Tytuł: Age of Republic – Jango Fett 001
Scenariusz: Jody Houser
Rysunki: Luke Ross
Historia:  Training

Age of Republic Jango Fett

Tym razem maxi seria Age of Republic opowiada o krótkiej przygodzie Jango i Boby Fettów oraz o stosunku tego pierwszego wobec armii klonów.

Każde zlecenie to nowa lekcja

Łowca nagród podjął się pewnego niezobowiązującego zlecenia z innymi wspólnikami niż zazwyczaj. Ku zaskoczeniu innych łowców, Fettowi towarzyszy Boba. Jango przekazuje swojemu następcy wiele wskazówek i lekcji dotyczących ich profesji, odpowiada na jego pytania i daje dużo swobody przy podejmowaniu decyzji. Kiedy wydaje się, że ich misja jest zakończona, na jaw wychodzi spisek nowych partnerów wymierzony przeciw Bobie. Chłopiec będzie musiał sam poradzić sobie z przeciwnikami i podjąć niełatwe decyzje, gdyż ma świadomość, że łowca nagród sam buduje swoją reputację.

Jednocześnie ukazanych jest parę scen obrazujących przeszłość. Spotkanie z Tyranusem oraz klonerami na Kamino pokazuje stosunek Jango Fetta do armii stworzonej na podstawie jego własnego kodu genetycznego. W zakończeniu widać również, że w Bobie widzi on godnego następcę. Momentami można też mieć wrażenie, że komiks opowiada raczej o Bobie, niż Jango.

Prawdziwy cel Jango Fetta

Zwięzła opowieść niesie informacje o Jango i jego relacji z Bobą. Pokazuje również jak wygląda szkolenie na łowcę nagród i to, że chłopiec mimo młodego wieku jest już przebiegły, bezwzględny i opanowany. Zaskakujące jest również zdanie Jango na temat armii klonów tworzonej na Kamino. Pragnie on przede wszystkim dziedzica, któremu będzie mógł przekazać swoją wiedzę.

Fani Fetta nie powinni żałować czasu na przeczytanie tego krótkiego komiksu i uzyskają świeże spojrzenie na duet Łowcy oraz jego „syna”.

WARIANTY OKŁADEK

Na koniec jeszcze galeria alternatywnych okładek: