Tytuł: Deal No Deal

„Mistakes are valuable lessons often learned too late.”

Ahsoki i sióstr Martez przygód ciąg dalszy, a nam pozostaje tylko czekać, aż historia nabierze jakiegoś znaczenia, bo na razie jest z tym krucho. Szczególnie, że tym razem próżno szukać drobiazgów, które uratowały poprzedni odcinek.

Trace

Zdecydowanie najgorszym elementem najnowszego epizodu jest dla mnie młodsza z sióstr – Trace. I nie chodzi nawet o jej idiotyczną fryzurę. Wcześniej jeszcze postać jakoś się broniła, a jej altruizm zupełnie nie przystojący mieszkance poziomu 1313, choć naciągany, był fabularnie konieczny. Tym razem jej zachowanie jest albo denerwująco dziecinne, albo absurdalnie wręcz naiwne. Do tego stopnia, że nawet dysponując bardzo dużą dozą dobrej woli, nie sposób go usprawiedliwiać i tłumaczyć.

Niestety na Trace skazani jesteśmy jeszcze zapewne przez następne dwa odcinki, więc pozostaje mieć tylko nadzieję, że jej zaangażowanie w fabułę zostanie ograniczone do niezbędnego minimum.

Rafa

Znacznie lepiej zaprezentowała się Rafa. Szczególnie dobrze, jak na realia obecnej historii, wypadają jej słowne utarczki z Ahsoką i gdyby nie one, występ obu pań byłby mocno nijaki. No ale one są i działają. A że starsza z sióstr jest świetnie znanym nam typem łajdaka, czy raczej łajdaczki, która w decydującym momencie okaże się zapewne mieć złote serce, to nie sposób nie poczuć do niej choćby szczątkowej sympatii.

Aczkolwiek wciąż staram się zrozumieć, po to historia łącząca Ahsokę z sistrami Martez w ogóle powstała? Tą pierwszą można było na łono serialu przywrócić na wiele innych, mniej czasochłonnych sposobów, a zaoszczędzony w ten sposób czas przeznaczyć na opowiedzenie ciekawszych historii, jak choćby świetny pojedynek Cada z Bobą. Z kolei po tych drugich nikt by na pewno nie zapłakał, bo zakładam, że nie jest im pisana wielka kariera w uniwersum i oglądamy je teraz pierwszy i ostatni raz.

Jak więc można się domyślić, The Clone Wars S07E06 z pewnością moim ulubionym nie będzie.

POPRZEDNIE ODCINKI

Zapraszamy też do lektury recenzji poprzednich odcinków 7. sezonu: