Select Page

Chronologia kanonu

Kanon – znany też jako kanon wydawniczy, bądź nowy kanon, jest zbiorem wszelkich faktów dotyczących uniwersum Gwiezdnych Wojen oficjalnie zatwierdzonych przez Lucasfilm Ltd. W skład tego zbioru wlicza się Sagę, serial Wojny klonów oraz większość publikacji i mediów wydanych po kwietniu 2014 roku. Wcześniejsze źródła, sięgające listopada 1976 roku, znane niegdyś jako Expanded Universe, które w sporej części stanowiły tzw. stary kanon zostały przemianowane na Legendy i za wyjątkiem serii The Old Republic przestały być rozwijane.

Poniżej mamy zaszczyt przedstawić Wam CHRONOLOGIĘ obecnego kanonu, w której umieściliśmy wszystkie dotychczas wydane w Polsce pozycje, a wkrótce poszerzymy listę także o wszystkie tytuły zagraniczne. Rok 0 stanowi inwazja na Naboo, która wewnątrz uniwersum jest początkiem wszystkich najważniejszych wydarzeń. Dla ułatwienia w nawiasach umieściliśmy bardzo dobrze znane fanom datowanie według bitwy o Yavin. Klikając na interesujące nas pozycje rozwiniecie podstawowe informacje o nich, takie jak oryginalne tytuły, autorzy i daty premier. Spodziewajcie się także stale rozwijanych nowych funkcjonalności naszej chronologii. Już niebawem wprowadzona zostania opcja filtrowania oraz przeskakiwania do interesujących nas lat.


0 (32 bby)

Star Wars: Tajna wojna mistrza Yody

Tytuł oryginalny: Star Wars: Yoda’s Secret War
Zawiera historie z zeszytów: Star Wars 26-30: Yoda’s Secret War
Scenariusz: Jason Aaron
Rysunki: Salvador Larroca
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 28 grudnia 2016 – 5 kwietnia 2017
Wydanie polskie: Egmont Polska, 8 grudnia 2017 (Star Wars Komiks 6/2017)
Tłumaczenie: Maciej Drewnowski

Opis

Tom poświęcony jest przede wszystkim wydarzeniom z przeszłości dotyczącym nie byle kogo, bo samego mistrza Yody – bohatera, który od dawna nie gościł w głównej roli na łamach „Star Wars Komiks”.


Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo

Tytuł oryginalny: Star Wars Episode I: The Phantom Menace
Reżyseria: George Lucas
Scenariusz: George Lucas
Premiera USA: 19 maja 1999
Premiera w Polsce: 17 września 1999

Opis

Po uratowaniu królowej Naboo, Amidali (Natalie Portman), uczeń Jedi, Obi-Wan Kenobi (Ewan McGregor) i jego Mistrz Jedi, Qui-Gon Jinn (Liam Neeson), unieruchomieni na planecie Tatooine, poznają młodego niewolnika, dziewięcioletniego Anakina Skywalkera. Obdarzony Mocą Anakin, wygrywa swoją wolność w wyścigu i opuszcza dom, by szkolić się na rycerza Jedi. Po powrocie na Naboo, Anakin i królowa Amidala stawiają czoła groźnej inwazji, a dwaj Jedi walczą ze śmiertelnym wrogiem znanym jako Darth Maul. Wkrótce zdają sobie sprawę, że atak jest częścią złowrogiego planu przygotowanego przez Sithów i siły ciemnej strony mocy.

Tytuł oryginalny: Star Wars Episode I: The Phantom Menace
Autor: Terry Brooks
Wydanie oryginalne: Del Rey, 21 kwietnia 1999
Wydanie polskie: Amber, sierpień 1999
Tłumaczenie: Wojciech Szypuła

Opis

Oddziały desantowe Federacji Handlowej napadają na planetę Naboo. Wielki kanclerz Republiki wysyła na Naboo dwóch rycerzy Jedi: mistrza Qui-Gon Jinna i jego ucznia – młodego Obi-Wan Kenobiego. Po dramatycznych przeżyciach na planecie obaj muszą uciekać przed siłami Federacji. Nie mając innego wyjścia, lądują na Tatooine. Spotykają tam dziewięcioletniego Anakina Skywalkera, chłopca obdarzonego niezwykłym talentem…


10 (22 bby)

Gwiezdne wojny: Część II – Atak klonów

Tytuł oryginalny: Star Wars Episode II: Attack of the Clones
Reżyseria: George Lucas
Scenariusz: George Lucas, Jonathan Hales
Premiera USA: 16 maja 2002
Premiera w Polsce: 16 maja 2002

Opis

Minęło dziesięć lat od ataku na Naboo. Anakin Skywalker (Hayden Christensen), teraz dwudziestoletni, jest uczniem rycerza Jedi, Obi-Wan Kenobiego (Ewan McGregor). Galaktyka stoi na skraju wojny domowej. Senator Padmé Amidali (Natalie Portman), byłej królowej Naboo, grozi śmierć. Anakin zostaje przydzielony do jej ochrony. Młody Jedi zakochuje się w Padmé i jednocześnie odkrywa swoją mroczną stronę. Anakin, Padmé i Obi-Wan Kenobi zostają wciągnięci w sam środek narastającego galaktycznego konfliktu, zapoczątkowującego Wojny Klonów.

Tytuł oryginalny: Star Wars Episode II: Attack of the Clones
Autor: Robert Anthony Salvatore
Wydanie oryginalne: Del Rey, 23 kwietnia 2002
Wydanie polskie: Amber, 29 kwietnia 2002
Tłumaczenie: Maciej Szymański

Opis

Od Coruscant po Naboo w galaktyce szerzą się niepokoje. Jedność Republiki chwieje się mimo rządów Wielkiego Kanclerza Palpatine’a. Separatyści grożą wojną, a podzielony Senat nie potrafi podjąć decyzji: stworzyć armię czy chronić kruchy pokój. W sytuacji bez wyjścia każda zmiana może oznaczać chaos. Anakin Skywalker dorasta w czasach politycznego wrzenia. Dziewiętnastoletni uczeń Obi-Wana Kenobiego jest zagadką dla Rady Jedi i wyzwaniem dla swojego mistrza. Czas nie utemperował jego ambicji, szkolenie Jedi nie poskromiło niezależności. A kiedy nieudany zamach na życie senator Padmé Amidali zbliża go znów do kobiety, której nie widział dziesięć lat, staje się jasne, że czas nie zatarł także uczucia, którym ją kiedyś obdarzył. Mistrzowie Yoda i Mace Windu odbierają coraz silniejsze zakłócenia Mocy. Ciemna Strona osłabia ich zdolność przewidywania. Nie potrafią wyczuć zbliżającego się niebezpieczeństwa: narodzin armii gotowych do walki. Republika rozpada się, a między Anakinem i Padmé tworzy się więź tak silna, że wszystko inne przestaje się liczyć. Anakin zatraca się w uczuciach, jakich nie wolno żywić Jedi, którego wiąże przysięga wierności tylko Zakonowi…


Wojny klonów: Kot i mysz

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Cat and Mouse
Sezon: 2
Odcinek: 16
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Drew Z. Greenberg, Brian Larsen
Premiera USA: 26 marca 2010
Premiera w Polsce: 22 lipca 2010

Opis

Bail Organa jest uwięziony na kontrolowanej przez Separatystów planecie Christophsis. Anakin i Obi-Wan zostają wysłani na ratunek. Lecz starcie z tajemniczym admirałem Trenchem wiedzie do większego niebezpieczeństwa, niż to, na które przygotowali się Jedi…


Wojny klonów: Ukryty wróg

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Hidden Enemy
Sezon: 1
Odcinek: 16
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Drew Z. Greenberg
Premiera USA: 6 lutego 2009
Premiera w Polsce: 17 maja 2009

Opis

Planeta Christophsis jest oblegana przez armię Separatystów. Trwają próby sprowadzenia sił zbrojnych Republiki, które mogłyby ją wyzwolić. Tymczasem Anakin i Obi-Wan odkrywają, że w ich otoczeniu znajduje się zdrajca.


Gwiezdne wojny: Wojny klonów

Tytuł oryginalny: Star Wars: The Clone Wars
Reżyseria: Dave Filoni
Scenariusz: Henry Gilroy, Scott Murphy, Steven Melching
Premiera USA: 15 sierpnia 2008
Premiera w Polsce: 26 września 2008

Opis

W odległej galaktyce… saga Gwiezdnych Wojen trwa dalej, po raz pierwszy w animowanym filmie prosto ze studia Lucasfilm Animation! Oprócz swoich ulubionych bohaterów zobaczycie też całkiem nowych. To będą Gwiezdne Wojny jakich nigdy dotąd nie widzieliście! Gdy Wojny Klonów ogarniają całą galaktykę, Anakin Skywalker i jego nowa padawańska uczennica, Ahsoka Tano, wyruszają w niebezpieczną misję, aby uratować porwanego syna pana zbrodni Jabby the Hutta. Renegat Hrabia Dooku chce za wszelką cenę przeszkodzić im i z pomocą zabójczyni Asajj Ventressy sprawia, że będzie to misja ze śmiertelnymi konsekwencjami. W międzyczasie na linii frontu Obi-Wan Kenobi i Mistrz Yoda prowadzą ogromną armię klonów w odważnej próbie pokonania armii droidów i oparcia się sile ciemnej strony. Miecze świetlne w pogotowiu! Nowa era przygody już czeka!

Tytuł oryginalny: Star Wars: The Clone Wars
Autor: Karen Traviss
Wydanie oryginalne: Del Rey, 26 lipca 2008
Wydanie polskie: Amber, 17 sierpnia 2010
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza

Opis

W galaktyce szaleją wojny klonów. Separatyści pod wodzą hrabiego Dooku nie ustają w krucjacie przeciwko Republice. Lecz armia kanclerza Palpatine’a, złożona z żołnierzy-klonów walecznie stawia im czoło. Anakin Skywalker walczy u boku swego mistrza Obi-Wana Kenobiego. Na każdym kroku czyhają na nich niebezpieczeństwa, a wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, gdy w życiu młodego Jedi pojawia się wyznaczona mu na padawankę wścibska czternastolatka. Nie czas jednak na kwestionowanie decyzji Rady, bo trójka Jedi otrzymuje rozkaz wypełnienia niebezpiecznej misji, od której zależą losy wojny…


Wojny klonów: Klony kadeci

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Clone Cadets
Sezon: 3
Odcinek: 1
Reżyseria: Dave Filoni
Scenariusz: Cameron Litvack
Premiera USA: 17 września 2010
Premiera w Polsce: 7 kwietnia 2011

Opis

Pięć twardogłowych klonów stara się ukończyć trening na Kamino. Ci kadeci – Hevy, Cutup, Droidbat, Fives i Echo – wydają się być nieudaną partią, niezdolną do działania w grupie. Podczas gdy Shaak Ti oraz instruktorzy Bric i El-Les dyskutują o losie kadetów, klony uczą się wspólnej pracy i akceptowania swego przeznaczenia jako bycia żołnierzem.


Wojny klonów: Linie wsparcia

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Supply Lines
Sezon: 3
Odcinek: 3
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Steven Melching, Eoghan Mahony, Drew Z. Greenberg
Premiera USA: 24 września 2010
Premiera w Polsce: 14 kwietnia 2011

Opis

Ryloth jest w stanie oblężenia. Uwięziony na powierzchni, mistrz Jedi Di, atakuje pobliskie oddziały z pomocą Chama Syndulli. Zdesperowana by ich ocalić, Rada Jedi wysyła senatora Baila Organę i reprezentanta Jar Jara Binksa na planetę Toydarię, gdzie muszą przekonać neutralnego regenta, króla Katuunko, by ten wysłał wsparcie.


Wojny klonów: Zasadzka

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Ambush
Sezon: 1
Odcinek: 1
Reżyseria: Dave Bullock
Scenariusz: Steven Melching
Premiera USA: 3 października 2008
Premiera w Polsce: 4 stycznia 2009

Opis

Mistrz Jedi Yoda jest na sekretnej misji, której celem jest zawarcie paktu z królem Toydarii, kiedy nagle jego statek zostaje zaatakowany przez Separatystów. Yoda i trzech żołnierzy-klonów muszą odeprzeć złowrogą zabójczynię Ventress na usługach Dooku i jej liczną armię droidów bojowych, aby dowieść, że Jedi są wystarczająco silni, aby ochronić króla i jego ludzi przed zniszczeniami wojny.


Wojny klonów: Wzlot Malevolence

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Rising Malevolence
Sezon: 1
Odcinek: 2
Reżyseria: Dave Filoni
Scenariusz: Steven Melching
Premiera USA: 3 października 2008
Premiera w Polsce: 11 stycznia 2009

Opis

Szerząca panikę w galaktyce niszczycielska i tajemnicza broń Separatystów terroryzuje flotę klonów. Anakin i Ahsoka pędem ruszają na ratunek mistrzowi Jedi Plo Koonowi i jego oddziałowi klonów.


Wojny klonów: Cień Malevolence

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Shadow of Malevolence
Sezon: 1
Odcinek: 3
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Steven Melching
Premiera USA: 10 października 2008
Premiera w Polsce: 18 stycznia 2009

Opis

Z pomocą swojej padawanki Ahsoki i mistrza Jedi Plo Koona, Anakin używa nowych bombowców Y-wing, by przeprowadzić śmiały atak na okręt generała Grievousa – Malevolence – i jego niszczycielską broń.


Wojny klonów: Misja na Malevolence

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Destroy Malevolence
Sezon: 1
Odcinek: 4
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Steven Melching
Premiera USA: 17 października 2008
Premiera w Polsce: 25 stycznia 2009

Opis

Padmé Amidala i C-3PO zostają zakładnikami generała Grievousa, a Anakin wraz z Obi-Wanem muszą ją uratować i ostatecznie zniszczyć Malevolence.


Wojny klonów: Rekruci

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Rookies
Sezon: 1
Odcinek: 5
Reżyseria: Justin Ridge
Scenariusz: Steven Melching
Premiera USA: 24 października 2008
Premiera w Polsce: 1 lutego 2009

Opis

Osamotnieni na odległej placówce, komandor Cody i kapitan Rex muszą zainspirować młodych kadetów, żeby ci uwierzyli w siebie, aby powstrzymać inwazję złowieszczych droidów-komandosów.


Wojny klonów: Upadek droida

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Downfall of a Droid
Sezon: 1
Odcinek: 6
Reżyseria: Rob Coleman
Scenariusz: George Krstic
Premiera USA: 7 listopada 2008
Premiera w Polsce: 8 lutego 2009

Opis

R2-D2 gubi się w czasie zaciętej bitwy kosmicznej – Anakin musi go odnaleźć zanim Separatyści odkryją plany wojenne Jedi zakodowane w jego pamięci.


Wojny klonów: Pojedynek robotów

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Duel of the Droids
Sezon: 1
Odcinek: 7
Reżyseria: Justin Ridge
Scenariusz: Kevin Campbell, Henry Gilroy
Premiera USA: 14 listopada 2008
Premiera w Polsce: 15 lutego 2009

Opis

Kiedy Anakin i Ahsoka odkrywają, że R2-D2 jest przetrzymywany na wrogim posterunku nasłuchowym generała Grievousa, oni i zastępczy droid R3 rozpoczynają misję ratunkowo – sabotażową.


Wojny klonów: Bombad Jedi

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Bombad Jedi
Sezon: 1
Odcinek: 8
Reżyseria: Jesse Yeh
Scenariusz: Kevin Rubio, Steven Melching, Henry Gilroy
Premiera USA: 21 listopada 2008
Premiera w Polsce: 22 lutego 2009

Opis

Jar Jar Binks jest rycerzem Jedi? Tak właśnie myślą Separatyści, gdy komicznie bohaterski Gunganin i C-3PO walczą by ocalić Padmé Amidalę od zagłady z rąk złego wicekróla Nute’a Gunraya.


Wojny klonów: Płaszcz ciemności

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Cloak of Darkness
Sezon: 1
Odcinek: 9
Reżyseria: Dave Filoni
Scenariusz: Paul Dini
Premiera USA: 5 grudnia 2008
Premiera w Polsce: 1 marca 2009

Opis

Ahsoka wraz z mistrzynią Jedi, Luminarą, mają eskortować na proces schwytanego wicekróla Nute Gunraya. Obie nie przypuszczają jednak, że hrabia Dooku posłał ich śladem śmiercionośną Asajj Ventress. Ta ma uwolnić więźnia i zlikwidować Jedi.


Wojny klonów: Pułapka Grievousa

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Lair of Grievous
Sezon: 1
Odcinek: 10
Reżyseria: Atsushi Takeuchi
Scenariusz: Henry Gilroy
Premiera USA: 12 grudnia 2008
Premiera w Polsce: 8 marca 2009

Opis

Generał Grievous musi udowodnić swą wartość dla Separatystów. Stanie się to, gdy hrabia Dooku sprowadzi mistrza Jedi, Kita Fisto i Nahdara Vebba do złowrogiej enklawy Grievousa.


Wojny klonów: Dooku schwytany

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Dooku Captured
Sezon: 1
Odcinek: 11
Reżyseria: Jesse Yeh
Scenariusz: Julie Siege
Premiera USA: 2 stycznia 2009
Premiera w Polsce: 15 marca 2009

Opis

Podczas próby porwania hrabiego Dooku, Anakin i Obi-Wan odkrywają, że lord Sithów został porwany przez piratów.


Wojny klonów: Gungański generał

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Gungan General
Sezon: 1
Odcinek: 12
Reżyseria: Justin Ridge
Scenariusz: Julie Siege
Premiera USA: 9 stycznia 2009
Premiera w Polsce: 29 marca 2009

Opis

W trakcie negocjacji dotyczących okupu za hrabiego Dooku, Anakin i Obi-Wan zostają uwięzieni. Teraz rycerze Jedi i Sith, mimo wzajemnej niechęci muszą nawiązać współpracę, gdyż tylko to umożliwi im ucieczkę. Jednocześnie uświadamiają sobie, że Jar Jar Binks jest ich jedyną nadzieją.


Wojny klonów: Upadek Jedi

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Jedi Crash
Sezon: 1
Odcinek: 13
Reżyseria: Rob Coleman
Scenariusz: Katie Lucas
Premiera USA: 16 stycznia 2009
Premiera w Polsce: 5 kwietnia 2009

Opis

Anakin zostaje ciężko ranny. Po tym wydarzeniu generał Jedi, Aayla Secura, przekonuje Ahsokę Tano, że w filozofii rycerzy nie ma miejsca na osobiste uczucia. Niebawem, wykazując się niezwykłą odwagą, przemierzają wrogą planetę, aby uzyskać pomoc dla Skywalkera.


Wojny klonów: Strażnicy pokoju

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Defenders of Peace
Sezon: 1
Odcinek: 14
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Bill Canterbury
Premiera USA: 23 stycznia 2009
Premiera w Polsce: 26 kwietnia 2009

Opis

Rycerze Jedi walczą z nową bronią Separatystów. Pokojowo nastawieni Lurmeni stają przed trudnym wyborem. Muszą zdecydować, czy dołączą do Anakina, Ahsoki i generał Aayli Secury w walce, czy poddadzą się bez jakiegokolwiek oporu.


Wojny klonów: Naruszenie

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Trespass
Sezon: 1
Odcinek: 15
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Steven Melching
Premiera USA: 30 stycznia 2009
Premiera w Polsce: 10 maja 2009

Opis

Anakin i Obi-Wan prowadzą dochodzenie w sprawie zagadkowego zniknięcia oddziałów obronnych klonów. Szukając kolejnych tropów trafiają w środek narastającego konfliktu między mieszkańcami skutej lodem krainy a chciwymi przybyszami z pobliskiego księżyca.


11 (21 bby)

Wojny klonów: Wirus Błękitnego Cienia

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Blue Shadow Virus
Sezon: 1
Odcinek: 17
Reżyseria: Giancarlo Volpe
Scenariusz: Craig Titley
Premiera USA: 13 lutego 2009
Premiera w Polsce: 24 maja 2009

Opis

Padmé Amidala i Jar Jar nie ustają w poszukiwaniach sekretnego centrum badań nad bronią biologiczną separatystów. Niestety, w trakcie tej misji zostają schwytani. Anakin, Obi-Wan i Ahsoka muszą teraz sami uratować przyjaciół i udaremnić wydostanie się śmiercionośnego wirusa.


Wojny klonów: Tajemnica tysiąca księżyców

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Mystery of a Thousand Moons
Sezon: 1
Odcinek: 18
Reżyseria: Jesse Yeh
Scenariusz: Brian Larsen
Premiera USA: 20 lutego 2009
Premiera w Polsce: 31 maja 2009

Opis

Zabójczy wirus niebieskiego cienia zostaje uwolniony. Zaraża Ahsokę, Padmé Amidalę, a także wielu żołnierzy – klonów. Anakin i Obi-Wan mają tylko 48 godzin, by znaleźć antidotum. W tym celu udają się na tajemniczą planetę, z której nikt jeszcze nie powrócił.


Wojny klonów: Burza nad Ryloth

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Storm Over Ryloth
Sezon: 1
Odcinek: 19
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: George Krstic, Scott Murphy, Henry Gilroy
Premiera USA: 27 lutego 2009
Premiera w Polsce: 7 czerwca 2009

Opis

Ahsoka nie wykonuje rozkazów Anakina. Niesubordynacja doprowadza do tego, że traci prawie całą eskadrę. Wobec zaistniałej sytuacji Anakin decyduje się dać swoim podwładnym lekcję poszanowania autorytetów i posłuszeństwa wobec przełożonych.


Wojny klonów: Niewinni z Ryloth

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Innocents of Ryloth
Sezon: 1
Odcinek: 20
Reżyseria: Justin Ridge
Scenariusz: Randy Stradley, Henry Gilroy
Premiera USA: 6 marca 2009
Premiera w Polsce: 14 czerwca 2009

Opis

Obi-Wan wraz z niewielkim oddziałem klonów dostaje się do okupowanego miasta. Zamierzają przeprowadzić sabotaż. Odkrywają, że separatyści używają mieszkańców jako żywych tarcz.


Wojny klonów: Wolne Ryloth

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Liberty on Ryloth
Sezon: 1
Odcinek: 21
Reżyseria: Rob Coleman
Scenariusz: Henry Gilroy
Premiera USA: 13 marca 2009
Premiera w Polsce: 21 czerwca 2009

Opis

Mace Windu dysponuje znacznie uszczuplonymi siłami zbrojnymi. Musi przekonać twi’lekańskiego bojownika, aby darował mu wolność i pomógł w obronie stolicy przed droidami.


Wojny klonów: Kradzież holokronu

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Holocron Heist
Sezon: 2
Odcinek: 1
Reżyseria: Justin Ridge
Scenariusz: Paul Dini
Premiera USA: 2 października 2009
Premiera w Polsce: 8 kwietnia 2010

Opis

Ahsoka dostaje karną służbę w Świątyni Jedi za niewykonanie rozkazów. Tymczasem Darth Sidious wynajmuje tajemniczego łowcę nagród Cada Bane’a, żeby przedostał się do Świątyni Jedi i wykradł drogocenny holokron – starożytne urządzenie magazynujące sekrety Jedi. Bane wraz z dwoma kompanami przemyka się do Świątyni i zdobywa holokron. Losy urządzenia zależą od Ahsoki, Anakina i Obi-Wana. Muszą działać szybko, zanim łowca nagród ucieknie z drogocennym artefaktem Jedi.


Wojny klonów: Puszka Pandory

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Cargo of Doom
Sezon: 2
Odcinek: 2
Reżyseria: Rob Coleman
Scenariusz: George Krstic
Premiera USA: 2 października 2009
Premiera w Polsce: 15 kwietnia 2010

Opis

Anakin i Ahsoka chcą przejąć statek łowcy nagród Cada Bane’a, który przeniknął do Świątyni Jedi i ukradł drogocenny holokron. Artefakt zawiera informacje o tym, gdzie w galaktyce znajdują się dzieci najbardziej wrażliwe na Moc. Niestety, w trakcie ucieczki ze Świątyni Jedi bezwzględny najemnik zabił próbującego go powstrzymać Bolla Ropa, Jedi z Rodii. Teraz Anakin i Ahsoka przenikają na uszkodzony statek Cada, aby odzyskać holokron, ale nie doceniają umiejętności taktycznych łowcy nagród.


Wojny klonów: Dzieci Mocy

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Children of the Force
Sezon: 2
Odcinek: 3
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Henry Gilroy, Wendy Meracle
Premiera USA: 9 października 2009
Premiera w Polsce: 22 kwietnia 2010

Opis

Złowrogi Cad Bane, któremu udało uciec się przed Anakinem i Ahsoką, dostarcza Darthowi Sidiousowi informacje z Holokronu, po czym otrzymuje jeszcze bardziej ponure zadanie: ma znaleźć dzieci wrażliwe na Moc z całej galaktyki i przewieźć je na Mustafar, gdzie zostaną ukierunkowane zgodnie z jego wolą. Dzielni Mace Windu, Obi-Wan Kenobi, Anakin i Ahsoka ścigają się z czasem, aby powstrzymać Bane’a i odzyskać Holokron, a co najważniejsze uratować dzieci mocy.


Wojny klonów: Łowcy nagród

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Bounty Hunters
Sezon: 2
Odcinek: 17
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Carl Ellsworth
Premiera USA: 2 kwietnia 2010
Premiera w Polsce: 29 lipca 2010

Opis

Anakin, Obi-Wan i Ahsoka nawiązują niełatwą współpracę z łowcami nagród, w celu chronienia lokalnego farmera przed Hondem Ohnaką i jego bandą piratów.


Wojny klonów: Bestia Zillo

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Zillo Beast
Sezon: 2
Odcinek: 18
Reżyseria: Giancarlo Volpe
Scenariusz: Craig Titley
Premiera USA: 9 kwietnia 2010
Premiera w Polsce: 5 sierpnia 2010

Opis

Nowa superbroń Republiki budzi przerażającego stwora Zillo na Malastare. Teraz Jedi muszą wymyślić sposób, by go pokonać.


Wojny klonów: Bestia Zillo atakuje ponownie

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Zillo Beast Strikes Back
Sezon: 2
Odcinek: 19
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Steven Melching
Premiera USA: 16 kwietnia 2010
Premiera w Polsce: 12 sierpnia 2010

Opis

Siły Republiki przywożą bestię Zillo na Coruscant, by ją zbadać. Gdy ucieka, Jedi muszą wybrać pomiędzy uratowaniem milionów żyć, a zniszczeniem stwora, ostatniego przedstawiciela swojego gatunku.


Wojny klonów: Szpieg senatu

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Senate Spy
Sezon: 2
Odcinek: 4
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Melinda Hsu
Premiera USA: 16 października 2009
Premiera w Polsce: 29 kwietnia 2010

Opis

Padmé zostaje powierzone zadanie śledzenia jej dawnego przyjaciela, senatora Rusha Clovisa, oraz wykrycia spisku pomiędzy Klanem Bankierów, Neimodianami i Separatystami. Wbrew woli Anakina, Padmé zgadza się na misję i towarzyszy Clovisowi w podróży do Cato Neimoidii. Jej przybycie wzbudza podejrzenia Lotta Doda, że Padmé zagraża ich przyszłej transakcji. Lott robi wszystko, by Padmé uległa nieszczęśliwemu wypadkowi.


Wojny klonów: Lądowanie w punkcie deszczu

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Landing at Point Rain
Sezon: 2
Odcinek: 5
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Brian Larsen, Drew Z. Greenberg
Premiera USA: 4 listopada 2009
Premiera w Polsce: 6 maja 2010

Opis

Anakin, Ahsoka i Ki-Adi-Mundi przeprowadzają atak mający na celu zniszczenie fabryki droidów na Geonosis.


Wojny klonów: Fabryka broni

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Weapons Factory
Sezon: 2
Odcinek: 6
Reżyseria: Giancarlo Volpe
Scenariusz: Brian Larsen, Drew Z. Greenberg
Premiera USA: 13 listopada 2009
Premiera w Polsce: 13 maja 2010

Opis

Luminara i Anakin odwracają uwagę nowych, potężnych czołgów wroga, w czasie gdy padawanki Barrissa Offee i Ahsoka próbują zniszczyć fabrykę droidów Separatystów.


Wojny klonów: Strzępy terroru

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Legacy of Terror
Sezon: 2
Odcinek: 7
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Eoghan Mahon, Drew Z. Greenberg, Brian Larsen
Premiera USA: 20 listopada 2009
Premiera w Polsce: 20 maja 2010

Opis

Kiedy Luminara znika, Obi-Wan i Ki-Adi-Mundi prowadzą pluton klonów w jej poszukiwaniu. Prowadzone przez nich poszukiwania doprowadzają Jedi do tajemniczej jaskini, w której przyjdzie im się stawić z grupą zombie.


Wojny klonów: Władcy umysłu

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Brain Invaders
Sezon: 2
Odcinek: 8
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Andrew Kreisberg, Drew Z. Greenberg
Premiera USA: 4 grudnia 2009
Premiera w Polsce: 27 maja 2010

Opis

Kiedy geonosjańskie insekty mózgowe przejmują kontrolę nad statkiem zaopatrzeniowym, Ahsoka i Barrissa muszą walczyć, by powstrzymać statek zanim śmiertelna plaga rozprzestrzeni się po galaktyce.


Wojny klonów: Intryga Grievousa

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Grievous Intrigue
Sezon: 2
Odcinek: 9
Reżyseria: Giancarlo Volpi
Scenariusz: Ben Edlund, Drew Z. Greenberg, Brian Larsen
Premiera USA: 1 stycznia 2010
Premiera w Polsce: 3 czerwca 2010

Opis

Mistrz Jedi został pojmany i torturowany przez generała Grievousa. Anakin, Obi-Wan Kenobi i Adi Gallia chcą wprowadzić w życie śmiały plan ratowania jednego ze swych pobratymców. Zrealizują go później lecz generał ma swój własny plan.


Wojny klonów: Dezerter

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Deserter
Sezon: 2
Odcinek: 10
Reżyseria: Robert Dalva
Scenariusz: Carl Ellsworth, Drew Z. Greenberg, Brian Larsen
Premiera USA: 1 stycznia 2010
Premiera w Polsce: 10 czerwca 2010

Opis

Podczas poszukiwania generała Grievousa na odległej planecie, Rex napotyka dezertera.


Wojny klonów: Zaginiony miecz świetlny

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Lightsaber Lost
Sezon: 2
Odcinek: 11
Reżyseria: Giancarlo Volpe
Scenariusz: Drew Z. Greenberg
Premiera USA: 22 stycznia 2010
Premiera w Polsce: 17 czerwca 2010

Opis

Kiedy złodziej kradnie miecz świetlny Ahsoki pewien stary Jedi pomaga jej odzyskać broń.


Wojny klonów: Mandaloriański spisek

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Mandalore Plot
Sezon: 2
Odcinek: 12
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Melinda Hsu, Drew Z. Greenberg
Premiera USA: 29 stycznia 2010
Premiera w Polsce: 24 czerwca 2010

Opis

Badając pogłoski dotyczące spisku przeciw księżnej Mandalory Satine, Obi-Wan odkrywa „Mandaloriański Spisek”.


Wojny klonów: Podróż na pokuszenie

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Voyage of Temptation
Sezon: 2
Odcinek: 13
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Paul Dini, Henry Gilroy
Premiera USA: 5 luty 2010
Premiera w Polsce: 1 lipca 2010

Opis

Kiedy Jedi i klony bronią księżnej Satine przed zamachem zabójców, Anakin dowiaduje się o wspólnej historii księżnej i Obi-Wana.


Wojny klonów: Księżna Mandalory

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Duchess of Mandalore
Sezon: 2
Odcinek: 14
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Drew Z. Greenberg
Premiera USA: 12 lutego 2010
Premiera w Polsce: 8 lipca 2010

Opis

Kiedy Jedi i klony bronią księżnej Satine przed zamachem zabójców, Anakin dowiaduje się o wspólnej historii księżnej i Obi-Wana.


Wojny klonów: Śmiertelna pułapka

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Death Trap
Sezon: 2
Odcinek: 20
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Doug Petrie
Premiera USA: 23 kwietnia 2010
Premiera w Polsce: 19 sierpnia 2010

Opis

Młody chłopiec wypowiada wojnę rycerzom Jedi, którzy osierocili go i skazali na pastwę losu.


Wojny klonów: Wracaj do domu, R2

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: R2 Come Home
Sezon: 2
Odcinek: 21
Reżyseria: Giancarlo Volpe
Scenariusz: Eoghan Mahony
Premiera USA: 30 kwietnia 2010
Premiera w Polsce: 26 sierpnia 2010

Opis

Gdy banda łowców nagród zastawia pułapkę na Anakina i Mace’a na Vanqorze, do R2-D2 należy zadanie przedostania się na Coruscant i ostrzeżenie Jedi.


Wojny klonów: Wytropić po mistrzowsku

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Lethal Trackdown
Sezon: 2
Odcinek: 22
Reżyseria: Dave Filoni
Scenariusz: Dave Filoni, Drew Z. Greenberg
Premiera USA: 30 kwietnia 2010
Premiera w Polsce: 2 września 2010

Opis

Po przeczesaniu dolnych poziomów Coruscant, Ahsoka i Plo Koon ścigają młodego zbiega aż na Florrum, gdzie następuje ich konfrontacja.


Wojny klonów: Korupcja

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Corruption
Sezon: 3
Odcinek: 5
Reżyseria: Giancarlo Volpe
Scenariusz: Cameron Litvack
Premiera USA: 8 października 2010
Premiera w Polsce: 21 kwietnia 2011

Opis

Padmé, podczas dyplomatycznej misji na Mandalorze, gwarantuje pacyfistycznej planecie pełną ochronę ze strony Republiki, lecz po pewnym czasie ona i Satine odkrywają coś złowieszczego kryjącego się pod spokojną powierzchnią planety.


Wojny klonów: Akademia

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Academy
Sezon: 3
Odcinek: 6
Reżyseria: Giancarlo Volpe
Scenariusz: Cameron Litvack
Premiera USA: 15 października 2010
Premiera w Polsce: 21 kwietnia 2011

Opis

Ahsoka została przydzielona, by uczyć klasę w akademii kadetów na Mandalorze. Wkrótce, po jej przybyciu, gorliwy bratanek księżnej Satine i jego koledzy z klasy odkrywają nikczemny spisek.


Wojny klonów: Zabójca

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Assassin
Sezon: 3
Odcinek: 7
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Katie Lucas, Drew Z. Greenberg
Premiera USA: 22 października 2010
Premiera w Polsce: 28 kwietnia 2011

Opis

Po dostaniu zadania chronienia senator Padmé Amidali w drodze na Alderaan, padawankę Ahsokę Tano zaczynają nawiedzać wizje niedawno zmarłej łowczyni nagród Aurry Sing.


Wojny klonów: Żołnierze ARC

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: ARC Troopers
Sezon: 3
Odcinek: 2
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Cameron Litvack
Premiera USA: 17 września 2010
Premiera w Polsce: 7 kwietnia 2011

Opis

Republika dowiaduje się o nadchodzącym ataku Separatystów na Kamino, a Anakin i Obi-Wan spieszą w kierunku planety. Gdy Republika odpiera atak dywersyjny, rozpoczyna się prawdziwa bitwa. Asajj Ventress, generał Grievous wraz z armią droidów wyłaniają się spod powierzchni oceanu, z zamiarem zniszczenia kompleksów produkcji klonów. Rex, Cody, Fives i Echo prowadzą klony podczas desperackiej obrony ich rodzinnej planety.


Wojny klonów: Strefa wpływów

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Sphere of Influence
Sezon: 3
Odcinek: 4
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Katie Lucas, Steven Melching, Drew Z. Greenberg
Premiera USA: 1 października 2010
Premiera w Polsce: 14 kwietnia 2011

Opis

Rodzina przewodniczącego Papanoidy zostaje porwana i trzymana dla okupu. Ahsoka Tano musi połączyć siły z senator z Pantory, Riyo Chuchi, by pomóc nowemu przewodniczącemu w odzyskaniu bliskich, zanim Federacja Handlowa zbyt mocno wpłynie na przyszłość jego planety.


Wojny klonów: Złowrogie plany

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Evil Plans
Sezon: 3
Odcinek: 8
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Steve Mitchell, Craig Van Sickle
Premiera USA: 5 listopada 2010
Premiera w Polsce: 28 kwietnia 2011

Opis

Podczas codziennych zakupów na Coruscant, C-3PO zostaje porwany przez Cada Bane’a. Łowca szuka planów budynku Senatu i wkrótce okazuje się, że droidy służą jako narzędzia w planie, którego nie rozumieją.


Wojny klonów: Kryzys zakładników

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Hostage Crisis
Sezon: 1
Odcinek: 22
Reżyseria: Giancarlo Volpe
Scenariusz: Eoghan Mahony
Premiera USA: 20 marca 2009
Premiera w Polsce: 28 czerwca 2009

Opis

Przywódca kryminalistów, Ziro Hutt, wciąż pozostaje w niewoli. Aby go oswobodzić, łowcy nagród przejmują kontrolę nad budynkiem senatu. Podczas akcji biorą zakładników. Łowcy nie wiedzą jednak, że w środku znajduje się także rycerz Jedi, Anakin Skywalker.


Wojny klonów: Polowanie na Ziro

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Hunt for Ziro
Sezon: 3
Odcinek: 9
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Steve Mitchell, Craig Van Sickle
Premiera USA: 12 listopada 2010
Premiera w Polsce: 5 maja 2011

Opis

Cad Bane uwolnił Ziro z więzienia i teraz Rada Huttów żąda, by ten ujawnił, gdzie ukrył ważne – i odrażające – informacje. Ziro dokonuje kolejnej, śmiałej ucieczki z pomocą Sy Snootles, a Bane podąża jego tropem – lecz nie tylko on. Jedi Obi-Wan Kenobi i Quinlan Vos również muszą go znaleźć. Rozpoczyna się wyścig, by dopaść Ziro, zanim będzie za późno.


Siły przeznaczenia: Ścieżka Padawana

Tytuł oryginalny: Forces of Destiny: The Padawan Path
Odcinek: 4
Reżyseria: Brad Rau
Scenariusz: Jennifer Muro
Premiera USA: 6 lipca 2017
Premiera w Polsce: 27 lipca 2017

Opis

W drodze na ceremonię Jedi, Ahsoka musi unieszkodliwić źle działającego droida.


Wojny klonów: Bohaterowie po obu stronach

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Heroes on Both Sides
Sezon: 3
Odcinek: 10
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Daniel Arkin
Premiera USA: 19 listopada 2010
Premiera w Polsce: 5 maja 2011

Opis

Gdy Senat rozpoczyna debatę nad ustawą, która zlikwidowałaby rządową kontrolę nad poczynaniami Klanu Bankowego, Padmé i Ahsoka w tajemnicy podróżują do stolicy Konfederacji Niezależnych Systemów, w próbie ustalenia traktatu pokojowego z Separatystami.


Wojny klonów: Walka o pokój

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Pursuit of Peace
Sezon: 3
Odcinek: 11
Reżyseria: Duwayne Dunham
Scenariusz: Daniel Arkin
Premiera USA: 3 grudnia 2010
Premiera w Polsce: 12 maja 2011

Opis

Padmé, Bail Organa i Onaconda Farr starają się zebrać senatorów, by głosowali przeciwko ustawie, która przeznaczyłaby fundusze na miliony nowych klonów, ale miałaby katastrofalne skutki finansowe dla Republiki. Jednakże ich opozycja sprawia, że wkrótce stają się celem szantażów i ataków najemników.


Wojny klonów: Morderstwa w senacie

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Senate Murders
Sezon: 2
Odcinek: 15
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Drew Z. Greenberg
Premiera USA: 19 marca 2010
Premiera w Polsce: 15 lipca 2010

Opis

Gdy senator Onaconda Farr zostaje otruty, Padmé i Bail Organa rozpoczynają poszukiwania winowajcy. Lecz wkrótce zaczyna robić się niebezpiecznie…


11-15 (21-17 bby)

Katalizator. Wprowadzenie do filmu Łotr 1

Tytuł oryginalny: Star Wars: Catalyst
Autor: James Luceno
Wydanie oryginalne: Del Rey, listopad 2016
Wydanie polskie: Uroboros, 29 marzec 2017
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza

Opis

James Luceno wraca z kolejną książką z serii „Star Wars”.

Wojna rozrywa galaktykę. Przez lata Republika i Separatyści walczyli ze sobą i tworzyli coraz bardziej śmiercionośne technologie po to by ją wygrać.

Orson Krennic bierze udział w tajnym projekcie Senatora Palpatine’a, którego celem jest stworzenie niszczycielskiej broni – Gwiazdy Śmierci. A kluczem do jej stworzenia może być jego dawny przyjaciel i wybitny naukowiec Galen Erso. Lecz czy Galen zdaje sobie do końca sprawę z tego w jak straszliwą intrygę został wplątany…?


12 (20 bby)

Wojny klonów: Siostry nocy

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Nightsisters
Sezon: 3
Odcinek: 12
Reżyseria: Giancarlo Volpe
Scenariusz: Katie Lucas
Premiera USA: 7 stycznia 2011
Premiera w Polsce: 12 maja 2011

Opis

Darth Sidious, zaniepokojony rosnącą potęgą Ventress w ciemnej stronie Mocy, rozkazuje Dooku ją wyeliminować. Gdy Asajj przeżywa próbę zabójstwa, przyrzeka powziąć zemstę, wciągając do spisku swoje krewne — Siostry Nocy z Dathomiry.


Wojny klonów: Potwór

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Monster
Sezon: 3
Odcinek: 13
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Katie Lucas
Premiera USA: 14 stycznia 2011
Premiera w Polsce: 19 maja 2011

Opis

Kiedy hrabia Dooku kontaktuje się z Siostrami Nocy, szukając zamiennika dla Ventress, ona i Siostry szukają możliwości, by się zemścić. Ventress podróżuje do odległego zakątka Dathomiry, gdzie żyją mężczyźni, i szuka pośród nich najbrutalniejszego i najpotężniejszego wojownika. Dzięki swoim czarom, Siostry Nocy przemieniają Savage’a Opressa w potwornego zabójcę, stworzonego po to, by zwrócił się przeciwko swojemu nowemu mistrzowi.


Wojny klonów: Wiedźmy Mgły

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Witches of the Mist
Sezon: 3
Odcinek: 14
Reżyseria: Giancarlo Volpe
Scenariusz: Katie Lucas
Premiera USA: 21 stycznia 2011
Premiera w Polsce: 19 maja 2011

Opis

Anakin i Obi-Wan zostają wysłani w celu wytropienia tajemniczej postaci odpowiedzialnej za zabicie kilku Jedi. Wkrótce znajdują ślad potwornego ucznia, którego stworzyła Ventress: Savage’a Opressa. Jednakże Dooku i Asajj odkrywają, że ów uczeń ma także wolną wolę…


Wojny klonów: Władcy

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Overlords
Sezon: 3
Odcinek: 15
Reżyseria: Stevard Lee
Scenariusz: Christian Taylor
Premiera USA: 28 stycznia 2011
Premiera w Polsce: 26 maja 2011

Opis

Tajemnicza siła sprowadza Anakina, Obi-Wana i Ahsokę na odległą planetę i do jej mieszkańców – rodziny szczególnie biegłej w Mocy – aby ustalić, czy Anakin rzeczywiście jest Wybrańcem.


Wojny klonów: Ołtarz Mortis

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Altar of Mortis
Sezon: 3
Odcinek: 16
Reżyseria: Brian Kallin O’Connel
Scenariusz: Christian Taylor
Premiera USA: 4 lutego 2011
Premiera w Polsce: 26 maja 2011

Opis

Nim Jedi będą mogli opuścić Mortis, Syn porywa Ahsokę w próbie przeciągnięcia Anakina na swoją stronę i użycia ich połączonej siły do obalenia Ojca i Córki. Tymczasem Ojciec próbuje zapobiec katastrofalnemu pojedynkowi swoich dzieci i zachować niezwykle delikatną równowagę planety.


Wojny klonów: Duchy Mortis

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Ghosts of Mortis
Sezon: 3
Odcinek: 17
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Christian Taylor
Premiera USA: 11 lutego 2011
Premiera w Polsce: 2 czerwca 2011

Opis

Jedi nadal są pozostawieni sami sobie na Mortis, a Syn, wraz z Ciemną Stroną Mocy, ponawia swoje wysiłki mające na celu przeciągnięcie Anakina na swoją stronę w chwili, gdy Rycerze szykują się do ostatecznej konfrontacji.


Wojny klonów: Cytadela

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Citadel
Sezon: 3
Odcinek: 18
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Matt Michnovetz
Premiera USA: 18 lutego 2011
Premiera w Polsce: 2 czerwca 2011

Opis

Z pomocą R2-D2 i drużyny pochwyconych droidów bojowych, elitarny oddział Jedi i żołnierzy-klonów, dowodzony przez Obi-Wana Kenobiego i Anakina, stara się uwolnić pochwyconego generała Evena Piella z niezdobytego więzienia.


Wojny klonów: Kontratak

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Counterattack
Sezon: 3
Odcinek: 19
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Matt Michnovetz
Premiera USA: 4 marca 2011
Premiera w Polsce: 9 czerwca 2011

Opis

Po uwolnieniu więźniów Anakin i Obi-Wan rozpaczliwie próbują znaleźć drogę ucieczki z Cytadeli, lecz przeszkadza im w tym okrutny strażnik, który za wszelką cenę chce ich powstrzymać. Więzienie ma jednak więcej pułapek, niebezpiecznych miejsc i wilczych dołów, niż sobie to wyobrażali i muszą nauczyć się nie zważać na dzielące ich różnice, jeśli chcą uciec.


Wojny klonów: Ratunek z Cytadeli

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Citadel Rescue
Sezon: 3
Odcinek: 20
Reżyseria: Stevard Lee
Scenariusz: Matt Michnovetz
Premiera USA: 11 marca 2011
Premiera w Polsce: 9 czerwca 2011

Opis

Po tym, jak statek, będący jedyną drogą ucieczki z planety, został zniszczony, Anakin i Obi-Wan muszą przeprowadzić uwolnionych więźniów przez niebezpieczne tereny Loli Sayu i czekać na odsiecz Plo Koona, który dowodzi siłami uderzeniowymi.


Wojny klonów: Zaginiony Padawan

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Padawan Lost
Sezon: 3
Odcinek: 21
Reżyseria: Dave Filoni
Scenariusz: Bonnie Mark
Premiera USA: 1 kwietnia 2011
Premiera w Polsce: 16 czerwca 2011

Opis

Ahsoka zostaje złapana na trandoshańskim księżycu i, jako ofiara, ma wziąć udział w okrutnych łowach.


Wojny klonów: Polowanie na Wookiee

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Wookiee Hunt
Sezon: 3
Odcinek: 12
Reżyseria: Dave Filoni
Scenariusz: Bonnie Mark
Premiera USA: 1 kwietnia 2011
Premiera w Polsce: 16 czerwca 2011

Opis

Gdy Ahsoka i jej towarzysze starają się uniknąć trandoshańskich łowców, pojawia się nieoczekiwany pomocnik – schwytany Wookiee, Chewbacca.


Wojny klonów: Wodna wojna

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Water War
Sezon: 4
Odcinek: 1
Reżyseria: Duwayne Dunham
Scenariusz: Jose Molina
Premiera USA: 16 września 2011
Premiera w Polsce: 9 kwietnia 2012

Opis

Gdy król Kalamara zostaje zamordowany, rozmowy między współmieszkańcami planety, Kalamarianami i Quarrenami, załamują się. Aby powstrzymać wojnę domową, Republika wysyła Padmé Amidalę i Anakina Skywalkera, lecz bez ich wiedzy Quarrenowie sprzymierzyli się z Separatystami. Teraz Jedi muszą chronić przed atakami nowego przywódcę Kalamara, młodego księcia Lee-Chara.


Wojny klonów: Atak Gungan

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Gungan Attack
Sezon: 4
Odcinek: 2
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Jose Molina
Premiera USA: 16 września 2011
Premiera w Polsce: 10 kwietnia 2012

Opis

Jedi zostają uwięzieni na planecie przez nieprzerwane ataki Separatystów. Czy Gunganie uratują sytuację?


Wojny klonów: Więźniowie

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Prisoners
Sezon: 4
Odcinek: 3
Reżyseria: Danny Keller
Scenariusz: Jose Molina
Premiera USA: 23 września 2011
Premiera w Polsce: 11 kwietnia 2012

Opis

Rzekomo pokonana przez nacierające siły Separatystów, Republika pokłada swą ostatnią nadzieję w padawance i księciu.


Wojny klonów: Cień wojownika

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Shadow Warrior
Sezon: 4
Odcinek: 4
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Daniel Arkin
Premiera USA: 30 września 2011
Premiera w Polsce: 12 kwietnia 2012

Opis

Czy Jar Jar może pokonać inwazję Separatystów dowodzoną przez złego generała Grievousa?


Wojny klonów: Misja litości

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Mercy Mission
Sezon: 4
Odcinek: 5
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Brian Larsen, Drew Z. Greenberg
Premiera USA: 7 października 2011
Premiera w Polsce: 13 kwietnia 2012

Opis

Po trzęsieniach ziemi na zniszczoną planetę Aleen przybywają z pomocą siły Republiki w tym R2-D2 i C-3PO. Kiedy prośby mieszkańców planety nie odbijają się echem dwa droidy biorą jako swój obowiązek wyprawę podziemiami Aleen, by uratować go przed zagładą.


Wojny klonów: Droidy Nomadzi

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Nomad Droids
Sezon: 4
Odcinek: 6
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Steve Mitchell, Craig Van Sickle
Premiera USA: 14 października 2011
Premiera w Polsce: 16 kwietnia 2012

Opis

Dalszy ciąg przygód C-3PO i R2-D2, na których niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku. Zmuszone do ucieczki w Y-wingu przed atakiem Separatystów, droidy odwiedzają niezwykłą planetę Balnab, na której mieszka lud Patitów. Trafiają też na wojenny okręt piratów, gdzie zmuszone są walczyć na arenie gladiatorów.


Wojny klonów: Ciemność w Umbarze

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Darkness on Umbara
Sezon: 4
Odcinek: 7
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Matt Michnovetz
Premiera USA: 128 października 2011
Premiera w Polsce: 17 kwietnia 2012

Opis

Gdy Anakin jest zmuszony czasowo przekazać dowodzenie nad swoimi klonami nowemu przywódcy, Jedi Pongowi Krellowi, napięcie rośnie, gdy żołnierzom zostaje przydzielone zadanie zdobycia stolicy Umbary.


Wojny klonów: Generał

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The General
Sezon: 4
Odcinek: 8
Reżyseria: Walter Murch
Scenariusz: Matt Michnovetz
Premiera USA: 4 listopada 2011
Premiera w Polsce: 18 kwietnia 2012

Opis

Generał Krell rozkazuje kapitanowi Reksowi i jego żołnierzom z 501 Legionu zdobycie silnie ufortyfikowanej bazy lotniczej należącej do Umbaran i oczekuje jedynie zwycięstwa. Jest to niemalże misja samobójcza, chyba, że klony wykorzystają swą pomysłowość.


Wojny klonów: Różnica zdań

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Plan of Dissent
Sezon: 4
Odcinek: 9
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Matt Michnovetz
Premiera USA: 11 listopada 2011
Premiera w Polsce: 19 kwietnia 2012

Opis

Gdy Republika zdobywa bazę lotniczą należącą do Umbaran, generał Krell rozkazuje Reksowi i jego ludziom pomaszerować na silnie ufortyfikowaną stolicę. Sklonowani żołnierze zdają sobie sprawę, że istnieje lepszy plan, dlatego ignorują rozkazy i przeprowadzają tajną operację.


Wojny klonów: Masakra Krella

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Carnage of Krell
Sezon: 4
Odcinek: 10
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Matt Michnovetz
Premiera USA: 18 listopada 2011
Premiera w Polsce: 20 kwietnia 2012

Opis

Dwóch ludzi Reksa stoi w obliczu egzekucji za zignorowanie rozkazów, dlatego kapitan musi zmierzyć się ze swoim agresywnym dowódcą, generałem Pongiem Krellem. Ryzykując wznieceniem buntu, Rex musi dokonać mrocznego wyboru, gdy wyłania się prawdziwa twarz wroga.


Wojny klonów: Porwanie

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Kidnapped
Sezon: 4
Odcinek: 11
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Henry Gilroy, Steve Melching
Premiera USA: 25 listopada 2011
Premiera w Polsce: 23 kwietnia 2012

Opis

Zygerriańscy łowcy niewolników stoją za nagłym zniknięciem wszystkich mieszkańców planety Kiros. Gdy Anakin i Ahsoka śpieszą, by rozbroić serię bomb pozostawionych przez handlarzy niewolników, Obi-Wan musi stoczyć pojedynek z ich przywódcą.


Wojny klonów: Niewolnicy Republiki

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Slaves of the Republic
Sezon: 4
Odcinek: 12
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Henry Gilroy, Steve Melching
Premiera USA: 2 grudnia 2011
Premiera w Polsce: 24 kwietnia 2012

Opis

Aby zlokalizować zagubionych kolonistów, Anakin, Obi-Wan i Ahsoka w przebraniu infiltrują handlarzy niewolników na Zygerrii. Anakin zmaga się ze swoimi emocjami, gdy przebiegła królowa zmusza go do podejmowania dyskusyjnych decyzji, dzięki którym będzie mógł wykonać swoją misję.


Wojny klonów: Ucieczka z Kadavo

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Escape from Kadavo
Sezon: 4
Odcinek: 13
Reżyseria: Dany Keller
Scenariusz: Henry Gilroy
Premiera USA: 6 stycznia 2012
Premiera w Polsce: 25 kwietnia 2012

Opis

Anakin stara się przekonać zygerriańską królową, że sama jest niewolnicą i pionkiem w złowieszczym spisku Separatystów. W tym samym czasie Obi-Wan trudzi się w obozie pracy na Kadavo, a jego ponura sytuacja staje się coraz gorsza.


Wojny klonów: Przyjaciel w potrzebie

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: A Friend in Need
Sezon: 4
Odcinek: 14
Reżyseria: Dave Filoni
Scenariusz: Christian Taylor
Premiera USA: 13 stycznia 2012
Premiera w Polsce: 26 kwietnia 2012

Opis

Konferencja pokojowa pomiędzy delegatami Republiki i Separatystów zostaje przerwana przez Luksa Bonteriego, syna nieżyjącej senator Konfederacji. Wciąga on Ahsokę w niebezpieczne poszukiwania sprawiedliwości za śmierć swojej matki.


Wojny klonów: Oszustwo

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Deception
Sezon: 4
Odcinek: 15
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Brent Friedman
Premiera USA: 20 stycznia 2012
Premiera w Polsce: 27 kwietnia 2012

Opis

Gdy Jedi dowiadują się o spisku Separatystów, mającym na celu porwanie Kanclerza Palpatine’a, jeden z nich musi zejść do podziemia, by wydobyć informacje od konspiratorów.


Wojny klonów: Przyjaciele i wrogowie

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Friends and Enemies
Sezon: 4
Odcinek: 16
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Brent Friedman
Premiera USA: 27 stycznia 2012
Premiera w Polsce: 30 kwietnia 2012

Opis

Przebrany Obi-Wan, Cad Bane oraz Moralo Eval lecą przez galaktykę i są poszukiwanymi zbiegami, za którymi podążają Anakin i Ahsoka. Nie mają oni pojęcia, że ścigają przyjaciela.


Wojny klonów: Pudełko

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Box
Sezon: 4
Odcinek: 17
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Brent Friedman
Premiera USA: 3 lutego 2012
Premiera w Polsce: 1 maja 2012

Opis

Przebrany Obi-Wan towarzyszy Moralo Evalovi i Cadowi Bane’owi w drodze na Serenno, gdzie zapisują się do brutalnego konkursu wraz z innymi łowcami nagród z całej galaktyki, aby zdecydować kto weźmie udział w spisku mającym na celu porwanie Palpatine’a.


Wojny klonów: Kryzys na Naboo

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Crisis on Naboo
Sezon: 4
Odcinek: 18
Reżyseria: Danny Keller
Scenariusz: Brent Friedman
Premiera USA: 10 lutego 2012
Premiera w Polsce: 2 maja 2012

Opis

Kanclerz podróżuje na Naboo w otoczeniu Rycerzy Jedi, by przewodniczyć publicznej ceremonii. Dooku i jego łowcy nagród – w tym też przebrany Obi-Wan – rozpoczynają swój plan dotyczący porwania Palpatine’a.


Wojny klonów: Masakra

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Massacre
Sezon: 4
Odcinek: 19
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Katie Lucas
Premiera USA: 24 lutego 2012
Premiera w Polsce: 3 maja 2012

Opis

Hrabia Dooku jest zdeterminowany, by zemścić się na Siostrach Nocy za ich zdradę. Generał Grievous atakuje posługujące się magią wiedźmy z pomocą swoich zrobotyzowanych sił. Matka Talzin i Asajj Ventress dowodzą obroną, przywołując całą mroczną potęgę, jaką dysponują.


Wojny klonów: Nagroda

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Bounty
Sezon: 4
Odcinek: 20
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Katie Lucas
Premiera USA: 2 marca 2012
Premiera w Polsce: 4 maja 2012

Opis

Nie posiadająca życiowego celu Asajj Ventress dołącza do ekipy łowców nagród pod przewodnictwem Boby Fetta. Na obcym świecie podejmują się ryzykownej, lecz zyskownej misji, która przetestuje ich umiejętności i siłę charakteru Asajj.


Wojny klonów: Bracia

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Brothers
Sezon: 4
Odcinek: 21
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Katie Lucas
Premiera USA: 9 marca 2012
Premiera w Polsce: 7 maja 2012

Opis

Mroczny wojownik Savage Opress odbywa podróż mającą na celu znalezienie jego dawno zaginionego brata. Czy Darth Maul rzeczywiście może żyć, po dziesięciu latach od straszliwej rany, jaką zadało mu ostrze Obi-Wana Kenobiego? Savage podróżuje do głębi pokrętnej planety, by odnaleźć to, co zostało z Lorda Sithów.


Wojny klonów: Zemsta

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Revenge
Sezon: 4
Odcinek: 22
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Katie Lucas
Premiera USA: 16 marca 2012
Premiera w Polsce: 8 maja 2012

Opis

Savage i Maul, znowu razem, ścigają Obi-Wana, chcąc dokonać na nim zemsty. Rycerz Jedi zmuszony jest zjednoczyć siły z niespodziewanym sprzymierzeńcem, aby pokonać śmiercionośnych braci.


Wojny klonów: Wojna na dwóch frontach

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: A War on Two Fronts
Sezon: 5
Odcinek: 2
Reżyseria: Dave Filoni
Scenariusz: Chris Collins
Premiera USA: 6 października 2012
Premiera w Polsce: 16 kwietnia 2013

Opis

Anakin, Obi-Wan, Ahsoka i Rex podróżują na Onderon, świat znajdujący się pod kontrolą Separatystów. Tam będą trenować grupę powstańców – w tym Luksa Bonteriego – aby pomóc im odbić stolicę, Iziz, z rąk fałszywego króla.


Wojny klonów: Przodownicy

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Front Runners
Sezon: 5
Odcinek: 3
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Chris Collins
Premiera USA: 13 października 2012
Premiera w Polsce: 17 kwietnia 2013

Opis

Nadzorowani przez Ahsokę, rebelianci z Onderonu infiltrują stolicę i przeprowadzają serię ataków na cele rozsiane po całym mieście. Gdy sprzymierzony z Separatystami król ulega coraz większej presji, by poradzić sobie z rosnącymi siłami rebelii, buntownicy wybierają nowego przywódcę.


Wojny klonów: Miękka wojna

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Soft War
Sezon: 5
Odcinek: 4
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Chris Collins
Premiera USA: 20 października 2012
Premiera w Polsce: 18 kwietnia 2013

Opis

Po próbie uratowania prawdziwego króla Onderonu, Ramsisa Dendupa, przez rebeliantów, na scenie pojawia się nieoczekiwany sojusznik, który powstrzymuje egzekucję monarchy i wspomaga sprawę buntowników.


Wojny klonów: Punkty krytyczne

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Tipping Points
Sezon: 5
Odcinek: 5
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Chris Collins
Premiera USA: 27 października 2012
Premiera w Polsce: 19 kwietnia 2013

Opis

Gdy Onderon zostaje uwikłany w inwazję na pełną skalę, rebelianci zadają krytyczny cios sprzymierzonemu z Separatystami królowi. Niestety, za takie zwycięstwa trzeba zapłacić wysoką cenę.


Wojny klonów: Zgromadzenie

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Gathering
Sezon: 5
Odcinek: 6
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Christian Taylor
Premiera USA: 3 listopada 2012
Premiera w Polsce: 22 kwietnia 2013

Opis

Ahsoka eskortuje grupę młodzików na Ilum, gdzie będą pobierały nauki od Yody i przejdą ważny rytuał inicjacji: konstrukcję swoich mieczy świetlnych. Będą zmagać się zarówno z fizycznymi, jak i duchowymi wyzwaniami, gdy staną twarzą w twarz z niebezpiecznym zadaniem, które je czeka.


Wojny klonów: Test siły

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: A Test of Strength
Sezon: 5
Odcinek: 7
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Christian Taylor
Premiera USA: 10 listopada 2012
Premiera w Polsce: 23 kwietnia 2013

Opis

Gdy młodziki wracają z Ilum wraz z Ahsoką, ich statek zostaje zaatakowany przez piracki gang Honda. Dzieci muszą użyć pomysłowych i zaimprowizowanych pułapek, by powstrzymać bandytów.


Wojny klonów: Na ratunek

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Bound for Rescue
Sezon: 5
Odcinek: 8
Reżyseria: Brian Kallin O’Connell
Scenariusz: Christian Taylor
Premiera USA: 17 listopada 2012
Premiera w Polsce: 24 kwietnia 2013

Opis

Ahsoka zostaje porwana przez piratów Honda, więc mlodziki współpracują, by zinfiltrować ich kryjówkę, używając swojej inteligentji i odwagi, by zmylić Ohnakę i rozpocząć śmiałą akcję ratunkową.


Wojny klonów: Niezbędna więź

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: A Necessary Bond
Sezon: 5
Odcinek: 9
Reżyseria: Danny Keller
Scenariusz: Christian Taylor
Premiera USA: 24 listopada 2012
Premiera w Polsce: 25 kwietnia 2013

Opis

Gdy generał Grievous rozpoczyna inwazję na pełną skalę, której celem jest baza piratów na Florrumie, Ahsoka i młodziki walczą ramię w ramię z Hondem i członkami jego gangu, by odeprzeć siły Separatystów.


Wojny klonów: Sekretne bronie

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Secret Weapons
Sezon: 5
Odcinek: 10
Reżyseria: Danny Keller
Scenariusz: Brent Friedman
Premiera USA: 1 grudnia 2012
Premiera w Polsce: 26 kwietnia 2013

Opis

R2-D2 dołącza do grupy republikańskich droidów wybranych do przeprowadzenia ważnej misji, dowodzonej przez malutkiego pułkownika Gascona. Ich celem jest zdobycie modułu szyfrującego z pancernika Separatystów. Droidy muszą pokonać wiele trudnych przeszkód, by osiągnąć sukces w tym kluczowym zadaniu.


Wojny klonów: Słoneczny dzień w pustce

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: A Sunny Day in the Void
Sezon: 5
Odcinek: 11
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Brent Friedman
Premiera USA: 8 grudnia 2012
Premiera w Polsce: 29 kwietnia 2013

Opis

Gdy kometa uszkadza wahadłowiec R2-D2, porucznika Gascona i reszty droidów, załoga rozbija się na opuszczonej planecie, gdzie musi przebyć przez oszałamiająco wielką pustą przestrzeń w celu wykonania swojej misji.


Wojny klonów: Zaginiony w akcji

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Missing in Action
Sezon: 5
Odcinek: 12
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Brent Friedman
Premiera USA: 5 stycznia 2013
Premiera w Polsce: 30 kwietnia 2013

Opis

W niemalże wyludnionym mieście R2-D2 i jego towarzysze znajdują klona-komandosa cierpiącego na amnezję.


Wojny klonów: Punkt bez powrotu

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Point of No Return
Sezon: 5
Odcinek: 13
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Brent Friedman
Premiera USA: 12 stycznia 2013
Premiera w Polsce: 1 maja 2013

Opis

R2-D2 i jego drużyna muszą powstrzymać sabotowany krążownik Jedi przed przerwaniem niezwykle ważnej konferencji Republiki.


Wojny klonów: Odrodzenie

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Revival
Sezon: 5
Odcinek: 1
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Chris Collins
Premiera USA: 29 września 2012
Premiera w Polsce: 15 kwietnia 2013

Opis

Napędzani rządzą zemsty i gniewem, zjednoczeni na nowo bracia Savage Opress i Maul rozsiewają terror i przemoc po galaktyce. Gdy sithańscy bracia siłą rekrutują Honda Ohnakę i jego piratów, Obi-Wan Kenobi i Adi Gallia ruszają za nimi w pościg, który prowadzi do śmiertelnej konfrontacji.


13 (19 bby)

Wojny klonów: Eminencja

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Eminence
Sezon: 5
Odcinek: 14
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Chris Collins
Premiera USA: 19 stycznia 2013
Premiera w Polsce: 2 maja 2013

Opis

Savage i Maul formują przymierze ze Strażą Śmierci, by dopaść wspólnego wroga: Obi-Wana Kenobiego.


Wojny klonów: Odcienie rozsądku

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Shades of Reason
Sezon: 5
Odcinek: 15
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Chris Collins
Premiera USA: 26 stycznia 2013
Premiera w Polsce: 3 maja 2013

Opis

Sithowie i Straż Śmierci, dzięki wsparciu kryminalnego podziemia, rozpoczynają atak na Mandalorę.


Wojny klonów: Bezprawny

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Lawless
Sezon: 5
Odcinek: 16
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Chris Collins
Premiera USA: 2 lutego 2013
Premiera w Polsce: 6 maja 2013

Opis

Darth Maul używa księżnej Satine jako przynęty, by wciągnąć Obi-Wana w pułapkę.


Siły przeznaczenia: Szpieg w szeregach

Tytuł oryginalny: Forces of Destiny: The Imposter Inside
Odcinek: 6
Reżyseria: Brad Rau
Scenariusz: Jennifer Muro
Premiera USA: 8 lipca 2017
Premiera w Polsce: 31 lipca 2017

Opis

Ahsoka i Padme muszą stoczyć walkę ze zmiennokształtnym wrogiem.


Wojny klonów: Sabotaż

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Sabotage
Sezon: 5
Odcinek: 17
Reżyseria: Brian Kallin O’Connell
Scenariusz: Charles Murray
Premiera USA: 9 lutego 2013
Premiera w Polsce: 7 maja 2013

Opis

Anakin i Ahsoka badają sprawę śmiercionośnego bombardowania, do którego doszło w Świątyni Jedi.


Wojny klonów: Jedi, która wiedziała za dużo

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Jedi Who Knew Too Much
Sezon: 5
Odcinek: 18
Reżyseria: Danny Keller
Scenariusz: Charles Murray
Premiera USA: 16 lutego 2013
Premiera w Polsce: 8 maja 2013

Opis

Gdy wojsko Republiki przejmuje sprawę bombardowania w Świątyni Jedi, Ahsoka zaczyna nie zgadzać się z admirałem Tarkinem.


Wojny klonów: Pochwycić Jedi

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: To Catch a Jedi
Sezon: 5
Odcinek: 19
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Charles Murray
Premiera USA: 23 lutego 2013
Premiera w Polsce: 9 maja 2013

Opis

Ścigana Ahsoka ucieka w przestępcze otchłanie Coruscant.


Wojny klonów: Niewłaściwa Jedi

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Wrong Jedi
Sezon: 5
Odcinek: 20
Reżyseria: Dave Filoni
Scenariusz: Charles Murray
Premiera USA: 2 marca 2013
Premiera w Polsce: 10 maja 2013

Opis

Podczas procesu, oskarżona o morderstwo Ahsoka staje naprzeciw swemu największemu wyzwaniu.


Wojny klonów: Nieznany

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Unknown
Sezon: 6
Odcinek: 1
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Katie Lucas
Premiera USA: 15 lutego 2014
Premiera w Polsce: 12 grudnia 2015

Opis

Żołnierz-klon Tup zapada na tajemniczą chorobę psychiczną, która prowadzi do szokującej śmierci mistrzyni Jedi. Ponieważ nie potrafi uzasadnić swoich morderczych czynów, Tup zostaje zabrany z powrotem na Kamino w celu zbadania. Anakin i żołnierz ARC Fives towarzyszą mu, lecz ich grupa wpada w pułapkę Separatystów.


Wojny klonów: Konspiracja

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Conspiracy
Sezon: 6
Odcinek: 2
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Katie Lucas
Premiera USA: 15 lutego 2014
Premiera w Polsce: 12 grudnia 2015

Opis

W sterylnych laboratoriach na Kamino chory żołnierz-klon Tup i jego przyjaciel Fives zostają poddani kwarantannie i przebadani po szokującym morderstwie dokonanym przez Tupa na mistrzyni Jedi. Z pomocą droida medycznego AZI-3, Fives decyduje się na dogłębne zbadanie stanu Tupa i odkrywa sekret ukryty głęboko w republikańskim programie klonowania.


Wojny klonów: Uciekinier

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Fugitive
Sezon: 6
Odcinek: 3
Reżyseria: Danny Keller
Scenariusz: Katie Lucas
Premiera USA: 15 lutego 2014
Premiera w Polsce: 12 grudnia 2015

Opis

Żołnierz-klon Tup ma zostać zabrany na Coruscant, gdzie mają go dogłębne zbadać osobiści lekarze Najwyższego Kanclerza. Żołnierz ARC Fives łamie protokół i ignoruje rozkaz w celu znalezienia odpowiedzi i odkrywa, że w mózgach wszystkich klonów znajduje się organiczny konstrukt o niewiadomym przeznaczeniu.


Wojny klonów: Rozkazy

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Orders
Sezon: 6
Odcinek: 4
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Katie Lucas
Premiera USA: 15 lutego 2014
Premiera w Polsce: 12 grudnia 2015

Opis

Fives nadal szuka odpowiedzi dotyczących tajemniczego zanieczyszczenia w ciałach klonów i umawia się na audiencję z Najwyższym Kanclerzem Palpatine’em. Lecz wszystko szybko się wali, gdy zostaje oskarżony o zaatakowanie przywódcy Republiki i musi uciekać w głębiny Coruscant, ścigany przez innych żołnierzy-klonów.


Wojny klonów: Stary przyjaciel

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: An Old Friend
Sezon: 6
Odcinek: 5
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Christian Taylor
Premiera USA: 22 lutego 2014
Premiera w Polsce: 12 grudnia 2015

Opis

Przebywając na Scipio w celu ufundowania misji pokojowej, Padmé Amidala otrzymuje prośbę o pomoc od swojego starego przyjaciela, Rusha Clovisa, aby odkryła korupcję w Klanie Bankowym. Oboje muszą uciec łowcy nagród Embo, aby opuścić planetę z obciążającą informacją.”


Wojny klonów: Powstanie Clovisa

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Rise of Clovis
Sezon: 6
Odcinek: 6
Reżyseria: Danny Keller
Scenariusz: Christian Taylor
Premiera USA: 22 lutego 2014
Premiera w Polsce: 12 grudnia 2015

Opis

Z powrotem na Coruscant, Clovis – znany zdrajca Republiki – zawiera podejrzany układ, by stać się przywódcą Klanu Bankowego. Rosnąca nieufność Anakina do Clovisa i nienawiść względem niego powodują, że jego relacja z Padmé znacznie się pogarsza.


Wojny klonów: Kryzys w sercu

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Crisis at the Heart
Sezon: 6
Odcinek: 7
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Christian Taylor
Premiera USA: 22 lutego 2014
Premiera w Polsce: 19 grudnia 2015

Opis

Po zawarciu układu z Dooku, aby wskrzesić Klan Bankowy, Clovis zostaje pionkiem w grze hrabiego. Ponieważ to on sprowadził wojnę na Scipio, Republika zmuszona jest interweniować.


Wojny klonów: Zaginieni, część I

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Disappeared, Part I
Sezon: 6
Odcinek: 8
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Jonathan W. Rinzler
Premiera USA: 1 marca 2014
Premiera w Polsce: 19 grudnia 2015

Opis

Pokojowy świat Bardotta i jego mistyczne zwyczaje są zagrożone przez starożytną przepowiednię, a główni przywódcy duchowi planety zniknęli. Królowa Julia z Bardotty wzywa na pomoc swojego najbardziej zaufanego przyjaciela w senacie, Jar Jara Binksa. Zdając sobie sprawę z ważności duchowej równowagi na Bardotcie, Rada Jedi wysyła Mace’a Windu, aby towarzyszył Binksowi i zbadał sprawę.


Wojny klonów: Zaginieni, część II

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Disappeared, Part II
Sezon: 6
Odcinek: 9
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Jonathan W. Rinzler
Premiera USA: 1 marca 2014
Premiera w Polsce: 19 grudnia 2015

Opis

Ukochana Jar Jara Binksa, królowa Julia z planety Bardotta, zostaje porwana przez żądny krwi kult Frangawl w celu wypełnienia starożytnej i mrocznej przepowiedni. Przedstawiciel Binks oraz Mace Windu muszą odnaleźć zaginioną władczynię, zanim kult się wzmocni.


Wojny klonów: Zaginiony

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: The Lost One
Sezon: 6
Odcinek: 10
Reżyseria: Brian Kalin O’Connell
Scenariusz: Christian Taylor
Premiera USA: 1 marca 2014
Premiera w Polsce: 19 grudnia 2015

Opis

Mistrzowie Jedi znajdują miecz świetlny należący do dawno zmarłego mistrza Sifo-Dyasa, co skłania Yodę, Obi-Wana Kenobiego i Anakina Skywalkera do rozpoczęcia śledztwa w sprawie jego dziesięcioletniego zaginięcia. Skłania to Dartha Sidiousa do wydania Darthowi Tyranusowi rozkazu, aby zatarł wszelkie ślady, które mogą doprowadzić Jedi do odkrycia prawdy o konspiracji Sithów.


Wojny klonów: Głosy

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Voices
Sezon: 6
Odcinek: 11
Reżyseria: Danny Keller
Scenariusz: Christian Taylor
Premiera USA: 1 marca 2014
Premiera w Polsce: 19 grudnia 2015

Opis

Yoda popada w głęboki niepokój, gdy słyszy w głowie głos zza grobu – głos Qui-Gon Jinna. Wiedząc, że Jedi nie mógł zachować swej osobowości po śmierci, Rada zaczyna się obawiać, że Yoda został skażony wpływem ciemnej strony. Zdeterminowany by znaleźć odpowiedzi, Yoda ucieka ze Świątyni i śledzi bezcielesny głos.


Wojny klonów: Przeznaczenie

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Destiny
Sezon: 6
Odcinek: 12
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Scenariusz: Christian Taylor
Premiera USA: 7 marca 2014
Premiera w Polsce: 19 grudnia 2015

Opis

Pozwalając, aby prowadziła go Moc, Yoda podróżuje do serca galaktyki, do starożytnego świata, który jest jednym ze źródeł Mocy i midichlorianów. Mistrz przechodzi przez trudne próby, nałożone na niego przez Pięć Kapłanek, tajemniczych władczyń Mocy, które znają sekret nieśmiertelności.


Wojny klonów: Poświęcenie

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: Sacrifice
Sezon: 6
Odcinek: 13
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Christian Taylor
Premiera USA: 7 marca 2014
Premiera w Polsce: 19 grudnia 2015

Opis

Po wielu wyczerpujących próbach, Yoda podróżuje do starożytnej ojczyzny Sithów, Morabandu, gdzie musi stawić czoła antycznemu złu, które chce rządzić galaktyką.


Mroczny uczeń

Tytuł oryginalny: Star Wars: Dark Disciple
Autor: Christie Golden
Wydanie oryginalne: Del Rey, 7 lipca 2015
Wydanie polskie: Uroboros, 28 września 2016
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza

Opis

Jedynym sposobem na pokonanie najniebezpieczniejszego wojownika sithów może być sojusz z ciemną stroną.

Dawny Mistrz Jedi – Hrabia Dooku rośnie w siłę. Jedi powoli słabną, a masakra na uchodźcach, którą dowodzi Dooku jest jeszcze mocniejszym ciosem. W końcu Rada Jedi wydaje decyzję: Dooku musi zginąć, jednak jego schwytanie nie będzie łatwe. Zaczyna się kolejna niebezpieczna misja.


Gwiezdne wojny: Część III – Zemsta Sithów

Tytuł oryginalny: Star Wars Episode III: Revenge of the Sith
Reżyseria: George Lucas
Scenariusz: George Lucas
Premiera USA: 19 maja 2005
Premiera w Polsce: 19 maja 2005

Opis

Ostatni rozdział słynnej sagi George’a Lucasa. Po trzech latach nieustannych walk nadchodzi koniec Wojen Klonów. Rada Jedi wysyła Obi-Wana Kenobiego (Ewan McGregor), aby doprowadził przed wymiar sprawiedliwości Generała Grievousa, przywódcę armii Separatystów. Tymczasem na Coruscant kanclerz Palpatine (Ian McDiarmid) rośnie w siłę. Jego daleko idące polityczne zmiany przekształcają pogrążoną w wojnie Republikę w galaktyczne Imperium, zaś on sam ogłasza się Imperatorem. Okazuje się, że ma wielką moc. Wyznaje swojemu najbliższemu sprzymierzeńcowi, Anakinowi Skywalkerowi (Hayden Christensen), prawdziwe źródło jej pochodzenia. Zwabiony potężną mocą Skywalker przechodzi na Ciemną Stronę i staje się złowrogim Darthem Vaderem.

Tytuł oryginalny: Star Wars Episode III: Revenge of the Sith
Autor: Matthew Stover
Wydanie oryginalne: Del Rey, 2 kwietnia 2005
Wydanie polskie: Amber, 4 maja 2005
Tłumaczenie: Maciej Szymański

Opis

Nadchodzi kulminacyjny punkt kosmicznych zmagań i najbardziej mroczny epizod Gwiezdnych Wojen…

Wielka bitwa nad Coruscant, krwawa rozprawa z zakonem Jedi, straszliwy pojedynek mistrza i ucznia, oto znaki upadku dobra i triumfu zła, którego uosobieniem są Sithowie dążący do władzy absolutnej nad galaktyką. Wielki Kanclerz Palpatine ogłasza się Imperatorem. Uwodzi samego Wybrańca, Anakina Skywalkera, obiecując mu niewyobrażalną potęgę. Czy młody Jedi w imię wyższej racji wyrzeknie się egoizmu? Czy miłość pokona nienawiść i strach? Czy w ogniu galaktycznego konfliktu narodzi się bohater Republiki, czy nowy Lord Sithów: Darth Vader…


14 (18 bby)

Ahsoka

Tytuł oryginalny: Star Wars: Ahsoka
Autor: E. K. Johnston
Wydanie oryginalne: Disney-Lucasfilm Press, 11 października 2016
Wydanie polskie: Uroboros, 22 sierpnia 2018
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza

Opis

BYŁA PEWNA, ŻE JEJ WOJNA DOBIEGŁA JUŻ KOŃCA…

NOWA WALKA DOPIERO SIĘ JEDNAK ROZPOCZYNA.

Ahsoka Tano, niegdyś lojalna padawanka Anakina Skywalkera, chce spędzić resztę życia w służbie zakonowi Jedi. Niestety, bolesna zdrada sprawia, że opuszcza jego szeregi i postanawia kroczyć własną ścieżką. Mimo to Anakin i inni Jedi zawsze będą na nią czekać, gotowi ją przyjąć, gdyby potrzebowała ich pomocy lub gdyby to oni potrzebowali jej.

Wówczas władzę w galaktyce obejmuje Imperator, a Jedi zostają bezlitośnie wymordowani z jego rozkazu. Zdana na samą siebie Ahsoka wątpi, czy kiedykolwiek jeszcze zdoła znaleźć sobie miejsce we wszechświecie. Zaszywa się na niepozornym rolniczym księżycu i zaprzyjaźnia z dziewczyną imieniem Kaeden. Zamierza tu wieść skromny, spokojny żywot… Okazuje się jednak, że nie zdoła uciec przed ani przeszłością, ani przed Imperium. Gdy na księżycu zjawia się imperialny okupant, Ahsoka musi wybrać: kryć się czy stanąć do walki, nawet jeśli oznacza to konieczność ujawnienia własnej tożsamości. Jej decyzja zmieni życie wszystkich jej bliskich… i przyniesie galaktyce nową nadzieję.


16 (16 bby)

Co kryje Dzika Przestrzeń – Sidła

Tytuł oryginalny: Adventures in Wild Space 1: The Snare
Autor: Cavan Scott
Wydanie oryginalne: Egmont Books, luty 2016
Wydanie polskie: Egmont Polska, 1 marca 2017
Tłumaczenie: Błażej Niedziński

Opis

W mrocznych czasach dla odległej galaktyki…

Milo i Lina Grafowie wyruszają na ratunek rodzicom, którzy zostali porwani przez nikczemnego kapitana Kordę z Imperium Galaktycznego. Czy rodzeństwu uda się wymknąć z sideł zastawionych przez imperialne siły?


Co kryje Dzika Przestrzeń – Gniazdo

Tytuł oryginalny: Adventures in Wild Space 2: The Nest
Autor: Tom Huddleston
Wydanie oryginalne: Egmont Books, luty 2016
Wydanie polskie: Egmont Polska, 1 marca 2017
Tłumaczenie: Błażej Niedziński

Opis

W mrocznych czasach dla odległej galaktyki…

Rodzice Milo i Liny są w niewoli. Ostatni trop prowadzi rodzeństwo Grafów na nieznany leśny świat, gdzie czeka ich niebezpieczna przygoda. Co Milo i Lina znajdą w gnieździe?


18 (14 bby)

Lordowie Sithów

Tytuł oryginalny: Star Wars: Lords of the Sith
Autor: Paul S. Kemp
Wydanie oryginalne: Del Rey, 28 kwietnia 2015
Wydanie polskie: Uroboros, 21 października 2015
Tłumaczenie: Janusz Maćczak

Opis

Wygląda na to, że jest tak, jak podejrzewałeś, Lordzie Vaderze. Rzeczywiście nas ścigają„.

Anakin Skywalker, rycerz Jedi, jest już tylko wspomnieniem. Dominuje Darth Vader, obdarzony niedawno tytułem Lorda Sithów. Wybrany przez Imperatora na jego ucznia, szybko dowiódł lojalności wobec ciemnej strony Mocy. Jednak historia porządku Sithów to historia fałszu, zdrad i akolitów, którzy przemocą obalają swoich mistrzów – i Vader dopiero teraz będzie musiał udowodnić, że naprawdę jest posłuszny swemu Imperatorowi.

Na planecie Ryloth, która ma dla rozrastającego się Imperium istotne znaczenie jako źródło niewolniczej pracy oraz narkotyku znanego pod nazwą przyprawy, powstał silny ruch oporu. Kierują nim Cham Syndulla, idealistyczny bojownik o wolność, i Isval, żądna zemsty była niewolnica. Jednak Imperator Palpatine chce zachować kontrolę nad tą nękaną zamieszkami planetą i jej cennymi zasobami – za pomocą środków politycznych bądź militarnych – i nie zamierza ulec presji buntowników. W towarzystwie swojego bezlitosnego ucznia Dartha Vadera wyrusza w jedną z rzadkich osobistych podróży, by się upewnić, że jego wola zostanie spełniona.

Dla Syndulli i Isval ta wizyta stanowi okazję do uderzenia w samo serce bezwzględnej dyktatury zagarniającej całą galaktykę. Zaś dla Imperatora i Vadera staje się ona czymś więcej niż tylko kwestią stłumienia powstania. Kiedy w wyniku zasadzki statek rozbija się na niegościnnej powierzchni planety, gdzie czeka na nich armia bojowników ruchu oporu, zdają sobie sprawę, że ich relacja zostanie poddana najcięższej próbie. Ci dwaj Sithowie, mogąc polegać tylko na swoich świetlnych mieczach, ciemnej stronie Mocy i na sobie nawzajem, muszą zdecydować, czy łącząca ich brutalna więź uczyni z nich zwycięskich sprzymierzeńców, czy śmiertelnych wrogów.


Tarkin

Tytuł oryginalny: Star Wars: Tarkin
Autor: James Luceno
Wydanie oryginalne: Del Rey, 4 listopada 2014
Wydanie polskie: Uroboros, 7 października 2015
Tłumaczenie: Marcin Mortka

Opis

O potędze mógłbym długo mówić, ale najważniejsze jest to, by wyczuć moment i uderzyć” – wielki moff Wilhuff Tarkin

Pochodzi z potężnego, otoczonego powszechnym szacunkiem rodu. Jest oddanym żołnierzem i wybitnym prawodawcą, lojalnym poplecznikiem Republiki oraz zaufanym sojusznikiem Jedi. Wychowany przez wyrachowanego polityka oraz Lorda Sithów, który ma w przyszłości zostać Imperatorem, gubernator Wilhuff Tarkin pnie się po szczeblach hierarchii Imperium, bez litości umacniając swój autorytet i gorliwie uczestnicząc w budowie dominium absolutnego.

Trzeba rządzić strachem przed zastosowaniem siły, a nie samą siłą” radzi Imperatorowi. Pod jego czujnym okiem najpotężniejsza broń galaktyki, zdolna szerzyć nieskończone zniszczenie, powoli staje się przerażającą rzeczywistością. Tarkin jest przekonany, że gdy tak zwana Gwiazda Śmierci zostanie ukończona, ostatnie grupki nadal walczących Separatystów szybko złożą broń bądź zostaną unicestwione. Do tego momentu jednakże trzeba się liczyć z możliwością wybuchu kolejnego buntu. Przybierające na sile ataki partyzanckie oraz nowe dowody na coraz groźniejszy spisek Separatystów stanowią realne ryzyko, na które Imperium musi odpowiedzieć szybko i bez litości. Chcąc rozbić nieuchwytną grupę bojowników o wolność, Imperator zwraca się do swoich dwóch najgroźniejszych agentów: Dartha Vadera, owianego tajemnicą i pozbawionego wszelakich skrupułów wojownika Sithów oraz Wilhuffa Tarkina, którego geniusz taktyczny, zimna krew oraz bezwzględność utorują drogę ku całkowitej supremacji Imperium, a przy okazji doprowadzą wrogów do zguby.


19 (13 bby)

Wielka ucieczka

Tytuł oryginalny: Star Wars: Most Wanted
Autor: Rae Carson
Wydanie oryginalne: Disney-Lucasfilm Press, 25 maja 2018
Wydanie polskie: Egmont Polska, 19 września 2018
Tłumaczenie: Małgorzata Fabianowska

Opis

Znana amerykańska autorka bestsellerów z listy New York Timesa, Rea Carson, opisuje brawurowe przygody młodego Hana i Qi’ry, które poprzedzają wydarzenia przedstawione w filmie Han Solo: Gwiezdne wojny – historie.

Han i Qi’ra mają ze sobą więcej wspólnego, niż sądzą. Życie dwójki szeregowych szczurołapów z gangu Białych Robaków, którego członkowie zamieszkują trzewia industrialnej planety Korelia, wypełniają marzenia o wyjściu z biedy i cuchnących kanałów. Kiedy ich szefowa, Lady Proxima, w tajemnicy przydziela każdemu z nich karkołomne zadanie, wabiąc perspektywą awansu, nie wahają się ani chwili.

Wkrótce się każe, że oboje zostali wpuszczeni w ten sam kanał, a ich wspólną misją stanie się rozwiązanie ponurej zagadki. Han, Qi’ra i jeszcze jeden szczurołap, poczciwy Rodianin Tsuulo, muszą uciekać przed piratami, mafią, siłami Imperium oraz siepaczami Lady Proximy. Nieufne, czujne dzieci ulicy szybko się uczą, że tylko przyjaźń i współpraca pomogą im przetrwać.


19-21 (13-11 bby)

Doktor Aphra: Promotor

Tytuł oryginalny: Doctor Aphra: Aphra
Zawiera historie z zeszytów: Doctor Aphra 1: Aphra
Scenariusz: Kieron Gillen
Rysunki: Salvador Larroca
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 7 grudnia 2016
Wydanie polskie: Egmont Polska, 6 kwietnia 2018 (Star Wars Komiks 2/2018)
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski

Opis

Akcja komiksu nie ma jasno określonego czasu, ale dzieje się w którymś momencie w latach 19-21 (13-11 BBY).

Komiks rozgrywający się w czasach, gdy Aphra jeszcze studiowała.


19-22 (13-10 bby)

Han Solo. Gwiezdne wojny – historie

Tytuł oryginalny: Solo: A Star Wars Story
Reżyseria: Ron Howard
Scenariusz: Lawrence Kasdan, Jon Kasdan
Premiera USA: 15 maja 2018
Premiera w Polsce: 25 maja 2018

Opis

Wejdź na pokład Sokoła Millennium i przeżyj wyjątkową przygodę z filmem Han Solo: Gwiezdne wojny – historie. W trakcie serii śmiałych eskapad w głąb przestępczego półświatka, Han Solo zaprzyjaźnia się ze swoim przyszłym drugim pilotem Chewbaccą i spotyka osławionego hazardzistę Lando Calrissiana.


21 (11 bby)

Nowy świt

Tytuł oryginalny: Star Wars: A New Dawn
Autor: John Jackson Miller
Wydanie oryginalne: Del Rey, 2 września 2014
Wydanie polskie: Uroboros, 23 marca 2016
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza

Opis

Odkąd na Jedi wydano wyrok śmierci, zmuszając ich do ucieczki z Coruscant, Kanan Jarrus postanowił zapomnieć o służeniu Mocy. Zamiast tego skupił się bez reszty na utrzymaniu się przy życiu – za wszelką cenę. Przemierza samotnie galaktykę, ima się najróżniejszych zajęć i stara się unikać kłopotów i nie zadzierać z Imperium. Dlatego gdy trafia w sam środek konfliktu między jego okrutnymi wysłannikami a zdesperowanymi buntownikami, nie zamierza się mieszać. Wówczas jednak brutalna śmierć przyjaciela z rąk Imperium zmusza Kanana do dokonania wyboru: ugiąć karku i żyć w ciągłym strachu albo stanąć do walki.

Nie musi jednak walczyć sam. Razem z nim Imperium przeciwstawią się najbardziej niezwykli spośród sojuszników: ekstremista i spec od ładunków wybuchowych, była agentka imperialnego monitoringu, mściwy oficer służb bezpieczeństwa, a także zagadkowa Hera Syndulla, tajna agentka kierująca się własnymi motywami. Kiedy planeta Gorse staje w obliczu zgubnej w skutkach katastrofy, wspólnie stawią czoło najgroźniejszym wysłannikom Imperium, aby ocalić świat i jego mieszkańców.


Star Wars #7: Z dzienników Bena Kenobiego

Tytuł oryginalny: From the Journals of Old Ben Kenobi
Zawiera historie z zeszytów: Star Wars 7: From the Journals of Old Ben Kenobi
Scenariusz: Jason Aaron
Rysunki: Simone Bianchi
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 29 lipca 2015
Wydanie polskie: Egmont Polska, 9 czerwca 2016 (Star Wars Komiks 3/2016)
Tłumaczenie: Maciej Drewnowski

Opis

Nadzieje Rebelii odżyły. Najpotężniejsza broń nikczemnego Imperium Galaktycznego, Gwiazda Śmierci, została zniszczona przez młodego rebelianckiego pilota, Luke’a Skywalkera.

Ale Skywalker wie, że przed nim długa droga, jeśli chce kiedyś zostać prawdziwym Jedi. Szukając informacji o swojej tożsamości, wrócił ostatnio na rodzimą planetę Tatooine, gdzie odkrył sekretny dziennik pozostawiony dla niego przez Mistrza Jedi, Obi-Wana Kenobiego.


21-37 (11 BBY-5 aby)

Utracone gwiazdy

Tytuł oryginalny: Star Wars: Lost Stars
Autor: Claudia Gray
Wydanie oryginalne: Disney-Lucasfilm Press, 4 września 2015
Wydanie polskie: Uroboros, 9 listopada 2016
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza, Błażej Niedziński

Opis

Osiem lat po upadku Starej Republiki Imperium Galaktyczne panuje w całej znanej galaktyce. Opór wobec Imperium został niemal całkowicie stłumiony. Jedynie kilku odważnych przywódców, takich jak Bail Organa z Alderaana, ma jeszcze odwagę otwarcie sprzeciwiać się Imperatorowi Palpatine’owi.

Po latach oporu wiele światów na obrzeżach Zewnętrznych Rubieży skapitulowało. Z podbojem każdej kolejnej planety Imperium jeszcze bardziej rośnie w siłę. Jego macki dosięgnęły wreszcie leżącej na Zewnętrznych Rubieżach planety Jelucan, na której młodego arystokratę Thane’a Kyrella i wieśniaczkę Cienę Ree łączy wspólne zamiłowanie do pilotażu. Gdy oboje dostają się do Akademii Imperialnej, są przekonani, że właśnie ziściły się ich najskrytsze marzenia. Kiedy jednak Thane na własne oczy doświadcza przerażających metod, które Imperium stosuje, by utrzymać w galaktyce rządy silnej ręki, zaczyna wątpić w słuszność własnych decyzji.

Zgorzkniały i pozbawiony złudzeń, dołącza do rosnącego stopniowo w siłę Sojuszu Rebeliantów… zmuszając Cienę do dokonania wyboru między lojalnością wobec Imperium a uczuciem do człowieka, którego znała od dziecka.

Czy stojący teraz po przeciwnych stronach barykady przyjaciele odnajdą sposób, by być razem? Czy ich wierność wobec przyświecających im celów poróżni ich, bezpowrotnie dzieląc galaktykę?


22 (10 bby)

Star Wars #15: Z dzienników Bena Kenobiego

Tytuł oryginalny: From the Journals of Old Ben Kenobi
Zawiera historie z zeszytów: Star Wars 15: From the Journals of Old Ben Kenobi
Scenariusz: Jason Aaron
Rysunki: Mike Mayhew
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 20 stycznia 2016
Wydanie polskie: Egmont Polska, 9 grudnia 2016 (Star Wars Komiks 6/2016)
Tłumaczenie: Maciej Drewnowski

Opis

Nadzieje Rebelii odżyły. Najpotężniejsza broń nikczemnego Imperium Galaktycznego, Gwiazda Śmierci, została zniszczona przez młodego rebelianckiego pilota, Luke’a Skywalkera.

Ale Skywalker wie, że przed nim długa droga, jeśli chce kiedyś zostać prawdziwym Jedi. Szukając informacji o swojej tożsamości, wrócił ostatnio na rodzimą planetę Tatooine, gdzie odkrył sekretny dziennik pozostawiony dla niego przez Mistrza Jedi, Obi-Wana Kenobiego.


Star Wars #20: Z dzienników Bena Kenobiego

Tytuł oryginalny: From the Journals of Old Ben Kenobi
Zawiera historie z zeszytów: Star Wars 20: From the Journals of Old Ben Kenobi
Scenariusz: Jason Aaron
Rysunki: Mike Mayhew
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 15 czerwca 2016
Wydanie polskie: Egmont Polska, 7 czerwca 2017 (Star Wars Komiks 3/2017)
Tłumaczenie: Maciej Drewnowski

Opis

Nadzieje Rebelii odżyły. Najpotężniejsza broń nikczemnego Imperium Galaktycznego, Gwiazda Śmierci, została zniszczona przez młodego rebelianckiego pilota, Luke’a Skywalkera.

Ale Skywalker wie, że przed nim długa droga, jeśli chce kiedyś zostać prawdziwym Jedi. Szukając informacji o swojej tożsamości, wrócił ostatnio na rodzimą planetę Tatooine, gdzie odkrył sekretny dziennik pozostawiony dla niego przez Mistrza Jedi, Obi-Wana Kenobiego.


26-35 (6 BBY-3 aby)

Battlefront. Kompania Zmierzch

Tytuł oryginalny: Star Wars Battlefront: Twilight Company
Autor: Alexander Freed
Wydanie oryginalne: Del Rey, 3 listopada 2015
Wydanie polskie: Uroboros, 16 grudnia 2015
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza

Opis

W bezkresnej przestrzeni kosmicznej pośród gwiazd trwa galaktyczna wojna domowa. Na niezliczonych polach bitwy na światach Środkowych Rubieży zastępy bezlitosnych szturmowców toczą brutalną, zaciekłą walkę z armadą bojowników o wolność, zdeterminowani zdławić nawet najmniejszą iskrę oporu wobec Imperium. Na ulicach i placach spustoszonych miast pierwsza linia sił Sojuszu Rebeliantów mężnie daje odpór wrogowi, prąc wciąż dalej w głąb imperialnego terytorium i borykając się z krwawymi, okrutnymi realiami wojny.

Prowadzą ich żołnierze z Sześćdziesiątej Pierwszej Kompanii Mobilnej, znanej lepiej jako Kompania Zmierzch – kobiety i mężczyźni, ludzie i obcy. Dotkliwie doświadczeni przez wojenną rzeczywistość, znużeni do cna walką, ale lojalni wobec siebie aż po grób członkowie tej barwnej zbieraniny wykolejeńców z zacięciem godnym lepszej sprawy wychodzą cało z sytuacji, z których inni nie uszliby z życiem, a ich upór i zawziętość jest najpotężniejszą bronią w najbardziej beznadziejnych sytuacjach. Gdy w obliczu przytłaczającej siły wroga rebelianci otrzymują rozkaz do odwrotu, żołnierze Zmierzchu niechętnie godzą się ze swoim losem. Nagle jednak dzięki sojuszowi, którego nikt nie by się nie spodziewał, sytuacja zmienia się diametralnie – dając najbardziej zaprawionym w bojach wojownikom Sojuszu szansę na przekucie porażki w zwycięstwo.

Rozkazy czy nie, przewyższani pod względem liczebnym, ale nieugięci żołnierze Kompanii Zmierzch przeładowują broń, namierzają cel i przygotowują się do przypuszczenia najśmielszego z ataków – zamiany brudnej, partyzanckiej, prowadzonej z okopów rozgrywki na decydujący cios wymierzony w kluczowy cel: samo serce imperialnej machiny wojennej…


27 (5 bby)

Rebelianci: Duch i maszyna

Tytuł oryginalny: Rebels: The Machine in the Ghost
Sezon: – (krótki klip promujący serial)
Odcinek: 1
Reżyseria: Dave Filoni
Scenariusz: Greg Weisman
Premiera USA: 11 sierpnia 2014
Premiera w Polsce: 25 sierpnia 2014

Opis

Kanan i Hera walczą ze szwadronem myśliwców Tie na pokładzie Ducha. Kto pomoże im w tym trudnym zadaniu?


Rebelianci: Bombowe dzieło

Tytuł oryginalny: Rebels: Art Attack
Sezon: – (krótki klip promujący serial)
Odcinek: 2
Reżyseria: Justin Ridge
Scenariusz: Greg Weisman
Premiera USA: 18 sierpnia 2014
Premiera w Polsce: 25 sierpnia 2014

Opis

Zobacz, jak Sabine radzi sobie ze szturmowcami Imperium!


Rebelianci: Zawiłości

Tytuł oryginalny: Rebels: Entanglement
Sezon: – (krótki klip promujący serial)
Odcinek: 3
Reżyseria: Justin Ridge
Scenariusz: Henry Gilroy, Simon Kinberg
Premiera USA: 25 sierpnia 2014
Premiera w Polsce: 30 sierpnia 2014

Opis

Zeb spieszy na spotkanie z Kananem. Nie przewidział jednak pewnych komplikacji po drodze do punktu zbornego…


Rebelianci: Własność Ezry Bridgera

Tytuł oryginalny: Rebels: Property of Ezra Bridger
Sezon: – (krótki klip promujący serial)
Odcinek: 4
Reżyseria: Dave Filoni
Scenariusz: Simon Kinberg
Premiera USA: 1 września 2014
Premiera w Polsce: 30 sierpnia 2014

Opis

Ezra postanowił zdobyć hełm pilota Imperium. Czy mu się uda?


Rebelianci: Iskra rebelii

Tytuł oryginalny: Rebels: Spark of Rebellion
Sezon: 1
Odcinek: 1, 2
Reżyseria: Steward Lee, Steven G. Lee
Scenariusz: Simon Kinberg
Premiera USA: 26 września 2014
Premiera w Polsce: 4 października 2014

Opis

Ezra Bridger spotyka załogę Ducha i razem podejmują się misji uwolnienia Wookieech z gwiezdnego niszczyciela.


Rebelianci: Droidy w opałach

Tytuł oryginalny: Rebels: Droids in Distress
Sezon: 1
Odcinek: 3
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Greg Weisman
Premiera USA: 3 października 2014
Premiera w Polsce: 18 października 2014

Opis

Rebelianci przechwytują transport imperialnego uzbrojenia i przypadkowo spotykają interesującą parę droidów.


Rebelianci: Lot myśliwcem

Tytuł oryginalny: Rebels: Fighter Flight
Sezon: 1
Odcinek: 4
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Kevin Hoops
Premiera USA: 13 października 2014
Premiera w Polsce: 25 października 2014

Opis

Ezra i Zeb wyruszają na targowisko Lothal po zaopatrzenie i żeby popracować nad swoimi relacjami.


Rebelianci: Powrót dawnych mistrzów

Tytuł oryginalny: Rebels: Rise of the Old Masters
Sezon: 1
Odcinek: 5
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Henry Gilroy
Premiera USA: 27 października 2014
Premiera w Polsce: 7 listopada 2014

Opis

Rebelianci wyruszają na misję ratunkową, podczas której napotykają potężnego przeciwnika.


Rebelianci: W szeregach wroga

Tytuł oryginalny: Rebels: Breaking Ranks
Sezon: 1
Odcinek: 6
Reżyseria: Steven G. Lee
Scenariusz: Greg Weisman
Premiera USA: 27 października 2014
Premiera w Polsce: 7 listopada 2014

Opis

Rebelianci wysyłają Ezrę z misją infiltracji imperialnej akademii, by wykraść ważny dekoder.


Rebelianci: Co kryje mrok

Tytuł oryginalny: Rebels: Out of Darkness
Sezon: 1
Odcinek: 7
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Kevin Hopps
Premiera USA: 3 listopada 2014
Premiera w Polsce: 15 listopada 2014

Opis

W trakcie misji zaopatrzeniowej Hera i Sabine trafiają na opuszczoną, ale bynajmniej nie pustą placówkę.


28 (4 bby)

Rebelianci: Dzień Imperium

Tytuł oryginalny: Rebels: Empire Day
Sezon: 1
Odcinek: 8
Reżyseria: Steven G. Lee
Scenariusz: Henry Gilroy
Premiera USA: 10 listopada 2014
Premiera w Polsce: 22 listopada 2014

Opis

Podczas uroczystości z okazji Dnia Imperium, w trakcie próby zniszczenia prototypu nowego myśliwca TIE, załoga Ducha dowiaduje się, że jeden z uchodźców posiada bardzo cenne informacje. Muszą wydostać go z Lothal, zanim schwyta go Imperium.


Rebelianci: Siły wsparcia

Tytuł oryginalny: Rebels: Gathering Forces
Sezon: 1
Odcinek: 9
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Greg Weisman
Premiera USA: 17 listopada 2014
Premiera w Polsce: 14 marca 2015

Opis

Kanan i Ezra stają w obronie imeprialnego dezertera, odwracając od niego uwagę wrogich sił.


Rebelianci: Droga Jedi

Tytuł oryginalny: Rebels: Path of the Jedi
Sezon: 1
Odcinek: 10
Reżyseria: Dave Filoni
Scenariusz: Charles Murray
Premiera USA: 29 grudnia 2014
Premiera w Polsce: 21 marca 2015

Opis

Ezra staje przed niezwykle trudną próbą, która pozwoli mu dorosnąć i stać się częścią zespołu.


Rebelianci: Ryzykowna gra

Tytuł oryginalny: Rebels: Idiot’s Array
Sezon: 1
Odcinek: 11
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Kevin Hopps
Premiera USA: 12 stycznia 2015
Premiera w Polsce: 28 marca 2015

Opis

Nieprzemyślana rozgrywka z nowym znajomym owocuje tym, że załoga Ducha musi przetransportować bardzo nietypowy ładunek.


Rebelianci: Wizja nadziei

Tytuł oryginalny: Rebels: Vision of Hope
Sezon: 1
Odcinek: 12
Reżyseria: Steven G. Lee
Scenariusz: Henry Gilroy
Premiera USA: 26 stycznia 2015
Premiera w Polsce: 4 kwietnia 2015

Opis

Załoga Ducha musi pokrzyżować imperialne plany by przechwycić wygnanego dygnitarza.


Rebelianci: Wezwanie

Tytuł oryginalny: Rebels: Call to Action
Sezon: 1
Odcinek: 13
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Simon Kinberg, Greg Weisman
Premiera USA: 2 lutego 2015
Premiera w Polsce: 11 kwietnia 2015

Opis

Rebelianci zyskują coraz większy rozgłos. Tym razem za cel biorą sobie ważną imperialną sieć.


Rebelianci: Odsiecz

Tytuł oryginalny: Rebels: Rebel Resolve
Sezon: 1
Odcinek: 14
Reżyseria: Justin Ridge
Scenariusz: Henry Gilroy, Charles Murray
Premiera USA: 16 lutego 2015
Premiera w Polsce: 18 kwietnia 2015

Opis

Załoga Ducha próbuje poznać miejsce przetrzymywania Kanana, by go uwolnić.


Rebelianci: Galaktyka w ogniu

Tytuł oryginalny: Rebels: Fire Across the Galaxy
Sezon: 1
Odcinek: 15
Reżyseria: Dave Filoni
Scenariusz: Simon Kinberg
Premiera USA: 2 marca 2015
Premiera w Polsce: 25 kwietnia 2015

Opis

Rebelianci muszą pokonać wiele przeciwości, by uwolnić Kanana z rąk Inkwizytora.


Rebelianci: Oblężenie Lothal

Tytuł oryginalny: Rebels: The Siege of Lothal
Sezon: 2
Odcinek: 1, 2
Reżyseria: Bosco Ng, Brad Rau
Scenariusz: Henry Gilroy
Premiera USA: 20 czerwca 2015
Premiera w Polsce: 10 października 2015

Opis

Już jako część eskadry Feniksów, załoga Ducha uczestniczy w misji mającej na celu wykradzenie generatorów osłon z imperialnego frachtowca. By tego dokonać, Kanan i Ezra stają naprzeciw Dartha Vadera.


Rebelianci: Zaginieni dowódcy

Tytuł oryginalny: Rebels: The Lost Commanders
Sezon: 2
Odcinek: 3
Reżyseria: Dave Filoni, Sergio Paez
Scenariusz: Matt Michnovetz
Premiera USA: 14 października 2015
Premiera w Polsce: 17 października 2015

Opis

Na pustynnej planecie rebelianci spotykają kapitana Rexa i jego towarzyszy.


Rebelianci: Szczątki Starej Republiki

Tytuł oryginalny: Rebels: Relics of the Old Republic
Sezon: 2
Odcinek: 4
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Steve Melching
Premiera USA: 21 października 2015
Premiera w Polsce: 24 października 2015

Opis

Ezra i reszta załogi zaczynają zaprzyjaźniać się z Rexem i pozostałymi klonami, dzięki czemu wspólnie odpierają atak agenta Kallusa.


Rebelianci: Dwóch zawsze ich jest

Tytuł oryginalny: Rebels: Always Two There Are
Sezon: 2
Odcinek: 5
Reżyseria: Brad Rau
Scenariusz: Kevin Hopps
Premiera USA: 28 października 2015
Premiera w Polsce: 31 października 2015

Opis

Ezra, Sabine, Zeb i Chopper udają się do opuszczonej stacji medycznej.


Rebelianci: Bracia ze Złamanego Rogu

Tytuł oryginalny: Rebels: Brothers of the Broken Horn
Sezon: 2
Odcinek: 6
Reżyseria: Saul Ruiz
Scenariusz: Bill Wolkoff
Premiera USA: 4 listopada 2015
Premiera w Polsce: 7 listopada 2015

Opis

Ezra i Chopper odpowiadają na wezwanie pomocy pochodzące ze statku przemytników. Hondo Ohnaka składa tam Ezrze ciekawą propozycję.


Rebelianci: Skrzydła Mistrzów

Tytuł oryginalny: Rebels: Wings of the Master
Sezon: 2
Odcinek: 7
Reżyseria: Dave Filoni, Sergio Paez
Scenariusz: Steven Melching
Premiera USA: 11 listopada 2015
Premiera w Polsce: 14 listopada 2015

Opis

Hera udaje się na niebezpieczną misję, by pozyskać dla Sojuszu nowy statek – B-winga.


Rebelianci: Więzy krwi

Tytuł oryginalny: Rebels: Blood Sisters
Sezon: 2
Odcinek: 8
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Kevin Hopps
Premiera USA: 18 listopada 2015
Premiera w Polsce: 21 listopada 2015

Opis

Podczas eskortowania niezwykle ważnego kuriera, Sabine staje oko w oko ze swoją dawną przyjaciółką i sojuszniczką.


Rebelianci: Atak znienacka

Tytuł oryginalny: Rebels: Stealth Strike
Sezon: 2
Odcinek: 9
Reżyseria: Brad Rau
Scenariusz: Matt Michnovetz
Premiera USA: 25 listopada 2015
Premiera w Polsce: 28 listopada 2015

Opis

Nowy imperialny statek schwytał Ezrę. Z rozkazu komandora Sato, przebrani za szturmowców Kanan i Rex ruszają z misją ratunkową.


29 (3 bby)

Siły przeznaczenia: Kłopotliwa nagroda

Tytuł oryginalny: Forces of Destiny: Bounty of Trouble
Odcinek: 8
Reżyseria: Brad Rau
Scenariusz: Jennifer Muro
Premiera USA: 9 lipca 2017
Premiera w Polsce: 2 sierpnia 2017

Opis

Podczas sekretnej misji Leia i Sabine odpierają atak droida IG-88.


Rebelianci: Przyszłość Mocy

Tytuł oryginalny: Rebels: The Future of the Force
Sezon: 2
Odcinek: 10
Reżyseria: Saul Ruiz
Scenariusz: Bill Wolkoff
Premiera USA: 2 grudnia 2015
Premiera w Polsce: 5 grudnia 2015

Opis

Badając działania Inkwizytorów, Kanan i Ezra poznają ich plan pochwycenia wrażliwych na Moc niemowląt.


Rebelianci: Dziedzictwo

Tytuł oryginalny: Rebels: Legacy
Sezon: 2
Odcinek: 11
Reżyseria: Mel Zwyer
Scenariusz: Henry Gilroy
Premiera USA: 9 grudnia 2015
Premiera w Polsce: 12 grudnia 2015

Opis

Podczas gdy Imperium przypuszcza atak na rebeliantów, Ezra stara się odnaleźć informacje o swoich rodzicach i ich losie.


Rebelianci: Księżniczka na Lothal

Tytuł oryginalny: Rebels: A Princess on Lothal
Sezon: 2
Odcinek: 12
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Steven Melching
Premiera USA: 20 stycznia 2016
Premiera w Polsce: 2 kwietnia 2016

Opis

Bail Organa wysyła swoją córkę, by pomogła rebeliantom zdobyć statki do ich floty. Jednak imperialna blokada zmusza ich do zmiany planów.


Rebelianci: Obrońcy Concord Dawn

Tytuł oryginalny: Rebels: The Protector of Concord Dawn
Sezon: 2
Odcinek: 13
Reżyseria: Brad Rau
Scenariusz: Henry Gilroy, Kevin Hopps
Premiera USA: 27 stycznia 2016
Premiera w Polsce: 9 kwietnia 2016

Opis

Znajdujący się pod ciągłą presją Imperium, rebelianci odnajdują nowe trasy nadprzestrzenne. Jednak zanim zaczną z nich korzystać, muszą uzyskać zgodę przywódcy pobliskiego systemu.


Rebelianci: Proroctwo Lasatów

Tytuł oryginalny: Rebels: Legends of the Lasat
Sezon: 2
Odcinek: 14
Reżyseria: Saul Ruiz
Scenariusz: Matt Michnovetz
Premiera USA: 3 lutego 2016
Premiera w Polsce: 16 kwietnia 2016

Opis

Ku swojemu zaskoczeniu rebelianci trafiają na dwójkę Lasatów, którym następnie muszą pomóc w dostaniu się do ich ziemi obiecanej.


Rebelianci: Wezwanie

Tytuł oryginalny: Rebels: The Call
Sezon: 2
Odcinek: 15
Reżyseria: Mel Zwyer
Scenariusz: Bill Wolkoff
Premiera USA: 10 lutego 2016
Premiera w Polsce: 23 kwietnia 2016

Opis

Podczas misji zdobywania paliwa dla floty, załoga Ducha musi stanąć w obronie kosmicznych istot.


Rebelianci: Powrót do domu

Tytuł oryginalny: Rebels: Homecoming
Sezon: 2
Odcinek: 16
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Steven Melching
Premiera USA: 17 lutego 2016
Premiera w Polsce: 30 kwietnia 2016

Opis

Duch i jego załoga udają sie na Ryloth, by pomóc tamtejszej rebelianckiej komórce.


Rebelianci: Ludzie honoru

Tytuł oryginalny: Rebels: The Honorable Ones
Sezon: 2
Odcinek: 17
Reżyseria: Brad Rau
Scenariusz: Kevin Hopps
Premiera USA: 24 lutego 2016
Premiera w Polsce: 7 maja 2016

Opis

Zeb i agent Kallus trafiają na skutą lodem planetę. Jeśli chcą przeżyć, muszą nauczyć się współpracować.


Rebelianci: Zasłona mroku

Tytuł oryginalny: Rebels: Shroud of Darkness
Sezon: 2
Odcinek: 18
Reżyseria: Saul Ruiz
Scenariusz: Henry Gilroy
Premiera USA: 2 marca 2016
Premiera w Polsce: 14 maja 2016

Opis

Kanan, Ezra oraz Ahsoka powracają do świątyni Jedi na Lothal, by dowiedzieć się, w jaki sposób Inkwizytorzy śledzą ich posunięcia.


Rebelianci: Zapomniany droid

Tytuł oryginalny: Rebels: The Forgotten Droid
Sezon: 2
Odcinek: 19
Reżyseria: Mel Zwyer
Scenariusz: Matt Michnovetz
Premiera USA: 16 marca 2016
Premiera w Polsce: 21 maja 2016

Opis

Gdy Chopperowi nie udaje się nabyć nowej kończyny, postanawia ją ukraść. Tak trafia na imperialny statek, gdzie zaprzyjaźnia się z jednym z droidów.


Rebelianci: Tajemnica bazy Choppera

Tytuł oryginalny: Rebels: The Mystery of Chopper Base
Sezon: 2
Odcinek: 20
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Steven Melching
Premiera USA: 23 marca 2016
Premiera w Polsce: 28 maja 2016

Opis

Załoga przybywa na planetę, która ma być ich nową bazą i zamieszkana jest przez dziwne, pająkopodobne stwory. Ahsoka, Kanan i Ezra przygotowują się do rozwikłania zagadki Dartha Vadera.


Rebelianci: Zmierzch padawana

Tytuł oryginalny: Rebels: Twilight of the Apprentice
Sezon: 2
Odcinek: 21, 22
Reżyseria: Dave Filoni
Scenariusz: Dave Filoni, Simon Kinberg, Steven Melching
Premiera USA: 30 marca 2016
Premiera w Polsce: 4 czerwca 2016

Opis

Ahsoka, Kanan i Ezra udają się na Malachor, by odnaleźć świątynię Sithów. Muszą tam stawić czoła Inkwizytorom, Darthowi Vaderowi oraz staremu mistrzowi.


30 (2 bby)

Rebelianci: Steps Into Shadow

Tytuł oryginalny: Rebels: Steps Into Shadow
Sezon: 3
Odcinek: 1, 2
Reżyseria: Bosco Ng, Mel Zwyer
Scenariusz: Henry Gilroy
Premiera USA: 24 września 2016
Premiera w Polsce: 19 listopada 2016

Opis

Ezra, Sabine, Zeb, Chopper i Hera ruszają z misją uratowania Hondo Ohnaki, podczas gdy Kanan znajduje starożytne stworzenie związane z Mocą zwane Bendu.


Rebelianci: The Holocrons of Fate

Tytuł oryginalny: Rebels: The Holocrons of Fate
Sezon: 3
Odcinek: 3
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Henry Gilroy
Premiera USA: 1 października 2016
Premiera w Polsce: 26 listopada 2016

Opis

Załoga Ducha zakładnikami Maula. Aby ich ocalić, Ezra i Kanan muszą sprostać próbie i odzyskać starożytny artefakt Sithów.


Rebelianci: The Antilles Extraction

Tytuł oryginalny: Rebels: The Antilles Extraction
Sezon: 3
Odcinek: 4
Reżyseria: Saul Ruiz
Scenariusz: Gary Whitta
Premiera USA: 8 października 2016
Premiera w Polsce: 3 grudnia 2016

Opis

Sabine podszywa się pod kadetkę w elitarnej imperialnej szkole pilotów, aby pomóc wydostać się z niej kilku młodym kadetom, którzy chcą dołączyć do rebelii.


Rebelianci: Hera’s Heroes

Tytuł oryginalny: Rebels: Hera’s Heroes
Sezon: 3
Odcinek: 5
Reżyseria: Mel Zwyer
Scenariusz: Nicole Dubuc
Premiera USA: 15 października 2016
Premiera w Polsce: 10 grudnia 2016

Opis

Hera wraca na swoją ojczystą planetę aby pomóc ojcu. Gdy wraca do domu po bezcenną rodzinną pamiątkę, trafia w ręce wielkiego admirała Thrawna.


Rebelianci: The Last Battle

Tytuł oryginalny: Rebels: The Last Battle
Sezon: 3
Odcinek: 6
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Brent Friedman
Premiera USA: 22 października 2016
Premiera w Polsce: 17 grudnia 2016

Opis

Podczas misji poszukiwania broni kierowanej przez kapitana Rexa, załoga Ducha zostaje porwana przez jednostkę starych droidów bojowych, które za wszelką cenę chcą przeprowadzić ostatnią walkę aby zakończyć Wojny Klonów.


Rebelianci: Imperial Super Commandos

Tytuł oryginalny: Rebels: Imperial Super Commandos
Sezon: 3
Odcinek: 7
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Christopher Yost
Premiera USA: 5 listopada 2016
Premiera w Polsce: 7 stycznia 2017

Opis

Kontakt z Obrońcami Concord Dawn zostaje przerwany. Sabine, Ezra i Fenn Rau ruszają aby zbadać sprawę. Okazuje się, że imperialni Mandalorianie przejęli ich bazę.


Rebelianci: Iron Squadron

Tytuł oryginalny: Rebels: Iron Squadron
Sezon: 3
Odcinek: 8
Reżyseria: Saul Ruiz
Scenariusz: Matt Michnovetz
Premiera USA: 19 listopada 2016
Premiera w Polsce: 14 stycznia 2017

Opis

Ezra i Sabine próbują okiełznać młodego asa pilotażu i jego załogę, którzy lekkomyślnie narażają życie próbując chronić swoją ojczystą planetę.


Rebelianci: The Wynkahthu Job

Tytuł oryginalny: Rebels: The Wynkahthu Job
Sezon: 3
Odcinek: 9
Reżyseria: Mel Zwyer
Scenariusz: Gary Whitta
Premiera USA: 26 listopada 2016
Premiera w Polsce: 21 stycznia 2017

Opis

Rebelianci łączą siły z bezlitosnymi piratami aby odzyskać potrzebną im broń z opuszczonego frachtowca. Misja okazuje się być znacznie bardziej niebezpieczna niż sądzili.


Rebelianci: An Inside Man

Tytuł oryginalny: Rebels: An Inside Man
Sezon: 3
Odcinek: 10
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Nicole Dubuc
Premiera USA: 3 grudnia 2016
Premiera w Polsce: 5 marca 2017

Opis

Ezra i Kanan dostają się do imperialnej fabryki na Lothal, żeby zbadać produkcję nowej broni Imperium. Z pomocą Rydera muszą zaufać wrogowi aby wydostać się z pułapki.


Rebelianci: Visions and Voices

Tytuł oryginalny: Rebels: Visions and Voices
Sezon: 3
Odcinek: 11
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Brent Friedman
Premiera USA: 10 grudnia 2016
Premiera w Polsce: 12 marca 2017

Opis

Nękany wizjami Maula, Ezra wyrusza na drugi koniec galaktyki aby wziąć udział w dziwnym rytuale, który ma przerwać jego połączenie z byłym mistrzem.


Rebelianci: Ghosts of Geonosis

Tytuł oryginalny: Rebels: Ghosts of Geonosis
Sezon: 3
Odcinek: 12, 13
Reżyseria: Saul Ruiz (cz. 1), Mel Zwyer (cz. 2)
Scenariusz: Dave Filoni, Steven Melching (cz. 1), Matthew Michnovetz (cz. 2)
Premiera USA: 7 stycznia 2017
Premiera w Polsce: 19 marca 2017 (cz. 1), 26 marca 2017 (cz. 2)

Opis

Załoga Ducha odnajduje zaginionego rebelianta. Odkrywają na Geonosis kolejną niespodziankę i próbują ukryć ją przed siłami Imperium.


Rebelianci: Warhead

Tytuł oryginalny: Rebels: Warhead
Sezon: 3
Odcinek: 14
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Gary Whitta
Premiera USA: 14 stycznia 2017
Premiera w Polsce: 2 kwietnia 2017

Opis

Chopper i Zeb znajdują droida na pustkowiu Atollon. Po powrocie do bazy okazuje się, że jest to imperialny droid zaprogramowany do zabijania rebeliantów.


Rebelianci: Trials of the Darksaber

Tytuł oryginalny: Rebels: Trials of the Darksaber
Sezon: 3
Odcinek: 15
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Dave Filoni
Premiera USA: 21 stycznia 2017
Premiera w Polsce: 9 kwietnia 2017

Opis

Aby pomóc zrekrutować swój lud do rebelii, Sabine opornie godzi się nauczyć posługiwać starożytnym mandaloriańskim mieczem. Wyzwanie okazuje się być trudniejsze niż przewidywała.


Rebelianci: Legacy of Mandalore

Tytuł oryginalny: Rebels: Legacy of Mandalore
Sezon: 3
Odcinek: 16
Reżyseria: Mel Zwyer
Scenariusz: Christopher Yost
Premiera USA: 18 lutego 2017
Premiera w Polsce: 30 października 2017

Opis

Z nadzieją, że uda się przekonać swoją rodzinę do pomocy rebelii, Sabine wraca do domu z Kananem i Ezrą. Na miejscu znajduje swoich bliskich walczących o władzę na Mandalorze.


Rebelianci: Through Imperial Eyes

Tytuł oryginalny: Rebels: Through Imperial Eyes
Sezon: 3
Odcinek: 17
Reżyseria: Saul Ruiz
Scenariusz: Nicole Dubuc, Henry Gilroy
Premiera USA: 25 lutego 2017
Premiera w Polsce: 31 października 2017

Opis

Nasi bohaterowie próbują uratować rebelianckiego szpiega. Obawiają się, że jego tożsamość może zostać ujawniona przez Imperium.


Rebelianci: Secret Cargo

Tytuł oryginalny: Rebels: Secret Cargo
Sezon: 3
Odcinek: 18
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Matt Michnovetz
Premiera USA: 4 marca 2017
Premiera w Polsce: 1 listopada 2017

Opis

Hera, Zeb i Ezra dostają zadanie przetransportowania ważnego dowódcy rebelianckiego spod oczu Imperium, ale nowe myśliwce TIE od Thrawna okazują się być trudnymi przeciwnikami.


Rebelianci: Double Agent Droid

Tytuł oryginalny: Rebels: Double Agent Droid
Sezon: 3
Odcinek: 19
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Brent Friedman
Premiera USA: 11 marca 2017
Premiera w Polsce: 2 listopada 2017

Opis

Chopper i AP-5 dostają się do imperialnej stacji aby wykraść potrzebne kody. Niestety nie wszystko idzie zgodnie z planem.


Rebelianci: Twin Suns

Tytuł oryginalny: Rebels: Twin Suns
Sezon: 3
Odcinek: 20
Reżyseria: Dave Filoni
Scenariusz: Dave Filoni, Henry Gilroy
Premiera USA: 18 marca 2017
Premiera w Polsce: 3 listopada 2017

Opis

Po ujrzeniu wizji Maula, Ezra, wbrew namowom Hery i Kanana, rusza na odległą planetę z nadzieją pokrzyżowania planów dawnego lorda Sithów.


Rebelianci: Zero Hour

Tytuł oryginalny: Rebels: Zero Hour
Sezon: 3
Odcinek: 21, 22
Reżyseria: Justin Ringe
Scenariusz: Steven Melching (cz. 1), Henry Gilroy (cz. 2), Matt Michnovetz (cz. 2)
Premiera USA: 25 marca 2017
Premiera w Polsce: 6 listopada 2017 (cz. 1), 7 listopada 2017 (cz. 2)

Opis

Zero Hour (cz. 1)

Rebelianci szykują się do ataku na Lothal, ale istnieje zagrożenie, że Wielki Admirał Thrawn zniweczy ich starania.

Zero Hour (cz. 2)

Hera i Kanan uwięzieni na Atollon, walczą aby utrzymać eskadrę przy życiu. Ezra próbuje przełamać blokadę przy pomocy niespodziewanego sojusznika.


31 (1 bby)

Rebelianci: Bohaterowie Mandalore

Tytuł oryginalny: Rebels: Heroes of Mandalore
Sezon: 4
Odcinek: 1, 2
Reżyseria: Steward Lee (cz. 1), Saul Ruiz (cz. 2)
Scenariusz: Henry Gilroy (cz. 1), Steven Melching (cz. 1), Christopher Yost (cz. 2)
Premiera USA: 16 października 2017
Premiera w Polsce: 10 marca 2018 (cz. 1), 11 marca 2018 (cz. 2)

Opis

Bohaterowie Mandalore (cz. 1)
Rebelianci współpracują z Klanem Wren, by uwolnić ojca Sabine ze szponów Imperium na Mandalore. Czeka na nich wiele niebezpieczeństw.

Bohaterowie Mandalore (cz. 2)
Sabine obwinia się za niebezpieczeństwo, z jakim musieli się zmierzyć Mandalorejczycy. Niektórzy z nich przetrwali, ale Imperium wraca, aby dokończyć dzieła.


Rebelianci: W imię rebelii

Tytuł oryginalny: Rebels: In the Name of the Rebellion
Sezon: 4
Odcinek: 3, 4
Reżyseria: Sergio Paez (cz. 1), Bosco Ng (cz. 2)
Scenariusz: Gary Whitta (cz. 1)Matt Michnovetz (cz. 2)
Premiera USA: 23 października 2017
Premiera w Polsce: 17 marca 2018 (cz. 1), 18 marca 2018 (cz. 2)

Opis

W imię rebelii (cz. 1)
Jako członkowie Sojuszu Rebeliantów, Ezra i załoga Ducha muszą zaakceptować misję szpiegowania imperialnej placówki, którą woleliby zniszczyć.

W imię rebelii (cz. 2)
Po oddzieleniu się od Hery i Kanana, Ezra i Sabine dołączają do desperackiej wyprawy Saw Gerrery, by wytropić nową, superumiejętną broń Imperium.


Rebelianci: The Occupation

Tytuł oryginalny: Rebels: The Occupation
Sezon: 4
Odcinek: 5
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Christopher Yost
Premiera USA: 30 października 2017
Premiera w Polsce: 24 marca 2018

Opis

Ezra i załoga Ducha są wezwani na Lothal, kiedy pojawia się nowe imperialne zagrożenie.


Rebelianci: Flight of the Defender

Tytuł oryginalny: Rebels: Flight of the Defender
Sezon: 4
Odcinek: 6
Reżyseria: Saul Ruiz
Scenariusz: Dave Filoni, Steven Melching
Premiera USA: 30 października 2017
Premiera w Polsce: 25 marca 2018

Opis

Ezra i Sabine kradną imperialny prototyp myśliwca TIE, ale żeby uciec Thrawnowi muszą polegać na niespodziewanym pomocniku.


Rebelianci: Kindred

Tytuł oryginalny: Rebels: Kindred
Sezon: 4
Odcinek: 7
Reżyseria: Sergio Paez
Scenariusz: Dave Filoni, Henry Gilroy
Premiera USA: 6 listopada 2017
Premiera w Polsce: 7 kwietnia 2018

Opis

Tajemniczy agent imperialny odkrywa ukrytą kryjówkę rebeliantów, którzy muszą zaufać pozornie niebezpiecznym tubylczym istotom.


Rebelianci: Crawler Commandeers

Tytuł oryginalny: Rebels: Crawler Commandeers
Sezon: 4
Odcinek: 8
Reżyseria: Bosco Ng
Scenariusz: Matt Michnovetz
Premiera USA: 6 listopada 2017
Premiera w Polsce: 8 kwietnia 2018

Opis

Desperacko pragnąć skontaktować się z dowództwem rebelii, załoga Ducha włamuje się do maszyny górniczej w celu skorzystania z jej sprzętu do dalekosiężnej komunikacji. Niestety Imperium krzyżuje im szyki.


Rebelianci: Rebel Assault

Tytuł oryginalny: Rebels: Rebel Assault
Sezon: 4
Odcinek: 9
Reżyseria: Steward Lee
Scenariusz: Dave Filoni, Steven Melchig
Premiera USA: 13 listopada 2017
Premiera w Polsce: 14 kwietnia 2018

Opis

Hera dowodzi śmiałym atakiem na siły wielkiego admirała Thrawna, lecz kiedy sprawy przybierają zły obrót, jej próba zwycięstwa zamienia się w walkę o życie.


Rebelianci: Jedi Night

Tytuł oryginalny: Rebels: Jedi Night
Sezon: 4
Odcinek: 10
Reżyseria: Saul Ruiz
Scenariusz: Dave Filoni, Henry Gilroy
Premiera USA: 19 lutego 2018
Premiera w Polsce: 15 kwietnia 2018

Opis

Załoga Ducha wkrada się do głównej siedziby Imperium na Lothal aby odbić jedną ze swoich.


Rebelianci: DUME

Tytuł oryginalny: Rebels: DUME
Sezon: 4
Odcinek: 11
Reżyseria: Sergio Paez
Scenariusz: Dave Filoni, Christopher Yost
Premiera USA: 19 lutego 2018
Premiera w Polsce: 21 kwietnia 2018

Opis

Nie mogąc się otrząsnać po druzgocącej stracie, załoga Ducha łączy się aby znaleźć dla siebie nowy cel.


Rebelianci: Wolves and a Door

Tytuł oryginalny: Rebels: Wolves and a Door
Sezon: 4
Odcinek: 12
Reżyseria: Dave Filoni, Bosco Ng
Scenariusz: Dave Filoni
Premiera USA: 26 lutego 2018
Premiera w Polsce: 22 kwietnia 2018

Opis

Ezra prowadzi załogę Ducha do świątyni Jedi na Lothal, gdzie odkrywają, że Imperium ma niecne zamiary wobec potężnych sekretów ukrytych wewnątrz.


Rebelianci: A World Between Worlds

Tytuł oryginalny: Rebels: A World Between Worlds
Sezon: 4
Odcinek: 13
Reżyseria: Dave Filoni, Steward Lee
Scenariusz: Dave Filoni
Premiera USA: 26 lutego 2018
Premiera w Polsce: 28 kwietnia 2018

Opis

Podczas gdy pozostali rebelianci walczą z imperialnymi siłami na zewnątrz świątyni Jedi, Ezra uzyskuje dostęp do wnętrza i doświadcza oszałamiającego odkrycia.


Rebelianci: A Fool’s Hope

Tytuł oryginalny: Rebels: A Fool’s Hope
Sezon: 4
Odcinek: 14
Reżyseria: Dave Filoni, Saul Ruiz
Scenariusz: Henry Gilroy, Steven Melching
Premiera USA: 5 marca 2018
Premiera w Polsce: 28 kwietnia 2018

Opis

Ezra odzywa się do kogo może, aby zjednoczyć grupę walczącą o pozornie niemożliwą do wygrania bitwę z gubernator Pryce i jej imperialnymi siłami.


Rebelianci: Family Reunion – and Farewell

Tytuł oryginalny: Rebels: Family Reunion – and Farewell
Sezon: 4
Odcinek: 15, 16
Reżyseria: Dave Filoni, Bosco Ng, Sergio Paez
Scenariusz: Dave Filoni, Henry Gilroy, Kiri Hart, Simon Kinberg, Steven Melching
Premiera USA: 5 marca 2018
Premiera w Polsce: 29 kwietnia 2018

Opis

Aby uwolnić Lothal, drużyna Ezry podejmuje drastyczne działania i włamuje się do kwatery głównej Imperium, a Thrawn powraca, by ich powstrzymać. Ezra musi zrezygnować i stawić czoła większemu złu.


Siły przeznaczenia: Nieznajoma

Tytuł oryginalny: Forces of Destiny: The Stranger
Odcinek: 7
Reżyseria: Brad Rau
Scenariusz: Jennifer Muro
Premiera USA: 9 lipca 2017
Premiera w Polsce: 1 sierpnia 2017

Opis

Jyn pomaga pewnej małej dziewczynce.


32 (0 BBY / aby)

Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie

Tytuł oryginalny: Rogue One: A Star Wars Story
Reżyseria: Gareth Edwards
Scenariusz: Chris Weitz, Tony Gilroy
Premiera: 14 grudnia 2016

Opis

Lucasfilm przedstawia epicką przygodę: Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie. W czasach wielkiego galaktycznego konfliktu grupa bohaterów pod wodzą zbiegłej buntowniczki Jyn Erso oraz szpiega Rebelii Cassiana Andora, podejmuje się desperackiej misji, by wykraść plany Gwiazdy Śmierci, najpotężniejszej broni Imperium.

Tytuł oryginalny: Rogue One: A Star Wars Story
Autor: Alexander Freed
Wydanie oryginalne: Del Rey, 16 grudnia 2016
Wydanie polskie: Uroboros, 10 maja 2017
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza

Opis

Bez nadziei nie ma rebelii…

Poznaj nowe sceny i wydarzenia z trzymającej w napięciu opowieści filmowej!

W miarę jak Imperium coraz mocniej zaciska swoją żelazną pięść na galaktyce, nasilają się też niepokojące plotki. Rebelia dowiaduje się o niecnych planach imperialnego reżimu, obliczonych na całkowite podporządkowanie sobie kolejnych układów gwiezdnych. Głęboko w imperialnej przestrzeni dobiega końca budowa przerażającej niszczycielskiej machiny – niewyobrażalnie okrutnej… i być może zbyt potężnej, by kiedykolwiek udało się ją pokonać.

Jeśli światy zdane na łaskę i niełaskę Imperium mają w ogóle jakąś szansę wobec takiej potęgi, to cała ich nadzieja leży w garstce straceńców i zdesperowanych śmiałków: rezolutnej młodej kobiecie, mającej z Imperium własne porachunki, rebelianckim dowódcy wysłanym z bezwzględną misją, imperialnym dezerterze, pobożnym ślepcu wraz z jego zabójczo skutecznym kompanem, a także byłym imperialnym droidzie. To w ich rękach spoczywa nowa nadzieja, która może przechylić szalę zwycięstwa na stronę Rebelii – o ile tej garstce desperatów uda się zdobyć plany przerażającej imperialnej broni.

Jednak podczas gdy łączą wysiłki, by wypełnić tę niebezpieczną misję, niebo przesłania cień jej obiektu: mrożącej krew w żyłach sfery o monstrualnych rozmiarach, która lada chwila utwierdzi w galaktyce brutalne rządy Imperium, siejąc spustoszenie godne jej przerażającej nazwy, brzmiącej: Gwiazda Śmierci.

Tytuł oryginalny: Rogue One: A Star Wars Story
Scenariusz: Jody Houser
Rysunki: Emilio Laiso
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 12 grudnia 2017
Wydanie polskie: brak
Zawiera historie z zeszytów: Rogue One Part I – VI

Opis

The Rebellion is here! The Rogue One crew makes the leap from the big screen to the comic-book page in this action-packed adaptation! All looks lost for the galaxy when the Empire’s new super-weapon is discovered: any insurgency will quickly be thwarted by the devastating new Death Star! But maybe there is hope for the Rebel cause when Jyn Erso and Cassian Andor lead a crew of new heroes on a desperate mission to steal the plans to the planet-destroying threat! A crucial tale in the Star Wars saga is told at last!


Gwiezdne wojny: Część IV – Nowa nadzieja

Tytuł oryginalny: Star Wars Episode IV: A New Hope
Reżyseria: George Lucas
Scenariusz: George Lucas
Premiera USA: 25 maja 1977
Premiera w Polsce: 30 marca 1979

Opis

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce… Rycerze Jedi zostali wytępieni, a Imperium żelazną ręka sprawuje rządy nad całą galaktyką. Mała grupa Rebeliantów podejmuje walkę kradnąc tajne plany najpotężniejszej broni Imperium – tzw. Gwiazdy Śmierci. Najbardziej zaufany sługa Imperatora – Darth Vader musi odzyskać plany i odnaleźć ukrytą bazę buntowników. Księżniczka Leia – wzięta do niewoli przywódczyni Rebeliantów, wysyła sygnał z wezwaniem pomocy, który zostaje przechwycony przez zwykłego chłopaka z farmy – Luke’a Skywalkera. Wychodząc naprzeciw swemu przeznaczeniu, Luke podejmuje wyzwanie i rusza na ratunek Księżniczce chcąc pomóc Rebeliantom w obaleniu Imperium. W misji pomagają mu niezwykli sojusznicy – mądry Obi-Wan Kenobi, nieco arogancki gwiezdny awanturnik Han Solo i jego lojalny towarzysz Chewbacca a także dwa droidy R2-D2 i C-3PO.

Tytuł oryginalny: Star Wars: From the adventures of Luke Skywalker
Autor: George Lucas (Alan Dean Foster)
Wydanie oryginalne: Ballantine Books, 12 listopada 1976
Wydanie polskie: InterArt 1990, Amber 1996, Uroboros 2018
Tłumaczenie: Piotr Cholewa (InterArt, Amber), Tomasz Kupczyk (Uroboros)

Opis

Już ponad 40 lat minęło od kinowej premiery pierwszego filmu z cyklu Gwiezdne Wojny!

Po kilkunastu latach od upadku Republiki Imperium sprawuje najwyższą władzę w galaktyce. Sojusz Rebeliantów robi wszystko, aby ją obalić.

Tymczasem młody Luke Skywalker mieszka na Tatooine, gdzie pracuje na farmie swojego wuja Owena i marzy o przygodach wśród gwiazd oraz podróżach do odległych galaktyk.

Niespodziewanie odkrywa, że w pamięci jednego z używanych robotów naprawczych – R2-D2, którego właśnie kupił – znajduje się tajna wiadomość od księżniczki Lei dla Obi-Wana Kenobiego, rycerza Jedi. Luke niewiele wie o wojnie toczącej się pomiędzy Rebeliantami a Imperium.

Spotkanie z Obi-Wanem i poznanie Hana Solo sprawia jednak, że całe życie Luke’a zmienia się nie do poznania.

Wyposażony tylko w odwagę i miecz świetlny, który należał do jego ojca, Skywalker zostaje przeniesiony w sam środek okrutnej wojny i musi stawić czoła Darthowi Vaderowi oraz Imperatorowi, który w zanadrzu ma groźną superbroń – Gwiazdę Śmierci.


Battlefront II. Oddział Inferno

Tytuł oryginalny: Star Wars Battlefront II: Inferno Squad
Autor: Christie Golden
Wydanie oryginalne: Del Rey, 25 lipca 2017
Wydanie polskie: Uroboros, 14 marca 2018
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza

Opis

Rebelia ma swoich bohaterów, takich jak Jyn Erso i Luke Skywalker, ale Imperium ma… Inferno Squad.

Po tym, jak skradziono plany Gwiazdy Śmierci, Imperium zaczęło słabnąć. Ale nie na długo. Imperialny elitarny oddział Inferno Squad został wezwany na misję w celu infiltracji i eliminacji Partyzantów – frakcji Rebelii.

Partyzanci muszą za wszelką cenę udaremnić działania Imperium. Tymczasem członkowie Inferno Squad mierzą się z coraz większym ryzykiem, że zostaną zdemaskowani, a to sprawia, że ich działania stają się coraz bardziej ekstremalne…


Księżniczka Leia

Tytuł oryginalny: Princess Leia
Zawiera historie z zeszytów: Princess Leia 1-5
Scenariusz: Mark Waid
Rysunki: Terry Dodson
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 4 marca – 1 lipca 2015
Wydanie polskie: Egmont Polska, 9 lutego 2016 (Star Wars Komiks 1/2016)
Tłumaczenie: Zbigniew Grzędowicz

Opis

Akcja komiksu rozgrywa się po zniszczeniu Alderaana przez Gwiazdę Śmierci i ukazuje zmagania księżniczki z tą tragedią oraz jej walkę o przetrwanie tradycji i pamięci o jej ojczystej planecie.


Ucieczka szmuglerów. Przygody Hana Solo i Chewbacki

Tytuł oryginalny: Star Wars : Smuggler’s Run: A Han Solo & Chewbacca Adventure
Autor: Greg Rucka
Wydanie oryginalne: Disney-Lucasfilm Press, 4 września 2015
Wydanie polskie: Egmont Polska, 16 listopada 2015
Tłumaczenie: Maciej Nowak-Kreyer

Opis

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce…

Trwa wojna domowa. Dzielni bojownicy o wolność z Sojuszu Rebeliantów odnieśli swoje największe jak dotąd zwycięstwo: zniszczyli Gwiazdę Śmierci – ostateczną broń Imperium.

Rebelianci nie mają jednak czasu, żeby cieszyć się zwycięstwem. Złowrogie Imperium Galaktyczne dostrzegło, że są dla niego zagrożeniem, i teraz w całej galaktyce szuka informacji, dzięki którym mogłoby unicestwić bojowników.

Załoga Sokoła Millennium, po tym jak podczas bitwy o Yavin ocaliła życie Luke’a Skywalkera, planuje zakończyć swój udział w Rebelii. Han Solo i Chewbacca czekają na odbiór nagrody z nadzieją, że dzięki niej spłacą swoje stare długi…


Dziedzic Jedi

Tytuł oryginalny: Star Wars: Heir to the Jedi
Autor: Kevin Hearne
Wydanie oryginalne: Del Rey, 3 marca 2015
Wydanie polskie: Uroboros, 20 lipca 2016
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza

Opis

Unicestwił najpotężniejszą stację bojową Imperium i dał Sojuszowi Rebeliantów nową nadzieję. Jednak walka Luke’a Skywalkera – i bój galaktyki o wolność – dopiero się rozpoczęły…

Zniszczenie potężnej Gwiazdy Śmierci uczyniło Luke’a Skywalkera nie tylko bohaterem Rebelii, ale i cennym sojusznikiem w jej walce z Imperium Galaktycznym. Chociaż długa droga dzieli go jeszcze od zgłębienia tajników Mocy, jego zdolności jako pilota są nieocenione. Zdaniem przywódców Sojuszu − Lei Organy i admirała Ackbara − nikt lepiej niż on nie nadaje się do przeprowadzenia śmiałej misji ratunkowej, kluczowej dla walki Rebelii o wolność.

Błyskotliwa kryptograf, znana ze swoich zdolności do łamania nawet najbardziej zaawansowanych szyfrów, jest przetrzymywana przez imperialnych agentów, planujących wykorzystać jej niezwykły talent dla celów Imperium. Jednak jej sercu bliższe są cele przyświecające rebeliantom – jest więc skłonna im pomóc… w zamian za szansę na połączenie się ze swoją rodziną. Okazja do uzyskania decydującej przewagi nad Imperium jest zbyt cenna, by ją przepuścić. Aby ten cel osiągnąć, rebelianci muszą wykorzystać element zaskoczenia. I tak oto Luke i jego wierny astromech R2-D2 przesiadają się zza sterów wysłużonego X-winga na pokład smukłego kosmicznego jachtu, pilotowanego przez śmiałą Nakari Kelen, córkę potentata biotechnologicznego, mającą z Imperium własne porachunki. Stawiając mężnie czoła bezlitosnym imperialnym zbirom, śmiertelnie groźnej flocie, okrutnym łowcom nagród i wielkim, żywiącym się mózgami pasożytom, Luke trafia w sam środek zakrojonej na dużą skalę operacji szpiegowskiej, w której ten wojownik Rebelii i przyszły Jedi będzie musiał udowodnić swoją wartość. Teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej potrzebuje porad Obi-Wana Kenobiego. Jeśli jednak chce przetrwać, tym razem będzie musiał polegać na sobie samym, przyjaciołach i swojej rozkwitającej dopiero więzi z Mocą…


Miecz Jedi. Przygody Luke’a Skywalkera

Tytuł oryginalny: Star Wars : The Weapon of a Jedi: A Luke Skywalker Adventure
Autor: Jason Fry
Wydanie oryginalne: Disney-Lucasfilm Press, 4 września 2015
Wydanie polskie: Egmont Polska, 16 listopada 2015
Tłumaczenie: Błażej Niedziński

Opis

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce…

Sojusz Rebeliantów zniszczył budzącą grozę imperialną Gwiazdę Śmierci, ale wojna domowa trwa nadal, a imperialna flota kosmiczna ściga rebeliantów we wszystkich zakątkach galaktyki.

Luke Skywalker, pilot, który unicestwił Gwiazdę Śmierci, został obwołany bohaterem. Jednak Luke nie pragnie sławy. Chce tylko wspierać bojowników o wolność, służąc Rebelii za sterami swojego myśliwca typu X-wing.

Latając wraz z Eskadrą Czerwonych, Luke wyczuwa zaburzenia w mistycznym polu energii znanym jako Moc. I ten wychowany na farmie chłopak, który został pilotem, zaczyna podejrzewać, że coś innego jest mu przeznaczone…


Star Wars: Skywalker atakuje

Tytuł oryginalny: Star Wars: Skywalker Strikes
Zawiera historie z zeszytów: Star Wars 1-6: Skywalker Strikes
Scenariusz: Jason Aaron
Rysunki: John Cassaday
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 14 stycznia – 3 czerwca 2015
Wydanie polskie: Egmont Polska, 16 września 2015 (Star Wars Komiks 1/2015)
Tłumaczenie: Maciej Drewnowski

Opis

Akcja opowieści rozgrywa się po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci. Rebelia kontynuuje walkę z Imperium. Luke, Han i Leia wykonują tajną misję sabotażową w fabryce broni, a Darth Vader usilnie poszukuje młokosa, który doprowadził do eksplozji imperialnej stacji bojowej. Jeszcze nie wie, że ten młodzieniec nazywa się Luke Skywalker…


Darth Vader: Vader

Tytuł oryginalny: Darth Vader: Vader
Zawiera historie z zeszytów: Darth Vader 1-6: Vader
Scenariusz: Kieron Gillen
Rysunki: Salvador Larroca
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 11 lutego – 3 czerwca 2015
Wydanie polskie: Egmont Polska, 8 grudnia 2015 (Star Wars Komiks 2/2015)
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski

Opis

Komiks koncentruje się na postaci Dartha Vadera i ukazuje wojnę rebelii z Imperium z perspektywy drugiej strony. Akcja rozgrywa się pomiędzy filmami Nowa nadzieja a Imperium kontratakuje.


Star Wars: Walka na Księżycu Przemytników

Tytuł oryginalny: Star Wars: Showdown on the Smuggler’s Moon
Zawiera historie z zeszytów: Star Wars 8-12: Star Wars: Showdown on the Smuggler’s Moon
Scenariusz: Jason Aaron
Rysunki: Stuart Immonen
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 19 sierpnia – 18 listopada 2015
Wydanie polskie: Egmont Polska, 9 czerwca 2016 (Star Wars Komiks 3/2016)
Tłumaczenie: Maciej Drewnowski

Opis

Księżniczka Leia i Han Solo napotkali niespodzianki. Przeczesując galaktykę w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca na nową bazę rebeliantów, narazili się imperialnym statkom patrolowym. Ukryli się na odległej planecie, gdzie czekało ich dużo bardziej wstrząsające spotkanie.

Nazywa się Sana Solo. I twierdzi, że jest żoną Hana…


Darth Vader: Cienie i tajemnice

Tytuł oryginalny: Darth Vader: Shadows and Secrets
Zawiera historie z zeszytów: Darth Vader 7-12: Shadows and Secrets
Scenariusz: Kieron Gillen
Rysunki: Salvador Larroca
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 1 lipca – 11 listopada 2015
Wydanie polskie: Egmont Polska, 9 sierpnia 2016 (Star Wars Komiks 4/2016)
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski

Opis

W galaktyce zapanował nieporządek. Po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci przez tajemniczego, silnego w Mocy rebelianckiego pilota Lord Sithów Darth Vader został uznany za winnego tej porażki przez swojego mistrza Imperatora Palpatine’a. Vader starał się poznać tożsamość pilota i do pomocy zwerbował łowcę nagród Bobę Fetta oraz doktor Aphrę, archeolożkę.

Vader musi walczyć o swoją pozycję w Imperium z całą grupą rywali, wybranych przez Imperatora. Na uczucie gniewu, że w niego zwątpiono, nałożyło się jeszcze bardziej wstrząsające odkrycie: poszukiwany rebeliancki pilot okazał się jego własnym synem, o którym Vader nic dotąd nie wiedział.

Teraz Lord Sithów wraca w towarzystwie Aphry na swoją rodzimą planetę Tatooine, do dawnego domostwa pilota, podążając śladem pozostawionym przez Bobę Fetta i młodego Skywalkera…


Star Wars: Szpieg Rebelii

Tytuł oryginalny: Star Wars Annual 1
Zawiera historie z zeszytów: Star Wars Annual 1
Scenariusz: Kieron Gillen
Rysunki: Angel Unzueta
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 9 grudnia 2015
Wydanie polskie: Egmont Polska, 9 grudnia 2016 (Star Wars Komiks 6/2016)
Tłumaczenie: Maciej Drewnowski

Opis

Rebeliancki szpieg Eneb Ray przeniknął na Coruscant, gdzie ukrył się w imperialnym przebraniu pod nazwiskiem Tharius Demo. Szybko przekonał się, że niektóre misje są nadzwyczaj skomplikowane…


Darth Vader: Zmiana władzy

Tytuł oryginalny: Darth Vader Annual 1
Zawiera historie z zeszytów: Darth Vader Annual 1
Scenariusz: Kieron Gillen
Rysunki: Leinil Francis Yu
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 16 grudnia 2015
Wydanie polskie: Egmont Polska, 7 kwietnia 2017 (Star Wars Komiks 2/2017)
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski

Opis

W galaktyce nastały niespokojne czasy. Po upadku Republiki Imperium Galaktyczne objęło rządy twardej ręki, lecz rebelianci nie przestają się odgryzać.

Zdołali zniszczyć Gwiazdę Śmierci, co zachwiało pozycją Dartha Vadera. Imperator znalazł mu rywali: cybernetycznie wspomaganych wojowników, wyhodowanych przez specjalistę od cyborgów imieniem Cylo. Jeden z tych wojowników, generał Karbin z Kalamara, zostawił pułapkę na Vadera, by Mroczny Lord Sithów musiał sam, bez wsparcia, stanąć przeciw rebelianckiej flocie. Karbin zapłacił za tę zdradę, a Vader przeżył, ale jego sekretna sojuszniczka, doktor Aphra, wpadła w ręce rebeliantów…


Osaczony Vader

Tytuł oryginalny: Vader Down
Zawiera historie z zeszytów: Star Wars: Vader Down, Star Wars 13-14: Vader Down, Darth Vader 13-15: Vader Down
Scenariusz: Jason Aaron, Kieron Gillen
Rysunki: Mike Deodato Jr., Salvador Larroca
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 18 listopada 2015 – 6 stycznia 2016
Wydanie polskie: Egmont Polska, 7 października 2016 (Star Wars Komiks 5/2016)
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski

Opis

W galaktyce trwa okres niepokoju. Darth Vader, lord Sithów i zbrojne ramię Imperium Galaktycznego, dowiedział się, że to Luke Skywalker był rebelianckim pilotem odpowiedzialnym za wysadzenie Gwiazdy Śmierci. Vader jest teraz bardziej niż kiedykolwiek zdeterminowany, by wytropić syna i przeciągnąć go na ciemną stronę.

Luke, nieświadom, że Vader jest jego ojcem, walczy przeciwko Imperium w szeregach Sojuszu Rebeliantów. Dopiero poznaje ścieżki Mocy i gdy znajduje dziennik Bena Kenobiego, zaczyna szukać wszelkich możliwych informacji o posługujących się Mocą rycerzach Jedi i ich zwyczajach.

Za pośrednictwem powiązanych z półświatkiem źródeł swojej sojuszniczki, doktor Aphry, Vader otrzymał informację o miejscu pobytu Luke’a – to dawna świątynia Jedi na planecie Vrogas Vas…


Star Wars: Rebelianckie więzienie

Tytuł oryginalny: Star Wars: Rebel Jail
Zawiera historie z zeszytów: Star Wars 16-19: Rebel Jail 1-4
Scenariusz: Jason Aaron
Rysunki: Leinil Francis Yu
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 17 lutego – 25 maja 2016
Wydanie polskie: Egmont Polska, 9 grudnia 2016 (Star Wars Komiks 6/2016)
Tłumaczenie: Maciej Drewnowski

Opis

Ledwie uszedłszy z życiem z kolejnego strasznego spotkania z Darthem Vaderem, bohaterowie Rebelii – Luke Skywalker, Księżniczka Leia i Han Solo – pojmali sekretną sojuszniczkę nikczemnego Lorda Sithów, specjalistkę od droidów i broni – doktor Aphrę – i zabrali ją na pokład „Sokoła Millennium”.

Wciąż trwa ich misja uwalniania galaktyki spod władzy Imperatora. Księżniczka połączyła siły z przemytniczką Saną Starros, a Luke i Han wyruszają razem, by wypełnić tajne zadanie dla Rebelii…


Darth Vader: Wojna o Shu-Torun

Tytuł oryginalny: Darth Vader: The Shu-Torun War
Zawiera historie z zeszytów: Darth Vader 16-19: The Shu-Torun War
Scenariusz: Kieron Gillen
Rysunki: Salvador Laroca
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 10 lutego – 13 kwietnia 2016
Wydanie polskie: Egmont Polska, 7 kwietnia 2017 (Star Wars Komiks 2/2017)
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski

Opis

Imperator chce za wszelką cenę eliminować wszystkie zagrożenia. Gdy coraz więcej światów trafia pod kontrolę Imperium, Darth Vader udaje się na jeden z nich – bogatą w złoża rudy planetę Shu-Torun – by dopilnować przestrzegania warunków „współpracy”…


Darth Vader: Koniec gry

Tytuł oryginalny: Darth Vader: End of Games
Zawiera historie z zeszytów: Darth Vader 20-25: End of Games
Scenariusz: Kieron Gillen
Rysunki: Salvador Laroca, Max Fiumara
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 11 maja – 12 października 2016
Wydanie polskie: Egmont Polska, 8 sierpnia 2017 (Star Wars Komiks 4/2017)
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski

Opis

Dla Imperium nastał czas chaosu i odbudowy. Po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci Darth Vader stara się zrehabilitować, trzymając w ryzach tych, którzy sprzeciwiają się rządom Imperium.

Po zdławieniu niepokojów na Shu-Torun i zapewnieniu Imperium wierności zasobów planety Darth Vader znowu zyskał w oczach swojego pana i mistrza – Imperatora Palpatine’a. Nie wszystko jednak jest w najlepszym porządku, ponieważ Cylo, rywal Vadera, dał się zdemaskować jako zdrajca i teraz próbuje się wymknąć. Co więcej, nie kto inny, jak inspektor Thanoth namierzył w końcu miejsce pobytu doktor Aphry, sekretnej sojuszniczki Mrocznego Lorda Sithów.

Vader leci na Coruscant, by jeszcze raz spotkać się z Imperatorem…


Niefortunne przypadki 0-0-0 i BT-1

Tytuł oryginalny: Darth Vader: End of Games
Zawiera historie z zeszytów: Darth Vader 20: End of Games
Scenariusz: Kieron Gillen
Rysunki: Mike Norton
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 11 maja 2016
Wydanie polskie: Egmont Polska, 8 grudnia 2017 (Star Wars Komiks 6/2017)
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski

Opis

Akcja komiksu dzieje się bezpośrednio po pierwszym zeszycie z historii Darth Vader: Koniec gry (Darth Vader #20: End of Games).


Star Wars: Ostatni lot gwiezdnego niszczyciela

Tytuł oryginalny: Star Wars: The Last Flight of the Harbringer
Zawiera historie z zeszytów: Star Wars 21-25: The Last Flight of the Harbringer
Scenariusz: Jason Aaron
Rysunki: Jorge Molina
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 20 lipca – 23 listopada 2016
Wydanie polskie: Egmont Polska, 7 czerwca 2017 (Star Wars Komiks 3/2017)
Tłumaczenie: Maciej Drewnowski

Opis

To decydujący czas dla Imperium. Siły Rebelii rozprzestrzeniają się po całej galaktyce, a ich likwidacja jest niezbędna dla przetrwania imperialnej władzy.

Do tak istotnej misji należy wybrać właściwych wykonawców – elitarną grupę szturmowców, starannie wyselekcjonowanych z uwagi na umiejętności, wierność Imperium i pełne oddanie sprawie zdławienia Rebelii.

Na zele tej grupy staje bezwzględny sierżant Kreel – dawny tajny szpieg Imperium, znany jako Mistrz Igrzysk i zarządca osławionego księżyca przemytników Nar Shaddaa – człowiek, który odpowiada bezpośrednio przed Darthem Vaderem. Rebeliancki pilot Luke Skywalker już raz umknął przed atakiem sierżanta Kreela, lecz podobnie jak reszta rebeliantów wciąż narażony jest na gniew Imperium…


Robota dla robota

Tytuł oryginalny: Droid Dilemma
Zawiera historie z zeszytów: Star Wars 25: The Last Flight of the Harbringer
Scenariusz: Chris Eliopoulos
Rysunki: Chris Eliopoulos
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 23 listopada 2016
Wydanie polskie: Egmont Polska, 7 czerwca 2018 (Star Wars Komiks 3/2018)
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski

Opis

Luke Skywalker otrzymuje misję odnalezienia zaginionego statku i prosi swojego kompana R2-D2 o przygotowanie X-winga do lotu. Droid jednak napotyka po drodze kilka innych zadań, a kiedy w końcu dociera do hangaru, okazuje się, że misja została odwołana.


Star Wars: Leia w ukryciu

Tytuł oryginalny: Star Wars Annual 2
Zawiera historie z zeszytów: Star Wars Annual 2
Scenariusz: Kelly Thompson
Rysunki: Emilio Laiso
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 30 listopada 2016
Wydanie polskie: Egmont Polska, 8 grudnia 2017 (Star Wars Komiks 6/2017)
Tłumaczenie: Maciej Drewnowski

Opis

Wkrótce po wydarzeniach z klasycznej trylogii filmowej Luke Skywalker, Han Solo i Leia Organa muszą stawić czoła groźnemu przeciwnikowi – elitarnej jednostce szturmowców SCAR.


Doktor Aphra

Tytuł oryginalny: Doctor Aphra: Aphra
Zawiera historie z zeszytów: Doctor Aphra 1-6: Aphra
Scenariusz: Kieron Gillen
Rysunki: Kev Walker
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 30 listopada 2016 – 12 kwietnia 2017
Wydanie polskie: Egmont Polska, 7 lutego 2018 (Star Wars Komiks 1/2018)
Tłumaczenie: Maciej Drewnowski

Opis

Nastał czas wielkich szans. W galaktyce uciskanej przez okrucieństwo wojsk Imperium nadzieje na lepszą przyszłość są niewielkie. Ale dla tych, którzy przywykli działać w cieniu, pojawiły się perspektywy zysków.

Niepokorna archeolożka doktor Aphra doskonale wie, co to ryzyko w pogoni zarówno za kredytami, jak i dreszczem emocji. Wszak niedawno weszła w posiadanie pary śmiertelnie groźnych droidów, jej dług wobec Czarnego Krrsantana – wojownika z rasy Wookieech – nieustannie rośnie, a przede wszystkim pracowała w tajemnicy dla Dartha Vadera, Mrocznego Lorda Sithów i wykonawcy woli Imperatora.

Po tym, jak z powodzeniem sfingowała własną śmierć z ręki Vadera, Aphra znowu robi to, co idzie jej najlepiej: w towarzystwie droidów i Wookieego wyszukuje i przywłaszcza sobie rzadkie artefakty…


Cytadela grozy

Tytuł oryginalny: The Screaming Citadel
Zawiera historie z zeszytów: Star Wars: The Screaming Citadel 1, Star Wars 31-32: The Screaming Citadel 2 i 4, Doctor Aphra 7-8: The Screaming Citadel 3 i 5
Scenariusz: Jason Aaron, Kieron Gillen
Rysunki: Marco Checchetto, Salvador Larroca, Andrea Broccardo
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 10 maja 2017 – 28 czerwca 2017
Wydanie polskie: Egmont Polska, 6 kwietnia 2018 (Star Wars Komiks 2/2018)
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski

Opis

W galaktyce nastał czas zamętu. Podczas gdy złowrogie Imperium Galaktyczne pozostaje silne, jednostki Sojuszu Rebeliantów wciąż walczą o wyzwolenie się spod jego ucisku i zakładają tajną placówkę na planecie Horox III w głębi Zewnętrznych Rubieży.

Młody rebeliancki pilot Luke Skywalker, wciąż z trudem poszukujący swojego przeznaczenia, znalazł się w kropce. Czuje Moc, ale bez właściwego szkolenia nie może zostać rycerzem Jedi, a jest pewien, że powinien.

Tymczasem niepokorna archeolożka, a okazjonalnie kryminalistka, doktor Aphra, weszła w posiadanie bardzo cennego – i bardzo niebezpiecznego – artefaktu… który zawiera zapisaną świadomość pradawnego użytkownika Mocy. Gdyby tylko zdołała go aktywować…


32-35 (0-3 aby)

Lando

Tytuł oryginalny: Lando
Zawiera historie z zeszytów: Lando 1-5
Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Alex Maleev
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 8 lipca – 7 października 2015
Wydanie polskie: Egmont Polska, 8 kwietnia 2016 (Star Wars Komiks 2/2016)
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski

Opis

Akcja komiksu nie ma jasno określonego czasu, ale dzieje się w którymś momencie w latach 32-35 (0-3 ABY).

Przedstawiona przygoda wydarzyła się przed objęciem przez tytułowego bohatera, Landa Calrissiana, funkcji barona administratora Miasta w Chmurach, w której to roli poznajemy go w filmie Imperium kontratakuje.


Han Solo

Tytuł oryginalny: Han Solo
Zawiera historie z zeszytów: Han Solo 1-5
Scenariusz: Marjorie M. Liu
Rysunki: Mark Brooks
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 15 czerwca – 23 listopada 2016
Wydanie polskie: Egmont Polska, 7 czerwca 2018 (Star Wars Komiks 3/2018)
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski

Opis

Akcja komiksu nie ma jasno określonego czasu, ale dzieje się w którymś momencie w latach 32-35 (0-3 ABY).

Nastał czas niepokoju. W galaktyce uciskanej przez bezlitosne, brutalne Imperium szanse na zmiany są niewielkie. Mimo wszystko rebelianci łączą swoje skromne siły, żeby przeciwstawić się bezprawiu.

Rebelia rośnie w siłę, lecz Imperium nie ustaje w staraniach, by na koniec swoich rządów zgasić wszelkie promyki nadziei. A ponieważ ma przez to ręce pełne roboty, otwierają się nieograniczone możliwości dla przestępców.

Han Solo wycofał się z działań na rzecz Sojuszu Rebeliantów, by powrócić do tego, co wychodzi mu najlepiej: przemytu. Z natury nieufny, traktuje podejrzliwie każdego, kogo spotka. Ktoś taki jak on nie może jednak wiecznie trzymać się w cieniu…


35 (3 aby)

Siły przeznaczenia: Bestie z bazy Echo

Tytuł oryginalny: Forces of Destiny: Beasts of Echo Base
Odcinek: 5
Reżyseria: Brad Rau
Scenariusz: Jennifer Muro
Premiera USA: 7 lipca 2017
Premiera w Polsce: 28 lipca 2017

Opis

Leia i R2-D2 muszą uwolnić Chewiego.


Gwiezdne wojny: Część V – Imperium kontratakuje

Tytuł oryginalny: Star Wars Episode V: The Empire Strikes Back
Reżyseria: Irvin Kershner
Scenariusz: George Lucas, Lawrence Kasdan, Leigh Brackett
Premiera USA: 21 maja 1980
Premiera w Polsce: 1982

Opis

Nadeszły mroczne czasy dla Rebelii. Po niszczycielskim ataku na bazę na zimowej planecie Hoth, ścigani przez Imperium Rebelianci rozdzielają się. Luke Skywalker rusza na poszukiwania tajemniczego Mistrza Jedi – Yody na bagnistej planecie Dagobah. W tym czasie Han Solo i Księżniczka Leia wymykają się gwiezdnej flocie Imperium i trafiają do Bespin – pięknego Miasta w Chmurach. Starając się przeciągnąć Luke’a na ciemną stronę, Darth Vader zapędza go w pułapkę. Podczas pojedynku na miecze świetlne z Lordem Sithem Luke poznaje straszliwą prawdę o swym dziedzictwie.

Tytuł oryginalny: Star Wars Episode V: The Empire Strikes Back
Autor: Donald F. Glut
Wydanie oryginalne: Del Rey, 12 kwietnia 1980
Wydanie polskie: InterArt 1991, Amber 1996
Tłumaczenie: Agnieszka Sylwanowicz

Opis

Zniszczenie Gwiazdy Śmierci nie oznacza końca wojny. Teraz Imperium atakuje bazę rebeliantów na Hoth. Luke, Han i księżniczka Leia zostają zmuszeni do ucieczki, lecz Darth Vader podąża ich śladem…


Ruchomy cel. Przygody księżniczki Lei

Tytuł oryginalny: Star Wars : Moving Target: A Princess Leia Adventure
Autor: Cecil Castellucci, Jason Fry
Wydanie oryginalne: Disney-Lucasfilm Press, 4 września 2015
Wydanie polskie: Egmont Polska, 16 listopada 2015
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza

Opis

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce…

Wciąż jeszcze liżąc rany po klęsce na Hoth, bohaterscy bojownicy o wolność z Sojuszu Rebeliantów rozproszyli się po galaktyce, ścigani przez agentów złowrogiego Imperium Galaktycznego.

Jedna z rebelianckich grup do zadań specjalnych chroni Księżniczkę Leię, potajemnie przewożąc ją z gwiazdy na gwiazdę. Jako ostatnia przedstawicielka alderaańskiego rodu królewskiego Organów, Leia jest symbolem wolności i właśnie dlatego Imperium, któremu przeciwstawia się od tak dawna, wydało na nią wyrok.

Walka z imperialną tyranią kosztowała życie wielu rebeliantów. Gdy Imperium depcze Lei po piętach, księżniczka postanawia poświęcić się, aby walka o wolność w galaktyce nie poszła na marne…


36 (4 aby)

Gwiezdne wojny: Część VI – Powrót Jedi

Tytuł oryginalny: Star Wars Episode VI: Return of the Jedi
Reżyseria: Richard Marquand
Scenariusz: George Lucas, Lawrence Kasdan
Premiera USA: 25 maja 1983
Premiera w Polsce: 28 stycznia 1985

Opis

W niezwykle widowiskowym, finałowym rozdziale sagi Gwiezdnych Wojen, Luke Skywalker i Księżniczka Leia ratują Hana Solo uwięzionego na Tatooine przez najbardziej odrażającego gangstera w galaktyce zwanego Jabba the Hutt. Rebelianci wraz z plemieniem Ewoków walczą z siłami Imperium na zalesionym księżycu Endor. W tym samym czasie Imperator i Darth Vader próbują znaleźć sposób, by przeciągnąć Luke’a na ciemną stronę, a z kolei młody Skywalker desperacko stara się obudzić w swym ojcu dawno uśpionego ducha Jedi. Galaktyczna wojna domowa znajduje swoją kulminację, gdy połączone siły Rebeliantów atakują niedokończoną i bezbronną drugą Gwiazdę Śmierci w bitwie, która wpłynie na przyszłość całej galaktyki.

Tytuł oryginalny: Star Wars Episode VI: Return of the Jedi
Autor: James Kahn
Wydanie oryginalne: Del Rey, 12 maja 1983
Wydanie polskie: InterArt 1992, Amber 1996
Tłumaczenie: Piotr Cholewa

Opis

Nadchodzi czas rozstrzygającego starcia z siłami Imperium. Han Solo, uwolniony z łap Hutta Jabby, dołącza do floty Rebeliantów, by wziąć udział w walce przeciwko drugiej Gwieździe Śmierci, a Luke Skywalker staje do ostatecznego pojedynku z lordem Vaderem.


Siły przeznaczenia: Ucieczka Ewoków

Tytuł oryginalny: Forces of Destiny: Ewok Escape
Odcinek: 3
Reżyseria: Brad Rau
Scenariusz: Jennifer Muro
Premiera USA: 5 lipca 2017
Premiera w Polsce: 26 lipca 2017

Opis

Akcja serialu dzieje się w trakcie wydarzeń z filmu Gwiezdne wojny: Powrót Jedi.

Leia i Wicket pomagaja Ewokom uciec przed Szturmowcami.

 


Rozbite Imperium

Tytuł oryginalny: Shattered Empire
Zawiera historie z zeszytów: Shattered Empire 1-4
Scenariusz: Greg Rucka
Rysunki:Marco Checchetto, Emilio Laiso, Angel Unzueta
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 9 września – 21 października 2015
Wydanie polskie: Egmont Polska, 9 lutego – 8 kwietnia 2016 (Star Wars Komiks 1/2016, Star Wars Komiks 2/2016)
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski

Opis

Pierwsza opowieść obrazkowa wydawnictwa Marvel przedstawiająca wydarzenia poprzedzające wydarzenia z filmu Przebudzenie Mocy.


Koniec i początek

Tytuł oryginalny: Star Wars: Aftermath
Autor: Chuck Wendig
Wydanie oryginalne: Del Rey, 4 września 2015
Wydanie polskie: Uroboros, 18 listopada 2015
Tłumaczenie: Małgorzata Fabianowska

Opis

WOJNA SIĘ NIE KOŃCZY…

Druga Gwiazda Śmierci została zniszczona, a Imperator i Darth Vader strąceni w niebyt.

To druzgoczące wieści dla Imperium i wielki triumf Rebelii.

Ale bitwa o wolność galaktyki jeszcze się nie skończyła.

Star Wars. Koniec i początek to książka nowego kanonu Gwiezdnych Wojen i zarazem pierwsza część trylogii rozgrywającej się po Powrocie Jedi.

Spektakularny triumf Rebelii okazuje się gorzkim zwycięstwem. Po wygranej w bitwie o Endor powstaje Nowa Republika, a galaktyczne ludy świętują na różnych planetach. Także na Coruscant, dawnej stolicy Imperium. Kiedy znienacka pojawiają się siły wroga, miażdżąc tłum, staje się jasne, że doniesienia o końcu Imperium są przedwczesne.

Wydarzenia w książce koncentrują się na peryferyjnej planecie Akiva, gdzie rozpoczyna się tajny zjazd niedobitków Imperium służący przegrupowaniu sił i wyłonieniu nowych przywódców. Przypadkiem dowiaduje się o tym kosmiczny zwiadowca, kapitan Wedge Antilles, lecz zostaje pojmany, zanim zdąży zawiadomić dowództwo Sojuszu. Na ratunek rusza mu dawna towarzyszka broni, weteranka Norra Wexley, która powróciła na rodzinną planetę, aby wyrwać stamtąd syna. Nieoczekiwanie pod samym nosem Imperium zawiązuje się barwny sojusz dziwnych postaci – Norry, jej syna Temmina, technicznego geniusza, łowczyni nagród, snajperki Jas Emari oraz Sinjira Ratha Velusa, nawróconego imperialnego tajnego agenta. Wszystkich łączy jeden cel – raz na zawsze wyzwolić się spod władzy Imperium.

Mon Mothma, Kanclerz Nowej Republiki, marzy o demilitaryzacji i radykalnej redukcji stanu wojska. Niestety, okazuje się, że koniec wojny jest tylko początkiem nowej i walka musi trwać…


36-66 (4-34 aby)

Battlefront II

Wydawca: Electronic Arts
Producent: DICE, Motive Studios, Criterion Games
Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4
Data premiery: 17 listopada 2017

Opis

Na niebie księżyca Endor piloci Rebelii unicestwiają superbroń Imperatora. To katastroficzne wydarzenie sprawia, że oddział Inferno zmuszony jest wyruszyć w podróż po galaktyce z misją przywrócenia porządku… i wypalenia do szczętu Rebelii.


37 (5 aby)

Koniec i początek. Dług życia

Tytuł oryginalny: Star Wars: Aftermath: Life Debt
Autor: Chuck Wendig
Wydanie oryginalne: Del Rey, 12 lipca 2016
Wydanie polskie: Uroboros, 15 lutego 2017
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza

Opis

Imperium pogrążyło się w chaosie. Podczas gdy stary porządek wali się w gruzy, raczkująca Nowa Republika robi wszystko, by położyć kres targającym galaktyką konfliktom. Wielu imperialnych przywódców porzuciło swoje posterunki, licząc na to, że umkną przed sprawiedliwością, skrywając się w najodleglejszych zakątkach znanej przestrzeni kosmicznej.

Tych imperialnych dezerterów ściga zaciekle Norra Wexley i jej zespół, złożony z wyrzutków i straceńców. Kolejne aresztowania sprawiają, że coraz więcej cierpiących niegdyś pod jarzmem Imperium planet odzyskuje nadzieję na lepszą przyszłość. Nikt zaś nie pragnie wolności bardziej niż Wookiee z Kahsyyyka. Bohaterowie Rebelii Han Solo i Chewbacca skrzykują zespół przemytników i szumowin, aby uwolnić Kashyyyk od imperialnych ciemięzców – raz na zawsze.

Tymczasem szczątki Imperium, obecnie pod rządami wielkiej admirał Rae Sloane i jej potężnego, tajemniczego doradcy, przygotowują się do zadania miażdżącego kontrciosu. Jeśli ich plan się powiedzie, Nowej Republice grozi rozłam i upadek, zaś galaktyka – w chwili, w której najbardziej potrzebuje pomocy i wytchnienia – pogrąży się w otchłani bezprawia…


Koniec i początek. Kres Imperium

Tytuł oryginalny: Star Wars: Aftermath: Empire’s End
Autor: Chuck Wendig
Wydanie oryginalne: Del Rey, 21 lutego 2017
Wydanie polskie: Uroboros, 11 października 2017
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza

Opis

Bitwa o Endor zadała ostateczny cios Imperium – wskutek porażki jego siły rozproszyły się po całej galaktyce. Mimo to pierwsze miesiące po zwycięstwie nie były dla Sojuszu Rebeliantów łatwe. Raczkująca Nowa Republika dotkliwie ucierpiała w wyniku porażającego ciosu zadanego jej przez szczątki Imperium i młody demokratyczny ustrój musiał podwoić wysiłki, by namierzyć i pojmać pozostającego w ukryciu wroga.

Najbardziej poszukiwaną zbrodniarką wojenną, obwinianą o zorganizowanie zabójczej zasadzki, jest wielka admirał Rae Sloane, zaś na czele wyprawy wysłanej na jej poszukiwanie staje była rebeliancka pilotka, Norra Wexley, przywrócona do służby na żądanie Lei. Norrą kieruje jednak w tej misji coś więcej niż tylko lojalność wobec przełożonej: spisek uknuty przez Sloane sprawił, że jej mąż stał się wbrew własnej woli zabójcą, a ona w równej mierze co sprawiedliwości, pragnie zemsty.

Jednak nie tylko Norra jest zaślepiona morderczą furią. Sloane za punkt honoru postawiła sobie wytropienie zdradzieckiego Galliusa Raksa, za którym podąża na jałową planetę Jakku. Ów geniusz zła − stojący za atakiem Imperium, który wstrząsnął galaktyką w posadach − doprowadził do momentu decydującego o jego dalszych losach. Sprytny strateg zgromadził potężną flotę i przygotowuje się do realizacji ostatecznego planu nieżyjącego Imperatora Palpatine’a. Gdy imperialna flota zbiera się na orbicie Jakku, na miejscu zjawia się również armada republikańskich statków – aby dokończyć to, co zaczęła nad Endorem. Norra i jej załoga rzucają się w sam środek krwawego starcia, które rozpęta prawdziwe piekło… i przesądzi o dalszych losach galaktyki.


39 (7 aby)

Ostatni strzał

Tytuł oryginalny: Star Wars: Last Shot
Autor: Daniel José Older
Wydanie oryginalne: Del Rey, 17 kwietnia 2018
Wydanie polskie: Uroboros, 16 stycznia 2019
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza

Opis

Nawet najszybszy statek w galaktyce nie jest w stanie uciec od przeszłości…

KIEDYŚ:

To jeden z najgroźniejszych sekretów galaktyki: tajemniczy transmiter o nieznanych możliwościach. Nagroda za jego odnalezienie jest tak imponująca, że większość nie śmiałaby nawet o niej marzyć. Jednak ci, którzy zasiadali za sterami „Sokoła Millennium” na przestrzeni jego nie zawsze chlubnej kariery, nie są pierwszymi lepszymi łachmytami. Nie jeden raz, ale dwukrotnie załoga „Sokoła” starała się zdobyć nieuchwytny łup – najpierw z pomocą wiernego droida L3-37 próbował tego dokonać Lando Calrissian w początkach swej kariery. Następnie w jego ślady poszedł młody i żądny przygód Han Solo wraz ze swoim lojalnym drugim pilotem Chewbaccą. Jednak twórca urządzenia, legendarny przestępca Fyzen Gor, nie jest skory podzielić się tajemnicami swojego dzieła. Słynie za to z wyjątkowej mściwości…

TERAZ:

Minęło dziesięć lat, odkąd bohater Rebelii Han Solo słyszał ostatni raz o Fyzenie Gorze – od tamtej pory nie wracał do dawnych wydarzeń. W tym czasie wsławił się, pomagając sojuszowi rozprawić się z Imperium, i założył rodzinę, poślubiając alderaańską księżniczkę. Pewnej nocy zjawia się u niego Lando, którego prześladują zabójcy Fyzena. Bez wsparcia starego przyjaciela Calrissianowi i całemu Miastu w Chmurach grozi zagłada.

Z pomocą młodego, zdolnego pilota, Ewoczki superhakerki, Twi’lekanki, która być może jest miłością życia Landa oraz najlepszego, kudłatego przyjaciela Hana dwójka najsłynniejszych łajdaków Nowej Republiki ponownie trafia w wir szalonej przygody. Czeka ich podróż pośród gwiazd – a także powrót do przeszłości – nim Gor wykorzysta moc urządzenia, aby bezpowrotnie zmienić oblicze galaktyki…


60 (28 aby)

Więzy krwi

Tytuł oryginalny: Star Wars: Bloodline
Autor: Claudia Gray
Wydanie oryginalne: Del Rey, maj 2016
Wydanie polskie: Uroboros, 19 lipca 2017
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza

Opis

Po tym jak Rebelia pokonała Imperium podczas bitwy o Endor, Leia Organa sądziła, że to zwycięstwo da początek trwałemu pokojowi. Teraz ta nadzieja wydaje się jej zaledwie odległym wspomnieniem.

Nowa Republika pod rządami senatu galaktycznego czuwa nad bezpieczeństwem obywateli od ponad dwóch dekad. Wojny, które podzieliły galaktykę, odchodzą powoli do historii. Jednak senatem powoli zaczynają targać nowe konflikty. Pod nieobecność Mon Mothmy, byłej przywódczyni Rebelii i pierwszej kanclerz Nowej Republiki, uformowały się dwie nieoficjalne, ale prężne frakcje: populiści, przekonani, że niepodzielną władzę powinny zachować poszczególne planety, oraz centryści, przedkładający nad podejście opozycji silny galaktyczny rząd i potężniejsze wojsko.

Tylko najwięksi z bohaterów wojennych są nadal darzeni szacunkiem przez wszystkich. Podczas ceremonii odsłonięcia pomnika Baila Organy senat jednoczy rzadka harmonia. To uroczysty dzień, jednak nawet w takiej chwili rozłam pomiędzy światami galaktyki wciąż się pogłębia. Jako szanowana senator Leia musi stawić czoła niebezpieczeństwom, które zagrażają raczkującej demokracji – zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz. Bossowie podziemnego półświatka, zdradzieccy politycy i imperialni lojaliści sieją w galaktyce zamęt. Zdesperowani członkowie senatu, zdeterminowani do tego nie dopuścić, wzywają do wyboru pierwszego senatora. Liczą na to, że to wpływowe stanowisko zapewni podzielonej galaktyce silne przywództwo.

Jako córka Dartha Vadera Leia musi się liczyć z brakiem zaufania ze strony osoby, która zajmie tę pozycję – nawet mimo iż jej poplecznicy chcieliby widzieć na tym stanowisku nie kogo innego, lecz właśnie ją. Możliwe jednak, że pojawienie się nowego wroga nie pozostawi Lei wyboru, bo na skraju znanej galaktyki czai się w mroku tajemnicze zagrożenie… Oto opowieść o wydarzeniach poprzedzających akcję filmu i książki Star Wars. Przebudzenie Mocy.


60-63 (28-31 aby)

Phasma

Tytuł oryginalny: Star Wars: Phasma
Autor: Delilah S. Dawson
Wydanie oryginalne: Del Rey, 1 września 2017
Wydanie polskie: Uroboros, 18 kwietnia 2018
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza

Opis

Akcja powieści nie ma jasno określonego czasu, ale dzieje się w którymś momencie w latach 60-63 (28-31 ABY).

Opowieść o jednej z najbardziej bezlitosnych oficerek Najwyższego Porządku.

Phasma jest wzorowym kapitanem Najwyższego Porządku. Wiernie służy przełożonym, szanują ją nawet jej wrogowie. Choć jej imię zna cała galaktyka – tak naprawdę nikt nie wie, kto skrywa się za błyszczącym hełmem. Nikt nie zna jej przeszłości, a Phasma ma sekret, którego pilnie strzeże. Tymczasem głęboko na statku Absolution schwytany szpieg Ruchu Oporu jest brutalnie przesłuchiwany przez szturmowca nazywanego Cardinal. Ale Cardinalowi nie chodzi o tajemnice Ruchu Oporu… Chce poznać sekret Phasmy, skandal, w którym kiedyś brała udział.


66 (34 aby)

C-3PO

Tytuł oryginalny: Star Wars Special: C-3PO
Zawiera historie z zeszytów: Star Wars Special: C-3PO
Scenariusz: James Robinson
Rysunki: Tony Harris
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 13 kwietnia 2016
Wydanie polskie: Egmont Polska, 7 kwietnia 2017 (Star Wars Komiks 2/2017)
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski

Opis

Historia, z której dowiecie sie, skąd C-3PO miał czerwoną rękę pokazaną w Przebudzeniu Mocy.


Poe Dameron: Eskadra Czarnych

Tytuł oryginalny: Poe Dameron: Black Squadron
Zawiera historie z zeszytów: Poe Dameron 1-3: Black Squadron
Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Phil Noto
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 6 kwietnia – 8 czerwca 2016
Wydanie polskie: Egmont Polska, 7 lutego 2017 (Star Wars Komiks 1/2017)
Tłumaczenie: Katarzyna Nowakowska

Opis

Minęło trzydzieści lat od zwycięstwa nad złowrogim Imperium Galaktycznym, a jednak narastają poczucie zagrożenia i zamęt.

Aby powstrzymać rozwój Najwyższego Porządku – militarnej potęgi, która planuje obalenie Nowej Republiki – generał Leia Organa założyła Ruch Oporu. W celu zwiększenia jego siły Organa zwerbowała najlepszego pilota w galaktyce – Poego Damerona.

Poe musi działać szybko i z pomocą swojego droida BB-8 oraz eskadry pilotów myśliwskich pokonać każde zagrożenie, jakie stanie mu na drodze, bez względu na poziom ryzyka…


Poe Dameron: W zamknięciu

Tytuł oryginalny: Poe Dameron: Lockdown
Zawiera historie z zeszytów: Poe Dameron 4-6: Lockdown
Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Phil Noto
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 6 lipca – 7 września 2016
Wydanie polskie: Egmont Polska, 7 lutego 2017 (Star Wars Komiks 1/2017)
Tłumaczenie: Katarzyna Nowakowska

Opis

Minęło trzydzieści lat od zwycięstwa nad złowrogim Imperium Galaktycznym, a jednak narastają poczucie zagrożenia i zamęt.

Aby powstrzymać rozwój Najwyższego Porządku – militarnej potęgi, która planuje obalenie Nowej Republiki – generał Leia Organa założyła Ruch Oporu. W celu zwiększenia jego siły Organa zwerbowała najlepszego pilota w galaktyce – Poego Damerona.

Poe musi działać szybko i z pomocą swojego droida BB-8 oraz eskadry pilotów myśliwskich pokonać każde zagrożenie, jakie stanie mu na drodze, bez względu na poziom ryzyka…


Poe Dameron: Wśród sztormu

Tytuł oryginalny: Poe Dameron: Gathering Storm
Zawiera historie z zeszytów: Poe Dameron 7: Gathering Storm
Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Angel Unzueta
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 26 października 2016
Wydanie polskie: Egmont Polska, 7 czerwca 2018 (Star Wars Komiks 3/2018)
Tłumaczenie: Katarzyna Nowakowska

Opis

Komiks należy do cyklu Poe Dameron, ale nie jest bezpośrednio powiązany z żadną z dłuższych opowieści o tym bohaterze – stanowi odrębną fabułę.


Poe Dameron: Nadciąga burza

Tytuł oryginalny: Poe Dameron: Gathering Storm
Zawiera historie z zeszytów: Poe Dameron 8-13: Gathering Storm
Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Phil Noto
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 9 listopada 2016 – 19 kwietnia 2017
Wydanie polskie: Egmont Polska, 6 października 2017 (Star Wars Komiks 5/2017)
Tłumaczenie: Katarzyna Nowakowska

Opis

Najlepszy pilot myśliwski w galaktyce musi się zmierzyć z gniewem mściwego agenta Tereksa. Skąd jednak Terex zawsze wie, co robi eskadra czarnych? Czy w szeregach pilotów kryje się zdrajca? Poe podejmuje misję zleconą przez samą Leię Organę. Ma eskortować samego C-3PO na planetę Kaddak…


Gwiezdne wojny: Część VII – Przebudzenie Mocy

Tytuł oryginalny: Star Wars: Episode VII – The Force Awakens
Reżyseria: J.J. Abrams
Scenariusz: Lawrence Kasdan, J.J. Abrams i Michael Arndt
Premiera: 14 grudnia 2015

Opis

Reżyser wizjoner J.J. Abrams prezentuje filmowe wydarzenie pokolenia! Kylo Ren i odrodzony z popiołów Imperium złowieszczy Najwyższy Porządek rosną w siłę, a Luke Skywalker przepadł bez wieści w chwili, gdy galaktyka potrzebuje go najbardziej. Rey, pustynna zbieraczka złomu, oraz Finn, dezerter z oddziału szturmowców, łączą siły z Hanem Solo i Chewbaccą w poszukiwaniu ostatniej nadziei na przywrócenie pokoju w galaktyce.

Tytuł oryginalny: Star Wars: The Force Awakens
Autor: Alan Dean Foster
Wydanie oryginalne: Del Rey, 18 grudnia 2016
Wydanie polskie: Uroboros, 18 maja 2016
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza

Opis

Oficjalna adaptacja książkowa najnowszego filmu z serii „Star Wars”.

Luke Skywalker przepadł bez wieści. Pod jego nieobecność na zgliszczach Imperium wyrósł złowrogi Nowy Porządek, który nie spocznie, póki nie zgładzi Skywalkera, ostatniego rycerza Jedi. Wspieranym przez republikę ruchem oporu dowodzi generał Leia Organa. Robi, co może, by odnaleźć swego brata Luke’a i z jego pomocą przywrócić pokój i sprawiedliwość w Galaktyce. Leia wysyła swojego najlepszego pilota z tajną misją na Jakku, gdzie jej dawny sprzymierzeniec znalazł wskazówkę co do miejsca pobytu Luke’a…


Siły przeznaczenia: Piaski Jakku

Tytuł oryginalny: Forces of Destiny: Sands of Jakku
Odcinek: 1
Reżyseria: Brad Rau
Scenariusz: Jennifer Muro
Premiera USA: 3 lipca 2017
Premiera w Polsce: 24 lipca 2017

Opis

Akcja serialu dzieje się w trakcie wydarzeń z filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy.

Rey ratuje swojego nowego przyjaciela, BB-8.


Siły przeznaczenia: BB-8 i bandyci

Tytuł oryginalny: Forces of Destiny: BB-8 Bandits
Odcinek: 2
Reżyseria: Brad Rau
Scenariusz: Jennifer Muro
Premiera USA: 4 lipca 2017
Premiera w Polsce: 25 lipca 2017

Opis

Akcja serialu dzieje się w trakcie wydarzeń z filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy.

Rey musi pozbyć się zbieraczy złomu, którzy chcą ukraść BB-8.


Eskadra Kobaltowa

Tytuł oryginalny: Star Wars The Last Jedi: Cobalt Squadron
Autor: Elizabeth Wein
Wydanie oryginalne: Disney-Lucasfilm Press, 15 grudnia 2017
Wydanie polskie: Egmont Polska, 18 kwietnia 2018
Tłumaczenie: Małgorzata Fabianowska

Opis

Złowroga organizacja Najwyższy Porządek zagraża galaktyce. Dawno by ją zawojowała, gdyby nie generał Leia Organa i jej waleczny Ruch Oporu. Kiedy zostaje zaatakowany pokojowy, spokojny świat Attera Bravo, na pomoc przybywa eskadra bombowa Kobalt. Siostry Rose i Paige Tico, które uciekły przed okupacją swojej rodzinnej planety, zostają wcielone do eskadry. Muszą wymyślić karkołomny plan dostarczenia pomocy dla mieszkańców pod bokiem nieprzyjaciela.

Czy misja sióstr ocali planetę, czy rozpęta galaktyczną wojnę? Poznaj wojenne przygody nowych bohaterów nowego hitu z serii Gwiezdnych wojen – Ostatni Jedi!


Gwiezdne wojny: Część VIII – Ostatni Jedi

Tytuł oryginalny: Star Wars: Episode VIII – The Last Jedi
Reżyseria: Rian Johnson
Scenariusz: Rian Johnson
Premiera: 15 grudnia 2017

Opis

Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi to epicka kontynuacja przygody rozpoczętej dwa lata wcześniej w Przebudzeniu Mocy. Republika przestała istnieć, baza Najwyższego Porządku została zniszczona, a bohaterski Ruch Oporu ewakuuje swoje siły z planety D’Qar. Rey odnajduje Luke’a Skywalkera, ale nie jest on takim, jakiego oczekiwała, Poe uczy się dowodzenia rebeliantami, Finn odkrywa prawdziwy obraz galaktyki, a Kylo Ren rośnie w siłę ciemnej strony mocy.

 

Tytuł oryginalny: Star Wars: The Last Jedi
Autor: Jason Fry
Wydanie oryginalne: Del Rey, 6 marca 2018
Wydanie polskie: Uroboros, 4 lipca 2018
Tłumaczenie: Michał Kubiak

Opis

Porywająca adaptacja Star Wars: Ostatni Jedi napisana w konsultacji z reżyserem filmu Rianem Johnsonem. Ta wyjątkowa książka zawiera sceny z alternatywnych wersji scenariusza oraz inne materiały dodatkowe.

Z popiołów Imperium powstało nowe zagrożenie dla pokoju w galaktyce: bezwzględny Najwyższy Porządek. Na szczęście nowi bohaterowie są gotowi, by chwycić za broń lub nawet oddać życie za sprawę. Rey, sierota, w której Moc jest silna, Finn, były szturmowiec, który zbuntował się przeciw dawnym dowódcom, oraz Poe Dameron, nieustraszony pilot X-winga, stają do walki w szeregach Ruchu Oporu u boku generał Lei Organy Solo. Na ich drodze stoją wrogowie dysponujący przewagą liczebną oraz straszliwą bronią: Snoke, Naczelny Wódz Najwyższego Porządku, i jego bezlitosny uczeń Kylo Ren. Czy potężni wrogowie przyniosą koniec obrońcom jasnej strony? Ich jedyną nadzieją jest żywa legenda, zaginiony mistrz Jedi Luke Skywalker.

Akcja Star Wars: Ostatni Jedi rozpoczyna się tam, gdzie zakończyła się akcja Star Wars: Przebudzenie Mocy, otwierając nowy, zdumiewający rozdział w historii walki sił światła przeciw siłom ciemności.

Tytuł oryginalny:  Star Wars: The Last Jedi
Scenariusz: Gary Whitta
Rysunki: Michael Walsh i Mike Spicer
Wydanie oryginalne: Marvel Comics, 2 maja 2018
Wydanie polskie: brak
Zawiera historie z zeszytów: Star Wars: The Last Jedi Part I – VI

Opis

brak oficjalnego opisu


Opowieści z Dzikiej Przestrzeni: Płaskie wzgórza Yavina

Tytuł oryginalny: Tales from Wild Space: The Flat Mountain of Yavin
Historia oryginalnie zawarta w: Star Wars Adventures 2
Scenariusz:Elsa Charretier, Pierrick Colinet
Rysunki: Elsa Charretier
Wydanie oryginalne: IDW Publishing, 20 września 2017
Wydanie polskie: Egmont Polska, 17 stycznia 2018 (Star Wars Adventures 1/2018)
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza

Opis

Krótka historia, której bohaterką jest Evaan Verlaine – pilotka Nowej Republiki.Nadchodzące premiery