Tytuł: The Core Problem

Z każdym kolejnym odcinkiem coraz bardziej zbliżamy się do momentu, w którym na platformie Colossus w końcu zaczną dziać się rzeczy naprawdę istotne. Wraz se Star Wars Resistance S01E17 są już one tak blisko, że niemal je czujemy.

Journey to Star Wars: The Force Awakens

Swego czasu w różnych mediach pojawiły tytuły sygnowane właśnie takim znakiem. Począwszy od odcinka The Core Problem łatkę taką z powodzeniem mógłby mieć także Ruch oporu, gdyż jego akcja dzieje się bezpośrednio przed wydarzeniami znanymi z filmu J.J. Abramsa.

W odwiedziny na stację znów przybywa Poe (twórcy chyba nie do końca mieli pomysł, w jaki sposób mógł przedostać się przez blokadę Najwyższego porządku, bo tego nie wyjaśnili), ale bynajmniej nie w celach towarzyskich. Przyleciał on po BB-8, który ma wraz z nim wyruszyć na niezwykle ważną i delikatną misję na Jakku, której przebieg doskonale już znamy.

Obsada serialu uszczupli się więc o bardzo lubianego droida, ale w zamian za to mamy akcję serialu, która zrównała się z filmem i niebawem rozkręci się pewnie na całego. Już nie mogę się doczekać!

Ostatnia wyprawa

Oczywiście odbiór BB-8 to trochę za mało by wypełnić cały odcinek, jakkolwiek krótki by on nie był. Dlatego też scenarzyści wysłali Kaz i Poe na kolejną wycieczkę krajoznawczą, która do fabuły wniosła mniej więcej tyle, co i poprzednie.

Piloci po raz kolejny odwiedzili system, który był najwyraźniej poligonem doświadczalnym dla bazy Starkiller, albo miejscem gdzie ona powstawała. I choć cmentarzysko planetoid wyglądało naprawdę dobrze i tworzyło niezły klimat, to fabularnie znów zostało zaniedbane. W szczególności kompletnie nie rozumiem, po co wprowadzone zostały jakieś tajemnicze ruiny, skoro ich wątek nie został rozwinięty i do samego końca pozostały ono niewiele więcej, niż elementem świetnego, złowrogiego krajobrazu.

Także koniec końców odcinek miał na celu chyba tylko to, by zakomunikować fanom, że baza Starkiller odpali już niebawem, a na platformie Colossus szykuje się powstanie. Ale nawet pomimo tego i pomimo kolejnych jarjarowych popisów Kaza, odcinek oglądało się całkiem nieźle.

RECENZJE POPRZEDNICH ODCINKÓW:

Na koniec tradycyjnie zapraszamy do recenzji poprzednich odcinków: