Komiks: Doctor Ahpra 022
Scenariusz: Si Spurrier
Rysunki: Kev Walker
Historia: The Catastrophe Con, part III

Chelli, Chelli, Chelli, Ty chyba nigdy się nie zmienisz… I dziękujemy Ci za to, bo twój wyjątkowy talent do pakowania się w absolutnie szalone i pozornie niemożliwe do rozwikłania problemy dostarcza nam nieustającej rozrywki. Podobnie jest w komiksie Doctor Aphra 022.

Była vs Obecna

W nim też doczekaliśmy się w końcu na to, co stać się musiało! Żywiąca ewidentną i niemal morderczą urazę Była Aphry – Sana Starros stanęła oko w oko z jej Obecną, wciąż pełną ideałów, choć już zaczynającą pojmować, w co się wpakowała – Magną Tolvan. I trzeba przyznać, że konfrontacja obu pań nie rozczarowała!

Nie zabrakło walk powietrznych, efektownych strzałów z bazooki, ociekających jadem komentarzy, niezręcznych momentów, oraz oczywiście humoru.

„’Captain Snuggles’?” – Sana Starros

„’Ex’?” – Magna Tolvan

„Awkward.” – Lopset Yas

Koniec końców panie zjednoczył wspólny cel, ale mam przeczucie, że jeszcze może między nimi zaiskrzyć. Oby tylko w pobliżu był kisiel lub błoto.

Pierwszorzędny drugi plan

Poza pakowaniem się w niewyobrażalne tarapaty, Chelli Aphra ma jeszcze jeden talent. Potrafi zdobywać przyjaciół… współpracowników… no przynajmniej ludzi (a także obcych czy droidy), którzy w przyszłości zapewne zapragną ją zabić, ale chwilowo z nią współpracują, a dodatkowo wybawiają z każdej niemal opresji.

Wcześniej rolę tych mimowolnych aniołów stróżów pełniła para droidów: 0-0-0 i BT-1. Teraz, kiedy one odeszły, przynajmniej chwilowo, nieco w cień, na horyzoncie mamy nowego, skrajnie innego, ale jednak psychopatę – Tama Poslę.

„Yesterday I kicked another informant to death for lying about his whereabouts– Bringing the total to six.” – Tam Posla

Czy Aphra wymieniła zatem siekierkę na kijek? Na to wygląda, nawet mimo tego, że jej nowy kolega wszystko co robi, robi w imię sprawiedliwości, przynajmniej takiej, jaką on ją widzi. Tym niemniej w którymś momencie wszystkie przekręty, zdrady i podłości, których Chelli się dopuściła ją dościgną i może zabraknąć osoby, która ją ocali. Ale zanim to nastąpi, cieszmy się każdym numerem tej świetnej serii.

POPRZEDNIE NUMERY I WARIANTY OKŁADKI

A oto recenzje poprzedniego numeru obecnej historii oraz całej poprzedniej:

Oraz wariant okładki komiksu Doctor Aphra 021: