Tytuł: The Mutiny

Po kilku odcinkach, gdzie Najwyższy Porządek dawał się bohaterom mocno we znaki, , tym razem Ruch oporu znów powrócił do wewnętrznych problemów Kolosa. Ale ku memu zaskoczeniu i zadowoleniu, tym razem wyszło to całkiem przyzwoicie, a to głównie za sprawą Kaza, a raczej jego braku.

Kaz z wozu…

Nie od dziś wiadomo, że główny bohater Ruchu oporu jest też jego najsłabszym ogniwem. Miał on co prawda swoje pięć minut w końcówce pierwszego sezonu, niestety w drugim twórcy postarali się, by wszyscy mieli go serdecznie dość.

W The Mutiny potwierdziła się po raz kolejny prawidłowość, że im mniej Kaza, tym odcinek lepszy. Oczywiście „szpieg” z ramienia Ruchu oporu na ekranie się pojawiał, ale na szczęście jego rola była na tyle niewielka, że nie zdołał zbyt wiele zepsuć. Dość powiedzieć, że nawet szpiegowanie powierzone zostało tym razem komuś innemu, co okazało się decyzją ze wszech miar słuszną.

…Neeku lżej

Tym bardziej, że na pierwszy plan ponownie wysunął się sympatyczny Nikto i to on w znaczniej mierze decydował o sile odcinka. Miał on też pomocnika, który mam nadzieję, zostanie na Kolosie na dłużej, bo Przygody Freemakerów (niekanoniczna, ale całkiem przyzwoita animacja LEGO Star Wars) potwierdziły, że tacy jak on sprawdzają się bardzo dobrze.

„Roger, roger” – Commander Neeku

Niestety nie zostało im już wiele czasu, by zabłysnąć, tym niemniej mam nadzieję, że jeszcze nie raz to zrobią. Szczególnie, że Neeku od początku jest najjaśniejszym punktem ogólnie słabego serialu.

Na szczęście ma szansę stać się on na finiszu choć minimalnie lepszym, bo o ile w Star Wars Resistance S02E14 zadebiutowała postać, która mam nadzieję zostanie już do końca, to z kilkoma innymi, które w gruncie rzeczy nie wnosiły nic ciekawego, definitywnie się pożegnaliśmy.

Dlatego też mam nadzieję, że teraz serial skupi się już tylko i wyłącznie na tym, co od początku powinno być jego głównym wątkiem, czyli walką z Najwyższym Porządkiem oraz nawróceniem Tam.

RECENZJE POPRZEDNICH ODCINKÓW:

Na koniec przypominamy recenzje poprzednich odcinków:

Oraz wszystkich odcinków poprzedniego sezonu: