Tytuł: The Engineer

Przy okazji poprzedniego odcinka pisałem, że nie przeszkadza mi pojedynczy odcinek pozbawiony Najwyższego Porządku, ale większa ich ilość może na dłuższą metę być nudna i obniżyć „rangę” serialu. A Star Wars Resistance S02E05 zapowiadał się na kolejny tego typu odcinek. Co zatem z niego wyszło?

Złota, a raczej niebieska rączka

Początkowo wyglądało na to, że odcinek opowiadać będzie o akcji ratunkowej, Kolos odbiera bowiem rozpaczliwe wezwanie pomocy. Dość szybko zapada decyzja, by z pomocą ruszyć, nawet narażając się na potencjalną zasadzkę ze strony Najwyższego Porządku, czy innego wrogiego elementu.

Nic takiego się nie stało i ani się obejrzeliśmy, a krajanka Neeku imieniem Nena, już była na pokładzie Kolosa, gdzie awaria zaczynała gonić awarię. Ale że zupełnym przypadkiem Nena okazała się mechanikiem niemal natchnionym, to szybko uporała się z większością technicznych problemów trapiących mobilną stację.

Aż do czasu, gdy na jej drodze stają piraci, z którymi to (nie tymi konkretnymi, ale bardziej ogólnie) wiążą się bardzo traumatyczne wspomnienia dziewczyny…

Zaskakujący zwrot akcji

I w tym momencie wielu widzów domyślała się pewnie, że już doskonale wie, jak potoczy się dalej fabuła odcinka. Złym piratom najpierw zostanie dowiedziona ich nikczemność, a następnie wyciągnięte konsekwencje, dobro zatriumfuje, Neeku zdobędzie dziewczynę, a Kolos jakże potrzebnego mu, kolejnego mechanika.

Ale o dziwo twórcy zafundowali nam tutaj drobny i spodziewany mniej niż zwykle, zwrot akcji, która dalej potoczyła się inaczej, niż można było przypuszczać. Nie było to może arcydzieło gatunku godne Finchera czy Shyamalana w szczytowej formie, tym niemniej dla Ruchu oporu było to coś zupełnie nowego. I za to, oraz za większy niż zwykle udział Synary, należą się scenarzystą słowa pochwały…

Dlaczego zatem odcinkiem jestem tak rozczarowany? Sam to końca nie potrafię na to pytanie odpowiedzieć, tym niemniej odcinek najzwyczajniej w świecie mnie znudził. Ale może wy macie inne odczucia?

RECENZJE POPRZEDNICH ODCINKÓW:

Na koniec przypominamy recenzje poprzednich odcinków:

Oraz wszystkich odcinków poprzedniego sezonu: