokoju, jedności i nadziei odbywającym się na odległej planecie Valo.

Ale na horyzoncie pojawia się kolejne zagrożenie. Kolejne planety niszczone są przez złowieszczych Drengirów, a mistrzyni Avar Kriss wyrusza, by stawić im czoła. Ale właśnie na to czekali Nihilowie, a Marchion Ro jest gotów wcielić w życie swój diaboliczny plan.

Tylko szlachetni rycerze Jedi stoją na drodze Marchiona Ro, ale obrońcy światła i życia nie są gotowi na nadchodzący mrok…


The High Republic Adventures: Mission to Bilbousa

Tytuł oryginalny: The High Republic Adventures: Mission to Bilbousa
Zawiera historie z zeszytów: The High Republic Adventures 6-7
Scenariusz: Daniel José Older
Rysunki: Harvey Tolibao, Pow Rodrix
Wydanie oryginalne: IDW Publishing, 21 lipca 2021 – 18 sierpnia 2021

Opis

Nihilowie zostali tymczasowo powstrzymani, ale dla Padawana nigdy nie brakuje zadań. Farzala i Qort dołączają to załogi Statku i udają się na Nal Hutta by wciąż udział w rozmowach pokojowych. Ale by utrzymać pokój i ugłaskać Huttów, będą musieli użyć wszystkiego, czego dotychczas się nauczyli.


Wielka Republika: Serce Drengirów

Tytuł oryginalny: The High Republic: Heart of the Drengir
Zawiera historie z zeszytów: The High Republic #6-8
Scenariusz: Cavan Scott
Rysunki: Georges Jeanty, Ario Anindito
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 30 czerwca 2021 – 11 sierpnia 2021
Wydanie polskie: Egmont Polska, 13 lipca 2022
Tłumaczenie: Katarzyna Nowakowska

Opis

Kiedy galaktyka przygotowuje się do świętowania Festiwalu Republiki na Valo, w głębi Dzikiej Przestrzeni toczy się zaciekła bitwa, a Jedi z Latarni Gwiezdny Blask muszą połączyć siły ze swoim największym wrogiem, by stawić czoło hordzie Drengirów. A gdy Avar Kriss i jej nowi sojusznicy walczą z koszmarnymi stworzeniami w surowym wulkanicznym świecie, młoda Jedi Keeve Trennis kładzie wszystko na szali, żeby ocalić swojego byłego mistrza przed ciemnością. Tymczasem kim – lub czym – jest Wielka Protoplastka? Czy Jedi znajdą inne siły działające w świecie Drengirów? Co więcej, nikczemni Nihilowie może i są w odwrocie, ale rzucają długi cień!


Wielka Republika. Burza nadciąga

Tytuł oryginalny: The High Republic: The Rising Storm
Autor: Cavan Scott
Wydanie oryginalne: Del Rey, 29 czerwca 2021
Wydanie polskie: Wydawnictwo Olesiejuk, 8 grudnia 2021
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza

Opis

Po katastrofie nadprzestrzennej, podczas której Jedi wykazali się niezwykłym bohaterstwem, Republika nadal się rozwija, łącząc kolejne światy pod wspólnym sztandarem. Pod przywództwem kanclerz Liny Soh duch braterstwa rozprzestrzenia się po galaktyce, docierając do jej dalekich zakątków. Działania kanclerz wspierają Jedi – m.in. Stellan Gios, Bell Zettifar i Elzar Mann – którzy odpowiadają za utrzymanie harmonii i ładu. Nie bez znaczenia jest też nowo utworzona stacja kosmiczna Latarnia Gwiezdny Blask. Lina Soh przygotowuje się do Festiwalu Republiki, podczas którego planuje zaprezentować mieszkańcom galaktyki korzyści, jakie płyną z dołączenia do nowego systemu.

Tymczasem jego wrogowie, brutalni i dzicy Nihilowie, nie rezygnują ze swoich planów pogrążenia galaktyki w chaosie. Ich przywódca, żądny zemsty Marchion Ro, zamierza rozpętać burzę, która ma siać spustoszenie w Republice. Czy Jedi uda się powstrzymać krwawe zapędy Nihilów? W tej walce przyjdzie im zmierzyć się z prawdziwym koszmarem, przed którym – być może – nawet Moc nie zdoła ich ochronić…


Wielka Republika. Na ratunek Valo

Tytuł oryginalny: The High Republic: Race to Crashpoint Tower
Autor: Daniel José Older
Wydanie oryginalne: Disney–Lucasfilm Press, 29 czerwca 2021
Wydanie polskie: Wydawnictwo Olesiejuk, 23 lutego 2022
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza

Opis

„Na ratunek Valo” to kolejny tytuł epickiej serii „Star Wars. Wielka Republika”.

Festiwal Republiki zbliża się wielkimi krokami! Goście z całej galaktyki przybywają na planetę Valo, aby wziąć udział w niesamowitej, zakrojonej na szeroką skalę imprezie, która ma być wielkim świętem Republiki. Podczas gdy wszyscy Valończycy przygotowują się do festiwalu, padawan Jedi Ram Jomaram zaszył się w swojej ulubionej kryjówce: zapuszczonym warsztacie, pełnym rozmaitych części i narzędzi. Gdy jednak z pobliskiego wzgórza, zwanego wzgórzem Crashpoint, dobiega sygnał alarmu, chłopiec wyrusza wraz ze swoim zaufanym droidem V-18, aby zbadać tę sprawę. Odkrywa, że ktoś sabotował valońską wieżę łączności. To przerażający znak, który może świadczyć tylko o jednym – że zarówno samo Valo, jak i nadchodzący Festiwal Republiki są zagrożone.

Wkrótce okazuje się, że te obawy nie są bezpodstawne. Gdy Ram śpieszy, aby ostrzec Jedi o potencjalnym niebezpieczeństwie, na planetę napadają straszliwi Nihilowie! Teraz Ram musi stawić czoło wrogowi, który przypuścił szturm na wieżę Crashpoint, i wysłać do Republiki sygnał wołania o pomoc. Na szczęście może liczyć na wsparcie ze strony niespodziewanych sojuszników.


The High Republic Adventures: Back Together and Away Again

Tytuł oryginalny: The High Republic Adventures: Back Together and Away Again
Zawiera historie z zeszytów: The High Republic Adventures #8-10
Scenariusz: Daniel José Older
Rysunki: Toni Bruno
Wydanie oryginalne: IDW Publishing, 1 września 2021 – 11 listopada 2021

Opis

Znów razem i bezpieczni na stacji Gwiezdny Blask, Lula, Zeen, Farzala i Qort odzyskują siły po ich przygodach na księżycu złomiarzy i Nal Hucie. Jednak nowe wyzwanie już na nich czeka i przybiera ono formę dawnego przyjaciela. Tymczasem Marchion Ro podsyca obsesję Krixa, który przeprowadza atak na Takodanę.


Wielka Republika. Pośród cieni

Tytuł oryginalny: The High Republic. Out of the Shadows
Autor: Justina Ireland
Wydanie oryginalne: Disney–Lucasfilm Press, 27 lipca 2021
Wydanie polskie: Wydawnictwo Olesiejuk, 27 kwietnia 2022
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza

Opis

Najmroczniejsze sekrety najtrudniej wydobyć na światło dzienne…

Sylvestri Yarrow dotyka pasmo niekończących się – zdawałoby się – nieszczęść. Robi, co w jej mocy, aby po śmierci swojej matki utrzymać rodzinny interes, ale nawarstwiające się długi, a także nasilone ataki Nihilów na niespodziewające się niczego statki sprawiają, że Syl grozi utrata wszystkiego, co zostało jej po matce. Udaje się po pomoc do galaktycznej stolicy, Coruscant, ale wszystko zmienia się, gdy trafia w sam środek sporu między dwoma najpotężniejszymi rodami Republiki, walczącymi o kawałek przestrzeni kosmicznej na pograniczu. Uwikłanie po same uszy w konflikcie między najbogatszymi i borykanie się z ich problemami to ostatnia rzecz, na jaką Syl ma w tej chwili ochotę… ale obietnica sowitej nagrody wystarczy, aby dała się wciągnąć w coś, co okazuje się skomplikowaną intrygą.

Tymczasem rycerka Jedi Vernestra Rwoh zostaje wezwana na Coruscant, nie ma jednak pojęcia czemu ani przez kogo. Zjawia się w stolicy wraz ze swoim padawanem Imrim, a także mistrzem Jedi Cohmakiem Vitusem i jego padawanem Reathem. Zostają poproszeni o rozwiązanie sporu rodzinnego na pograniczu. Ale… właściwie dlaczego? Co tak ważnego kryje ten pusty kawałek przestrzeni kosmicznej? Odpowiedź doprowadzi Vernestrę do głębszego zrozumienia własnych umiejętności, zaś Syl zmusi do powrotu do przeszłości… a także poznania prawd, ukrytych dotąd pośród jej cieni.


The High Republic: Tempest Runner

Tytuł oryginalny: The High Republic: Tempest Runner
Autor: Cavan Scott
Wydanie oryginalne: Random House Audio, 31 sierpnia 2021

Opis

Galaktyka jest w żałobie.

Złowrodzy Nihilowie uderzyli zabijając tysiące podczas ataku na Festiwal Republiki na Valo oraz uwalniając potwornych Drengirów. W odpowiedzi na te ataki kanclerz Lina Soh powierzyła Jedi zadanie uporania się z zagrożeniem.

Po zniszczeniu Drengirów, przywódca Nihilów, Marchion Ro, czuje się bezpieczny świadomy tego, że Jedi nie wiedzą nawet o jego istnieniu. Wierzą oni, że to przywódczyni jednej z Nawałnic, Twi’lekanka Lourna Dee, jest okrutnym Okiem Nihilów.

W ten sposób łowczyni stała się zwierzyną i Dee musi uciekać zarówno przed Jedi, jak i siłami Republiki.

Ale z pewnością nie podda się ona bez walki…


Wielka Republika: Cień Nihilów

Tytuł oryginalny: The High Republic: The Shadow of th Nihil
Zawiera historie z zeszytów: The High Republic #9-10
Scenariusz: Cavan Scott
Rysunki: Georges Jeanty, Ario Anindito
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 1 września 2021 – 20 października 2021
Wydanie polskie: Egmont Polska, 13 lipca 2022
Tłumaczenie: Katarzyna Nowakowska

Opis

Nihilowie zaatakowali! Mający być celebracją jedności i postępu, Festiwal Republiki na Valo został zrównany z ziemią, a tysiące istot straciło życie.

Podczas gdy trwał atak, mistrzyni Avar Kriss prowadziła swe siły przeciwko Drengirom na Mulitii, jednak wszystko to miało tylko powstrzymać Jedi z Latarni Gwiezdny Blask przed ruszeniem na pomoc Valo.

Teraz, kilka miesięcy później, Jedi powierzono misję wytropienia Nihilów. Dowodzi nią Członek rady Jedi, mistrz Stellan Gios, ale emocje udzielają się nawet najlepszym spośród Jedi. Nihilowie są tropieni, ale z pewnością nie pokonani…


-198 (230 bby)

The High Republic: Mission to Disaster

Tytuł oryginalny: The High Republic: Mission to Disaster
Autor: Justina Ireland
Wydanie oryginalne: Disney–Lucasfilm Press, 4 stycznia 2022

Opis

Jedi myślą, że maruderzy zwani Nihilami są już niemal pokonani. Ich przywódca musi uciekać, a ich liczba znacząco spadła. Rycerka Jedi Vernestra Rwoh ma nadzieję, że to oznacza więcej czasu, by trenować swego Padawana, Imriego Cantarosa, ale doniesienia o ataku Nihilów na Port Haileap dowodzą, że nadzieja byłą płonna. Szybko okazuje się, że Nihilowie nie tylko napadli na pokojowo nastawioną placówkę, to porwali też przyjaciółkę Vernestry i Imriego, Avon Starros. Dwójka Jedi wyrusza do Portu Haileap, bo dowiedzieć się, dokąd Nihilowie uprowadzć mogli jej przyjaciółkę. Tymczasem Avon musi wykorzystać cały swój spryt i umiejętności, by przeżyć wśród Nihilów. Odkrywa jednak przy okazji ich złowrogi plan. Czy Vernestra i Imri zdołają odnaleźć swoją przyjaciółkę, zanim nastąpi katastrofa?


The High Republic Adventures: The Great Jedi Rumble Race

Tytuł oryginalny: The High Republic Adventures: The Great Jedi Rumble Race
Zawiera historie z zeszytów: The High Republic Adventures #11
Scenariusz: Daniel José Older
Rysunki: Harvey Tolibao
Wydanie oryginalne: IDW Publishing, 1 grudnia 2021

Opis

Mistrzowie i Padawani robią sobie jakże potrzebną przerwą i biorą udział w Wielkim Wyścigu. To najważniejsze wydarzenie w galaktyce (podobno) i jest tylko jedna zasada… NIE MA ŻADNYCH ZASAD! Ale Lul ma zbyt wiele na głowie, by cieszyć się beztroską zabawą.

Tymczasem na Korelii szykują się kłopoty…


The High Republic: Midnight Horizon

Tytuł oryginalny: The High Republic: Midnight Horizon
Autor: Daniel José Older
Wydanie oryginalne: Disney–Lucasfilm Press, 1 lutego 2022

Opis

Po serii druzgocących porażek, Republika w końcu zdaje się uzyskiwać przewagę nad Nihilami, a na końcu tunelu pojawia się światełko. Aż do czasu, gdy pojawia się informacja, że Nihilowie planują atak na industrialnej i kosmopolitycznej Korelii, która jest przecież jednym ze światów Jądra.

Zbadać tę sprawę mają Mistrzowie Jedi Cohmac Vitus i Kantam Sy, wraz ze swymi Padawanmi, Reathem Silasem oraz Ramem Jomaramem. Na Korelii Reath i Ram zawierają znajomość z młodą, przebojową specjalistką od ochrony imieniem Crash, której przyjaciel jest jedną z ofiar Nihilów. Podejmują oni wspólną akcję, by zinfiltrować koreliańskie elity, podczas gdy Mistrzowie wybierają bardziej dyplomatyczną drogę działania. Ale akcja z Crash okazuje się dużo bardziej niebezpieczna, niż się wydawało, nawet mimo pomocy przyjaciółki Rama, Zeen.

Jednak to, co Jedi odkrywają na Korelii jest jedynie częścią większego planu, takiego, który może doprowadzić Jedi do ich najbardziej dotkliwej z dotychczasowych porażek.


The High Republic Adventures: Let Go

Tytuł oryginalny: The High Republic Adventures: Let Go
Zawiera historie z zeszytów: The High Republic Adventures #12
Scenariusz: Daniel José Older
Rysunki: Harvey Tolibao, Pow Rodrix
Wydanie oryginalne: IDW Publishing, 12 stycznia 2022

Opis

Padawani i ich Mistrzowie ruszają na Korelię, gdzie Krix Kamarat planuje następny atak Nihilów. Lula na problemy z oswojeniem się ze swymi nowymi obowiązkami, podczas gdy Zeen zmaga się z przejściem swego dawnego przyjaciela, Krixa, na stronię Nihilów. Dodatkowo obie dziewczyny martwią się o siebie nawzajem, a rozłąka dodatkowo wytrąca je z równowagi.


The High Republic Adventures: For Light and Life

Tytuł oryginalny: The High Republic Adventures: For Light and Life
Zawiera historie z zeszytów: The High Republic Adventures #13
Scenariusz: Daniel José Older
Rysunki: Harvey Tolibao
Wydanie oryginalne: IDW Publishing, 23 lutego 2022

Opis

Ostatnia misja za nimi. Teraz Padawani muszą stawić czoła największemu wyzwaniu: przyszłości. Farzala i Qort są gotowi na kolejne kroki, ale Lula wciąż targana jest emocjami. Jak na Jedi przystało, została wyszkolona do walki, w zakresie dyplomacji, by ratować życie, ale nikt nie przygotował jej na porywy jej serca.


Wielka Republika. Gasnąca gwiazda

Tytuł oryginalny: The High Republic. The Fallen Star
Autor: Claudia Gray
Wydanie oryginalne: Del Rey, 4 stycznia 2022
Wydanie polskie: Wydawnictwo Olesiejuk, 24 sierpnia 2022
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza

Opis

Raz za razem bezlitośni najeźdźcy znani jako Nihilowie próbują położyć kres złotej erze Wielkiej Republiki. Raz za razem Wielka Republika wychodzi z tych starć pokrwawiona i wycieńczona, ale zwycięska dzięki swoim obrońcom Jedi. Nie ma zaś wspanialszego pomnika, który uhonorowałby ich dokonania, niż Latarnia Gwiezdny Blask. Lśniąca niczym klejnot na terenie Zewnętrznych Rubieży latarnia uosabia Wielką Republikę u szczytu jej aspiracji: to centrum kultury i wiedzy, rozświetlająca jasnym blaskiem mrok nieznanego pochodnia i pomocna dłoń, wyciągnięta ku najdalszym zakątkom galaktyki. Kiedy ci, którzy ucierpieli wskutek ataków Nihilów szukają schronienia, Gwiezdny Blask otwiera dla nich swoje podwoje, gotów służyć im wszelką pomocą.

Wdzięczni rycerze i padawani zakonu Jedi, którzy trafiają na pokład stacji kosmicznej, mogą tu opatrywać swoje rany i opłakiwać utraconych przyjaciół. Po śmierci Lodena Greatstorma Bell Zettifar musi podjąć dzieło swojego mistrza. Elzar Mann stara się odnowić więź ze światłem, pomimo wciąż tlącego się w nim gniewu na Nihilów… a także zakazanego uczucia do Avar Kriss. Eskorta, która dostarcza Elzara z powrotem na pokład Gwiezdnego Blasku – osobliwa, ale zgrana załoga „Statku” – cieszy się zaś przelotną szansą na postawienie stopy na pokładzie jednej z najświetniejszych stacji kosmicznych w znanej części galaktyki (to znaczy, ci jej członkowie, którzy mają stopy).

Jednak burza, która – jak sądzili – już przeminęła, nadal trwa. Trafili po prostu w oko towarzyszącego jej cyklonu. Dowodzący Nihilami Marchion Ro przygotowuje najbardziej śmiały ze wszystkich swoich dotychczasowych ataków… planując raz na zawsze zgasić światło Jedi.


The High Republic: Eye of the Storm

Tytuł oryginalny: The High Republic: Eye of the Storm
Zawiera historie z zeszytów: The High Republic: Eye of the Storm #1-2
Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Guillermo Sanna
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 12 stycznia 2022 – 2 marca 2022

Opis

Przeszłość Marchiona Ro zostaje ujawniona i zaczyna się zagłada Wielkiej Republiki.


-50 (82 bby)

The High Republic: The Vow of Silver Dawn

Tytuł oryginalny: 白银誓约
Autor: „His Majesty the King”
Wydanie oryginalne: China Literature, 17 grudnia 2020 – 21 września 2021

Opis

Pełen werwy, młody Padawan imieniem Sean po raz pierwszy staje oko w oko z prawdziwym mrokiem, gdy bada sprawę morderstwa na odległej planecie. Oddzielony od swego Mistrza, sam musi stawić czoła rosnącemu złu. Gdy przeżywa kryzys wiary w ideały Jedi, rozpoczyna się jego podróż, która, jak ma nadzieję, pozwoli zaprowadzić mu pokój i sprawiedliwość.


-23 (55 bby)

Opowieści Jedi: Odcinek 2: Sprawiedliwość

Tytuł oryginalny: Justice
Sezon: 1
Odcinek: 2
Reżyseria: Saul Ruiz
Scenariusz: Dave Filoni
Premiera USA: 26 października 2022
Premiera w Polsce: 26 października 2022

Opis

Dwóch Jedi wyrusza na odległą planetę z zadaniem uratowania zakładnika.

Nie jest znany dokładny czas rozgrywania się odcinka, ale można się domyślać, że rozgrywa się on między 60 a 50 rokiem BBY. 


-12 (44 bby)

Opowieści Jedi: Odcinek 3: Wybory

Tytuł oryginalny: Choices
Sezon: 1
Odcinek: 3
Reżyseria: Charles Murray
Scenariusz: Charles Murray, Élan Murray
Premiera USA: 26 października 2022
Premiera w Polsce: 26 października 2022

Opis

Rycerze Jedi badają tajemnicą śmierć członkini ich zakonu.


-8 (40 bby)

Master & Apprentice

Tytuł oryginalny: Master & Apprentice
Autor: Claudia Gray
Wydanie oryginalne: Del Rey, 16 kwietnia 2019

Opis

Niespodziewana propozycja zagraża więzi pomiędzy Qui-Gonem Jinnem, a Obi-Wanem Kenobim, podczas gdy dwójka Jedi przemierza niebezpieczną, nową planetę zmierzając w stronę niepewnej przyszłości.

Jedi musi być nieustraszonym wojownikiem, strażnikiem pokoju, a także mędrcem zgłębiającym ścieżki Mocy. Ale być może najświętszym obowiązkiem Jedi jest przekazywanie swej wiedzy. Mistrz Yoda szkolił Dooku, Dooku szkolił Qui-Gona, a teraz ten ostatni także ma Padawana. Ale chociaż Qui-Gon stawiał czoła przeróżnym niebezpieczeństwom, chyba nic nigdy nie przerażało go tak, jak wizja zawiedzenia swego ucznia.

Obi-Wan Kenobi darzy swego Mistrza ogromnym szacunkiem, ale nie zawsze jest w stanie go zrozumieć. Dlaczego Qui-Gon tak często nagina prawa rządzące zakonem Jedi? Dlaczego tak pociągają go starożytne przepowiednia, zamiast skupić się na bardziej praktycznych kwestiach? I dlaczego nikt nie poinformował Obi-Wana, że Qui-Gon rozważa przyjęcie zaproszenia do Rady Jedi, nawet pomimo tego, że oznaczałoby to koniec ich partnerstwa. Najprostsza odpowiedź jest też tą, której Obi-Wan obawia się najbardziej – zawiódł on swojego Mistrza.

Kiedy Jedi Rael Averross, także będący niegdyś uczniem Dooku, prosi ich o pomoc w politycznym sporze, Jinn i Kenobi udają się do królewskiego sądu na Pijal z misją, która może okazać się ich ostatnią. To, co wydawało się prostym zadaniem, szybko zasnuwają opary fałszu oraz wizje krwawej katastrofy trapiące umysł Qui-Gona. A im bardziej wierzy on w przepowiednie, tym większej próbie poddawana jest wiara Obi-Wana w swego Mistrza. A nadchodzące zagrożenie sprawi, że Mistrz i Uczeń będą musieli zaufać sobie jak nigdy dotąd, albo ich drogi rozejdą się na zawsze.


Age of Republic – Qui-Gon Jinn

Tytuł oryginalny: Age of Republic – Qui-Gon Jinn
Zawiera historie z zeszytów: Age of Republic – Qui-Gon Jinn #1
Scenariusz: Jody Houser
Rysunki: Cory Smith
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 5 grudnia 2018

Opis

Mistrz Jedi Qui-Gon Jinn od dawna wiernie służył Radzie Jedi i Republice. Ale jego wiara w Jedi  i w Moc poddana zostanie wielkiej próbie…


-3 (35 bby)

Opowieści Jedi: Odcinek 1: Życie i śmierć

Tytuł oryginalny: Life and Death
Sezon: 1
Odcinek: 1
Reżyseria: Nathaniel Villanueva
Scenariusz: Dave Filoni
Premiera USA: 26 października 2022
Premiera w Polsce: 26 października 2022

Opis

Obrzęd przejścia małego dziecka przybiera nieoczekiwany obrót.

Nie jest znany dokładny czas rozgrywania się odcinka, ale można się domyślać, że rozgrywa się on około 36-35 roku BBY. 


0 (32 bby)

Star Wars: Tajna wojna mistrza Yody

Tytuł oryginalny: Star Wars: Yoda’s Secret War
Zawiera historie z zeszytów: Star Wars 26-30: Yoda’s Secret War
Scenariusz: Jason Aaron
Rysunki: Salvador Larroca
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 28 grudnia 2016 – 5 kwietnia 2017
Wydanie polskie: Egmont Polska, 8 grudnia 2017 (Star Wars Komiks 6/2017)
Tłumaczenie: Maciej Drewnowski

Opis

Tom poświęcony jest przede wszystkim wydarzeniom z przeszłości dotyczącym nie byle kogo, bo samego mistrza Yody – bohatera, który od dawna nie gościł w głównej roli na łamach „Star Wars Komiks”.


Darth Maul

Tytuł oryginalny: Darth Maul
Zawiera historie z zeszytów: Darth Maul #1-5
Scenariusz: Cullen Bunn
Rysunki: Luke Ross
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 1 luty 2017 – 19 lipca 2017

Opis

Karmiony nienawiścią, strachem i gniewem… przesiąknięty mrokiem… i wytrenowany, by zabijać. Uczeń Dartha Sidioua, Darth Maul, od dawna skrywał się w cieniu, ale nareszcie przyszedł czas, by ujawnić jego pragnienie zemsty u dać upust swej furii, które przygotują go na jego pierwsze starcie z Jedi.

Akcja komiksu nie ma jasno określonego czasu, ale dzieje się w którymś momencie roku 0 (32BBY) przed wydarzeniami Mrocznego widma.


Age of Republic – Darth Maul

Tytuł oryginalny: Age of Republic -Darth Maul
Zawiera historie z zeszytów: Age of Republic -Darth Maul #1
Scenariusz: Jody Houser
Rysunki: Luke Ross
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 12 grudnia 2018

Opis

Darth Maul, żywa broń napędzana wściekłością i rządzą krwi ukrywa się w cieniach Coruscant czekając na kolejną okazję, by zaatakować jedi. Miał już okazję zasmakować krwi jedi i teraz chce więcej. Z coraz większym trudem przychodzi mu powściągnięcie tego pragnienia i coraz częściej poddaje w wątpliwość decyzje swego wyrachowanego i niezwykle cierpliwego Mistrza. Czy Maul zawsze skazany był na ciemną stronę, czy też jego życie mogło potoczyć się inaczej?


The Weapon

Tytuł oryginalny: Age of Republic Special
Zawiera historie z zeszytów: Age of Republic Special #1
Scenariusz: Ethan Sacks
Rysunki: Paolo Villanelli
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 16 stycznia 2019

Opis

Mistrz Mace Windu znany jest jako jeden z najlepszych wojowników w zakonie Jedi. Ale to czego wrogowie Republiki NIE wiedzą o mistrzu Windu, oznaczać może ich zgubę.

Akcja komiksu nie ma jasno określonego czasu, ale dzieje się w którymś momencie roku 0 (32BBY). Historia wchodzi w skład zeszytu Age of Republic Special #1.


Queen’s Peril

Tytuł oryginalny: Queen’s Peril
Autor: E.K. Johnston
Wydanie oryginalne:  Disney–Lucasfilm Press, 2 czerwca 2020

Opis

Kiedy 14-letnia Padmé Naberrie wygrywa wybory i zostaje Królową Naboo, przyjmuje miano Amidala i opuszcza rodzinny dom, by rządzić całą planetą z królewskiego pałacu. By zapewnić jej bezpieczeństwo potrzebować będzie grupy wyjątkowych dwórek, które będą mogły być jej asystentkami, powiernicami, obrończyniami czy pozorantkami. Każda z dziewczyn została wybrana ze względu na swe unikalne talenty, ale to Padmé będzie z musiała uczynić z nich zgrany zespół. A kiedy Naboo znajdzie się pod okupacją Federacji Handlowej, Królowa Amidala i jej dwórki staną przed największym testem siebie samych i siebie nawzajem.

Akcja powieści dzieje się przed i w trakcie wydarzeń Mrocznego widma, z kolei epilog rozgrywa się równolegle z Nową nadzieją.


Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo

Tytuł oryginalny: Star Wars Episode I: The Phantom Menace
Reżyseria: George Lucas
Scenariusz: George Lucas
Premiera USA: 19 maja 1999
Premiera w Polsce: 17 września 1999

Opis

Po uratowaniu królowej Naboo, Amidali (Natalie Portman), uczeń Jedi, Obi-Wan Kenobi (Ewan McGregor) i jego Mistrz Jedi, Qui-Gon Jinn (Liam Neeson), unieruchomieni na planecie Tatooine, poznają młodego niewolnika, dziewięcioletniego Anakina Skywalkera. Obdarzony Mocą Anakin, wygrywa swoją wolność w wyścigu i opuszcza dom, by szkolić się na rycerza Jedi. Po powrocie na Naboo, Anakin i królowa Amidala stawiają czoła groźnej inwazji, a dwaj Jedi walczą ze śmiertelnym wrogiem znanym jako Darth Maul. Wkrótce zdają sobie sprawę, że atak jest częścią złowrogiego planu przygotowanego przez Sithów i siły ciemnej strony mocy.

Tytuł oryginalny: Star Wars Episode I: The Phantom Menace
Autor: Terry Brooks
Wydanie oryginalne: Del Rey, 21 kwietnia 1999
Wydanie polskie: Amber, sierpień 1999
Tłumaczenie: Wojciech Szypuła

Opis

Oddziały desantowe Federacji Handlowej napadają na planetę Naboo. Wielki kanclerz Republiki wysyła na Naboo dwóch rycerzy Jedi: mistrza Qui-Gon Jinna i jego ucznia – młodego Obi-Wan Kenobiego. Po dramatycznych przeżyciach na planecie obaj muszą uciekać przed siłami Federacji. Nie mając innego wyjścia, lądują na Tatooine. Spotykają tam dziewięcioletniego Anakina Skywalkera, chłopca obdarzonego niezwykłym talentem…


Opowieści Jedi: Odcinek 4: Lord Sithów

Tytuł oryginalny: The Sith Lord
Sezon: 1
Odcinek: 4
Reżyseria: Saul Ruiz
Scenariusz: Dave Filoni
Premiera USA: 26 października 2022
Premiera w Polsce: 26 października 2022

Opis

Mistrzyni Jedi dokonuje niepokojącego odkrycia.

Akcja odcinka rozgrywa się w trakcie wydarzeń znanych z filmu Mroczne widmo.


02 (30 bby)

Age of Republic – Obi-Wan Kenobi

Tytuł oryginalny: Age of Republic – Obi-Wan Kenobi
Zawiera historie z zeszytów: Age of Republic – Obi-Wan Kenobi #1
Scenariusz: Jody Houser
Rysunki: Wilton Santos, Cory Smith
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 2 stycznia 2019

Opis

Spełniając ostatnie życzenie swojego mistrza, Obi-Wan przyjął Anakina Skywalkera na swojego ucznia. Pytanie tylko, czy misja ze swym młodym padawanem u boku zbliży ich do siebie, czy też ich od siebie oddali? No i kto jeszcze poszukuje starożytnego holokronu będącego ich misją?


Siły Przeznaczenia: Potworne nieporozumienie

Tytuł oryginalny: Forces of Destiny: Monster Misunderstanding
Sezon 2:
Odcinek: 10
Reżyseria: Brad Rau
Scenariusz: Nicole Dubuc
Premiera USA: 4 maja 2018

Opis

Królowa Amidala pomaga rozwikłać zagadnę ataków potwora Sando na doki Naboo, przy okazji udaremniając próbę porwania potomstwa stwora.

Nie jest znana dokładna data rozgrywania się odcinka, wiemy jedynie, że ma on miejsce pomiędzy rokiem 0 a 4.


03 (29 bby)

Obi-Wan and Anakin

Tytuł oryginalny: Obi-Wan and Anakin
Zawiera historie z zeszytów: Obi-Wan and Anakin #1-5
Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Marco Checchetto
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 6 stycznia 2016 – 25 maja 2016

Opis

Przed ich heroicznymi dokonaniami podczas Wojen klonów, przed tragiczną bitwą na Mustafar i wiele dekad przed ich ostatnim pojedynkiem na Gwieździe Śmierci, byli Mistrzem Obi-Wanem Kenobim i jego młodym Padawanem, Anakinem Skywalkerem. Minęło kilka lat odkąd Obi-Wan rozpoczął szkolenie „wybrańca”, ale choć zbliżyli się podczas wspólnych treningów, to wciąż była wyboista droga. Teraz, kiedy ich wsparcie potrzebne jest na odległej planecie, relacja między Mistrzem i Padawanem może w końcu lec w gruzach.


04 (28 bby)

Queen’s Shadow

Tytuł oryginalny: Queen’s Shadow
Autor: E.K. Johnston
Wydanie oryginalne:  Disney–Lucasfilm Press, 2 maja 2019

Opis

Padmé Amidala bardzo dobrze służyła swemu ludowi i planecie, jako królowa Naboo, ale teraz gotowa jest rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu. Jednak nowo wybrana królowa prosi Padmé, by ta dalej służyła Naboo, tym razem jako senator planety. Z pomocą swych wiernych służących, Padmé musi nauczyć się jak nawigować po zdradzieckich wodach wielkiej polityki oraz jak stać się kimś więcej, niż tylko byłą królową.

Epilog książki rozgrywa się w czasie wydarzeń znanych z Zemsty Sithów.


Age of Republic – Count Dooku

Tytuł oryginalny: Age of Republic – Count Dooku
Zawiera historie z zeszytów: Age of Republic – Count Dooku #1
Scenariusz: Jody Houser
Rysunki: Luke Ross
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 13 lutego 2019

Opis

Były mistrze Jedi rozpoczyna kładzenie podwalin pod zwycięstwo swego nowego mistrza. Jednakże niespodziewane spotkanie ze swoim dawnym uczniem może pokrzyżować jego plany. Czy rozdarty między swoim starym życiem, a nowym hrabia Dooku zdoła ochronić wszystkie tajemnice Sithów? Oraz czy naprawdę włada on ciemną stroną mocy, czy to ona włada nim?


Age of Republic – Jango Fett

Tytuł oryginalny: Age of Republic – Jango Fett
Zawiera historie z zeszytów: Age of Republic – Jango Fett #1
Scenariusz: Jody Houser
Rysunki: Luke Ross
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 9 stycznia 2019

Opis

Reputacja najlepszego łowcy nagród w galaktyce wyprzedza Jango Fetta, gdy dołącza do ekipy pracującej nad zdawałoby się, prostą robotą. Ale chwileczkę, czy jest z nim dziecko? Czy inni łowcy nagród będą na tyle nierozważni, by zdradzić Jango i jego syna Bobę Fetta?


07 (25 bby)

Jedi: Fallen Order – Dark Temple

Tytuł oryginalny: Jedi: Fallen Order – Dark Temple
Zawiera historie z zeszytów: Jedi: Fallen Order – Dark Temple #1-5
Scenariusz: Matthew Rosenberg
Rysunki: Paolo Villanelli
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 4 września 2019

Opis

Przed nastaniem Imperium, Jedi byli strażnikami pokoju i sprawiedliwości w galaktyce. Lojalni wobec Republiki przez ponad tysiąc pokoleń i wytrenowani w posługiwaniu się Mocą, Jedi wysyłali potężnych wojowników, by rozstrzygali spory, poszukiwali wiedzy i dbali o bezpieczeństwo niezliczonych planet. Teraz, więź łącząca jednego z Mistrzów ze swą Padawankę zostanie wystawiona na próbę, jak nigdy wcześniej. Są zagrożenia zbyt zdradliwe i zbyt starożytne, by pokonać je machnięciem miecza świetlnego, a nauki przekazywane Padawanom nie mogą przygotować ich na wszystko.

Nie jest znany czas rozgrywania się głównej części historii, wiemy tylko, że ma ona miejsce przez rozpoczęciem się Wojen Klonów. Z kolei krótkie przerywniki rozgrywają się w roku 18 (14 BBY), niedługo przed wydarzeniami znanymi z gry Jedi: Upadły Zakon.


9 (23 bby)

Dooku: Jedi Lost

Tytuł oryginalny: Dooku: Jedi Lost
Autor: Cavan Scott
Wydanie oryginalne: Random House Audio, 30 kwietnia 2019

Opis

Darth Tyranus. Hrabia Serenno. Przywódca Separatystów. Czerwony miecz dobyty w mroku. Ale kim był przed tym wszystkim, zanim stał się prawą ręką Sitha? Gdy Dooku przyjmuje nową uczennicę, na światło dzienne zaczynają wychodzić sekrety Lorda Sithów.

Od momentu narodzin wewnątrz murów rodzinnej posiadłości, życie Dooku zawsze było dostatnie. Ale Jedi szybko zdali sobie sprawę z jego wrażliwości na Moc zabierając go z domu, by szkolił się pod okiem legendarnego Mistrza Yody. Wraz z rosnącą potęgą, rośnie również jego pozycja w hierarchii zakonu. W tym czasie zaprzyjaźnia się on również z innym jedi Sifo-Dyasem oraz przyjmuje pod swe skrzydła padawana, obiecującego Qui-Gona Jinna. Cały czas próbuje także zapomnieć o swoim dawnym życiu. Być może dlatego udziela mu się fascynacja mistrzyni Lene Kostany i dołącza do misji, którą powierzył jej zakon – odnajdywać i studiować starożytne artefakty Sithów, by jak najlepiej przygotować się na ewentualny powrót najgroźniejszych przeciwników, z jakimi mierzył się zakon Jedi.

Musząc wybierać miedzy światem Jedi, odpowiedzialnością za swój utracony przed laty dom, a kuszącą potęgą artefaktów, czy Dooku pozostanie wierny światłu, nawet wobec gromadzacemu się mrokowi?


10 (22 bby)

Gwiezdne wojny: Część II – Atak klonów

Tytuł oryginalny: Star Wars Episode II: Attack of the Clones
Reżyseria: George Lucas
Scenariusz: George Lucas, Jonathan Hales
Premiera USA: 16 maja 2002
Premiera w Polsce: 16 maja 2002

Opis

Minęło dziesięć lat od ataku na Naboo. Anakin Skywalker (Hayden Christensen), teraz dwudziestoletni, jest uczniem rycerza Jedi, Obi-Wan Kenobiego (Ewan McGregor). Galaktyka stoi na skraju wojny domowej. Senator Padmé Amidali (Natalie Portman), byłej królowej Naboo, grozi śmierć. Anakin zostaje przydzielony do jej ochrony. Młody Jedi zakochuje się w Padmé i jednocześnie odkrywa swoją mroczną stronę. Anakin, Padmé i Obi-Wan Kenobi zostają wciągnięci w sam środek narastającego galaktycznego konfliktu, zapoczątkowującego Wojny Klonów.

Tytuł oryginalny: Star Wars Episode II: Attack of the Clones
Autor: Robert Anthony Salvatore
Wydanie oryginalne: Del Rey, 23 kwietnia 2002
Wydanie polskie: Amber, 29 kwietnia 2002
Tłumaczenie: Maciej Szymański

Opis

Od Coruscant po Naboo w galaktyce szerzą się niepokoje. Jedność Republiki chwieje się mimo rządów Wielkiego Kanclerza Palpatine’a. Separatyści grożą wojną, a podzielony Senat nie potrafi podjąć decyzji: stworzyć armię czy chronić kruchy pokój. W sytuacji bez wyjścia każda zmiana może oznaczać chaos. Anakin Skywalker dorasta w czasach politycznego wrzenia. Dziewiętnastoletni uczeń Obi-Wana Kenobiego jest zagadką dla Rady Jedi i wyzwaniem dla swojego mistrza. Czas nie utemperował jego ambicji, szkolenie Jedi nie poskromiło niezależności. A kiedy nieudany zamach na życie senator Padmé Amidali zbliża go znów do kobiety, której nie widział dziesięć lat, staje się jasne, że czas nie zatarł także uczucia, którym ją kiedyś obdarzył. Mistrzowie Yoda i Mace Windu odbierają coraz silniejsze zakłócenia Mocy. Ciemna Strona osłabia ich zdolność przewidywania. Nie potrafią wyczuć zbliżającego się niebezpieczeństwa: narodzin armii gotowych do walki. Republika rozpada się, a między Anakinem i Padmé tworzy się więź tak silna, że wszystko inne przestaje się liczyć. Anakin zatraca się w uczuciach, jakich nie wolno żywić Jedi, którego wiąże przysięga wierności tylko Zakonowi…


Queen’s Hope

Tytuł oryginalny: Queen’s Hope
Autor: E.K. Johnston
Wydanie oryginalne:  Disney–Lucasfilm Press, 5 kwietnia 2022

Opis

Padmé musi przywyknąć do bycia senator podczas Wojen klonów. Poślubiony przez nią w sekrecie Anakin Skywalker nie ma natomiast żadnych problemów, by odnaleźć się jako Jedi w czasie wojny. Z kolei Padmé jest przerażona, gdy z pierwszej ręki doświadcza okropieństw wojny i zdaje sobie sprawę, że stawki jeszcze nigdy nie były wyższe.

Tymczasem, gdy Padmé wykonuje tajną misję, jej dwórka Sabé musi przyjąć rolę senator Amidali, coś czego żadna z dwórek nie musiała dotąd robić przez dłuższy czas. Ona z kolei jest przerażona mogą z pierwszej ręki doświadczać machinacji odbywających się w senacie. Musi też podjąć niezwykle trudną decyzję, gdy zdaje sobie sprawę, że nie jest w stanie toczyć wojny w ten sposób, nawet dla Padmé.

A kanclerz Palpatine zaciera tylko ręce, manipulując wszystkimi podług swojej woli…


Jedi of the Republic – Mace Windu

Tytuł oryginalny: Jedi of the Republic – Mace Windu
Zawiera historie z zeszytów: Jedi of the Republic – Mace Windu #1-5
Scenariusz: Matt Owens
Rysunki: Denys Cowan
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 30 sierpnia 2017 – 27 grudnia 2017

Opis

Przez tysiąc pokoleń Jedi byli strażnikami pokoju w galaktyce… ale teraz, gdy rozpoczynają się Wojny klonów, przyjąć muszą nową rolę – generałów w Wielkiej Armii Republiki. Mace Windu, jeden z największych wojowników zakonu, tuż po rozpoczęciu wojny prowadzi do bitwy małą grupę Jedi i każdy z nich pogodzić musi się ze swoją nową rolą, lub pochłonie ich otaczająca przemoc.


Brotherhood

Tytuł oryginalny: Brotherhood
Autor: Mike Chen
Wydanie oryginalne:  Del Rey, 10 maja 2022

Opis

Rozpoczęły się wojny klonów, a linie frontu pojawiają się w całej galaktyce. Z każdym kolejnym światem, który dołącza do Separatystów, pokój strzeżony przez Zakon Jedi jest coraz bardziej zagrożony.

Po tym, gdy niespodziewana eksplozja wstrząsa klejnotem Federacji Handlowej, Cato Neimodią, winą obarczona zostaje Republika, a neutralność planety jest zagrożona. Jedi wysyłają Obi-Wana Kenobiego, jednego z najwprawniejszych dyplomatów w szeregach zakonu, by zbadać zbrodnię i przywrócić bardzo zachwianą równowagę. Podczas gdy Obi-Wan prowadzi swe śledztwo przy współpracy bohaterskiego neimodiańskiego strażnika, stanąć musi na przeciw Separatystów, którzy próbują przeciągnąć planetę na swoją stronę, a także na przeciw złowrogiej Asajj Ventress.

Wśród rosnącego chaosu Anakin Skywalker wyniesiony zostaje do rangi rycerza Jedi. Pomimo wytycznych, by Obi-Wan udał się na swoją misję sam, oraz wbrew naleganiom swego byłego mistrza, by tym razem posłuchał, Anakin nie zamierza przegapić takiej imprezy. Co więcej, bierze ze sobą tyleż obiecującego, co nieco zagubionego młodzika.

Jeszcze do niedawna Anakin był Padawanem Obi-Wana, a teraz są, przynajmniej w teorii, równi sobie, jednak rosnące napięcie między nimi oznacza, że wszyscy wkoło są w niebezpieczeństwie. Dwa rycerze muszą na nowo nauczyć się ze sobą współpracować. I muszą zrobić to szybko, jeśli mają uratować Cato Neimodię i jej mieszkańców przed wojenną pożogą. By pokonać grożące im niebezpieczeństwo muszą, Obi-Wan i Anakin muszą stać się czymś więcej, niż mistrzem i uczniem. Muszą stać się braćmi.


Age of Republic – Anakin Skywalker

Tytuł oryginalny: Age of Republic – Anakin Skywalker
Zawiera historie z zeszytów: Age of Republic – Anakin Skywalker #1
Scenariusz: Jody Houser
Rysunki: Luke Ross
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 6 lutego 2019

Opis

By zadać bardzo bolesny cios Separatystą zapłacić trzeba bardzo wysoką cenę. Czy Anakin Skywalker obierze mroczniejszą ścieżkę, czy też pozostanie wierny kodeksowi Jedi. Gościnnie wystąpi Obi-Wan Kenobi.


Wojny klonów: Kot i mysz

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Cat and Mouse
Sezon: 2
Odcinek: 16
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Drew Z. Greenberg, Brian Larsen
Premiera USA: 26 marca 2010
Premiera w Polsce: 22 lipca 2010

Opis

Bail Organa jest uwięziony na kontrolowanej przez Separatystów planecie Christophsis. Anakin i Obi-Wan zostają wysłani na ratunek. Lecz starcie z tajemniczym admirałem Trenchem wiedzie do większego niebezpieczeństwa, niż to, na które przygotowali się Jedi…


Wojny klonów: Ukryty wróg

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Hidden Enemy
Sezon: 1
Odcinek: 16
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Drew Z. Greenberg
Premiera USA: 6 lutego 2009
Premiera w Polsce: 17 maja 2009

Opis

Planeta Christophsis jest oblegana przez armię Separatystów. Trwają próby sprowadzenia sił zbrojnych Republiki, które mogłyby ją wyzwolić. Tymczasem Anakin i Obi-Wan odkrywają, że w ich otoczeniu znajduje się zdrajca.


Gwiezdne wojny: Wojny klonów

Tytuł oryginalny: Star Wars: The Clone Wars
Reżyseria: Dave Filoni
Scenariusz: Henry Gilroy, Scott Murphy, Steven Melching
Premiera USA: 15 sierpnia 2008
Premiera w Polsce: 26 września 2008

Opis

W odległej galaktyce… saga Gwiezdnych Wojen trwa dalej, po raz pierwszy w animowanym filmie prosto ze studia Lucasfilm Animation! Oprócz swoich ulubionych bohaterów zobaczycie też całkiem nowych. To będą Gwiezdne Wojny jakich nigdy dotąd nie widzieliście! Gdy Wojny Klonów ogarniają całą galaktykę, Anakin Skywalker i jego nowa padawańska uczennica, Ahsoka Tano, wyruszają w niebezpieczną misję, aby uratować porwanego syna pana zbrodni Jabby the Hutta. Renegat Hrabia Dooku chce za wszelką cenę przeszkodzić im i z pomocą zabójczyni Asajj Ventressy sprawia, że będzie to misja ze śmiertelnymi konsekwencjami. W międzyczasie na linii frontu Obi-Wan Kenobi i Mistrz Yoda prowadzą ogromną armię klonów w odważnej próbie pokonania armii droidów i oparcia się sile ciemnej strony. Miecze świetlne w pogotowiu! Nowa era przygody już czeka!

Tytuł oryginalny: Star Wars: The Clone Wars
Autor: Karen Traviss
Wydanie oryginalne: Del Rey, 26 lipca 2008
Wydanie polskie: Amber, 17 sierpnia 2010
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza

Opis

W galaktyce szaleją wojny klonów. Separatyści pod wodzą hrabiego Dooku nie ustają w krucjacie przeciwko Republice. Lecz armia kanclerza Palpatine’a, złożona z żołnierzy-klonów walecznie stawia im czoło. Anakin Skywalker walczy u boku swego mistrza Obi-Wana Kenobiego. Na każdym kroku czyhają na nich niebezpieczeństwa, a wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, gdy w życiu młodego Jedi pojawia się wyznaczona mu na padawankę wścibska czternastolatka. Nie czas jednak na kwestionowanie decyzji Rady, bo trójka Jedi otrzymuje rozkaz wypełnienia niebezpiecznej misji, od której zależą losy wojny…


Wojny klonów: Klony kadeci

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Clone Cadets
Sezon: 3
Odcinek: 1
Reżyseria: Dave Filoni
Scenariusz: Cameron Litvack
Premiera USA: 17 września 2010
Premiera w Polsce: 7 kwietnia 2011

Opis

Pięć twardogłowych klonów stara się ukończyć trening na Kamino. Ci kadeci – Hevy, Cutup, Droidbat, Fives i Echo – wydają się być nieudaną partią, niezdolną do działania w grupie. Podczas gdy Shaak Ti oraz instruktorzy Bric i El-Les dyskutują o losie kadetów, klony uczą się wspólnej pracy i akceptowania swego przeznaczenia jako bycia żołnierzem.


Wojny klonów: Linie wsparcia

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Supply Lines
Sezon: 3
Odcinek: 3
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Steven Melching, Eoghan Mahony, Drew Z. Greenberg
Premiera USA: 24 września 2010
Premiera w Polsce: 14 kwietnia 2011

Opis

Ryloth jest w stanie oblężenia. Uwięziony na powierzchni, mistrz Jedi Di, atakuje pobliskie oddziały z pomocą Chama Syndulli. Zdesperowana by ich ocalić, Rada Jedi wysyła senatora Baila Organę i reprezentanta Jar Jara Binksa na planetę Toydarię, gdzie muszą przekonać neutralnego regenta, króla Katuunko, by ten wysłał wsparcie.


Wojny klonów: Zasadzka

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Ambush
Sezon: 1
Odcinek: 1
Reżyseria: Dave Bullock
Scenariusz: Steven Melching
Premiera USA: 3 października 2008
Premiera w Polsce: 4 stycznia 2009

Opis

Mistrz Jedi Yoda jest na sekretnej misji, której celem jest zawarcie paktu z królem Toydarii, kiedy nagle jego statek zostaje zaatakowany przez Separatystów. Yoda i trzech żołnierzy-klonów muszą odeprzeć złowrogą zabójczynię Ventress na usługach Dooku i jej liczną armię droidów bojowych, aby dowieść, że Jedi są wystarczająco silni, aby ochronić króla i jego ludzi przed zniszczeniami wojny.


Wojny klonów: Wzlot Malevolence

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Rising Malevolence
Sezon: 1
Odcinek: 2
Reżyseria: Dave Filoni
Scenariusz: Steven Melching
Premiera USA: 3 października 2008
Premiera w Polsce: 11 stycznia 2009

Opis

Szerząca panikę w galaktyce niszczycielska i tajemnicza broń Separatystów terroryzuje flotę klonów. Anakin i Ahsoka pędem ruszają na ratunek mistrzowi Jedi Plo Koonowi i jego oddziałowi klonów.


Wojny klonów: Cień Malevolence

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Shadow of Malevolence
Sezon: 1
Odcinek: 3
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Steven Melching
Premiera USA: 10 października 2008
Premiera w Polsce: 18 stycznia 2009

Opis

Z pomocą swojej padawanki Ahsoki i mistrza Jedi Plo Koona, Anakin używa nowych bombowców Y-wing, by przeprowadzić śmiały atak na okręt generała Grievousa – Malevolence – i jego niszczycielską broń.


Wojny klonów: Misja na Malevolence

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Destroy Malevolence
Sezon: 1
Odcinek: 4
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Steven Melching
Premiera USA: 17 października 2008
Premiera w Polsce: 25 stycznia 2009

Opis

Padmé Amidala i C-3PO zostają zakładnikami generała Grievousa, a Anakin wraz z Obi-Wanem muszą ją uratować i ostatecznie zniszczyć Malevolence.


501 Plus One

Tytuł oryginalny: Age of Republic Special
Zawiera historie z zeszytów: Age of Republic Special #1
Scenariusz: Marc Guggenheim
Rysunki: Caspar Wijngaard
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 16 stycznia 2019

Opis

Kapitan Rex prowadzić swoich towarzyszów klonów w bitwie przeciwko armii droidów. I któż może okazać się lepszym sojusznikiem w walce w obronie Republiki niż… Jar Jar Binks?

Akcja komiksu nie ma jasno określonego czasu, ale dzieje się w którymś momencie roku 10 (22BBY). Historia wchodzi w skład zeszytu Age of Republic Special #1.


Wojny klonów: Rekruci

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Rookies
Sezon: 1
Odcinek: 5
Reżyseria: Justin Ridge
Scenariusz: Steven Melching
Premiera USA: 24 października 2008
Premiera w Polsce: 1 lutego 2009

Opis

Osamotnieni na odległej placówce, komandor Cody i kapitan Rex muszą zainspirować młodych kadetów, żeby ci uwierzyli w siebie, aby powstrzymać inwazję złowieszczych droidów-komandosów.


Wojny klonów: Upadek droida

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Downfall of a Droid
Sezon: 1
Odcinek: 6
Reżyseria: Rob Coleman
Scenariusz: George Krstic
Premiera USA: 7 listopada 2008
Premiera w Polsce: 8 lutego 2009

Opis

R2-D2 gubi się w czasie zaciętej bitwy kosmicznej – Anakin musi go odnaleźć zanim Separatyści odkryją plany wojenne Jedi zakodowane w jego pamięci.


Wojny klonów: Pojedynek robotów

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Duel of the Droids
Sezon: 1
Odcinek: 7
Reżyseria: Justin Ridge
Scenariusz: Kevin Campbell, Henry Gilroy
Premiera USA: 14 listopada 2008
Premiera w Polsce: 15 lutego 2009

Opis

Kiedy Anakin i Ahsoka odkrywają, że R2-D2 jest przetrzymywany na wrogim posterunku nasłuchowym generała Grievousa, oni i zastępczy droid R3 rozpoczynają misję ratunkowo – sabotażową.


Wojny klonów: Bombad Jedi

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Bombad Jedi
Sezon: 1
Odcinek: 8
Reżyseria: Jesse Yeh
Scenariusz: Kevin Rubio, Steven Melching, Henry Gilroy
Premiera USA: 21 listopada 2008
Premiera w Polsce: 22 lutego 2009

Opis

Jar Jar Binks jest rycerzem Jedi? Tak właśnie myślą Separatyści, gdy komicznie bohaterski Gunganin i C-3PO walczą by ocalić Padmé Amidalę od zagłady z rąk złego wicekróla Nute’a Gunraya.


Wojny klonów: Płaszcz ciemności

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Cloak of Darkness
Sezon: 1
Odcinek: 9
Reżyseria: Dave Filoni
Scenariusz: Paul Dini
Premiera USA: 5 grudnia 2008
Premiera w Polsce: 1 marca 2009

Opis

Ahsoka wraz z mistrzynią Jedi, Luminarą, mają eskortować na proces schwytanego wicekróla Nute Gunraya. Obie nie przypuszczają jednak, że hrabia Dooku posłał ich śladem śmiercionośną Asajj Ventress. Ta ma uwolnić więźnia i zlikwidować Jedi.


Wojny klonów: Pułapka Grievousa

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Lair of Grievous
Sezon: 1
Odcinek: 10
Reżyseria: Atsushi Takeuchi
Scenariusz: Henry Gilroy
Premiera USA: 12 grudnia 2008
Premiera w Polsce: 8 marca 2009

Opis

Generał Grievous musi udowodnić swą wartość dla Separatystów. Stanie się to, gdy hrabia Dooku sprowadzi mistrza Jedi, Kita Fisto i Nahdara Vebba do złowrogiej enklawy Grievousa.


Age of Republic – General Grievous

Tytuł oryginalny: Age of Republic – General Grievous
Zawiera historie z zeszytów: Age of Republic – General Grievous #1
Scenariusz: Jody Houser
Rysunki: Luke Ross
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 13 marca 2019

Opis

Podczas swego polowania na jedi Grievous natrafia na potęgę przekraczającą jego wyobrażenia. Jakie tajemnice odkryje on w samym sercu zaginionej świątyni jedi? I czy Grievious zdoła zadać cios samej Mocy.


Wojny klonów: Dooku schwytany

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Dooku Captured
Sezon: 1
Odcinek: 11
Reżyseria: Jesse Yeh
Scenariusz: Julie Siege
Premiera USA: 2 stycznia 2009
Premiera w Polsce: 15 marca 2009

Opis

Podczas próby porwania hrabiego Dooku, Anakin i Obi-Wan odkrywają, że lord Sithów został porwany przez piratów.


Wojny klonów: Gungański generał

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Gungan General
Sezon: 1
Odcinek: 12
Reżyseria: Justin Ridge
Scenariusz: Julie Siege
Premiera USA: 9 stycznia 2009
Premiera w Polsce: 29 marca 2009

Opis

W trakcie negocjacji dotyczących okupu za hrabiego Dooku, Anakin i Obi-Wan zostają uwięzieni. Teraz rycerze Jedi i Sith, mimo wzajemnej niechęci muszą nawiązać współpracę, gdyż tylko to umożliwi im ucieczkę. Jednocześnie uświadamiają sobie, że Jar Jar Binks jest ich jedyną nadzieją.


Wojny klonów: Upadek Jedi

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Jedi Crash
Sezon: 1
Odcinek: 13
Reżyseria: Rob Coleman
Scenariusz: Katie Lucas
Premiera USA: 16 stycznia 2009
Premiera w Polsce: 5 kwietnia 2009

Opis

Anakin zostaje ciężko ranny. Po tym wydarzeniu generał Jedi, Aayla Secura, przekonuje Ahsokę Tano, że w filozofii rycerzy nie ma miejsca na osobiste uczucia. Niebawem, wykazując się niezwykłą odwagą, przemierzają wrogą planetę, aby uzyskać pomoc dla Skywalkera.


Wojny klonów: Strażnicy pokoju

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Defenders of Peace
Sezon: 1
Odcinek: 14
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Bill Canterbury
Premiera USA: 23 stycznia 2009
Premiera w Polsce: 26 kwietnia 2009

Opis

Rycerze Jedi walczą z nową bronią Separatystów. Pokojowo nastawieni Lurmeni stają przed trudnym wyborem. Muszą zdecydować, czy dołączą do Anakina, Ahsoki i generał Aayli Secury w walce, czy poddadzą się bez jakiegokolwiek oporu.


Wojny klonów: Naruszenie

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Trespass
Sezon: 1
Odcinek: 15
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Steven Melching
Premiera USA: 30 stycznia 2009
Premiera w Polsce: 10 maja 2009

Opis

Anakin i Obi-Wan prowadzą dochodzenie w sprawie zagadkowego zniknięcia oddziałów obronnych klonów. Szukając kolejnych tropów trafiają w środek narastającego konfliktu między mieszkańcami skutej lodem krainy a chciwymi przybyszami z pobliskiego księżyca.


11-15 (21-17 bby)

Katalizator. Wprowadzenie do filmu Łotr 1

Tytuł oryginalny: Star Wars: Catalyst
Autor: James Luceno
Wydanie oryginalne: Del Rey, listopad 2016
Wydanie polskie: Uroboros, 29 marzec 2017
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza

Opis

James Luceno wraca z kolejną książką z serii „Star Wars”.

Wojna rozrywa galaktykę. Przez lata Republika i Separatyści walczyli ze sobą i tworzyli coraz bardziej śmiercionośne technologie po to by ją wygrać.

Orson Krennic bierze udział w tajnym projekcie Senatora Palpatine’a, którego celem jest stworzenie niszczycielskiej broni – Gwiazdy Śmierci. A kluczem do jej stworzenia może być jego dawny przyjaciel i wybitny naukowiec Galen Erso. Lecz czy Galen zdaje sobie do końca sprawę z tego w jak straszliwą intrygę został wplątany…?


11-13 (21-19 bby)

Opowieści Jedi: Odcinek 5: Trening czyni mistrza

Tytuł oryginalny: Practice Makes Perfect
Sezon: 1
Odcinek: 5
Reżyseria: Saul Ruiz
Scenariusz: Dave Filoni
Premiera USA: 26 października 2022
Premiera w Polsce: 26 października 2022

Opis

Padawanka otrzymuje pozornie niewykonalne zadanie szkoleniowe.


11 (21 bby)

Wojny klonów: Wirus Błękitnego Cienia

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Blue Shadow Virus
Sezon: 1
Odcinek: 17
Reżyseria: Giancarlo Volpe
Scenariusz: Craig Titley
Premiera USA: 13 lutego 2009
Premiera w Polsce: 24 maja 2009

Opis

Padmé Amidala i Jar Jar nie ustają w poszukiwaniach sekretnego centrum badań nad bronią biologiczną separatystów. Niestety, w trakcie tej misji zostają schwytani. Anakin, Obi-Wan i Ahsoka muszą teraz sami uratować przyjaciół i udaremnić wydostanie się śmiercionośnego wirusa.


Wojny klonów: Tajemnica tysiąca księżyców

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Mystery of a Thousand Moons
Sezon: 1
Odcinek: 18
Reżyseria: Jesse Yeh
Scenariusz: Brian Larsen
Premiera USA: 20 lutego 2009
Premiera w Polsce: 31 maja 2009

Opis

Zabójczy wirus niebieskiego cienia zostaje uwolniony. Zaraża Ahsokę, Padmé Amidalę, a także wielu żołnierzy – klonów. Anakin i Obi-Wan mają tylko 48 godzin, by znaleźć antidotum. W tym celu udają się na tajemniczą planetę, z której nikt jeszcze nie powrócił.


Wojny klonów: Burza nad Ryloth

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Storm Over Ryloth
Sezon: 1
Odcinek: 19
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: George Krstic, Scott Murphy, Henry Gilroy
Premiera USA: 27 lutego 2009
Premiera w Polsce: 7 czerwca 2009

Opis

Ahsoka nie wykonuje rozkazów Anakina. Niesubordynacja doprowadza do tego, że traci prawie całą eskadrę. Wobec zaistniałej sytuacji Anakin decyduje się dać swoim podwładnym lekcję poszanowania autorytetów i posłuszeństwa wobec przełożonych.


Wojny klonów: Niewinni z Ryloth

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Innocents of Ryloth
Sezon: 1
Odcinek: 20
Reżyseria: Justin Ridge
Scenariusz: Randy Stradley, Henry Gilroy
Premiera USA: 6 marca 2009
Premiera w Polsce: 14 czerwca 2009

Opis

Obi-Wan wraz z niewielkim oddziałem klonów dostaje się do okupowanego miasta. Zamierzają przeprowadzić sabotaż. Odkrywają, że separatyści używają mieszkańców jako żywych tarcz.


Wojny klonów: Wolne Ryloth

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Liberty on Ryloth
Sezon: 1
Odcinek: 21
Reżyseria: Rob Coleman
Scenariusz: Henry Gilroy
Premiera USA: 13 marca 2009
Premiera w Polsce: 21 czerwca 2009

Opis

Mace Windu dysponuje znacznie uszczuplonymi siłami zbrojnymi. Musi przekonać twi’lekańskiego bojownika, aby darował mu wolność i pomógł w obronie stolicy przed droidami.


Wojny klonów: Kradzież holokronu

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Holocron Heist
Sezon: 2
Odcinek: 1
Reżyseria: Justin Ridge
Scenariusz: Paul Dini
Premiera USA: 2 października 2009
Premiera w Polsce: 8 kwietnia 2010

Opis

Ahsoka dostaje karną służbę w Świątyni Jedi za niewykonanie rozkazów. Tymczasem Darth Sidious wynajmuje tajemniczego łowcę nagród Cada Bane’a, żeby przedostał się do Świątyni Jedi i wykradł drogocenny holokron – starożytne urządzenie magazynujące sekrety Jedi. Bane wraz z dwoma kompanami przemyka się do Świątyni i zdobywa holokron. Losy urządzenia zależą od Ahsoki, Anakina i Obi-Wana. Muszą działać szybko, zanim łowca nagród ucieknie z drogocennym artefaktem Jedi.


Wojny klonów: Puszka Pandory

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Cargo of Doom
Sezon: 2
Odcinek: 2
Reżyseria: Rob Coleman
Scenariusz: George Krstic
Premiera USA: 2 października 2009
Premiera w Polsce: 15 kwietnia 2010

Opis

Anakin i Ahsoka chcą przejąć statek łowcy nagród Cada Bane’a, który przeniknął do Świątyni Jedi i ukradł drogocenny holokron. Artefakt zawiera informacje o tym, gdzie w galaktyce znajdują się dzieci najbardziej wrażliwe na Moc. Niestety, w trakcie ucieczki ze Świątyni Jedi bezwzględny najemnik zabił próbującego go powstrzymać Bolla Ropa, Jedi z Rodii. Teraz Anakin i Ahsoka przenikają na uszkodzony statek Cada, aby odzyskać holokron, ale nie doceniają umiejętności taktycznych łowcy nagród.


Wojny klonów: Dzieci Mocy

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Children of the Force
Sezon: 2
Odcinek: 3
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Henry Gilroy, Wendy Meracle
Premiera USA: 9 października 2009
Premiera w Polsce: 22 kwietnia 2010

Opis

Złowrogi Cad Bane, któremu udało uciec się przed Anakinem i Ahsoką, dostarcza Darthowi Sidiousowi informacje z Holokronu, po czym otrzymuje jeszcze bardziej ponure zadanie: ma znaleźć dzieci wrażliwe na Moc z całej galaktyki i przewieźć je na Mustafar, gdzie zostaną ukierunkowane zgodnie z jego wolą. Dzielni Mace Windu, Obi-Wan Kenobi, Anakin i Ahsoka ścigają się z czasem, aby powstrzymać Bane’a i odzyskać Holokron, a co najważniejsze uratować dzieci mocy.


Wojny klonów: Łowcy nagród

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Bounty Hunters
Sezon: 2
Odcinek: 17
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Carl Ellsworth
Premiera USA: 2 kwietnia 2010
Premiera w Polsce: 29 lipca 2010

Opis

Anakin, Obi-Wan i Ahsoka nawiązują niełatwą współpracę z łowcami nagród, w celu chronienia lokalnego farmera przed Hondem Ohnaką i jego bandą piratów.


Wojny klonów: Bestia Zillo

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Zillo Beast
Sezon: 2
Odcinek: 18
Reżyseria: Giancarlo Volpe
Scenariusz: Craig Titley
Premiera USA: 9 kwietnia 2010
Premiera w Polsce: 5 sierpnia 2010

Opis

Nowa superbroń Republiki budzi przerażającego stwora Zillo na Malastare. Teraz Jedi muszą wymyślić sposób, by go pokonać.


Wojny klonów: Bestia Zillo atakuje ponownie

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Zillo Beast Strikes Back
Sezon: 2
Odcinek: 19
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Steven Melching
Premiera USA: 16 kwietnia 2010
Premiera w Polsce: 12 sierpnia 2010

Opis

Siły Republiki przywożą bestię Zillo na Coruscant, by ją zbadać. Gdy ucieka, Jedi muszą wybrać pomiędzy uratowaniem milionów żyć, a zniszczeniem stwora, ostatniego przedstawiciela swojego gatunku.


Wojny klonów: Szpieg senatu

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Senate Spy
Sezon: 2
Odcinek: 4
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Melinda Hsu
Premiera USA: 16 października 2009
Premiera w Polsce: 29 kwietnia 2010

Opis

Padmé zostaje powierzone zadanie śledzenia jej dawnego przyjaciela, senatora Rusha Clovisa, oraz wykrycia spisku pomiędzy Klanem Bankierów, Neimodianami i Separatystami. Wbrew woli Anakina, Padmé zgadza się na misję i towarzyszy Clovisowi w podróży do Cato Neimoidii. Jej przybycie wzbudza podejrzenia Lotta Doda, że Padmé zagraża ich przyszłej transakcji. Lott robi wszystko, by Padmé uległa nieszczęśliwemu wypadkowi.


Wojny klonów: Lądowanie w punkcie deszczu

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Landing at Point Rain
Sezon: 2
Odcinek: 5
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Brian Larsen, Drew Z. Greenberg
Premiera USA: 4 listopada 2009
Premiera w Polsce: 6 maja 2010

Opis

Anakin, Ahsoka i Ki-Adi-Mundi przeprowadzają atak mający na celu zniszczenie fabryki droidów na Geonosis.


Wojny klonów: Fabryka broni

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Weapons Factory
Sezon: 2
Odcinek: 6
Reżyseria: Giancarlo Volpe
Scenariusz: Brian Larsen, Drew Z. Greenberg
Premiera USA: 13 listopada 2009
Premiera w Polsce: 13 maja 2010

Opis

Luminara i Anakin odwracają uwagę nowych, potężnych czołgów wroga, w czasie gdy padawanki Barrissa Offee i Ahsoka próbują zniszczyć fabrykę droidów Separatystów.


Wojny klonów: Strzępy terroru

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Legacy of Terror
Sezon: 2
Odcinek: 7
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Eoghan Mahon, Drew Z. Greenberg, Brian Larsen
Premiera USA: 20 listopada 2009
Premiera w Polsce: 20 maja 2010

Opis

Kiedy Luminara znika, Obi-Wan i Ki-Adi-Mundi prowadzą pluton klonów w jej poszukiwaniu. Prowadzone przez nich poszukiwania doprowadzają Jedi do tajemniczej jaskini, w której przyjdzie im się stawić z grupą zombie.


Wojny klonów: Władcy umysłu

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Brain Invaders
Sezon: 2
Odcinek: 8
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Andrew Kreisberg, Drew Z. Greenberg
Premiera USA: 4 grudnia 2009
Premiera w Polsce: 27 maja 2010

Opis

Kiedy geonosjańskie insekty mózgowe przejmują kontrolę nad statkiem zaopatrzeniowym, Ahsoka i Barrissa muszą walczyć, by powstrzymać statek zanim śmiertelna plaga rozprzestrzeni się po galaktyce.


Wojny klonów: Intryga Grievousa

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Grievous Intrigue
Sezon: 2
Odcinek: 9
Reżyseria: Giancarlo Volpi
Scenariusz: Ben Edlund, Drew Z. Greenberg, Brian Larsen
Premiera USA: 1 stycznia 2010
Premiera w Polsce: 3 czerwca 2010

Opis

Mistrz Jedi został pojmany i torturowany przez generała Grievousa. Anakin, Obi-Wan Kenobi i Adi Gallia chcą wprowadzić w życie śmiały plan ratowania jednego ze swych pobratymców. Zrealizują go później lecz generał ma swój własny plan.


Wojny klonów: Dezerter

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Deserter
Sezon: 2
Odcinek: 10
Reżyseria: Robert Dalva
Scenariusz: Carl Ellsworth, Drew Z. Greenberg, Brian Larsen
Premiera USA: 1 stycznia 2010
Premiera w Polsce: 10 czerwca 2010

Opis

Podczas poszukiwania generała Grievousa na odległej planecie, Rex napotyka dezertera.


Wojny klonów: Zaginiony miecz świetlny

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Lightsaber Lost
Sezon: 2
Odcinek: 11
Reżyseria: Giancarlo Volpe
Scenariusz: Drew Z. Greenberg
Premiera USA: 22 stycznia 2010
Premiera w Polsce: 17 czerwca 2010

Opis

Kiedy złodziej kradnie miecz świetlny Ahsoki pewien stary Jedi pomaga jej odzyskać broń.


Wojny klonów: Mandaloriański spisek

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Mandalore Plot
Sezon: 2
Odcinek: 12
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Melinda Hsu, Drew Z. Greenberg
Premiera USA: 29 stycznia 2010
Premiera w Polsce: 24 czerwca 2010

Opis

Badając pogłoski dotyczące spisku przeciw księżnej Mandalory Satine, Obi-Wan odkrywa „Mandaloriański Spisek”.


Wojny klonów: Podróż na pokuszenie

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Voyage of Temptation
Sezon: 2
Odcinek: 13
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Paul Dini, Henry Gilroy
Premiera USA: 5 luty 2010
Premiera w Polsce: 1 lipca 2010

Opis

Kiedy Jedi i klony bronią księżnej Satine przed zamachem zabójców, Anakin dowiaduje się o wspólnej historii księżnej i Obi-Wana.


Wojny klonów: Księżna Mandalory

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Duchess of Mandalore
Sezon: 2
Odcinek: 14
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Drew Z. Greenberg
Premiera USA: 12 lutego 2010
Premiera w Polsce: 8 lipca 2010

Opis

Kiedy Jedi i klony bronią księżnej Satine przed zamachem zabójców, Anakin dowiaduje się o wspólnej historii księżnej i Obi-Wana.


Wojny klonów: Śmiertelna pułapka

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Death Trap
Sezon: 2
Odcinek: 20
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Doug Petrie
Premiera USA: 23 kwietnia 2010
Premiera w Polsce: 19 sierpnia 2010

Opis

Młody chłopiec wypowiada wojnę rycerzom Jedi, którzy osierocili go i skazali na pastwę losu.


Wojny klonów: Wracaj do domu, R2

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: R2 Come Home
Sezon: 2
Odcinek: 21
Reżyseria: Giancarlo Volpe
Scenariusz: Eoghan Mahony
Premiera USA: 30 kwietnia 2010
Premiera w Polsce: 26 sierpnia 2010

Opis

Gdy banda łowców nagród zastawia pułapkę na Anakina i Mace’a na Vanqorze, do R2-D2 należy zadanie przedostania się na Coruscant i ostrzeżenie Jedi.


Wojny klonów: Wytropić po mistrzowsku

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Lethal Trackdown
Sezon: 2
Odcinek: 22
Reżyseria: Dave Filoni
Scenariusz: Dave Filoni, Drew Z. Greenberg
Premiera USA: 30 kwietnia 2010
Premiera w Polsce: 2 września 2010

Opis

Po przeczesaniu dolnych poziomów Coruscant, Ahsoka i Plo Koon ścigają młodego zbiega aż na Florrum, gdzie następuje ich konfrontacja.


Wojny klonów: Korupcja

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Corruption
Sezon: 3
Odcinek: 5
Reżyseria: Giancarlo Volpe
Scenariusz: Cameron Litvack
Premiera USA: 8 października 2010
Premiera w Polsce: 21 kwietnia 2011

Opis

Padmé, podczas dyplomatycznej misji na Mandalorze, gwarantuje pacyfistycznej planecie pełną ochronę ze strony Republiki, lecz po pewnym czasie ona i Satine odkrywają coś złowieszczego kryjącego się pod spokojną powierzchnią planety.


Wojny klonów: Akademia

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Academy
Sezon: 3
Odcinek: 6
Reżyseria: Giancarlo Volpe
Scenariusz: Cameron Litvack
Premiera USA: 15 października 2010
Premiera w Polsce: 21 kwietnia 2011

Opis

Ahsoka została przydzielona, by uczyć klasę w akademii kadetów na Mandalorze. Wkrótce, po jej przybyciu, gorliwy bratanek księżnej Satine i jego koledzy z klasy odkrywają nikczemny spisek.


Wojny klonów: Zabójca

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Assassin
Sezon: 3
Odcinek: 7
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Katie Lucas, Drew Z. Greenberg
Premiera USA: 22 października 2010
Premiera w Polsce: 28 kwietnia 2011

Opis

Po dostaniu zadania chronienia senator Padmé Amidali w drodze na Alderaan, padawankę Ahsokę Tano zaczynają nawiedzać wizje niedawno zmarłej łowczyni nagród Aurry Sing.


Wojny klonów: Żołnierze ARC

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: ARC Troopers
Sezon: 3
Odcinek: 2
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Cameron Litvack
Premiera USA: 17 września 2010
Premiera w Polsce: 7 kwietnia 2011

Opis

Republika dowiaduje się o nadchodzącym ataku Separatystów na Kamino, a Anakin i Obi-Wan spieszą w kierunku planety. Gdy Republika odpiera atak dywersyjny, rozpoczyna się prawdziwa bitwa. Asajj Ventress, generał Grievous wraz z armią droidów wyłaniają się spod powierzchni oceanu, z zamiarem zniszczenia kompleksów produkcji klonów. Rex, Cody, Fives i Echo prowadzą klony podczas desperackiej obrony ich rodzinnej planety.


Wojny klonów: Strefa wpływów

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Sphere of Influence
Sezon: 3
Odcinek: 4
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Katie Lucas, Steven Melching, Drew Z. Greenberg
Premiera USA: 1 października 2010
Premiera w Polsce: 14 kwietnia 2011

Opis

Rodzina przewodniczącego Papanoidy zostaje porwana i trzymana dla okupu. Ahsoka Tano musi połączyć siły z senator z Pantory, Riyo Chuchi, by pomóc nowemu przewodniczącemu w odzyskaniu bliskich, zanim Federacja Handlowa zbyt mocno wpłynie na przyszłość jego planety.


Wojny klonów: Złowrogie plany

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Evil Plans
Sezon: 3
Odcinek: 8
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Steve Mitchell, Craig Van Sickle
Premiera USA: 5 listopada 2010
Premiera w Polsce: 28 kwietnia 2011

Opis

Podczas codziennych zakupów na Coruscant, C-3PO zostaje porwany przez Cada Bane’a. Łowca szuka planów budynku Senatu i wkrótce okazuje się, że droidy służą jako narzędzia w planie, którego nie rozumieją.


Wojny klonów: Kryzys zakładników

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Hostage Crisis
Sezon: 1
Odcinek: 22
Reżyseria: Giancarlo Volpe
Scenariusz: Eoghan Mahony
Premiera USA: 20 marca 2009
Premiera w Polsce: 28 czerwca 2009

Opis

Przywódca kryminalistów, Ziro Hutt, wciąż pozostaje w niewoli. Aby go oswobodzić, łowcy nagród przejmują kontrolę nad budynkiem senatu. Podczas akcji biorą zakładników. Łowcy nie wiedzą jednak, że w środku znajduje się także rycerz Jedi, Anakin Skywalker.


Wojny klonów: Polowanie na Ziro

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Hunt for Ziro
Sezon: 3
Odcinek: 9
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Steve Mitchell, Craig Van Sickle
Premiera USA: 12 listopada 2010
Premiera w Polsce: 5 maja 2011

Opis

Cad Bane uwolnił Ziro z więzienia i teraz Rada Huttów żąda, by ten ujawnił, gdzie ukrył ważne – i odrażające – informacje. Ziro dokonuje kolejnej, śmiałej ucieczki z pomocą Sy Snootles, a Bane podąża jego tropem – lecz nie tylko on. Jedi Obi-Wan Kenobi i Quinlan Vos również muszą go znaleźć. Rozpoczyna się wyścig, by dopaść Ziro, zanim będzie za późno.


Siły Przeznaczenia: Szkolić Cię będę

Tytuł oryginalny: Forces of Destiny: Teach You, I Will
Sezon: 1
Odcinek: 11
Reżyseria: Brad Rau
Scenariusz: Jennifer Muro
Premiera USA: 1 października, 2017

Opis

Ahsoka uczy się walczyć dwoma mieczami podczas treningu z Mistrzem Yodą.


Siły Przeznaczenia: Oszust

Tytuł oryginalny: Forces of Destiny: The Imposter Inside
Sezon: 1
Odcinek: 6
Reżyseria: Brad Rau
Scenariusz: Jennifer Muro
Premiera USA: 8 lipca 2017

Opis

Ahsoka i Padmé walczą ze zmiennokształtnym łowcą nagród.


Siły Przeznaczenia: Niespodziewane towarzystwo

Tytuł oryginalny: Forces of Destiny: Unexpected Company
Sezon: 2
Odcinek: 2
Reżyseria: Brad Rau
Scenariusz: Jennifer Muro
Premiera USA: 19 marca 2018

Opis

Ahsoka dołącza do Anakin podczas misji, którą planował tylko dla siebie i Padmé. Poirytowany Anakin idzie na skróty, co stawia ich oko w oko z blokadą Separatystów. Trójka bohaterów musi odsunąć na bok swoje różnica, by przedostać się przez blokadę.


Siły Przeznaczenia: Popisy w myśliwcu

Tytuł oryginalny: Forces of Destiny: The Starfighter Stunt
Sezon: 1
Odcinek: 12
Reżyseria: Brad Rau
Scenariusz: Jennifer Muro
Premiera USA: 1 października, 2017

Opis

Podczas gdy Ahsoka uczy Padmé pilotowania, atakuje ich droid-myśliwiec.


Siły przeznaczenia: Ścieżka Padawana

Tytuł oryginalny: Forces of Destiny: The Padawan Path
Odcinek: 4
Reżyseria: Brad Rau
Scenariusz: Jennifer Muro
Premiera USA: 6 lipca 2017
Premiera w Polsce: 27 lipca 2017

Opis

W drodze na ceremonię Jedi, Ahsoka musi unieszkodliwić źle działającego droida.


Wojny klonów: Bohaterowie po obu stronach

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Heroes on Both Sides
Sezon: 3
Odcinek: 10
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Daniel Arkin
Premiera USA: 19 listopada 2010
Premiera w Polsce: 5 maja 2011

Opis

Gdy Senat rozpoczyna debatę nad ustawą, która zlikwidowałaby rządową kontrolę nad poczynaniami Klanu Bankowego, Padmé i Ahsoka w tajemnicy podróżują do stolicy Konfederacji Niezależnych Systemów, w próbie ustalenia traktatu pokojowego z Separatystami.


Wojny klonów: Walka o pokój

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Pursuit of Peace
Sezon: 3
Odcinek: 11
Reżyseria: Duwayne Dunham
Scenariusz: Daniel Arkin
Premiera USA: 3 grudnia 2010
Premiera w Polsce: 12 maja 2011

Opis

Padmé, Bail Organa i Onaconda Farr starają się zebrać senatorów, by głosowali przeciwko ustawie, która przeznaczyłaby fundusze na miliony nowych klonów, ale miałaby katastrofalne skutki finansowe dla Republiki. Jednakże ich opozycja sprawia, że wkrótce stają się celem szantażów i ataków najemników.


Wojny klonów: Morderstwa w senacie

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Senate Murders
Sezon: 2
Odcinek: 15
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Drew Z. Greenberg
Premiera USA: 19 marca 2010
Premiera w Polsce: 15 lipca 2010

Opis

Gdy senator Onaconda Farr zostaje otruty, Padmé i Bail Organa rozpoczynają poszukiwania winowajcy. Lecz wkrótce zaczyna robić się niebezpiecznie…


12 (20 bby)

Wojny klonów: Siostry nocy

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Nightsisters
Sezon: 3
Odcinek: 12
Reżyseria: Giancarlo Volpe
Scenariusz: Katie Lucas
Premiera USA: 7 stycznia 2011
Premiera w Polsce: 12 maja 2011

Opis

Darth Sidious, zaniepokojony rosnącą potęgą Ventress w ciemnej stronie Mocy, rozkazuje Dooku ją wyeliminować. Gdy Asajj przeżywa próbę zabójstwa, przyrzeka powziąć zemstę, wciągając do spisku swoje krewne — Siostry Nocy z Dathomiry.


Wojny klonów: Potwór

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Monster
Sezon: 3
Odcinek: 13
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Katie Lucas
Premiera USA: 14 stycznia 2011
Premiera w Polsce: 19 maja 2011

Opis

Kiedy hrabia Dooku kontaktuje się z Siostrami Nocy, szukając zamiennika dla Ventress, ona i Siostry szukają możliwości, by się zemścić. Ventress podróżuje do odległego zakątka Dathomiry, gdzie żyją mężczyźni, i szuka pośród nich najbrutalniejszego i najpotężniejszego wojownika. Dzięki swoim czarom, Siostry Nocy przemieniają Savage’a Opressa w potwornego zabójcę, stworzonego po to, by zwrócił się przeciwko swojemu nowemu mistrzowi.


Wojny klonów: Wiedźmy Mgły

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Witches of the Mist
Sezon: 3
Odcinek: 14
Reżyseria: Giancarlo Volpe
Scenariusz: Katie Lucas
Premiera USA: 21 stycznia 2011
Premiera w Polsce: 19 maja 2011

Opis

Anakin i Obi-Wan zostają wysłani w celu wytropienia tajemniczej postaci odpowiedzialnej za zabicie kilku Jedi. Wkrótce znajdują ślad potwornego ucznia, którego stworzyła Ventress: Savage’a Opressa. Jednakże Dooku i Asajj odkrywają, że ów uczeń ma także wolną wolę…


Wojny klonów: Władcy

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Overlords
Sezon: 3
Odcinek: 15
Reżyseria: Stevard Lee
Scenariusz: Christian Taylor
Premiera USA: 28 stycznia 2011
Premiera w Polsce: 26 maja 2011

Opis

Tajemnicza siła sprowadza Anakina, Obi-Wana i Ahsokę na odległą planetę i do jej mieszkańców – rodziny szczególnie biegłej w Mocy – aby ustalić, czy Anakin rzeczywiście jest Wybrańcem.


Wojny klonów: Ołtarz Mortis

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Altar of Mortis
Sezon: 3
Odcinek: 16
Reżyseria: Brian Kallin O’Connel
Scenariusz: Christian Taylor
Premiera USA: 4 lutego 2011
Premiera w Polsce: 26 maja 2011

Opis

Nim Jedi będą mogli opuścić Mortis, Syn porywa Ahsokę w próbie przeciągnięcia Anakina na swoją stronę i użycia ich połączonej siły do obalenia Ojca i Córki. Tymczasem Ojciec próbuje zapobiec katastrofalnemu pojedynkowi swoich dzieci i zachować niezwykle delikatną równowagę planety.


Wojny klonów: Duchy Mortis

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Ghosts of Mortis
Sezon: 3
Odcinek: 17
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Christian Taylor
Premiera USA: 11 lutego 2011
Premiera w Polsce: 2 czerwca 2011

Opis

Jedi nadal są pozostawieni sami sobie na Mortis, a Syn, wraz z Ciemną Stroną Mocy, ponawia swoje wysiłki mające na celu przeciągnięcie Anakina na swoją stronę w chwili, gdy Rycerze szykują się do ostatecznej konfrontacji.


Wojny klonów: Cytadela

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Citadel
Sezon: 3
Odcinek: 18
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Matt Michnovetz
Premiera USA: 18 lutego 2011
Premiera w Polsce: 2 czerwca 2011

Opis

Z pomocą R2-D2 i drużyny pochwyconych droidów bojowych, elitarny oddział Jedi i żołnierzy-klonów, dowodzony przez Obi-Wana Kenobiego i Anakina, stara się uwolnić pochwyconego generała Evena Piella z niezdobytego więzienia.


Wojny klonów: Kontratak

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Counterattack
Sezon: 3
Odcinek: 19
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Matt Michnovetz
Premiera USA: 4 marca 2011
Premiera w Polsce: 9 czerwca 2011

Opis

Po uwolnieniu więźniów Anakin i Obi-Wan rozpaczliwie próbują znaleźć drogę ucieczki z Cytadeli, lecz przeszkadza im w tym okrutny strażnik, który za wszelką cenę chce ich powstrzymać. Więzienie ma jednak więcej pułapek, niebezpiecznych miejsc i wilczych dołów, niż sobie to wyobrażali i muszą nauczyć się nie zważać na dzielące ich różnice, jeśli chcą uciec.


Wojny klonów: Ratunek z Cytadeli

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Citadel Rescue
Sezon: 3
Odcinek: 20
Reżyseria: Stevard Lee
Scenariusz: Matt Michnovetz
Premiera USA: 11 marca 2011
Premiera w Polsce: 9 czerwca 2011

Opis

Po tym, jak statek, będący jedyną drogą ucieczki z planety, został zniszczony, Anakin i Obi-Wan muszą przeprowadzić uwolnionych więźniów przez niebezpieczne tereny Loli Sayu i czekać na odsiecz Plo Koona, który dowodzi siłami uderzeniowymi.


Wojny klonów: Zaginiony Padawan

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Padawan Lost
Sezon: 3
Odcinek: 21
Reżyseria: Dave Filoni
Scenariusz: Bonnie Mark
Premiera USA: 1 kwietnia 2011
Premiera w Polsce: 16 czerwca 2011

Opis

Ahsoka zostaje złapana na trandoshańskim księżycu i, jako ofiara, ma wziąć udział w okrutnych łowach.


Wojny klonów: Polowanie na Wookiee

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Wookiee Hunt
Sezon: 3
Odcinek: 12
Reżyseria: Dave Filoni
Scenariusz: Bonnie Mark
Premiera USA: 1 kwietnia 2011
Premiera w Polsce: 16 czerwca 2011

Opis

Gdy Ahsoka i jej towarzysze starają się uniknąć trandoshańskich łowców, pojawia się nieoczekiwany pomocnik – schwytany Wookiee, Chewbacca.


Wojny klonów: Wodna wojna

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Water War
Sezon: 4
Odcinek: 1
Reżyseria: Duwayne Dunham
Scenariusz: Jose Molina
Premiera USA: 16 września 2011
Premiera w Polsce: 9 kwietnia 2012

Opis

Gdy król Kalamara zostaje zamordowany, rozmowy między współmieszkańcami planety, Kalamarianami i Quarrenami, załamują się. Aby powstrzymać wojnę domową, Republika wysyła Padmé Amidalę i Anakina Skywalkera, lecz bez ich wiedzy Quarrenowie sprzymierzyli się z Separatystami. Teraz Jedi muszą chronić przed atakami nowego przywódcę Kalamara, młodego księcia Lee-Chara.


Wojny klonów: Atak Gungan

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Gungan Attack
Sezon: 4
Odcinek: 2
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Jose Molina
Premiera USA: 16 września 2011
Premiera w Polsce: 10 kwietnia 2012

Opis

Jedi zostają uwięzieni na planecie przez nieprzerwane ataki Separatystów. Czy Gunganie uratują sytuację?


Wojny klonów: Więźniowie

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Prisoners
Sezon: 4
Odcinek: 3
Reżyseria: Danny Keller
Scenariusz: Jose Molina
Premiera USA: 23 września 2011
Premiera w Polsce: 11 kwietnia 2012

Opis

Rzekomo pokonana przez nacierające siły Separatystów, Republika pokłada swą ostatnią nadzieję w padawance i księciu.


Wojny klonów: Cień wojownika

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Shadow Warrior
Sezon: 4
Odcinek: 4
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Daniel Arkin
Premiera USA: 30 września 2011
Premiera w Polsce: 12 kwietnia 2012

Opis

Czy Jar Jar może pokonać inwazję Separatystów dowodzoną przez złego generała Grievousa?


Wojny klonów: Misja litości

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Mercy Mission
Sezon: 4
Odcinek: 5
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Brian Larsen, Drew Z. Greenberg
Premiera USA: 7 października 2011
Premiera w Polsce: 13 kwietnia 2012

Opis

Po trzęsieniach ziemi na zniszczoną planetę Aleen przybywają z pomocą siły Republiki w tym R2-D2 i C-3PO. Kiedy prośby mieszkańców planety nie odbijają się echem dwa droidy biorą jako swój obowiązek wyprawę podziemiami Aleen, by uratować go przed zagładą.


Wojny klonów: Droidy Nomadzi

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Nomad Droids
Sezon: 4
Odcinek: 6
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Steve Mitchell, Craig Van Sickle
Premiera USA: 14 października 2011
Premiera w Polsce: 16 kwietnia 2012

Opis

Dalszy ciąg przygód C-3PO i R2-D2, na których niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku. Zmuszone do ucieczki w Y-wingu przed atakiem Separatystów, droidy odwiedzają niezwykłą planetę Balnab, na której mieszka lud Patitów. Trafiają też na wojenny okręt piratów, gdzie zmuszone są walczyć na arenie gladiatorów.


Wojny klonów: Ciemność w Umbarze

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Darkness on Umbara
Sezon: 4
Odcinek: 7
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Matt Michnovetz
Premiera USA: 128 października 2011
Premiera w Polsce: 17 kwietnia 2012

Opis

Gdy Anakin jest zmuszony czasowo przekazać dowodzenie nad swoimi klonami nowemu przywódcy, Jedi Pongowi Krellowi, napięcie rośnie, gdy żołnierzom zostaje przydzielone zadanie zdobycia stolicy Umbary.


Wojny klonów: Generał

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The General
Sezon: 4
Odcinek: 8
Reżyseria: Walter Murch
Scenariusz: Matt Michnovetz
Premiera USA: 4 listopada 2011
Premiera w Polsce: 18 kwietnia 2012

Opis

Generał Krell rozkazuje kapitanowi Reksowi i jego żołnierzom z 501 Legionu zdobycie silnie ufortyfikowanej bazy lotniczej należącej do Umbaran i oczekuje jedynie zwycięstwa. Jest to niemalże misja samobójcza, chyba, że klony wykorzystają swą pomysłowość.


Wojny klonów: Różnica zdań

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Plan of Dissent
Sezon: 4
Odcinek: 9
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Matt Michnovetz
Premiera USA: 11 listopada 2011
Premiera w Polsce: 19 kwietnia 2012

Opis

Gdy Republika zdobywa bazę lotniczą należącą do Umbaran, generał Krell rozkazuje Reksowi i jego ludziom pomaszerować na silnie ufortyfikowaną stolicę. Sklonowani żołnierze zdają sobie sprawę, że istnieje lepszy plan, dlatego ignorują rozkazy i przeprowadzają tajną operację.


Wojny klonów: Masakra Krella

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Carnage of Krell
Sezon: 4
Odcinek: 10
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Matt Michnovetz
Premiera USA: 18 listopada 2011
Premiera w Polsce: 20 kwietnia 2012

Opis

Dwóch ludzi Reksa stoi w obliczu egzekucji za zignorowanie rozkazów, dlatego kapitan musi zmierzyć się ze swoim agresywnym dowódcą, generałem Pongiem Krellem. Ryzykując wznieceniem buntu, Rex musi dokonać mrocznego wyboru, gdy wyłania się prawdziwa twarz wroga.


Wojny klonów: Porwanie

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Kidnapped
Sezon: 4
Odcinek: 11
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Henry Gilroy, Steve Melching
Premiera USA: 25 listopada 2011
Premiera w Polsce: 23 kwietnia 2012

Opis

Zygerriańscy łowcy niewolników stoją za nagłym zniknięciem wszystkich mieszkańców planety Kiros. Gdy Anakin i Ahsoka śpieszą, by rozbroić serię bomb pozostawionych przez handlarzy niewolników, Obi-Wan musi stoczyć pojedynek z ich przywódcą.


Wojny klonów: Niewolnicy Republiki

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Slaves of the Republic
Sezon: 4
Odcinek: 12
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Henry Gilroy, Steve Melching
Premiera USA: 2 grudnia 2011
Premiera w Polsce: 24 kwietnia 2012

Opis

Aby zlokalizować zagubionych kolonistów, Anakin, Obi-Wan i Ahsoka w przebraniu infiltrują handlarzy niewolników na Zygerrii. Anakin zmaga się ze swoimi emocjami, gdy przebiegła królowa zmusza go do podejmowania dyskusyjnych decyzji, dzięki którym będzie mógł wykonać swoją misję.


Wojny klonów: Ucieczka z Kadavo

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Escape from Kadavo
Sezon: 4
Odcinek: 13
Reżyseria: Dany Keller
Scenariusz: Henry Gilroy
Premiera USA: 6 stycznia 2012
Premiera w Polsce: 25 kwietnia 2012

Opis

Anakin stara się przekonać zygerriańską królową, że sama jest niewolnicą i pionkiem w złowieszczym spisku Separatystów. W tym samym czasie Obi-Wan trudzi się w obozie pracy na Kadavo, a jego ponura sytuacja staje się coraz gorsza.


Wojny klonów: Przyjaciel w potrzebie

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: A Friend in Need
Sezon: 4
Odcinek: 14
Reżyseria: Dave Filoni
Scenariusz: Christian Taylor
Premiera USA: 13 stycznia 2012
Premiera w Polsce: 26 kwietnia 2012

Opis

Konferencja pokojowa pomiędzy delegatami Republiki i Separatystów zostaje przerwana przez Luksa Bonteriego, syna nieżyjącej senator Konfederacji. Wciąga on Ahsokę w niebezpieczne poszukiwania sprawiedliwości za śmierć swojej matki.


Wojny klonów: Oszustwo

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Deception
Sezon: 4
Odcinek: 15
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Brent Friedman
Premiera USA: 20 stycznia 2012
Premiera w Polsce: 27 kwietnia 2012

Opis

Gdy Jedi dowiadują się o spisku Separatystów, mającym na celu porwanie Kanclerza Palpatine’a, jeden z nich musi zejść do podziemia, by wydobyć informacje od konspiratorów.


Wojny klonów: Przyjaciele i wrogowie

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Friends and Enemies
Sezon: 4
Odcinek: 16
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Brent Friedman
Premiera USA: 27 stycznia 2012
Premiera w Polsce: 30 kwietnia 2012

Opis

Przebrany Obi-Wan, Cad Bane oraz Moralo Eval lecą przez galaktykę i są poszukiwanymi zbiegami, za którymi podążają Anakin i Ahsoka. Nie mają oni pojęcia, że ścigają przyjaciela.


Wojny klonów: Pudełko

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Box
Sezon: 4
Odcinek: 17
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Brent Friedman
Premiera USA: 3 lutego 2012
Premiera w Polsce: 1 maja 2012

Opis

Przebrany Obi-Wan towarzyszy Moralo Evalovi i Cadowi Bane’owi w drodze na Serenno, gdzie zapisują się do brutalnego konkursu wraz z innymi łowcami nagród z całej galaktyki, aby zdecydować kto weźmie udział w spisku mającym na celu porwanie Palpatine’a.


Wojny klonów: Kryzys na Naboo

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Crisis on Naboo
Sezon: 4
Odcinek: 18
Reżyseria: Danny Keller
Scenariusz: Brent Friedman
Premiera USA: 10 lutego 2012
Premiera w Polsce: 2 maja 2012

Opis

Kanclerz podróżuje na Naboo w otoczeniu Rycerzy Jedi, by przewodniczyć publicznej ceremonii. Dooku i jego łowcy nagród – w tym też przebrany Obi-Wan – rozpoczynają swój plan dotyczący porwania Palpatine’a.


Wojny klonów: Masakra

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Massacre
Sezon: 4
Odcinek: 19
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Katie Lucas
Premiera USA: 24 lutego 2012
Premiera w Polsce: 3 maja 2012

Opis

Hrabia Dooku jest zdeterminowany, by zemścić się na Siostrach Nocy za ich zdradę. Generał Grievous atakuje posługujące się magią wiedźmy z pomocą swoich zrobotyzowanych sił. Matka Talzin i Asajj Ventress dowodzą obroną, przywołując całą mroczną potęgę, jaką dysponują.


Wojny klonów: Nagroda

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Bounty
Sezon: 4
Odcinek: 20
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Katie Lucas
Premiera USA: 2 marca 2012
Premiera w Polsce: 4 maja 2012

Opis

Nie posiadająca życiowego celu Asajj Ventress dołącza do ekipy łowców nagród pod przewodnictwem Boby Fetta. Na obcym świecie podejmują się ryzykownej, lecz zyskownej misji, która przetestuje ich umiejętności i siłę charakteru Asajj.


Wojny klonów: Bracia

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Brothers
Sezon: 4
Odcinek: 21
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Katie Lucas
Premiera USA: 9 marca 2012
Premiera w Polsce: 7 maja 2012

Opis

Mroczny wojownik Savage Opress odbywa podróż mającą na celu znalezienie jego dawno zaginionego brata. Czy Darth Maul rzeczywiście może żyć, po dziesięciu latach od straszliwej rany, jaką zadało mu ostrze Obi-Wana Kenobiego? Savage podróżuje do głębi pokrętnej planety, by odnaleźć to, co zostało z Lorda Sithów.


Wojny klonów: Zemsta

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Revenge
Sezon: 4
Odcinek: 22
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Katie Lucas
Premiera USA: 16 marca 2012
Premiera w Polsce: 8 maja 2012

Opis

Savage i Maul, znowu razem, ścigają Obi-Wana, chcąc dokonać na nim zemsty. Rycerz Jedi zmuszony jest zjednoczyć siły z niespodziewanym sprzymierzeńcem, aby pokonać śmiercionośnych braci.


Wojny klonów: Wojna na dwóch frontach

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: A War on Two Fronts
Sezon: 5
Odcinek: 2
Reżyseria: Dave Filoni
Scenariusz: Chris Collins
Premiera USA: 6 października 2012
Premiera w Polsce: 16 kwietnia 2013

Opis

Anakin, Obi-Wan, Ahsoka i Rex podróżują na Onderon, świat znajdujący się pod kontrolą Separatystów. Tam będą trenować grupę powstańców – w tym Luksa Bonteriego – aby pomóc im odbić stolicę, Iziz, z rąk fałszywego króla.


Wojny klonów: Przodownicy

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Front Runners
Sezon: 5
Odcinek: 3
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Chris Collins
Premiera USA: 13 października 2012
Premiera w Polsce: 17 kwietnia 2013

Opis

Nadzorowani przez Ahsokę, rebelianci z Onderonu infiltrują stolicę i przeprowadzają serię ataków na cele rozsiane po całym mieście. Gdy sprzymierzony z Separatystami król ulega coraz większej presji, by poradzić sobie z rosnącymi siłami rebelii, buntownicy wybierają nowego przywódcę.


Wojny klonów: Miękka wojna

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Soft War
Sezon: 5
Odcinek: 4
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Chris Collins
Premiera USA: 20 października 2012
Premiera w Polsce: 18 kwietnia 2013

Opis

Po próbie uratowania prawdziwego króla Onderonu, Ramsisa Dendupa, przez rebeliantów, na scenie pojawia się nieoczekiwany sojusznik, który powstrzymuje egzekucję monarchy i wspomaga sprawę buntowników.


Wojny klonów: Punkty krytyczne

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Tipping Points
Sezon: 5
Odcinek: 5
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Chris Collins
Premiera USA: 27 października 2012
Premiera w Polsce: 19 kwietnia 2013

Opis

Gdy Onderon zostaje uwikłany w inwazję na pełną skalę, rebelianci zadają krytyczny cios sprzymierzonemu z Separatystami królowi. Niestety, za takie zwycięstwa trzeba zapłacić wysoką cenę.


Wojny klonów: Zgromadzenie

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Gathering
Sezon: 5
Odcinek: 6
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Christian Taylor
Premiera USA: 3 listopada 2012
Premiera w Polsce: 22 kwietnia 2013

Opis

Ahsoka eskortuje grupę młodzików na Ilum, gdzie będą pobierały nauki od Yody i przejdą ważny rytuał inicjacji: konstrukcję swoich mieczy świetlnych. Będą zmagać się zarówno z fizycznymi, jak i duchowymi wyzwaniami, gdy staną twarzą w twarz z niebezpiecznym zadaniem, które je czeka.


Wojny klonów: Test siły

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: A Test of Strength
Sezon: 5
Odcinek: 7
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Christian Taylor
Premiera USA: 10 listopada 2012
Premiera w Polsce: 23 kwietnia 2013

Opis

Gdy młodziki wracają z Ilum wraz z Ahsoką, ich statek zostaje zaatakowany przez piracki gang Honda. Dzieci muszą użyć pomysłowych i zaimprowizowanych pułapek, by powstrzymać bandytów.


Wojny klonów: Na ratunek

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Bound for Rescue
Sezon: 5
Odcinek: 8
Reżyseria: Brian Kallin O’Connell
Scenariusz: Christian Taylor
Premiera USA: 17 listopada 2012
Premiera w Polsce: 24 kwietnia 2013

Opis

Ahsoka zostaje porwana przez piratów Honda, więc mlodziki współpracują, by zinfiltrować ich kryjówkę, używając swojej inteligentji i odwagi, by zmylić Ohnakę i rozpocząć śmiałą akcję ratunkową.


Wojny klonów: Niezbędna więź

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: A Necessary Bond
Sezon: 5
Odcinek: 9
Reżyseria: Danny Keller
Scenariusz: Christian Taylor
Premiera USA: 24 listopada 2012
Premiera w Polsce: 25 kwietnia 2013

Opis

Gdy generał Grievous rozpoczyna inwazję na pełną skalę, której celem jest baza piratów na Florrumie, Ahsoka i młodziki walczą ramię w ramię z Hondem i członkami jego gangu, by odeprzeć siły Separatystów.


Wojny klonów: Sekretne bronie

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Secret Weapons
Sezon: 5
Odcinek: 10
Reżyseria: Danny Keller
Scenariusz: Brent Friedman
Premiera USA: 1 grudnia 2012
Premiera w Polsce: 26 kwietnia 2013

Opis

R2-D2 dołącza do grupy republikańskich droidów wybranych do przeprowadzenia ważnej misji, dowodzonej przez malutkiego pułkownika Gascona. Ich celem jest zdobycie modułu szyfrującego z pancernika Separatystów. Droidy muszą pokonać wiele trudnych przeszkód, by osiągnąć sukces w tym kluczowym zadaniu.


Wojny klonów: Słoneczny dzień w pustce

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: A Sunny Day in the Void
Sezon: 5
Odcinek: 11
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Brent Friedman
Premiera USA: 8 grudnia 2012
Premiera w Polsce: 29 kwietnia 2013

Opis

Gdy kometa uszkadza wahadłowiec R2-D2, porucznika Gascona i reszty droidów, załoga rozbija się na opuszczonej planecie, gdzie musi przebyć przez oszałamiająco wielką pustą przestrzeń w celu wykonania swojej misji.


Wojny klonów: Zaginiony w akcji

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Missing in Action
Sezon: 5
Odcinek: 12
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Brent Friedman
Premiera USA: 5 stycznia 2013
Premiera w Polsce: 30 kwietnia 2013

Opis

W niemalże wyludnionym mieście R2-D2 i jego towarzysze znajdują klona-komandosa cierpiącego na amnezję.


Wojny klonów: Punkt bez powrotu

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Point of No Return
Sezon: 5
Odcinek: 13
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Brent Friedman
Premiera USA: 12 stycznia 2013
Premiera w Polsce: 1 maja 2013

Opis

R2-D2 i jego drużyna muszą powstrzymać sabotowany krążownik Jedi przed przerwaniem niezwykle ważnej konferencji Republiki.


Wojny klonów: Odrodzenie

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Revival
Sezon: 5
Odcinek: 1
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Chris Collins
Premiera USA: 29 września 2012
Premiera w Polsce: 15 kwietnia 2013

Opis

Napędzani rządzą zemsty i gniewem, zjednoczeni na nowo bracia Savage Opress i Maul rozsiewają terror i przemoc po galaktyce. Gdy sithańscy bracia siłą rekrutują Honda Ohnakę i jego piratów, Obi-Wan Kenobi i Adi Gallia ruszają za nimi w pościg, który prowadzi do śmiertelnej konfrontacji.


13-14 (19-18 bby)

Kanan: The Last Padawan

Tytuł oryginalny: Kanan: The Last Padawan
Zawiera historie z zeszytów: Kanan #1-6
Scenariusz: Greg Weisman
Rysunki: Pepe Larraz (#1-5), Jacopo Camagni (#6)
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 1 kwietnia 2015 – 23 września 2015

Opis

W Rebeliantach Kanan Jarrus jest narwanym, sarkastycznym renegatem walczącym z Imperium u boku załogi Ducha. Ale lata wcześniej, podczas Wojen klonów, znany był jako Caleb Dune, padawan Mistrzyni Depy Billaby. Al żadne z nich nie przypuszczało, że ich „lojalni” żołnierze-klony zwrócą się przeciw nim wykonując wydany przez Imperatora rozkaz 66. Jak Caleb Dume przeżył czystkę Jedi? Jak nauczył się przetrwania, choć jego mistrzyni zginęła? I jak stał się mężczyzną, które poznaliśmy, jako Kanan Jarrus? Co może zrobić Padawan, kiedy bycie Jedi czyni z niego cel?

Wydarzenia komiksu rozgrywają się w trakcie i po wydarzeniach Zemsty Sithów. Epilog rozgrywa się w roku 28 (4BBY).


13 (19 bby)

Wojny klonów: Eminencja

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Eminence
Sezon: 5
Odcinek: 14
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Chris Collins
Premiera USA: 19 stycznia 2013
Premiera w Polsce: 2 maja 2013

Opis

Savage i Maul formują przymierze ze Strażą Śmierci, by dopaść wspólnego wroga: Obi-Wana Kenobiego.


Wojny klonów: Odcienie rozsądku

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Shades of Reason
Sezon: 5
Odcinek: 15
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Chris Collins
Premiera USA: 26 stycznia 2013
Premiera w Polsce: 3 maja 2013

Opis

Sithowie i Straż Śmierci, dzięki wsparciu kryminalnego podziemia, rozpoczynają atak na Mandalorę.


Wojny klonów: Bezprawny

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Lawless
Sezon: 5
Odcinek: 16
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Chris Collins
Premiera USA: 2 lutego 2013
Premiera w Polsce: 6 maja 2013

Opis

Darth Maul używa księżnej Satine jako przynęty, by wciągnąć Obi-Wana w pułapkę.


Siły przeznaczenia: Szpieg w szeregach

Tytuł oryginalny: Forces of Destiny: The Imposter Inside
Odcinek: 6
Reżyseria: Brad Rau
Scenariusz: Jennifer Muro
Premiera USA: 8 lipca 2017
Premiera w Polsce: 31 lipca 2017

Opis

Ahsoka i Padme muszą stoczyć walkę ze zmiennokształtnym wrogiem.


Wojny klonów: Sabotaż

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Sabotage
Sezon: 5
Odcinek: 17
Reżyseria: Brian Kallin O’Connell
Scenariusz: Charles Murray
Premiera USA: 9 lutego 2013
Premiera w Polsce: 7 maja 2013

Opis

Anakin i Ahsoka badają sprawę śmiercionośnego bombardowania, do którego doszło w Świątyni Jedi.


Wojny klonów: Jedi, która wiedziała za dużo

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Jedi Who Knew Too Much
Sezon: 5
Odcinek: 18
Reżyseria: Danny Keller
Scenariusz: Charles Murray
Premiera USA: 16 lutego 2013
Premiera w Polsce: 8 maja 2013

Opis

Gdy wojsko Republiki przejmuje sprawę bombardowania w Świątyni Jedi, Ahsoka zaczyna nie zgadzać się z admirałem Tarkinem.


Sisters

Tytuł oryginalny: Age of Republic Special
Zawiera historie z zeszytów: Age of Republic Special #1
Scenariusz: Jody Houser
Rysunki: Carlos Gómez
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 16 stycznia 2019

Opis

Po tym, jak ledwie udało jej się ujść z życiem po zdradzie Hrabiego Dooku i pogromie jej ludu z rąk Separatystów, nieustraszona Asajj Ventress szuka nowej drogi. Może nie jest już uczennicą Sitha, ale jest bardziej zabójcza i zdeterminowana, niż kiedykolwiek…

Historia wchodzi w skład zeszytu Age of Republic Special #1.


Wojny klonów: Pochwycić Jedi

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: To Catch a Jedi
Sezon: 5
Odcinek: 19
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Charles Murray
Premiera USA: 23 lutego 2013
Premiera w Polsce: 9 maja 2013

Opis

Ścigana Ahsoka ucieka w przestępcze otchłanie Coruscant.


Wojny klonów: Niewłaściwa Jedi

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Wrong Jedi
Sezon: 5
Odcinek: 20
Reżyseria: Dave Filoni
Scenariusz: Charles Murray
Premiera USA: 2 marca 2013
Premiera w Polsce: 10 maja 2013

Opis

Podczas procesu, oskarżona o morderstwo Ahsoka staje naprzeciw swemu największemu wyzwaniu.


Dynastia Thrawna: Chaos

Tytuł oryginalny: Thrawn Ascendancy: Chaos Rising
Autor: Timothy Zahn
Wydanie oryginalne: Del Rey, 1 września 2020
Wydanie polskie: Wydawnictwo Olesiejuk, 10 listopada 2021
Tłumaczenie: Jakub Polkowski

Opis

Poza granicami odległej galaktyki leżą Nieznane Regiony: mroczne i niezbadane, pełne tajemnic i niebezpieczeństw. W tym chaosie tylko tajemnicza Dynastia Chissów jest niezmienna, na tle nieustannych przemian wyróżnia się swoją stabilnością. Jednak do czasu… Wypracowane przez setki lat reguły gry mogą okazać się niewystarczające w nowej rzeczywistości.

Stolica Chissów została zaatakowana, a po wrogu nie został żaden ślad. By wytropić przeciwników, potrzebny jest ktoś, kto okaże się równie wyjątkowy jak okoliczności ataku. To starszy kapitan Mitth’raw’nuruodo, jeden z najzdolniejszych młodych oficerów Dynastii, urodzony bez tytułu, ale adoptowany przez potężną rodzinę Mitthów, która nadała mu imię Thrawn. Jego niekonwencjonalne podejście do rozwiązywania problemów może okazać się tym, czego Chissowie potrzebują teraz najbardziej. Thrawn rusza na swoją pierwszą misję, ale im bardziej zagłębia się w obszar kosmosu, który jego ludzie nazywają Chaosem, tym lepiej zdaje sobie sprawę, że jego misja nie jest tym, czym mu się wydawała.

„Dynastia Thrawna. Chaos” to pierwsza część nowej epickiej trylogii „Star Wars” Timothy’ego Zahna, autora bestsellerów „New York Timesa”.


Wojny klonów: Nieznany

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Unknown
Sezon: 6
Odcinek: 1
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Katie Lucas
Premiera USA: 15 lutego 2014
Premiera w Polsce: 12 grudnia 2015

Opis

Żołnierz-klon Tup zapada na tajemniczą chorobę psychiczną, która prowadzi do szokującej śmierci mistrzyni Jedi. Ponieważ nie potrafi uzasadnić swoich morderczych czynów, Tup zostaje zabrany z powrotem na Kamino w celu zbadania. Anakin i żołnierz ARC Fives towarzyszą mu, lecz ich grupa wpada w pułapkę Separatystów.


Wojny klonów: Konspiracja

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Conspiracy
Sezon: 6
Odcinek: 2
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Katie Lucas
Premiera USA: 15 lutego 2014
Premiera w Polsce: 12 grudnia 2015

Opis

W sterylnych laboratoriach na Kamino chory żołnierz-klon Tup i jego przyjaciel Fives zostają poddani kwarantannie i przebadani po szokującym morderstwie dokonanym przez Tupa na mistrzyni Jedi. Z pomocą droida medycznego AZI-3, Fives decyduje się na dogłębne zbadanie stanu Tupa i odkrywa sekret ukryty głęboko w republikańskim programie klonowania.


Wojny klonów: Uciekinier

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Fugitive
Sezon: 6
Odcinek: 3
Reżyseria: Danny Keller
Scenariusz: Katie Lucas
Premiera USA: 15 lutego 2014
Premiera w Polsce: 12 grudnia 2015

Opis

Żołnierz-klon Tup ma zostać zabrany na Coruscant, gdzie mają go dogłębne zbadać osobiści lekarze Najwyższego Kanclerza. Żołnierz ARC Fives łamie protokół i ignoruje rozkaz w celu znalezienia odpowiedzi i odkrywa, że w mózgach wszystkich klonów znajduje się organiczny konstrukt o niewiadomym przeznaczeniu.


Wojny klonów: Rozkazy

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Orders
Sezon: 6
Odcinek: 4
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Katie Lucas
Premiera USA: 15 lutego 2014
Premiera w Polsce: 12 grudnia 2015

Opis

Fives nadal szuka odpowiedzi dotyczących tajemniczego zanieczyszczenia w ciałach klonów i umawia się na audiencję z Najwyższym Kanclerzem Palpatine’em. Lecz wszystko szybko się wali, gdy zostaje oskarżony o zaatakowanie przywódcy Republiki i musi uciekać w głębiny Coruscant, ścigany przez innych żołnierzy-klonów.


Wojny klonów: Stary przyjaciel

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: An Old Friend
Sezon: 6
Odcinek: 5
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Christian Taylor
Premiera USA: 22 lutego 2014
Premiera w Polsce: 12 grudnia 2015

Opis

Przebywając na Scipio w celu ufundowania misji pokojowej, Padmé Amidala otrzymuje prośbę o pomoc od swojego starego przyjaciela, Rusha Clovisa, aby odkryła korupcję w Klanie Bankowym. Oboje muszą uciec łowcy nagród Embo, aby opuścić planetę z obciążającą informacją.”


Wojny klonów: Powstanie Clovisa

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Rise of Clovis
Sezon: 6
Odcinek: 6
Reżyseria: Danny Keller
Scenariusz: Christian Taylor
Premiera USA: 22 lutego 2014
Premiera w Polsce: 12 grudnia 2015

Opis

Z powrotem na Coruscant, Clovis – znany zdrajca Republiki – zawiera podejrzany układ, by stać się przywódcą Klanu Bankowego. Rosnąca nieufność Anakina do Clovisa i nienawiść względem niego powodują, że jego relacja z Padmé znacznie się pogarsza.


Wojny klonów: Kryzys w sercu

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Crisis at the Heart
Sezon: 6
Odcinek: 7
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Christian Taylor
Premiera USA: 22 lutego 2014
Premiera w Polsce: 19 grudnia 2015

Opis

Po zawarciu układu z Dooku, aby wskrzesić Klan Bankowy, Clovis zostaje pionkiem w grze hrabiego. Ponieważ to on sprowadził wojnę na Scipio, Republika zmuszona jest interweniować.


Wojny klonów: Zaginieni, część I

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Disappeared, Part I
Sezon: 6
Odcinek: 8
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Jonathan W. Rinzler
Premiera USA: 1 marca 2014
Premiera w Polsce: 19 grudnia 2015

Opis

Pokojowy świat Bardotta i jego mistyczne zwyczaje są zagrożone przez starożytną przepowiednię, a główni przywódcy duchowi planety zniknęli. Królowa Julia z Bardotty wzywa na pomoc swojego najbardziej zaufanego przyjaciela w senacie, Jar Jara Binksa. Zdając sobie sprawę z ważności duchowej równowagi na Bardotcie, Rada Jedi wysyła Mace’a Windu, aby towarzyszył Binksowi i zbadał sprawę.


Wojny klonów: Zaginieni, część II

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Disappeared, Part II
Sezon: 6
Odcinek: 9
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Jonathan W. Rinzler
Premiera USA: 1 marca 2014
Premiera w Polsce: 19 grudnia 2015

Opis

Ukochana Jar Jara Binksa, królowa Julia z planety Bardotta, zostaje porwana przez żądny krwi kult Frangawl w celu wypełnienia starożytnej i mrocznej przepowiedni. Przedstawiciel Binks oraz Mace Windu muszą odnaleźć zaginioną władczynię, zanim kult się wzmocni.


Wojny klonów: Zaginiony

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Lost One
Sezon: 6
Odcinek: 10
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Christian Taylor
Premiera USA: 1 marca 2014
Premiera w Polsce: 19 grudnia 2015

Opis

Mistrzowie Jedi znajdują miecz świetlny należący do dawno zmarłego mistrza Sifo-Dyasa, co skłania Yodę, Obi-Wana Kenobiego i Anakina Skywalkera do rozpoczęcia śledztwa w sprawie jego dziesięcioletniego zaginięcia. Skłania to Dartha Sidiousa do wydania Darthowi Tyranusowi rozkazu, aby zatarł wszelkie ślady, które mogą doprowadzić Jedi do odkrycia prawdy o konspiracji Sithów.


Wojny klonów: Głosy

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Voices
Sezon: 6
Odcinek: 11
Reżyseria: Danny Keller
Scenariusz: Christian Taylor
Premiera USA: 1 marca 2014
Premiera w Polsce: 19 grudnia 2015

Opis

Yoda popada w głęboki niepokój, gdy słyszy w głowie głos zza grobu – głos Qui-Gon Jinna. Wiedząc, że Jedi nie mógł zachować swej osobowości po śmierci, Rada zaczyna się obawiać, że Yoda został skażony wpływem ciemnej strony. Zdeterminowany by znaleźć odpowiedzi, Yoda ucieka ze Świątyni i śledzi bezcielesny głos.


Wojny klonów: Przeznaczenie

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Destiny
Sezon: 6
Odcinek: 12
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Christian Taylor
Premiera USA: 7 marca 2014
Premiera w Polsce: 19 grudnia 2015

Opis

Pozwalając, aby prowadziła go Moc, Yoda podróżuje do serca galaktyki, do starożytnego świata, który jest jednym ze źródeł Mocy i midichlorianów. Mistrz przechodzi przez trudne próby, nałożone na niego przez Pięć Kapłanek, tajemniczych władczyń Mocy, które znają sekret nieśmiertelności.


Wojny klonów: Poświęcenie

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Sacrifice
Sezon: 6
Odcinek: 13
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Christian Taylor
Premiera USA: 7 marca 2014
Premiera w Polsce: 19 grudnia 2015

Opis

Po wielu wyczerpujących próbach, Yoda podróżuje do starożytnej ojczyzny Sithów, Morabandu, gdzie musi stawić czoła antycznemu złu, które chce rządzić galaktyką.


Mroczny uczeń

Tytuł oryginalny: Star Wars: Dark Disciple
Autor: Christie Golden
Wydanie oryginalne: Del Rey, 7 lipca 2015
Wydanie polskie: Uroboros, 28 września 2016
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza

Opis

Jedynym sposobem na pokonanie najniebezpieczniejszego wojownika sithów może być sojusz z ciemną stroną.

Dawny Mistrz Jedi – Hrabia Dooku rośnie w siłę. Jedi powoli słabną, a masakra na uchodźcach, którą dowodzi Dooku jest jeszcze mocniejszym ciosem. W końcu Rada Jedi wydaje decyzję: Dooku musi zginąć, jednak jego schwytanie nie będzie łatwe. Zaczyna się kolejna niebezpieczna misja.


Darth Maul: Son of Dathomir

Tytuł oryginalny: Darth Maul: Son of Dathomir
Zawiera historie z zeszytów: Darth Maul: Son of Dathomir #1-4
Scenariusz: Jeremy Barlow
Rysunki: Juan Frigeri
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics, 21 maja 2014 – 20 sierpnia 2014

Opis

Bycie przeciętym w pół przez Obi-Wana Kenobiego i oraz odrzucenie ze strony jego dawnego Mistrza, Dartha Sidiousa, to za mało, by pokonać Maula. Sprawia to tylko, że jest wystarczająco wściekły, czy wraz ze swoją armią Mandalorian, rzucić wyzwanie całej galaktyce.

Po sformowaniu Shadow Collective, przestępczej organizacji na którą składają Huttowie, Czarne Słońce, Mandalorianie oraz Nocni Bracia, Maul rzuca wyzwanie Darthowi Sidiousowi i jego generałom – Hrabiemu Dooku oraz generałowi Grievousowi.


Age of Republic – Padmé Amidala

Tytuł oryginalny: Age of Republic – Padmé Amidala
Zawiera historie z zeszytów: Age of Republic – Padmé Amidala #1
Scenariusz: Jody Houser
Rysunki: Wilton Santos, Cory Smith
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 6 marca 2019

Opis

Padmé wyrusza z sekretną misją, by przeciągnąć jeden z neutralnych systemów na stronę Republiki. Pytanie jednak, czy propozycja sojuszu jest szczera, czy jest to kolejna pułapka na senator z Naboo? I czy rezygnacja z pomocy zakonu Jedi okaże się śmiertelną pomyłką?


Kanan: First Blood

Tytuł oryginalny: Kanan: First Blood
Zawiera historie z zeszytów: Kanan #7-12
Scenariusz: Greg Weisman
Rysunki: Pepe Larraz (#7-11), Andrea Broccardo (#12)
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 28 października 2015 – 16 marca 2016

Opis

Chłopiec, który był Calebem Dunem musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości i szalejących wokół niego Wojnach klonów. Kiedy Świątynia Jedi zostaje zaatakowana, czy zwykły Padawan będzie w stanie coś zmienić? Caleb i jego nowa Mistrzyni, Bilaba, staną na czele oddziału klonów i poprowadzą ich do zażartej bitwy o Mygeeto. Ale czeka tam na nich już dwóch generałów separatystów, z których jeden jest jedną z najniebezpieczniejszych istot w galaktyce. Czy Caleb i Bilaba przeżyją spotkanie z Grievousem?

Prolog komiksu rozgrywa się w roku 28 (4BBY).


Wojny klonów: Na obcej ziemi

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Gone with a Trace
Sezon: 7
Odcinek: 5
Reżyseria: Saul Ruiz, Kyle Dunlevy
Scenariusz: Dave Filoni, Charles Murray
Premiera USA: 20 marca 2020

Opis

Ahsoka Tano, nie będąca już częścią Zakonu Jedi, trafia na niższe poziomy Coruscant.


Wojny klonów: Zerwana umowa

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Deal No Deal
Sezon: 7
Odcinek: 6
Reżyseria: Nathaniel Villanueva, Steward Lee
Scenariusz: Dave Filoni, Charles Murray
Premiera USA: 27 marca 2020

Opis

Rafa zdobywa niebezpieczne zlecenie transportu przyprawy — i potrzebuje pomocy Ahsoki i Trace.


Wojny klonów: Niebezpieczny dług

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Dangerous Debt
Sezon: 7
Odcinek: 7
Reżyseria: Saul Ruiz, Bosco Ng
Scenariusz: Dave Filoni, Charles Murray
Premiera USA: 3 kwietnia 2020

Opis

Schwytane przez Syndykat Pyke, Ahsoka i siostry Martez próbują śmiałej ucieczki.


Wojny klonów: Znowu razem

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Together Again
Sezon: 7
Odcinek: 8
Reżyseria: Nathaniel Villanueva
Scenariusz: Dave Filoni, Charles Murray
Premiera USA: 10 kwietnia 2020

Opis

Ponownie schwytane przez Pyke’ów, Ahsoka i siostry Martez nie mają wielkiego pola manewru.


Wojny klonów: Parszywa zgraja

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Bad Batch
Sezon: 7
Odcinek: 1
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Brent Friedman, Matt Michnovetz
Premiera USA: 21 lutego 2020

Opis

Klony starają się odkryć źródło strategii Separatystów… przez co proszą o pomoc elitarny oddział zwany Parszywą Zgrają.


Wojny klonów: Echo z oddali

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: A Distant Echo
Sezon: 7
Odcinek: 2
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Brent Friedman, Matt Michnovetz, Dave Filoni
Premiera USA: 28 lutego 2020

Opis

Rex, Anakin oraz Parszywa Zgraja próbują odkryć prawdę na temat tajemniczego sygnału Separatystów.


Wojny klonów: Na skrzydłach Keeradaków

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: On the Wings of Keeradaks
Sezon: 7
Odcinek: 3
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Brent Friedman, Matt Michnovetz
Premiera USA: 6 marca 2020

Opis

Rex odnalazł swojego przyjaciela, Echo, w szponach Unii Technokratycznej. Jednakże misja ratunkowa dopiero się rozpoczyna.


Wojny klonów: Ryzykowna gra

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Unfinished Business
Sezon: 7
Odcinek: 4
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Brent Friedman, Matt Michnovetz
Premiera USA: 13 marca 2020

Opis

Echo opracowuje plan, aby raz na zawsze zażegnać zagrożenie ze strony Separatystów na Anaxes. Gdzie jednak leży jego lojalność?


Wojny klonów: Stara przyjaźń nie rdzewieje

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Old Friends Not Forgotten
Sezon: 7
Odcinek: 9
Reżyseria: Saul Ruiz
Scenariusz: Dave Filoni
Premiera USA: 17 kwietnia 2020

Opis

Zaczyna się oblężenie Mandalory, a Ahsoka zwraca się do Anakina i Obi-Wana o pomoc.

Akcja serialu toczy się przed i w trakcie wydarzeń Zemsty Sithów.


Gwiezdne wojny: Część III – Zemsta Sithów

Tytuł oryginalny: Star Wars Episode III: Revenge of the Sith
Reżyseria: George Lucas
Scenariusz: George Lucas
Premiera USA: 19 maja 2005
Premiera w Polsce: 19 maja 2005

Opis

Ostatni rozdział słynnej sagi George’a Lucasa. Po trzech latach nieustannych walk nadchodzi koniec Wojen Klonów. Rada Jedi wysyła Obi-Wana Kenobiego (Ewan McGregor), aby doprowadził przed wymiar sprawiedliwości Generała Grievousa, przywódcę armii Separatystów. Tymczasem na Coruscant kanclerz Palpatine (Ian McDiarmid) rośnie w siłę. Jego daleko idące polityczne zmiany przekształcają pogrążoną w wojnie Republikę w galaktyczne Imperium, zaś on sam ogłasza się Imperatorem. Okazuje się, że ma wielką moc. Wyznaje swojemu najbliższemu sprzymierzeńcowi, Anakinowi Skywalkerowi (Hayden Christensen), prawdziwe źródło jej pochodzenia. Zwabiony potężną mocą Skywalker przechodzi na Ciemną Stronę i staje się złowrogim Darthem Vaderem.

Tytuł oryginalny: Star Wars Episode III: Revenge of the Sith
Autor: Matthew Stover
Wydanie oryginalne: Del Rey, 2 kwietnia 2005
Wydanie polskie: Amber, 4 maja 2005
Tłumaczenie: Maciej Szymański

Opis

Nadchodzi kulminacyjny punkt kosmicznych zmagań i najbardziej mroczny epizod Gwiezdnych Wojen…

Wielka bitwa nad Coruscant, krwawa rozprawa z zakonem Jedi, straszliwy pojedynek mistrza i ucznia, oto znaki upadku dobra i triumfu zła, którego uosobieniem są Sithowie dążący do władzy absolutnej nad galaktyką. Wielki Kanclerz Palpatine ogłasza się Imperatorem. Uwodzi samego Wybrańca, Anakina Skywalkera, obiecując mu niewyobrażalną potęgę. Czy młody Jedi w imię wyższej racji wyrzeknie się egoizmu? Czy miłość pokona nienawiść i strach? Czy w ogniu galaktycznego konfliktu narodzi się bohater Republiki, czy nowy Lord Sithów: Darth Vader…


Wojny klonów: Uczeń Widma

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Phantom Apprentice
Sezon: 7
Odcinek: 10
Reżyseria: Nathaniel Villanueva
Scenariusz: Dave Filoni
Premiera USA: 24 kwietnia 2020

Opis

Trwa bitwa o Mandalorę, a Ahsoka musi zmierzyć się twarzą w twarz z Maulem.

Akcja serialu toczy się w trakcje wydarzeń Zemsty Sithów.


Wojny klonów: W gruzach

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Shattered
Sezon: 7
Odcinek: 11
Reżyseria: Saul Ruiz
Scenariusz: Dave Filoni
Premiera USA: 1 maja 2020

Opis

Maul został schwytany, a oblężenie Mandalory zakończyło się sukcesem. Jednak zło czai się w innym miejscu, a galaktyka już nigdy nie będzie taka sama.

Akcja serialu toczy się w trakcie wydarzeń Zemsty Sithów.


Parszywa Zgraja: Pokłosie

Tytuł oryginalny: The Bad Batch: Afermath
Sezon: 1
Odcinek: 1
Reżyseria: Steward Lee, Saul Ruiz, Nathaniel Villanueva
Scenariusz: Jennifer Corbett, Dave Filoni
Premiera USA: 4 maja 2021
Premiera Polska: 14 czerwca 2022

Opis

Klony z Parszywej Zgrai stają w obliczu zmian w galaktyce.


Wojny klonów: Zwycięstwo i śmierć

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Victory and Death
Sezon: 7
Odcinek: 12
Reżyseria: Nathaniel Villanueva
Scenariusz: Dave Filoni
Premiera USA: 4 maja 2020

Opis

Ahsoka i Rex muszą wykorzystać swoje umiejętności i inteligencję, aby przetrwać burzliwe zakończenie wojen klonów.

Akcja serialu toczy się w trakcie i po wydarzeniach z Zemsty Sithów.


Darth Vader: Wybraniec

Tytuł oryginalny: Darth Vader: The Choosen One
Zawiera historie z zeszytów: Darth Vader (2017) 01-06
Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Giuseppe Camuncoli
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 7 czerwca 2017 – 4 października 2017
Wydanie polskie: Egmont Polska, 7 sierpnia 2018 (Star Wars Komiks 4/2018)
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski

Opis

Wojny klonów się skończyły. Jedi zostali pokonani. Palpatine został Imperatorem, a dzięki potędze Sithów, w końcu ma możliwość naginać galaktykę do swej woli.

Rycerz Jedi Anakin Skywalker przeszedł na ciemną stronę Mocy. Skuszony przez Palpatina wizją uratowania swej żony, Padmé, Skywalker zdradził Jedi i stał się Lordem Sithów Darthem Vaderem. Pokonany przez swego dawnego przyjaciela i mistrza, Obi-Wana Kenobiego, Vader został pozostawiony na śmierć na wulkanicznej planecie Mustafar.

Odnaleziony przez Palpatina i umieszczony w cybernetycznej zbroi, która podtrzymuje jego życie, Vader odzyskuje świadomość tylko po to, by dowiedzieć się, że jego żona zmarła. Jedynym co pozostało teraz Darthowi Vaderowi, to gniew, ból i nowe Galaktyczne Imperium…


Darth Vader: Gasnący blask

Tytuł oryginalny: Darth Vader: The Dying Light
Zawiera historie z zeszytów: Darth Vader (2017) 07-10
Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Giuseppe Camuncoli
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 1 listopada 2017 – 10 stycznia 2018
Wydanie polskie: Egmont Polska, 28 lutego 2019 (Star Wars Komiks 1/2019)
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski

Opis

Jocasta Nu, bibliotekarka z Archiwów Jedi, usiłuje ocalić dziedzictwo zakonu jasnej strony po wielkiej czystce, a Vader wraz z inkwizytorem muszą jej w tym przeszkodzić.


Parszywa Zgraja: Ucieczka

Tytuł oryginalny: The Bad Batch: Cut and Run
Sezon: 1
Odcinek: 2
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Gursimran Sandhu
Premiera USA: 7 maja 2021
Premiera Polska: 14 czerwca 2022

Opis

Parszywa Zgraja odwiedza starego znajomego.


Parszywa Zgraja: Do zastąpienia

Tytuł oryginalny: The Bad Batch: Replacements
Sezon: 1
Odcinek: 3
Reżyseria: Nathaniel Villanueva
Scenariusz: Matt Michnovetz
Premiera USA: 14 maja 2021
Premiera Polska: 14 czerwca 2022

Opis

Zgraja zostaje uziemiona na opuszczonym księżycu.


Parszywa Zgraja: Łowy

Tytuł oryginalny: The Bad Batch: Cornered
Sezon: 1
Odcinek: 4
Reżyseria: Saul Ruiz
Scenariusz: Christian Taylor
Premiera USA: 21 maja 2021
Premiera Polska: 14 czerwca 2022

Opis

Zapasy Parszywej Zgrai są na wyczerpaniu.


Parszywa Zgraja: Szał

Tytuł oryginalny: The Bad Batch: Rampage
Sezon: 1
Odcinek: 5
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Tamara Becher-Wilkinson
Premiera USA: 28 maja 2021
Premiera Polska: 14 czerwca 2022

Opis

Zgraja zgadza się podjąć pewnej misji.


Parszywa Zgraja: Kasacja

Tytuł oryginalny: The Bad Batch: Decomissioned
Sezon: 1
Odcinek: 6
Reżyseria: Nathaniel Villanueva
Scenariusz: Amanda Rose Muñoz
Premiera USA: 4 czerwca 2021
Premiera Polska: 14 czerwca 2022

Opis

W czasie próby pozyskania ważnego przedmiotu, Zgraja trafia na ekipę która ma ten sam cel.


Parszywa Zgraja: Wojenne blizny

Tytuł oryginalny: The Bad Batch: Battle Scars
Sezon: 1
Odcinek: 7
Reżyseria: Saul Ruiz
Scenariusz: Jennifer Corbett
Premiera USA: 11 czerwca 2021
Premiera Polska: 14 czerwca 2022

Opis

W czasie pobytu na opuszczonym krążowniku, Zgraja trafia na zagrożenie.


Parszywa Zgraja: Oko w oko

Tytuł oryginalny: The Bad Batch: Reunion
Sezon: 1
Odcinek: 8
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Christian Taylor
Premiera USA: 18 czerwca 2021
Premiera Polska: 14 czerwca 2022

Opis

Zgraja zostaje przyparta do muru i wpada w poważne tarapaty.


Parszywa Zgraja: Utracona nagroda

Tytuł oryginalny: The Bad Batch: Bounty Lost
Sezon: 1
Odcinek: 9
Reżyseria: Brad Rau, Nathaniel Villanueva
Scenariusz: Matt Michnovetz
Premiera USA: 25 czerwca 2021
Premiera Polska: 14 czerwca 2022

Opis

Zgraja angażuje się w misję ratunkową.


Parszywa Zgraja: Wspólnota interesów

Tytuł oryginalny: The Bad Batch: Common Ground
Sezon: 1
Odcinek: 10
Reżyseria: Saul Ruiz
Scenariusz: Gursimran Sandhu
Premiera USA: 2 lipca 2021
Premiera Polska: 14 czerwca 2022

Opis

Zawiązują się niespodziewane sojusze.


Parszywa Zgraja: Pakt z diabłem

Tytuł oryginalny: The Bad Batch: Devil’s Deal
Sezon: 1
Odcinek: 11
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Tamara Becher-Wilkinson
Premiera USA: 9 lipca 2021
Premiera Polska: 14 czerwca 2022

Opis

Imperium próbuje zdusić wszelkie oznaki narastającego buntu.


Parszywa Zgraja: Ratunek na Ryloth

Tytuł oryginalny: The Bad Batch: Rescue on Ryloth
Sezon: 1
Odcinek: 12
Reżyseria: Nathaniel Villanueva
Scenariusz: Jennifer Corbett
Premiera USA: 16 lipca 2021
Premiera Polska: 14 czerwca 2022

Opis

Zgraja podejmuje się niebezpiecznej misji.


Parszywa Zgraja: Zagnieżdżenie

Tytuł oryginalny: The Bad Batch: Infested
Sezon: 1
Odcinek: 13
Reżyseria: Saul Ruiz
Scenariusz: Amanda Rose Muñoz
Premiera USA: 23 lipca 2021
Premiera Polska: 14 czerwca 2022

Opis

By ratować znajomą, Zgraja musi sabotować operację pewnego gangstera.


Parszywa Zgraja: Rozpruwacz

Tytuł oryginalny: The Bad Batch: War-Mantle
Sezon: 1
Odcinek: 14
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Damani Johnson
Premiera USA: 30 lipca 2021
Premiera Polska: 14 czerwca 2022

Opis

Po otrzymaniu tajemniczego wezwania, Zgraja odkrywa sekretny obiekt.


Parszywa Zgraja: Powrót na Kamino

Tytuł oryginalny: The Bad Batch: Return to Kamino
Sezon: 1
Odcinek: 15
Reżyseria: Nathaniel Villanueva
Scenariusz: Matt Michnovetz
Premiera USA: 6 sierpnia 2021
Premiera Polska: 14 czerwca 2022

Opis

Parszywa Zgraja wyrusza na Kamino i wpada w pułapkę.


Parszywa Zgraja: Upadek Kamino

Tytuł oryginalny: The Bad Batch: Kamino Lost
Sezon: 1
Odcinek: 16
Reżyseria: Saul Ruiz
Scenariusz: Jennifer Corbett
Premiera USA: 13 sierpnia 2021
Premiera Polska: 14 czerwca 2022

Opis

Parszywa Zgraja walczy, próbując uciec z zatopionych zgliszczy.


Parszywa Zgraja: Łupy wojenne

Tytuł oryginalny: The Bad Batch: Spoils of War
Sezon: 2
Odcinek: 1
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Jennifer Corbett
Premiera USA: 4 stycznia 2023
Premiera Polska: 4 stycznia 2023

Opis

Parszywa zgraja planuje ryzykowny skok.


Parszywa Zgraja: Zniszczenia wojenne

Tytuł oryginalny: The Bad Batch: Ruins of War
Sezon: 2
Odcinek: 2
Reżyseria: Nathaniel Villanueva
Scenariusz: Gina Lucita Monreal
Premiera USA: 4 stycznia 2023
Premiera Polska: 4 stycznia 2023

Opis

Zgraja planuję ucieczkę i musi wybrać, komu zaufać.


Parszywa Zgraja: Samotny klon

Tytuł oryginalny: The Bad Batch: The Solitary Clone
Sezon: 2
Odcinek: 3
Reżyseria: Saul Ruiz
Scenariusz: Amanda Rose Muñoz
Premiera USA: 11 stycznia 2023
Premiera Polska: 11 stycznia 2023

Opis

Klony walczą z Separatystami.


Parszywa Zgraja: Szybciej

Tytuł oryginalny: The Bad Batch: Faster
Sezon: 2
Odcinek: 4
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Matt Michnovetz
Premiera USA: 18 stycznia 2023
Premiera Polska: 18 stycznia 2023

Opis

Zgraja wkracza do kolorowego i niebezpiecznego świata wyścigów.


Parszywa Zgraja: Pogrzebani

Tytuł oryginalny: The Bad Batch: Entombed
Sezon: 2
Odcinek: 5
Reżyseria: Nathaniel Villanueva
Scenariusz: Christopher Yost
Premiera USA: 25 stycznia 2023
Premiera Polska: 25 stycznia 2023

Opis

Zgraja znajduje antyczny skarb, który uruchamia szokującą niespodziankę.


Parszywa Zgraja: Plemię

Tytuł oryginalny: The Bad Batch: Tribe
Sezon: 2
Odcinek: 6
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Matt Michnovetz
Premiera USA: 1 lutego 2023
Premiera Polska: 1 luteg0 2023

Opis

Parszywa zgraja pomaga nowemu przyjacielowi wrócić do domu.


Parszywa Zgraja: Konspiracja klonów

Tytuł oryginalny: The Bad Batch: The Clone Conspiracy
Sezon: 2
Odcinek: 7
Reżyseria: Nathaniel Villanueva
Scenariusz: Ezra Nachman
Premiera USA: 8 lutego 2023
Premiera Polska: 8 luteg0 2023

Opis

Konspiracja się rozpada.


Parszywa Zgraja: Prawda i konsekwencje

Tytuł oryginalny: The Bad Batch: Truth and Concequences
Sezon: 2
Odcinek: 8
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Damani Johnson
Premiera USA: 8 lutego 2023
Premiera Polska: 8 luteg0 2023

Opis

W trakcje niebezpiecznej misji Zgraja musi uciec się do podstępu, by przetrwać.


Parszywa Zgraja: Przeprawa

Tytuł oryginalny: The Bad Batch: The Corssing
Sezon: 2
Odcinek: 9
Reżyseria: Nathaniel Villanueva
Scenariusz: Brooke Roberts
Premiera USA: 15 lutego 2023
Premiera Polska: 15 luteg0 2023

Opis

Zgraja podejmuje się niebezpiecznej misji we wrogim świecie.


Parszywa Zgraja: Odzyskanie

Tytuł oryginalny: The Bad Batch: Retrival
Sezon: 2
Odcinek: 10
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Moisés Zamora
Premiera USA: 22 lutego 2023
Premiera Polska: 22 luteg0 2023

Opis

Zgraja musi zaufać złodziejowi, żeby odzyskać skradziony sprzęt.


Parszywa Zgraja: Metamorfoza

Tytuł oryginalny: The Bad Batch: Metamorhosis
Sezon: 2
Odcinek: 11
Reżyseria: Saul Ruiz
Scenariusz: Sabir Pirzada
Premiera USA: 1 marca 2023
Premiera Polska: 1 marca 2023

Opis

Zgraja znajduje tajemniczy, zaginiony statek.


Parszywa Zgraja: Bastion

Tytuł oryginalny: The Bad Batch: The Outpost
Sezon: 2
Odcinek: 12
Reżyseria: Nathaniel Villanueva
Scenariusz: Brad Rau
Premiera USA: 8 marca 2023
Premiera Polska: 8 marca 2023

Opis

W placówce na planecie o surowym i brutalnym klimacie zawiązuje się nowa przyjaźń.


Parszywa Zgraja: Pabu

Tytuł oryginalny: The Bad Batch: Pabu
Sezon: 2
Odcinek: 13
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Amanda Rose Muñoz
Premiera USA: 15 marca 2023
Premiera Polska: 15 marca 2023

Opis

Zgraja się ukrywa i znajduje nowych sojuszników.


Parszywa Zgraja: Punkt krytyczny

Tytuł oryginalny: The Bad Batch: Tipping Point
Sezon: 2
Odcinek: 14
Reżyseria: Saul Ruiz
Scenariusz: Jennifer Corbett, Matt Michnovetz
Premiera USA: 22 marca 2023
Premiera Polska: 22 marca 2023

Opis

Zgraja się ukrywa i znajduje nowych sojuszników.


Parszywa Zgraja: Szczyt

Tytuł oryginalny: The Bad Batch: The Summit
Sezon: 2
Odcinek: 15
Reżyseria: Nathaniel Villanueva
Scenariusz: Matt Michnovetz
Premiera USA: 29 marca 2023
Premiera Polska: 29 marca 2023

Opis

Infiltracja okazuje się trudniejsza niż ktokolwiek przypuszczał.


Parszywa Zgraja: Plan 99

Tytuł oryginalny: The Bad Batch: Plan 99
Sezon: 2
Odcinek: 16
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Jennifer Corbett
Premiera USA: 29 marca 2023
Premiera Polska: 29 marca 2023

Opis

Bohaterowie zostają poddani próbie.


Darth Vader: Zasada Pięciu

Tytuł oryginalny: Darth Vader: The Rule of Five
Zawiera historie z zeszytów: Darth Vader (2017) 11-12
Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Giuseppe Camuncoli
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 14 lutego 2018 – 28 lutego 2018
Wydanie polskie: Egmont Polska, 28 lutego 2019 (Star Wars Komiks 1/2019)
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski

Opis

Era Galaktycznego Imperium się rozpoczęła. Darth Vader, uczeń Imperatora Palpatina staje na czele Inkwizycji, która ma na celu wytropienie i wymordowanie pozostałych przy życiu Jedi.

Po wytropieniu archiwistki Jedi, Jocasty Nu, w ruinach świątyni Jedi, Vader odkrywa jej listę wrażliwych na Moc dzieci, a jego misja wyeliminowania wszystkich potencjalnych zagrożeń trwa.

Ale okazuje się, że Darth Vader nie jest jedynym, który tropi wrażliwe na Moc jednostki i wkrótce może się okazać, że stał się celem…


14 (18 bby)

Darth Vader: Płonące wody

Tytuł oryginalny: Darth Vader: Burning Seas
Zawiera historie z zeszytów: Darth Vader (2017) 13-17
Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Giuseppe Camuncoli
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 14 marca 2018 – 13 czerwca 2018
Wydanie polskie: Egmont Polska, 13 grudnia 2019 (Star Wars Komiks 6/2019)
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski

Opis

Vader i jego wrażliwi na Moc łowcy zwani Inkwizytorami, odnieśli wiele sukcesów tropiąc ocalałych po Czystce, przez co w galaktyce pozostało już tylko kilkoro Jedi.

Ale dla wciąż nowemu i podatnemu na ataki Galaktycznemu Imperium, rośnie nowy przeciwnik, a Vader musi stawić czoła zarówno swojej teraźniejszości, jak i przeszłości…


Darth Vader: Technologiczny terror

Tytuł oryginalny: Darth Vader: Technological Terror
Zawiera historie z zeszytów: Darth Vader (2017) Annual #2
Scenariusz: Chuck Wendig
Rysunki: Leonard Kirk
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 18 lipca 2018
Wydanie polskie: Egmont Polska, 7 sierpnia 2020 (Star Wars Komiks 3/2020)
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski, Katarzyna Nowakowska

Opis

Po przejściu na ciemną stronę Mocy, Vader żyje tylko po to, by służyć Imperium jego Mistrza, ale nie jest on jedyną bronią, którą Palpatine ma do dyspozycji. Imperator ma wielu wiernych popleczników, takich jak na przykład gubernator Wilhuff Tarkin, którego plany na utrzymanie nowego porządku, zagrażają nawet pozycji samego Vadera…


Dynastia Thrawna: Wyższe dobro

Tytuł oryginalny: Thrawn Ascendancy: Greater Good
Autor: Timothy Zahn
Wydanie oryginalne: Del Rey, 27 kwietnia 2021
Wydanie polskie: Wydawnictwo Olesiejuk, 18 maja 2022
Tłumaczenie: Marta Duda-Gryc

Opis

W drugim tomie trylogii autorstwa Timothy’ego Zahna Thrawn wraz ze swoimi sojusznikami stara się za wszelka cenę ochronić dynastię Chissów przed nieznanym wrogiem.

Dzięki niedawnemu triumfowi Thrawna Chissowie odnieśli zwycięstwo, a rodzina Mitthów okryła się chwałą. Prawdziwe zagrożenie dla Dynastii nie zostało jednak zlikwidowane. Wrogowie nie wysyłają żadnych gróźb, nie stawiają ultimatum, nie gromadzą okrętów na skraju Chaosu… Ich broń to uśmiechy i hojność – podarunki bez konieczności rewanżu, bezinteresowne usługi… Dochodzi do rozmaitych incydentów, które – choć pozornie bez znaczenia – mogą stanowić preludium do zagłady Dynastii Chissów… Kiedy Thrawn wraz z Ekspansyjną Flotą Obronną usiłuje rozwikłać tę intrygę, odkrywa straszliwą prawdę. Wróg nie zamierza atakować miast Chissów ani zagarniać ich zasobów, lecz uderzyć w podstawy Dynastii, próbując pogłębić konflikty między Dziewięcioma Rodzinami Rządzącymi i Czterdziestoma Wielkimi Domami. Podczas gdy rywalizacja i wzajemne podejrzenia podsycają niesnaski między sojusznikami, bohaterowie muszą zdecydować, co jest dla nich ważniejsze – bezpieczeństwo własnej rodziny czy przetrwanie całej Dynastii.


Thrawn Ascendancy: Lesser Evil

Tytuł oryginalny: Thrawn Ascendancy: Lesser Evil
Autor: Timothy Zahn
Wydanie oryginalne: Del Rey, 16 listopada 2021

Opis

W tym epickim finale trylogii Thawn Ascendancy ważą się losy Dynastii Chissów.


Ahsoka

Tytuł oryginalny: Star Wars: Ahsoka
Autor: E. K. Johnston
Wydanie oryginalne: Disney-Lucasfilm Press, 11 października 2016
Wydanie polskie: Uroboros, 22 sierpnia 2018
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza

Opis

BYŁA PEWNA, ŻE JEJ WOJNA DOBIEGŁA JUŻ KOŃCA…

NOWA WALKA DOPIERO SIĘ JEDNAK ROZPOCZYNA.

Ahsoka Tano, niegdyś lojalna padawanka Anakina Skywalkera, chce spędzić resztę życia w służbie zakonowi Jedi. Niestety, bolesna zdrada sprawia, że opuszcza jego szeregi i postanawia kroczyć własną ścieżką. Mimo to Anakin i inni Jedi zawsze będą na nią czekać, gotowi ją przyjąć, gdyby potrzebowała ich pomocy lub gdyby to oni potrzebowali jej.

Wówczas władzę w galaktyce obejmuje Imperator, a Jedi zostają bezlitośnie wymordowani z jego rozkazu. Zdana na samą siebie Ahsoka wątpi, czy kiedykolwiek jeszcze zdoła znaleźć sobie miejsce we wszechświecie. Zaszywa się na niepozornym rolniczym księżycu i zaprzyjaźnia z dziewczyną imieniem Kaeden. Zamierza tu wieść skromny, spokojny żywot… Okazuje się jednak, że nie zdoła uciec przed ani przeszłością, ani przed Imperium. Gdy na księżycu zjawia się imperialny okupant, Ahsoka musi wybrać: kryć się czy stanąć do walki, nawet jeśli oznacza to konieczność ujawnienia własnej tożsamości. Jej decyzja zmieni życie wszystkich jej bliskich… i przyniesie galaktyce nową nadzieję.


Opowieści Jedi: Odcinek 6: Kulminacja

Tytuł oryginalny: Resolve
Sezon: 1
Odcinek: 6
Reżyseria: Saul Ruiz
Scenariusz: Dave Filoni
Premiera USA: 26 października 2022
Premiera w Polsce: 26 października 2022

Opis

Była Jedi mierzy się z prawdą, że nie można uciec przed samym sobą.

Wstęp odcinka rozgrywa się w roku 19 BBY, pod koniec Zemsty Sithów.


16 (16 bby)

Co kryje Dzika Przestrzeń – Sidła

Tytuł oryginalny: Adventures in Wild Space 1: The Snare
Autor: Cavan Scott
Wydanie oryginalne: Egmont Books, luty 2016
Wydanie polskie: Egmont Polska, 1 marca 2017
Tłumaczenie: Błażej Niedziński

Opis

W mrocznych czasach dla odległej galaktyki…

Milo i Lina Grafowie wyruszają na ratunek rodzicom, którzy zostali porwani przez nikczemnego kapitana Kordę z Imperium Galaktycznego. Czy rodzeństwu uda się wymknąć z sideł zastawionych przez imperialne siły?


Co kryje Dzika Przestrzeń – Gniazdo

Tytuł oryginalny: Adventures in Wild Space 2: The Nest
Autor: Tom Huddleston
Wydanie oryginalne: Egmont Books, luty 2016
Wydanie polskie: Egmont Polska, 1 marca 2017
Tłumaczenie: Błażej Niedziński

Opis

W mrocznych czasach dla odległej galaktyki…

Rodzice Milo i Liny są w niewoli. Ostatni trop prowadzi rodzeństwo Grafów na nieznany leśny świat, gdzie czeka ich niebezpieczna przygoda. Co Milo i Lina znajdą w gnieździe?


18-20 (14-12 bby)

Darth Vader: Twierdza Vader

Tytuł oryginalny: Darth Vader: Fortress Vader
Zawiera historie z zeszytów: Darth Vader (2017) 19-25
Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Giuseppe Camuncoli
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 8 sierpnia 2018 – 19 grudnia 2018
Wydanie polskie: Egmont Polska, 27 października 2020 (Star Wars Komiks 4/2020)
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski

Opis

Prawa ręka Imperatora Palpatine’a – Darth Vader – musi z pomocą inkwizytorów rozprawić się z największym zagrożeniem dla rosnącego w siłę Imperium, czyli ocalałymi z czystki rycerzami Jedi. A gdy zabraknie Jedi do eliminacji, trzeba będzie poszukać innych celów…


18 (14 bby)

Lordowie Sithów

Tytuł oryginalny: Star Wars: Lords of the Sith
Autor: Paul S. Kemp
Wydanie oryginalne: Del Rey, 28 kwietnia 2015
Wydanie polskie: Uroboros, 21 października 2015
Tłumaczenie: Janusz Maćczak

Opis

Wygląda na to, że jest tak, jak podejrzewałeś, Lordzie Vaderze. Rzeczywiście nas ścigają„.

Anakin Skywalker, rycerz Jedi, jest już tylko wspomnieniem. Dominuje Darth Vader, obdarzony niedawno tytułem Lorda Sithów. Wybrany przez Imperatora na jego ucznia, szybko dowiódł lojalności wobec ciemnej strony Mocy. Jednak historia porządku Sithów to historia fałszu, zdrad i akolitów, którzy przemocą obalają swoich mistrzów – i Vader dopiero teraz będzie musiał udowodnić, że naprawdę jest posłuszny swemu Imperatorowi.

Na planecie Ryloth, która ma dla rozrastającego się Imperium istotne znaczenie jako źródło niewolniczej pracy oraz narkotyku znanego pod nazwą przyprawy, powstał silny ruch oporu. Kierują nim Cham Syndulla, idealistyczny bojownik o wolność, i Isval, żądna zemsty była niewolnica. Jednak Imperator Palpatine chce zachować kontrolę nad tą nękaną zamieszkami planetą i jej cennymi zasobami – za pomocą środków politycznych bądź militarnych – i nie zamierza ulec presji buntowników. W towarzystwie swojego bezlitosnego ucznia Dartha Vadera wyrusza w jedną z rzadkich osobistych podróży, by się upewnić, że jego wola zostanie spełniona.

Dla Syndulli i Isval ta wizyta stanowi okazję do uderzenia w samo serce bezwzględnej dyktatury zagarniającej całą galaktykę. Zaś dla Imperatora i Vadera staje się ona czymś więcej niż tylko kwestią stłumienia powstania. Kiedy w wyniku zasadzki statek rozbija się na niegościnnej powierzchni planety, gdzie czeka na nich armia bojowników ruchu oporu, zdają sobie sprawę, że ich relacja zostanie poddana najcięższej próbie. Ci dwaj Sithowie, mogąc polegać tylko na swoich świetlnych mieczach, ciemnej stronie Mocy i na sobie nawzajem, muszą zdecydować, czy łącząca ich brutalna więź uczyni z nich zwycięskich sprzymierzeńców, czy śmiertelnych wrogów.


Tarkin

Tytuł oryginalny: Star Wars: Tarkin
Autor: James Luceno
Wydanie oryginalne: Del Rey, 4 listopada 2014
Wydanie polskie: Uroboros, 7 października 2015
Tłumaczenie: Marcin Mortka

Opis

O potędze mógłbym długo mówić, ale najważniejsze jest to, by wyczuć moment i uderzyć” – wielki moff Wilhuff Tarkin

Pochodzi z potężnego, otoczonego powszechnym szacunkiem rodu. Jest oddanym żołnierzem i wybitnym prawodawcą, lojalnym poplecznikiem Republiki oraz zaufanym sojusznikiem Jedi. Wychowany przez wyrachowanego polityka oraz Lorda Sithów, który ma w przyszłości zostać Imperatorem, gubernator Wilhuff Tarkin pnie się po szczeblach hierarchii Imperium, bez litości umacniając swój autorytet i gorliwie uczestnicząc w budowie dominium absolutnego.

Trzeba rządzić strachem przed zastosowaniem siły, a nie samą siłą” radzi Imperatorowi. Pod jego czujnym okiem najpotężniejsza broń galaktyki, zdolna szerzyć nieskończone zniszczenie, powoli staje się przerażającą rzeczywistością. Tarkin jest przekonany, że gdy tak zwana Gwiazda Śmierci zostanie ukończona, ostatnie grupki nadal walczących Separatystów szybko złożą broń bądź zostaną unicestwione. Do tego momentu jednakże trzeba się liczyć z możliwością wybuchu kolejnego buntu. Przybierające na sile ataki partyzanckie oraz nowe dowody na coraz groźniejszy spisek Separatystów stanowią realne ryzyko, na które Imperium musi odpowiedzieć szybko i bez litości. Chcąc rozbić nieuchwytną grupę bojowników o wolność, Imperator zwraca się do swoich dwóch najgroźniejszych agentów: Dartha Vadera, owianego tajemnicą i pozbawionego wszelakich skrupułów wojownika Sithów oraz Wilhuffa Tarkina, którego geniusz taktyczny, zimna krew oraz bezwzględność utorują drogę ku całkowitej supremacji Imperium, a przy okazji doprowadzą wrogów do zguby.


Age of Rebellion – Darth Vader

Tytuł oryginalny: Age of Rebellion – Darth Vader
Zawiera historie z zeszytów: Age of Rebellion – Darth Vader #1
Scenariusz: Greg Pak
Rysunki: Ramón Bachs
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 26 czerwca 2019

Opis

Darth Vader może być powszechnie uważany za najbardziej przerażającego człowieka w galaktyce, ale dla imperialnych wielkich moffów jest on tylko uczniem Imperatora, który w hierarchii znajduje się pod nimi. Ale jak wielka furia pojawi się w sercu prawdziwego Sitha, kiedy zwykły moff ośmieli się wydawać mu polecenia? I ile potrwa, zanim doświadczy on prawdziwej potęgi Vadera?


Darth Vader: Zły grunt

Tytuł oryginalny: Darth Vader: Bad Ground
Zawiera historie z zeszytów: Darth Vader (2017) 18
Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Giuseppe Camuncoli
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 11 lipca 2018
Wydanie polskie: Egmont Polska, 13 grudnia 2019 (Star Wars Komiks 6/2019)
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski

Opis

Gubernator Wilhuff Tarkin jest głównych przywódcą wojskowym wśród ludzi Imperatora Palpatina. Swoją pozycję zawdzięcza on w równej mierze swym umiejętnością, jak i bezwzględności.


Star Wars Jedi: Upadły Zakon

Wydawca: Electronic Arts
Producent: Respawn Entertainment
Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4
Data premiery: 15 listopada 2019

Opis

Cal Kestis to zbiegły Padawan i jeden z ostatnich członków Zakonu Jedi, którzy pozostali przy życiu po czystce zapoczątkowanej przez rozkaz 66. Poznaj zupełne nową opowieść dla jednego gracza w uniwersum Star Wars™ od Respawn Entertainment i EA Star Wars już 15 listopada 2019 na Xbox One, PlayStation 4 i PC.

Star Wars Jedi: Upadły zakon™ to przygodowa gry akcji, w której graczowi po piętach depczą chcący go zgładzić złowieszczy Inkwizytorzy Imperium. Rozwijaj zdolności Mocy, opanuj techniki walki mieczem świetlnym i poznaj sekrety zamierzchłej cywilizacji, aby zgłębić tajniki Mocy. Tylko wówczas będziesz w stanie odbudować Zakon Jedi ze zgliszczy, strzeż się jednak podążającego twoim tropem Imperium.

Akcja gry nie ma jasno określonego czasu, ale dzieje się w którymś momencie roku 18 (14 BBY).


19-32 (13-0 bby)

Rebel Rising

Tytuł oryginalny: Rebel Rising
Autor: Beth Revis
Wydanie oryginalne: Disney–Lucasfilm Press, 2 maja 2017

Opis

Kiedy Jyn Erso miała pięć lat, jej matkę zamordowano, a ojca zabrano, by służył Imperium. Ale pomimo utraty rodziców, Jyn nie jest całkiem sama. Saw Gerrera, człowiek, który nie cofnie się przed niczym, by oprzeć się imperialnej tyranii, zajmuje się Jyn jak własną córką i zapewnia nie tylko dom, ale i umiejętności oraz środki, by sama także stała się buntowniczką.

Jyn staje się oddana nie tylko spawie, ale także swemu przywódcy. Ale walka ramię w ramię z Sawem i jego ludźmi niesie ze sobą liczne niebezpieczeństwa, ale i pytanie, jak daleko Jyn jest w stanie się posunąć, jako jeden z żołnierzy Sawa. Gdy staje w obliczu niewyobrażalnej zdrady, która wywraca jej świat do góry nogami, Jyn będzie musiała zajrzeć w głąb siebie i zdecydować, w co tak naprawdę wierzy… I komu może zaufać.

Akcja książki nie ma jasno określonego czasu, ale dzieje się na przestrzeni lat 19-32 (13-0 BBY).


19-22 (13-10 bby)

Han Solo. Gwiezdne wojny – historie

Tytuł oryginalny: Solo: A Star Wars Story
Reżyseria: Ron Howard
Scenariusz: Lawrence Kasdan, Jon Kasdan
Premiera USA: 15 maja 2018
Premiera w Polsce: 25 maja 2018

Opis

Wejdź na pokład Sokoła Millennium i przeżyj wyjątkową przygodę z filmem Han Solo: Gwiezdne wojny – historie. W trakcie serii śmiałych eskapad w głąb przestępczego półświatka, Han Solo zaprzyjaźnia się ze swoim przyszłym drugim pilotem Chewbaccą i spotyka osławionego hazardzistę Lando Calrissiana.


19-21 (13-11 bby)

Doktor Aphra: Promotor

Tytuł oryginalny: Doctor Aphra: Aphra
Zawiera historie z zeszytów: Doctor Aphra 1: Aphra
Scenariusz: Kieron Gillen
Rysunki: Salvador Larroca
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 7 grudnia 2016
Wydanie polskie: Egmont Polska, 6 kwietnia 2018 (Star Wars Komiks 2/2018)
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski

Opis

Akcja komiksu nie ma jasno określonego czasu, ale dzieje się w którymś momencie w latach 19-21 (13-11 BBY).

Komiks rozgrywający się w czasach, gdy Aphra jeszcze studiowała.


19 (13 bby)

Wielka ucieczka

Tytuł oryginalny: Star Wars: Most Wanted
Autor: Rae Carson
Wydanie oryginalne: Disney-Lucasfilm Press, 25 maja 2018
Wydanie polskie: Egmont Polska, 19 września 2018
Tłumaczenie: Małgorzata Fabianowska

Opis

Znana amerykańska autorka bestsellerów z listy New York Timesa, Rea Carson, opisuje brawurowe przygody młodego Hana i Qi’ry, które poprzedzają wydarzenia przedstawione w filmie Han Solo: Gwiezdne wojny – historie.

Han i Qi’ra mają ze sobą więcej wspólnego, niż sądzą. Życie dwójki szeregowych szczurołapów z gangu Białych Robaków, którego członkowie zamieszkują trzewia industrialnej planety Korelia, wypełniają marzenia o wyjściu z biedy i cuchnących kanałów. Kiedy ich szefowa, Lady Proxima, w tajemnicy przydziela każdemu z nich karkołomne zadanie, wabiąc perspektywą awansu, nie wahają się ani chwili.

Wkrótce się każe, że oboje zostali wpuszczeni w ten sam kanał, a ich wspólną misją stanie się rozwiązanie ponurej zagadki. Han, Qi’ra i jeszcze jeden szczurołap, poczciwy Rodianin Tsuulo, muszą uciekać przed piratami, mafią, siłami Imperium oraz siepaczami Lady Proximy. Nieufne, czujne dzieci ulicy szybko się uczą, że tylko przyjaźń i współpraca pomogą im przetrwać.


21-37 (11 BBY-5 aby)

Utracone gwiazdy

Tytuł oryginalny: Star Wars: Lost Stars
Autor: Claudia Gray
Wydanie oryginalne: Disney-Lucasfilm Press, 4 września 2015
Wydanie polskie: Uroboros, 9 listopada 2016
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza, Błażej Niedziński

Opis

Osiem lat po upadku Starej Republiki Imperium Galaktyczne panuje w całej znanej galaktyce. Opór wobec Imperium został niemal całkowicie stłumiony. Jedynie kilku odważnych przywódców, takich jak Bail Organa z Alderaana, ma jeszcze odwagę otwarcie sprzeciwiać się Imperatorowi Palpatine’owi.

Po latach oporu wiele światów na obrzeżach Zewnętrznych Rubieży skapitulowało. Z podbojem każdej kolejnej planety Imperium jeszcze bardziej rośnie w siłę. Jego macki dosięgnęły wreszcie leżącej na Zewnętrznych Rubieżach planety Jelucan, na której młodego arystokratę Thane’a Kyrella i wieśniaczkę Cienę Ree łączy wspólne zamiłowanie do pilotażu. Gdy oboje dostają się do Akademii Imperialnej, są przekonani, że właśnie ziściły się ich najskrytsze marzenia. Kiedy jednak Thane na własne oczy doświadcza przerażających metod, które Imperium stosuje, by utrzymać w galaktyce rządy silnej ręki, zaczyna wątpić w słuszność własnych decyzji.

Zgorzkniały i pozbawiony złudzeń, dołącza do rosnącego stopniowo w siłę Sojuszu Rebeliantów… zmuszając Cienę do dokonania wyboru między lojalnością wobec Imperium a uczuciem do człowieka, którego znała od dziecka.

Czy stojący teraz po przeciwnych stronach barykady przyjaciele odnajdą sposób, by być razem? Czy ich wierność wobec przyświecających im celów poróżni ich, bezpowrotnie dzieląc galaktykę?


21-30 (11-2 bby)

Thrawn

Tytuł oryginalny: Star Wars: Thrawn
Autor: Timothy Zahn
Wydanie oryginalne: Del Rey, 11 kwietnia 2017
Wydanie polskie: Uroboros, 13 listopada 2019
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza

Opis

Najbardziej bezwzględny i przebiegły wojownik w historii Imperium Galaktycznego, wielki admirał Thrawn, jest jednym z najbardziej fascynujących bohaterów uniwersum Gwiezdnych Wojen. Od wprowadzenia go w bestsellerowej, stanowiącej klasykę gatunku powieści Timothy’ego Zahna Dziedzic Imperium, a także przedstawienia kontynuacji jego losów w Ciemnej stronie Mocy oraz Ostatnim rozkazie, jak również w innych pozycjach z serii, zyskał status legendy pośród największych czarnych charakterów Gwiezdnej Sagi. Początki wielkiego admirała i historia jego kariery w szeregach Imperium pozostawały dotąd owiane tajemnicą. Teraz, za sprawą powieści Star Wars: Thrawn, czytelnik ma okazję poznać wydarzenia, które wprowadziły na imperialny firmament tę niebieskoskórą, czerwonooką gwiazdę geniusza strategii i śmiertelnie groźnego wojownika, oraz jego drogę do najwyższej potęgi… i niesławy.

Przebywający na wygnaniu Thrawn zostaje odnaleziony i ocalony przez imperialnych żołnierzy. Dzięki przenikliwości oraz niesamowitym zdolnościom taktycznym błyskawicznie zyskuje uznanie w oczach samego Imperatora Palpatine’a i udowadnia, że jest równie ambitny, co nieodzowny Imperium.

Wiedza, intuicja oraz zdolności bojowe Thrawna zostaną wystawione na próbę, gdy stanie on przed wyzwaniem stłumienia buntu, zagrażającego życiu niewinnych istot, imperialnej dominacji w galaktycek, a także jego ostrożnie snutym planom zdobycia jeszcze większej władzy.


21 (11 bby)

Nowy świt

Tytuł oryginalny: Star Wars: A New Dawn
Autor: John Jackson Miller
Wydanie oryginalne: Del Rey, 2 września 2014
Wydanie polskie: Uroboros, 23 marca 2016
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza

Opis

Odkąd na Jedi wydano wyrok śmierci, zmuszając ich do ucieczki z Coruscant, Kanan Jarrus postanowił zapomnieć o służeniu Mocy. Zamiast tego skupił się bez reszty na utrzymaniu się przy życiu – za wszelką cenę. Przemierza samotnie galaktykę, ima się najróżniejszych zajęć i stara się unikać kłopotów i nie zadzierać z Imperium. Dlatego gdy trafia w sam środek konfliktu między jego okrutnymi wysłannikami a zdesperowanymi buntownikami, nie zamierza się mieszać. Wówczas jednak brutalna śmierć przyjaciela z rąk Imperium zmusza Kanana do dokonania wyboru: ugiąć karku i żyć w ciągłym strachu albo stanąć do walki.

Nie musi jednak walczyć sam. Razem z nim Imperium przeciwstawią się najbardziej niezwykli spośród sojuszników: ekstremista i spec od ładunków wybuchowych, była agentka imperialnego monitoringu, mściwy oficer służb bezpieczeństwa, a także zagadkowa Hera Syndulla, tajna agentka kierująca się własnymi motywami. Kiedy planeta Gorse staje w obliczu zgubnej w skutkach katastrofy, wspólnie stawią czoło najgroźniejszym wysłannikom Imperium, aby ocalić świat i jego mieszkańców.


Siły Przeznaczenia: Potrójna zdrada

Tytuł oryginalny: Forces of Destiny: Triplecross
Sezon: 2
Odcinek: 16
Reżyseria: Brad Rau
Scenariusz: Nicole Dubuc
Premiera USA: 25 maja 2018

Opis

Hondo łączy siły z droidem IG-88, by schwytać Qi’rę, ta jednak jest w stanie przechytrzyć łowców szczując ich na siebie nawzajem.

Nie jest znana dokładna data rozgrywania się odcinka, wiemy jedynie, że ma on miejsce pomiędzy rokiem 20 a 22.


22 (10 bby)

Beckett

Tytuł oryginalny: Beckett
Zawiera historie z zeszytów: Beckett #1
Scenariusz: Gerry Duggan
Rysunki: Marc Laming, Edgar Salazar, Will Sliney
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 15 sierpnia 2018
Wydanie polskie: Egmont Polska, 8 lutego 2022 (Star Wars Komiks 1/2022)
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski

Opis

Tobias Beckett nauczył Hana Solo wszystkiego co wie o tym, jak przeżyć w szemranych kantynach i na zacofanych planetach. Ale kim jest ten etatowy kryminalista i dlaczego Enfys Nest, jedna z najgroźniejszych i brutalnych maruderek, ma z nim na pieńku?

 


Han Solo: Imperial Cadet

Tytuł oryginalny: Han Solo: Imperial Cadet
Zawiera historie z zeszytów: Han Solo: Imperial Cadet #1-5
Scenariusz: Robbie Thompson
Rysunki: Leonard Kirk
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 7 listopada 2018 – 13 marca 2019

Opis

Han Solo uciekła z Korelii zaciągając się do marynarki imperialnej, poprzysięgając sobie, że wróci po Qi’rę. Ale jak złodziej nawykły do chaosu panującego na ulicy ma dostosować się do wojskowego porządku i dyscypliny? Nie idzie mu to dobrze. Marzenia Hana o zostaniu pilotem szybko zostają uziemione, gdy zdaje sobie sprawę, że może nie przeżyć nawet podstawowego szkolenia.

Akcja komiksu rozgrywa się w trakcje wydarzeń znanych z filmu Han Solo.


Lando – Double or Nothing

Tytuł oryginalny: Lando – Double or Nothing
Zawiera historie z zeszytów: Lando – Double or Nothing #1-5
Scenariusz: Rodney Barnes
Rysunki: Paolo Villanelli
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 30 maja 2018 – 19 września 2018

Opis

Kiedy piękna przywódczyni grupy przestępczej decyduje się skorzystać z usług najbardziej utalentowanego przemytnika w galaktyce, by uwolnić swój lud spod imperialnego jarzma, Lando Calrissian musi postawić wszystko na niemal niemożliwą i pełną niebezpieczeństw misję. Nasz czarujący łajdak zmierzyć się będzie musiał z siłami Imperium i z pomocą swego statku, Sokoła Millennium, wygrać wyścig z czasem. Ale nawet wiedząc, że szanse nie są po jego stronie, nie może się powstrzymać, by nie postawić wszystkiego na jedną kartę.

Akcja komiksu rozgrywa się w trakcje wydarzeń znanych z filmu Han Solo.


23 (9 bby)

Obi-Wan Kenobi. Część I

Tytuł oryginalny: Part I
Sezon: 1
Odcinek: 1
Reżyseria: Deborah Chow
Scenariusz: Joby Harold, Hossein Amini, Stuart Beattie
Premiera USA: 26 maja 2022
Premiera Polska: 14 czerwca 2022

Opis

Agenci Imperium zastawiają pułapkę. Obi-Wan Kenobi musi wyjść z ukrycia.


Obi-Wan Kenobi. Część II

Tytuł oryginalny: Part II
Sezon: 1
Odcinek: 2
Reżyseria: Deborah Chow
Scenariusz: Joby Harold, Hossein Amini, Stuart Beattie
Premiera USA: 26 maja 2022
Premiera Polska: 14 czerwca 2022

Opis

Na planecie pełnej niebezpieczeństw, Obi-Wan staje się celem złoczyńców.


Obi-Wan Kenobi. Część III

Tytuł oryginalny: Part III
Sezon: 1
Odcinek: 3
Reżyseria: Deborah Chow
Scenariusz: Joby Harold, Hannah Friedman, Hossein Amini, Stuart Beattie
Premiera USA: 1 czerwca 2022
Premiera Polska: 14 czerwca 2022

Opis

Obi-Wan rusza na poszukiwanie sprzymierzeńców.


Obi-Wan Kenobi. Część IV

Tytuł oryginalny: Part IV
Sezon: 1
Odcinek: 4
Reżyseria: Deborah Chow
Scenariusz: Joby Harold, Hannah Friedman
Premiera USA: 8 czerwca 2022
Premiera Polska: 14 czerwca 2022

Opis

Obi-Wan planuje misję.


Obi-Wan Kenobi. Część V

Tytuł oryginalny: Part V
Sezon: 1
Odcinek: 5
Reżyseria: Deborah Chow
Scenariusz: Joby Harold, Andrew Stanton
Premiera USA: 15 czerwca 2022
Premiera Polska: 15 czerwca 2022

Opis

Imperium próbuje wywabić Obi-Wana z ukrycia.


Obi-Wan Kenobi. Część VI

Tytuł oryginalny: Part VI
Sezon: 1
Odcinek: 6
Reżyseria: Deborah Chow
Scenariusz: Joby Harold, Andrew Stanton, Hossein Amini, Stuart Beattie
Premiera USA: 22 czerwca 2022
Premiera Polska: 22 czerwca 2022

Opis

Pełen akcji finał sezonu.


Star Wars #7: Z dzienników Bena Kenobiego

Tytuł oryginalny: From the Journals of Old Ben Kenobi
Zawiera historie z zeszytów: Star Wars 7: From the Journals of Old Ben Kenobi
Scenariusz: Jason Aaron
Rysunki: Simone Bianchi
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 29 lipca 2015
Wydanie polskie: Egmont Polska, 9 czerwca 2016 (Star Wars Komiks 3/2016)
Tłumaczenie: Maciej Drewnowski

Opis

Nadzieje Rebelii odżyły. Najpotężniejsza broń nikczemnego Imperium Galaktycznego, Gwiazda Śmierci, została zniszczona przez młodego rebelianckiego pilota, Luke’a Skywalkera.

Ale Skywalker wie, że przed nim długa droga, jeśli chce kiedyś zostać prawdziwym Jedi. Szukając informacji o swojej tożsamości, wrócił ostatnio na rodzimą planetę Tatooine, gdzie odkrył sekretny dziennik pozostawiony dla niego przez Mistrza Jedi, Obi-Wana Kenobiego.


24 (8 bby)

Star Wars #15: Z dzienników Bena Kenobiego

Tytuł oryginalny: From the Journals of Old Ben Kenobi
Zawiera historie z zeszytów: Star Wars 15: From the Journals of Old Ben Kenobi
Scenariusz: Jason Aaron
Rysunki: Mike Mayhew
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 20 stycznia 2016
Wydanie polskie: Egmont Polska, 9 grudnia 2016 (Star Wars Komiks 6/2016)
Tłumaczenie: Maciej Drewnowski

Opis

Nadzieje Rebelii odżyły. Najpotężniejsza broń nikczemnego Imperium Galaktycznego, Gwiazda Śmierci, została zniszczona przez młodego rebelianckiego pilota, Luke’a Skywalkera.

Ale Skywalker wie, że przed nim długa droga, jeśli chce kiedyś zostać prawdziwym Jedi. Szukając informacji o swojej tożsamości, wrócił ostatnio na rodzimą planetę Tatooine, gdzie odkrył sekretny dziennik pozostawiony dla niego przez Mistrza Jedi, Obi-Wana Kenobiego.


Star Wars #20: Z dzienników Bena Kenobiego

Tytuł oryginalny: From the Journals of Old Ben Kenobi
Zawiera historie z zeszytów: Star Wars 20: From the Journals of Old Ben Kenobi
Scenariusz: Jason Aaron
Rysunki: Mike Mayhew
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 15 czerwca 2016
Wydanie polskie: Egmont Polska, 7 czerwca 2017 (Star Wars Komiks 3/2017)
Tłumaczenie: Maciej Drewnowski

Opis

Nadzieje Rebelii odżyły. Najpotężniejsza broń nikczemnego Imperium Galaktycznego, Gwiazda Śmierci, została zniszczona przez młodego rebelianckiego pilota, Luke’a Skywalkera.

Ale Skywalker wie, że przed nim długa droga, jeśli chce kiedyś zostać prawdziwym Jedi. Szukając informacji o swojej tożsamości, wrócił ostatnio na rodzimą planetę Tatooine, gdzie odkrył sekretny dziennik pozostawiony dla niego przez Mistrza Jedi, Obi-Wana Kenobiego.


26-35 (6 BBY-3 aby)

Battlefront. Kompania Zmierzch

Tytuł oryginalny: Star Wars Battlefront: Twilight Company
Autor: Alexander Freed
Wydanie oryginalne: Del Rey, 3 listopada 2015
Wydanie polskie: Uroboros, 16 grudnia 2015
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza

Opis

W bezkresnej przestrzeni kosmicznej pośród gwiazd trwa galaktyczna wojna domowa. Na niezliczonych polach bitwy na światach Środkowych Rubieży zastępy bezlitosnych szturmowców toczą brutalną, zaciekłą walkę z armadą bojowników o wolność, zdeterminowani zdławić nawet najmniejszą iskrę oporu wobec Imperium. Na ulicach i placach spustoszonych miast pierwsza linia sił Sojuszu Rebeliantów mężnie daje odpór wrogowi, prąc wciąż dalej w głąb imperialnego terytorium i borykając się z krwawymi, okrutnymi realiami wojny.

Prowadzą ich żołnierze z Sześćdziesiątej Pierwszej Kompanii Mobilnej, znanej lepiej jako Kompania Zmierzch – kobiety i mężczyźni, ludzie i obcy. Dotkliwie doświadczeni przez wojenną rzeczywistość, znużeni do cna walką, ale lojalni wobec siebie aż po grób członkowie tej barwnej zbieraniny wykolejeńców z zacięciem godnym lepszej sprawy wychodzą cało z sytuacji, z których inni nie uszliby z życiem, a ich upór i zawziętość jest najpotężniejszą bronią w najbardziej beznadziejnych sytuacjach. Gdy w obliczu przytłaczającej siły wroga rebelianci otrzymują rozkaz do odwrotu, żołnierze Zmierzchu niechętnie godzą się ze swoim losem. Nagle jednak dzięki sojuszowi, którego nikt nie by się nie spodziewał, sytuacja zmienia się diametralnie – dając najbardziej zaprawionym w bojach wojownikom Sojuszu szansę na przekucie porażki w zwycięstwo.

Rozkazy czy nie, przewyższani pod względem liczebnym, ale nieugięci żołnierze Kompanii Zmierzch przeładowują broń, namierzają cel i przygotowują się do przypuszczenia najśmielszego z ataków – zamiany brudnej, partyzanckiej, prowadzonej z okopów rozgrywki na decydujący cios wymierzony w kluczowy cel: samo serce imperialnej machiny wojennej…


27 (5 bby)

Andor: Odcinek 1: Kassa

Tytuł oryginalny: Kassa
Sezon: 1
Odcinek: 1
Reżyseria: Toby Haynes
Scenariusz: Tony Gilroy
Premiera USA: 21 września 2022
Premiera Polska: 21 września 2022

Opis

Cassian Andor szuka informacji o swojej przeszłości.


Andor: Odcinek 2: Obawiam się, że ja

Tytuł oryginalny: That would be me
Sezon: 1
Odcinek: 2
Reżyseria: Toby Haynes
Scenariusz: Tony Gilroy
Premiera USA: 21 września 2022
Premiera Polska: 21 września 2022

Opis

Cassian ukrywa się na Ferrix, ale zostaje wytropiony.


Andor: Odcinek 3: Wyrównanie rachunków

Tytuł oryginalny: Reckoning
Sezon: 1
Odcinek: 3
Reżyseria: Toby Haynes
Scenariusz: Tony Gilroy
Premiera USA: 21 września 2022
Premiera Polska: 21 września 2022

Opis

Chcąc uniknąć aresztowania, Cassian spotyka tajemniczego sprzymierzeńca.


Andor: Odcinek 4: Aldhani

Tytuł oryginalny: Aldhani
Sezon: 1
Odcinek: 4
Reżyseria: Susanna White
Scenariusz: Dan Gilroy
Premiera USA: 28 września 2022
Premiera Polska: 28 września 2022

Opis

Cassian zostaje zrekrutowany do niebezpiecznej misji.


Andor: Odcinek 5: Oprawca zapomni

Tytuł oryginalny: The Axe Forgets
Sezon: 1
Odcinek: 5
Reżyseria: Susanna White
Scenariusz: Dan Gilroy
Premiera USA: 5 października 2022
Premiera Polska: 5 października 2022

Opis

Cassian musi zdobyć zaufanie pozostałych członków ekipy.


Andor: Odcinek 6: Oko

Tytuł oryginalny: The Eye
Sezon: 1
Odcinek: 6
Reżyseria: Susanna White
Scenariusz: Dan Gilroy
Premiera USA: 12 października 2022
Premiera Polska: 12 października 2022

Opis

Misja na Aldhani osiąga punk kulminacyjny.


Andor: Odcinek 7: Zapowiedź

Tytuł oryginalny: Announcement
Sezon: 1
Odcinek: 7
Reżyseria: Benjamin Caron
Scenariusz: Stephen Schiff
Premiera USA: 19 października 2022
Premiera Polska: 19 października 2022

Opis

Po akcji na Aldhani Cassian wraca do domu.


Andor: Odcinek 8: Narkina 5

Tytuł oryginalny: Narkina 5
Sezon: 1
Odcinek: 8
Reżyseria: Toby Haynes
Scenariusz: Beau Willimon
Premiera USA: 26 października 2022
Premiera Polska: 26 października 2022

Opis

Imperium aresztuje Cassiana, ale nie zna jego tożsamości.


Andor: Odcinek 9: Nikt nas nie słyszy!

Tytuł oryginalny: Nobody’s Listening!
Sezon: 1
Odcinek: 9
Reżyseria: Toby Haynes
Scenariusz: Beau Willimon
Premiera USA: 2 listopada 2022
Premiera Polska: 2 listopada 2022

Opis

Osadzony w pilnie strzeżonej kolonii karnej Cassian szuka sprzymierzeńców i planuje ucieczkę.


Andor: Odcinek 10: Teraz albo wcale

Tytuł oryginalny: One Way Out
Sezon: 1
Odcinek: 10
Reżyseria: Toby Haynes
Scenariusz: Beau Willimon
Premiera USA: 9 listopada 2022
Premiera Polska: 9 listopada 2022

Opis

Kiedy nadarza się okazja, Cassian musi działać.


Andor: Odcinek 11: Siostra z Ferrix

Tytuł oryginalny: Daughter of Ferrix
Sezon: 1
Odcinek: 11
Reżyseria: Benjamin Caron
Scenariusz: Tony Gilroy
Premiera USA: 16 listopada 2022
Premiera Polska: 16 listopada 2022

Opis

Cassian ponownie ucieka. Musi podjąć działania, zanim będzie za późno.


Andor: Odcinek 12: Rix Road

Tytuł oryginalny: Rix Road
Sezon: 1
Odcinek: 12
Reżyseria: Benjamin Caron
Scenariusz: Tony Gilroy
Premiera USA: 23 listopada 2022
Premiera Polska: 23 listopada 2022

Opis

Cassian wraca do domu. Wystarczy iskra, by na Ferrix wybuchła rebelia.


Rebelianci: Duch i maszyna

Tytuł oryginalny: Rebels: The Machine in the Ghost
Sezon: – (krótki klip promujący serial)
Odcinek: 1
Reżyseria: Dave Filoni
Scenariusz: Greg Weisman
Premiera USA: 11 sierpnia 2014
Premiera w Polsce: 25 sierpnia 2014

Opis

Kanan i Hera walczą ze szwadronem myśliwców Tie na pokładzie Ducha. Kto pomoże im w tym trudnym zadaniu?


Rebelianci: Bombowe dzieło

Tytuł oryginalny: Rebels: Art Attack
Sezon: – (krótki klip promujący serial)
Odcinek: 2
Reżyseria: Justin Ridge
Scenariusz: Greg Weisman
Premiera USA: 18 sierpnia 2014
Premiera w Polsce: 25 sierpnia 2014

Opis

Zobacz, jak Sabine radzi sobie ze szturmowcami Imperium!


Rebelianci: Zawiłości

Tytuł oryginalny: Rebels: Entanglement
Sezon: – (krótki klip promujący serial)
Odcinek: 3
Reżyseria: Justin Ridge
Scenariusz: Henry Gilroy, Simon Kinberg
Premiera USA: 25 sierpnia 2014
Premiera w Polsce: 30 sierpnia 2014

Opis

Zeb spieszy na spotkanie z Kananem. Nie przewidział jednak pewnych komplikacji po drodze do punktu zbornego…


Rebelianci: Własność Ezry Bridgera

Tytuł oryginalny: Rebels: Property of Ezra Bridger
Sezon: – (krótki klip promujący serial)
Odcinek: 4
Reżyseria: Dave Filoni
Scenariusz: Simon Kinberg
Premiera USA: 1 września 2014
Premiera w Polsce: 30 sierpnia 2014

Opis

Ezra postanowił zdobyć hełm pilota Imperium. Czy mu się uda?


Rebelianci: Iskra rebelii

Tytuł oryginalny: Rebels: Spark of Rebellion
Sezon: 1
Odcinek: 1, 2
Reżyseria: Steward Lee, Steven G. Lee
Scenariusz: Simon Kinberg
Premiera USA: 26 września 2014
Premiera w Polsce: 4 października 2014

Opis

Ezra Bridger spotyka załogę Ducha i razem podejmują się misji uwolnienia Wookieech z gwiezdnego niszczyciela.


Rebelianci: Droidy w opałach

Tytuł oryginalny: Rebels: Droids in Distress
Sezon: 1
Odcinek: 3
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Greg Weisman
Premiera USA: 3 października 2014
Premiera w Polsce: 18 października 2014

Opis

Rebelianci przechwytują transport imperialnego uzbrojenia i przypadkowo spotykają interesującą parę droidów.


Rebelianci: Lot myśliwcem

Tytuł oryginalny: Rebels: Fighter Flight
Sezon: 1
Odcinek: 4
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Kevin Hoops
Premiera USA: 13 października 2014
Premiera w Polsce: 25 października 2014

Opis

Ezra i Zeb wyruszają na targowisko Lothal po zaopatrzenie i żeby popracować nad swoimi relacjami.


Rebelianci: Powrót dawnych mistrzów

Tytuł oryginalny: Rebels: Rise of the Old Masters
Sezon: 1
Odcinek: 5
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Henry Gilroy
Premiera USA: 27 października 2014
Premiera w Polsce: 7 listopada 2014

Opis

Rebelianci wyruszają na misję ratunkową, podczas której napotykają potężnego przeciwnika.


Rebelianci: W szeregach wroga

Tytuł oryginalny: Rebels: Breaking Ranks
Sezon: 1
Odcinek: 6
Reżyseria: Steven G. Lee
Scenariusz: Greg Weisman
Premiera USA: 27 października 2014
Premiera w Polsce: 7 listopada 2014

Opis

Rebelianci wysyłają Ezrę z misją infiltracji imperialnej akademii, by wykraść ważny dekoder.


Rebelianci: Co kryje mrok

Tytuł oryginalny: Rebels: Out of Darkness
Sezon: 1
Odcinek: 7
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Kevin Hopps
Premiera USA: 3 listopada 2014
Premiera w Polsce: 15 listopada 2014

Opis

W trakcie misji zaopatrzeniowej Hera i Sabine trafiają na opuszczoną, ale bynajmniej nie pustą placówkę.


28 (4 bby)

Rebelianci: Dzień Imperium

Tytuł oryginalny: Rebels: Empire Day
Sezon: 1
Odcinek: 8
Reżyseria: Steven G. Lee
Scenariusz: Henry Gilroy
Premiera USA: 10 listopada 2014
Premiera w Polsce: 22 listopada 2014

Opis

Podczas uroczystości z okazji Dnia Imperium, w trakcie próby zniszczenia prototypu nowego myśliwca TIE, załoga Ducha dowiaduje się, że jeden z uchodźców posiada bardzo cenne informacje. Muszą wydostać go z Lothal, zanim schwyta go Imperium.


Rebelianci: Siły wsparcia

Tytuł oryginalny: Rebels: Gathering Forces
Sezon: 1
Odcinek: 9
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Greg Weisman
Premiera USA: 17 listopada 2014
Premiera w Polsce: 14 marca 2015

Opis

Kanan i Ezra stają w obronie imeprialnego dezertera, odwracając od niego uwagę wrogich sił.


Rebelianci: Droga Jedi

Tytuł oryginalny: Rebels: Path of the Jedi
Sezon: 1
Odcinek: 10
Reżyseria: Dave Filoni
Scenariusz: Charles Murray
Premiera USA: 29 grudnia 2014
Premiera w Polsce: 21 marca 2015

Opis

Ezra staje przed niezwykle trudną próbą, która pozwoli mu dorosnąć i stać się częścią zespołu.


Rebelianci: Ryzykowna gra

Tytuł oryginalny: Rebels: Idiot’s Array
Sezon: 1
Odcinek: 11
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Kevin Hopps
Premiera USA: 12 stycznia 2015
Premiera w Polsce: 28 marca 2015

Opis

Nieprzemyślana rozgrywka z nowym znajomym owocuje tym, że załoga Ducha musi przetransportować bardzo nietypowy ładunek.


Rebelianci: Wizja nadziei

Tytuł oryginalny: Rebels: Vision of Hope
Sezon: 1
Odcinek: 12
Reżyseria: Steven G. Lee
Scenariusz: Henry Gilroy
Premiera USA: 26 stycznia 2015
Premiera w Polsce: 4 kwietnia 2015

Opis

Załoga Ducha musi pokrzyżować imperialne plany by przechwycić wygnanego dygnitarza.


Rebelianci: Wezwanie

Tytuł oryginalny: Rebels: Call to Action
Sezon: 1
Odcinek: 13
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Simon Kinberg, Greg Weisman
Premiera USA: 2 lutego 2015
Premiera w Polsce: 11 kwietnia 2015

Opis

Rebelianci zyskują coraz większy rozgłos. Tym razem za cel biorą sobie ważną imperialną sieć.


Rebelianci: Odsiecz

Tytuł oryginalny: Rebels: Rebel Resolve
Sezon: 1
Odcinek: 14
Reżyseria: Justin Ridge
Scenariusz: Henry Gilroy, Charles Murray
Premiera USA: 16 lutego 2015
Premiera w Polsce: 18 kwietnia 2015

Opis

Załoga Ducha próbuje poznać miejsce przetrzymywania Kanana, by go uwolnić.


Rebelianci: Galaktyka w ogniu

Tytuł oryginalny: Rebels: Fire Across the Galaxy
Sezon: 1
Odcinek: 15
Reżyseria: Dave Filoni
Scenariusz: Simon Kinberg
Premiera USA: 2 marca 2015
Premiera w Polsce: 25 kwietnia 2015

Opis

Rebelianci muszą pokonać wiele przeciwości, by uwolnić Kanana z rąk Inkwizytora.


Rebelianci: Oblężenie Lothal

Tytuł oryginalny: Rebels: The Siege of Lothal
Sezon: 2
Odcinek: 1, 2
Reżyseria: Bosco Ng, Brad Rau
Scenariusz: Henry Gilroy
Premiera USA: 20 czerwca 2015
Premiera w Polsce: 10 października 2015

Opis

Już jako część eskadry Feniksów, załoga Ducha uczestniczy w misji mającej na celu wykradzenie generatorów osłon z imperialnego frachtowca. By tego dokonać, Kanan i Ezra stają naprzeciw Dartha Vadera.


Rebelianci: Zaginieni dowódcy

Tytuł oryginalny: Rebels: The Lost Commanders
Sezon: 2
Odcinek: 3
Reżyseria: Dave Filoni, Sergio Paez
Scenariusz: Matt Michnovetz
Premiera USA: 14 października 2015
Premiera w Polsce: 17 października 2015

Opis

Na pustynnej planecie rebelianci spotykają kapitana Rexa i jego towarzyszy.


Rebelianci: Szczątki Starej Republiki

Tytuł oryginalny: Rebels: Relics of the Old Republic
Sezon: 2
Odcinek: 4
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Steve Melching
Premiera USA: 21 października 2015
Premiera w Polsce: 24 października 2015

Opis

Ezra i reszta załogi zaczynają zaprzyjaźniać się z Rexem i pozostałymi klonami, dzięki czemu wspólnie odpierają atak agenta Kallusa.


Rebelianci: Dwóch zawsze ich jest

Tytuł oryginalny: Rebels: Always Two There Are
Sezon: 2
Odcinek: 5
Reżyseria: Brad Rau
Scenariusz: Kevin Hopps
Premiera USA: 28 października 2015
Premiera w Polsce: 31 października 2015

Opis

Ezra, Sabine, Zeb i Chopper udają się do opuszczonej stacji medycznej.


Rebelianci: Bracia ze Złamanego Rogu

Tytuł oryginalny: Rebels: Brothers of the Broken Horn
Sezon: 2
Odcinek: 6
Reżyseria: Saul Ruiz
Scenariusz: Bill Wolkoff
Premiera USA: 4 listopada 2015
Premiera w Polsce: 7 listopada 2015

Opis

Ezra i Chopper odpowiadają na wezwanie pomocy pochodzące ze statku przemytników. Hondo Ohnaka składa tam Ezrze ciekawą propozycję.


Rebelianci: Skrzydła Mistrzów

Tytuł oryginalny: Rebels: Wings of the Master
Sezon: 2
Odcinek: 7
Reżyseria: Dave Filoni, Sergio Paez
Scenariusz: Steven Melching
Premiera USA: 11 listopada 2015
Premiera w Polsce: 14 listopada 2015

Opis

Hera udaje się na niebezpieczną misję, by pozyskać dla Sojuszu nowy statek – B-winga.


Rebelianci: Więzy krwi

Tytuł oryginalny: Rebels: Blood Sisters
Sezon: 2
Odcinek: 8
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Kevin Hopps
Premiera USA: 18 listopada 2015
Premiera w Polsce: 21 listopada 2015

Opis

Podczas eskortowania niezwykle ważnego kuriera, Sabine staje oko w oko ze swoją dawną przyjaciółką i sojuszniczką.


Rebelianci: Atak znienacka

Tytuł oryginalny: Rebels: Stealth Strike
Sezon: 2
Odcinek: 9
Reżyseria: Brad Rau
Scenariusz: Matt Michnovetz
Premiera USA: 25 listopada 2015
Premiera w Polsce: 28 listopada 2015

Opis

Nowy imperialny statek schwytał Ezrę. Z rozkazu komandora Sato, przebrani za szturmowców Kanan i Rex ruszają z misją ratunkową.


29 (3 bby)

Leia, Princess of Alderaan

Tytuł oryginalny: Leia, Princess of Alderaan
Autor: Claudia Gray
Wydanie oryginalne: Disney-Lucasfilm Press, 1 września 2017

Opis

Szesnastoletnia księżniczka Leia Orana staje przez największym wyzwaniem swego dotychczasowego życia: dowieść, że jej ciało, umysł i serce są gotowe, by formalnie zostać następczynią tronu Alderaanu. Uczestniczy więc w rygorystycznych kursach przetrwania, zdobywa polityczne szlify oraz staje na czele misji humanitarnych do światów pod imperialną kontrolą. Ale Leia ma też zmartwienia znacznie większe, niż jej prawa do tronu. Jej rodzice, Breha i Bail, zachowują się ostatnio dziwnie; są nieobecni i zabiegani, wydaje się, jakby bardziej interesowało ich urządzanie kolejnych przyjęć dla swych sojuszników z Senatu, niż ich własna córka. Leia postanawia odkryć sekrety swych rodziców, co z kolei sprawia, że wkracza na niebezpieczną ścieżkę, którą Imperium obserwuje z rosnącym zainteresowaniem. A kiedy w końcu odkrywa, co planują jej rodzicie i ich sprzymierzeńcy, staje przed zdawałoby się niemożliwym do rozwiązania dylematem – poświęcić się jej własnemu ludowi, w tym człowiekowi, którego kocha; czy też całej galaktyce, której bardzo potrzeba rebelianckiej bohaterki…


Siły przeznaczenia: Kłopotliwa nagroda

Tytuł oryginalny: Forces of Destiny: Bounty of Trouble
Odcinek: 8
Reżyseria: Brad Rau
Scenariusz: Jennifer Muro
Premiera USA: 9 lipca 2017
Premiera w Polsce: 2 sierpnia 2017

Opis

Podczas sekretnej misji Leia i Sabine odpierają atak droida IG-88.


Rebelianci: Przyszłość Mocy

Tytuł oryginalny: Rebels: The Future of the Force
Sezon: 2
Odcinek: 10
Reżyseria: Saul Ruiz
Scenariusz: Bill Wolkoff
Premiera USA: 2 grudnia 2015
Premiera w Polsce: 5 grudnia 2015

Opis

Badając działania Inkwizytorów, Kanan i Ezra poznają ich plan pochwycenia wrażliwych na Moc niemowląt.


Rebelianci: Dziedzictwo

Tytuł oryginalny: Rebels: Legacy
Sezon: 2
Odcinek: 11
Reżyseria: Mel Zwyer
Scenariusz: Henry Gilroy
Premiera USA: 9 grudnia 2015
Premiera w Polsce: 12 grudnia 2015

Opis

Podczas gdy Imperium przypuszcza atak na rebeliantów, Ezra stara się odnaleźć informacje o swoich rodzicach i ich losie.


Rebelianci: Księżniczka na Lothal

Tytuł oryginalny: Rebels: A Princess on Lothal
Sezon: 2
Odcinek: 12
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Steven Melching
Premiera USA: 20 stycznia 2016
Premiera w Polsce: 2 kwietnia 2016

Opis

Bail Organa wysyła swoją córkę, by pomogła rebeliantom zdobyć statki do ich floty. Jednak imperialna blokada zmusza ich do zmiany planów.


Rebelianci: Obrońcy Concord Dawn

Tytuł oryginalny: Rebels: The Protector of Concord Dawn
Sezon: 2
Odcinek: 13
Reżyseria: Brad Rau
Scenariusz: Henry Gilroy, Kevin Hopps
Premiera USA: 27 stycznia 2016
Premiera w Polsce: 9 kwietnia 2016

Opis

Znajdujący się pod ciągłą presją Imperium, rebelianci odnajdują nowe trasy nadprzestrzenne. Jednak zanim zaczną z nich korzystać, muszą uzyskać zgodę przywódcy pobliskiego systemu.


Rebelianci: Proroctwo Lasatów

Tytuł oryginalny: Rebels: Legends of the Lasat
Sezon: 2
Odcinek: 14
Reżyseria: Saul Ruiz
Scenariusz: Matt Michnovetz
Premiera USA: 3 lutego 2016
Premiera w Polsce: 16 kwietnia 2016

Opis

Ku swojemu zaskoczeniu rebelianci trafiają na dwójkę Lasatów, którym następnie muszą pomóc w dostaniu się do ich ziemi obiecanej.


Rebelianci: Wezwanie

Tytuł oryginalny: Rebels: The Call
Sezon: 2
Odcinek: 15
Reżyseria: Mel Zwyer
Scenariusz: Bill Wolkoff
Premiera USA: 10 lutego 2016
Premiera w Polsce: 23 kwietnia 2016

Opis

Podczas misji zdobywania paliwa dla floty, załoga Ducha musi stanąć w obronie kosmicznych istot.


Rebelianci: Powrót do domu

Tytuł oryginalny: Rebels: Homecoming
Sezon: 2
Odcinek: 16
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Steven Melching
Premiera USA: 17 lutego 2016
Premiera w Polsce: 30 kwietnia 2016

Opis

Duch i jego załoga udają sie na Ryloth, by pomóc tamtejszej rebelianckiej komórce.


Rebelianci: Ludzie honoru

Tytuł oryginalny: Rebels: The Honorable Ones
Sezon: 2
Odcinek: 17
Reżyseria: Brad Rau
Scenariusz: Kevin Hopps
Premiera USA: 24 lutego 2016
Premiera w Polsce: 7 maja 2016

Opis

Zeb i agent Kallus trafiają na skutą lodem planetę. Jeśli chcą przeżyć, muszą nauczyć się współpracować.


Rebelianci: Zasłona mroku

Tytuł oryginalny: Rebels: Shroud of Darkness
Sezon: 2
Odcinek: 18
Reżyseria: Saul Ruiz
Scenariusz: Henry Gilroy
Premiera USA: 2 marca 2016
Premiera w Polsce: 14 maja 2016

Opis

Kanan, Ezra oraz Ahsoka powracają do świątyni Jedi na Lothal, by dowiedzieć się, w jaki sposób Inkwizytorzy śledzą ich posunięcia.


Rebelianci: Zapomniany droid

Tytuł oryginalny: Rebels: The Forgotten Droid
Sezon: 2
Odcinek: 19
Reżyseria: Mel Zwyer
Scenariusz: Matt Michnovetz
Premiera USA: 16 marca 2016
Premiera w Polsce: 21 maja 2016

Opis

Gdy Chopperowi nie udaje się nabyć nowej kończyny, postanawia ją ukraść. Tak trafia na imperialny statek, gdzie zaprzyjaźnia się z jednym z droidów.


Rebelianci: Tajemnica bazy Choppera

Tytuł oryginalny: Rebels: The Mystery of Chopper Base
Sezon: 2
Odcinek: 20
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Steven Melching
Premiera USA: 23 marca 2016
Premiera w Polsce: 28 maja 2016

Opis

Załoga przybywa na planetę, która ma być ich nową bazą i zamieszkana jest przez dziwne, pająkopodobne stwory. Ahsoka, Kanan i Ezra przygotowują się do rozwikłania zagadki Dartha Vadera.


Rebelianci: Zmierzch padawana

Tytuł oryginalny: Rebels: Twilight of the Apprentice
Sezon: 2
Odcinek: 21, 22
Reżyseria: Dave Filoni
Scenariusz: Dave Filoni, Simon Kinberg, Steven Melching
Premiera USA: 30 marca 2016
Premiera w Polsce: 4 czerwca 2016

Opis

Ahsoka, Kanan i Ezra udają się na Malachor, by odnaleźć świątynię Sithów. Muszą tam stawić czoła Inkwizytorom, Darthowi Vaderowi oraz staremu mistrzowi.


Siły Przeznaczenia: Najnowsza rekrutka

Tytuł oryginalny: Forces of Destiny: Newest Recruit
Sezon: 1
Odcinek: 9
Reżyseria: Brad Rau
Scenariusz: Jennifer Muro
Premiera USA: 1 października 2017

Opis

Sabine i Ketsu muszą stawić czoło szturmowcom podczas misji, która okazuje się znacznie bardziej skomplikowana, niż początkowo zakładały.

Nie jest znana dokładna data rozgrywania się odcinka, wiemy jedynie, że ma on miejsce pomiędzy rokiem 29 a 30.


Siły Przeznaczenia: Kurs kolizyjny

Tytuł oryginalny: Forces of Destiny: Crash Course
Sezon: 1
Odcinek: 16
Reżyseria: Brad Rau
Scenariusz: Jennifer Muro
Premiera USA: 29 października 2017

Opis

Sabine niechęnie pożycza Ketsu swój ulubiony śmigacz na potrzeby tajnej misji.

Nie jest znana dokładna data rozgrywania się odcinka, wiemy jedynie, że ma on miejsce pomiędzy rokiem 29 a 30.


Siły Przeznaczenia: W pośpiechu

Tytuł oryginalny: Forces of Destiny: Hasty Departure
Sezon: 2
Odcinek: 1
Reżyseria: Brad Rau
Scenariusz: Jennifer Muro
Premiera USA: 19 marca 2018

Opis

Hera i Sabine kradną imperialny prom, jednak przez pośpiech Sabine, wsiadają na niewłaściwy statek, który jest pełen szturmowców! Chopper pilotuje właściwy prom i rusza na ratunek.

Nie jest znana dokładna data rozgrywania się odcinka, wiemy jedynie, że ma on miejsce pomiędzy rokiem 28 a 30.


Siły Przeznaczenia: Nieznajoma

Tytuł oryginalny: Forces of Destiny: The Stranger
Sezon: 1
Odcinek: 7
Reżyseria: Brad Rau
Scenariusz: Jennifer Muro
Premiera USA: 9 lipca 2017

Opis

Jyn Erso przychodzi z pomocą małej dziewczynce gnębionej przez szturmowców.

Nie jest znana dokładna data rozgrywania się odcinka, wiemy jedynie, że ma on miejsce pomiędzy rokiem 27 a 32.


Siły Przeznaczenia: Przypadkowe sojuszniczki

Tytuł oryginalny: Forces of Destiny: Accidental Allies
Sezon: 1
Odcinek: 13
Reżyseria: Brad Rau
Scenariusz: Jennifer Muro
Premiera USA: 29 października 2017

Opis

Sabine pomaga Jyn uciec przed szturmowcami, za co Jyn odwdzięcza się tym samym.

Nie jest znana dokładna data rozgrywania się odcinka, wiemy jedynie, że ma on miejsce pomiędzy rokiem 29 a 30.


Siły Przeznaczenia: Handel wymienny

Tytuł oryginalny: Forces of Destiny: Jyn’s trade
Sezon: 2
Odcinek: 4
Reżyseria: Brad Rau
Scenariusz: Jennifer Muro
Premiera USA: 19 marca 2018

Opis

Mały Chandra-Fan kradnie Jyn jej naszyjnik z kryształem Kyber. Jyn rusza w pościg i kiedy w końcu dogania dzieciaka, okazuje się, że był on po prostu głodny.

Nie jest znana dokładna data rozgrywania się odcinka, wiemy jedynie, że ma on miejsce pomiędzy rokiem 29 a 32.


30 (2 bby)

Rebelianci: Krocząc w mrok

Tytuł oryginalny: Rebels: Steps Into Shadow
Sezon: 3
Odcinek: 1, 2
Reżyseria: Bosco Ng, Mel Zwyer
Scenariusz: Henry Gilroy
Premiera USA: 24 września 2016
Premiera w Polsce: 19 listopada 2016

Opis

Ezra, Sabine, Zeb, Chopper i Hera ruszają z misją uratowania Hondo Ohnaki, podczas gdy Kanan znajduje starożytne stworzenie związane z Mocą zwane Bendu.


Rebelianci: Holokrony przeznaczenia

Tytuł oryginalny: Rebels: The Holocrons of Fate
Sezon: 3
Odcinek: 3
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Henry Gilroy
Premiera USA: 1 października 2016
Premiera w Polsce: 26 listopada 2016

Opis

Załoga Ducha zakładnikami Maula. Aby ich ocalić, Ezra i Kanan muszą sprostać próbie i odzyskać starożytny artefakt Sithów.


Rebelianci: Na ratunek Anillesowi

Tytuł oryginalny: Rebels: The Antilles Extraction
Sezon: 3
Odcinek: 4
Reżyseria: Saul Ruiz
Scenariusz: Gary Whitta
Premiera USA: 8 października 2016
Premiera w Polsce: 3 grudnia 2016

Opis

Sabine podszywa się pod kadetkę w elitarnej imperialnej szkole pilotów, aby pomóc wydostać się z niej kilku młodym kadetom, którzy chcą dołączyć do rebelii.


Rebelianci: Bohaterowie Hery

Tytuł oryginalny: Rebels: Hera’s Heroes
Sezon: 3
Odcinek: 5
Reżyseria: Mel Zwyer
Scenariusz: Nicole Dubuc
Premiera USA: 15 października 2016
Premiera w Polsce: 10 grudnia 2016

Opis

Hera wraca na swoją ojczystą planetę aby pomóc ojcu. Gdy wraca do domu po bezcenną rodzinną pamiątkę, trafia w ręce wielkiego admirała Thrawna.


Rebelianci: Ostatnia bitwa

Tytuł oryginalny: Rebels: The Last Battle
Sezon: 3
Odcinek: 6
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Brent Friedman
Premiera USA: 22 października 2016
Premiera w Polsce: 17 grudnia 2016

Opis

Podczas misji poszukiwania broni kierowanej przez kapitana Rexa, załoga Ducha zostaje porwana przez jednostkę starych droidów bojowych, które za wszelką cenę chcą przeprowadzić ostatnią walkę aby zakończyć Wojny Klonów.


Rebelianci: Imperialni superkomandosi

Tytuł oryginalny: Rebels: Imperial Super Commandos
Sezon: 3
Odcinek: 7
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Christopher Yost
Premiera USA: 5 listopada 2016
Premiera w Polsce: 7 stycznia 2017

Opis

Kontakt z Obrońcami Concord Dawn zostaje przerwany. Sabine, Ezra i Fenn Rau ruszają aby zbadać sprawę. Okazuje się, że imperialni Mandalorianie przejęli ich bazę.


Rebelianci: Żelazna eskadra

Tytuł oryginalny: Rebels: Iron Squadron
Sezon: 3
Odcinek: 8
Reżyseria: Saul Ruiz
Scenariusz: Matt Michnovetz
Premiera USA: 19 listopada 2016
Premiera w Polsce: 14 stycznia 2017

Opis

Ezra i Sabine próbują okiełznać młodego asa pilotażu i jego załogę, którzy lekkomyślnie narażają życie próbując chronić swoją ojczystą planetę.


Rebelianci: Robota na Wynkahthu

Tytuł oryginalny: Rebels: The Wynkahthu Job
Sezon: 3
Odcinek: 9
Reżyseria: Mel Zwyer
Scenariusz: Gary Whitta
Premiera USA: 26 listopada 2016
Premiera w Polsce: 21 stycznia 2017

Opis

Rebelianci łączą siły z bezlitosnymi piratami aby odzyskać potrzebną im broń z opuszczonego frachtowca. Misja okazuje się być znacznie bardziej niebezpieczna niż sądzili.


Rebelianci: Informator

Tytuł oryginalny: Rebels: An Inside Man
Sezon: 3
Odcinek: 10
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Nicole Dubuc
Premiera USA: 3 grudnia 2016
Premiera w Polsce: 5 marca 2017

Opis

Ezra i Kanan dostają się do imperialnej fabryki na Lothal, żeby zbadać produkcję nowej broni Imperium. Z pomocą Rydera muszą zaufać wrogowi aby wydostać się z pułapki.


Rebelianci: Wizje i głosy

Tytuł oryginalny: Rebels: Visions and Voices
Sezon: 3
Odcinek: 11
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Brent Friedman
Premiera USA: 10 grudnia 2016
Premiera w Polsce: 12 marca 2017

Opis

Nękany wizjami Maula, Ezra wyrusza na drugi koniec galaktyki aby wziąć udział w dziwnym rytuale, który ma przerwać jego połączenie z byłym mistrzem.


Rebelianci: Duchy Geonosis

Tytuł oryginalny: Rebels: Ghosts of Geonosis
Sezon: 3
Odcinek: 12, 13
Reżyseria: Saul Ruiz (cz. 1), Mel Zwyer (cz. 2)
Scenariusz: Dave Filoni, Steven Melching (cz. 1), Matthew Michnovetz (cz. 2)
Premiera USA: 7 stycznia 2017
Premiera w Polsce: 19 marca 2017 (cz. 1), 26 marca 2017 (cz. 2)

Opis

Załoga Ducha odnajduje zaginionego rebelianta. Odkrywają na Geonosis kolejną niespodziankę i próbują ukryć ją przed siłami Imperium.


Rebelianci: Zamachowiec

Tytuł oryginalny: Rebels: Warhead
Sezon: 3
Odcinek: 14
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Gary Whitta
Premiera USA: 14 stycznia 2017
Premiera w Polsce: 2 kwietnia 2017

Opis

Chopper i Zeb znajdują droida na pustkowiu Atollon. Po powrocie do bazy okazuje się, że jest to imperialny droid zaprogramowany do zabijania rebeliantów.


Rebelianci: Próby Mrocznego Miecza