Tytuł: Star Wars 051
Scenariusz: Kieron Gillen
Rysunki: Salvador Larroca
Historia: Hope Dies, part II

Kiedy już już wydawało się, że Rebelia zdobyła flotę, która może rzucić wyzwanie Imperium, przydarzyła się jej królowa Trios, a potem Vader. Ale że w samym środku tej masakry znajduję się cała rebeliancka śmietanka wiemy, że choć część z nich ujdzie z życiem. Teraz zaczynamy się dowiadywać, jak do tego doszło.

Królowa Trios

O władczymi Shu-Torun pisałem już nie raz, ale mam wrażenie, że dopiero teraz, kiedy praktycznie samojedna przypieczętowała los dopiero co zdobytej rebelianckiej floty, zrealizowała ona swój potencjał. Tym samym znów mamy szansę na, decydujące tym razem, starcie królowa vs księżniczka. Aczkolwiek na tym etapie, mam nadzieję, że będzie to coś naprawdę wyjątkowego, co odda sprawiedliwość zarówno Lei i jej determinacji, jak i Trios ze swym wyrachowaniem i stojącymi za nią potęgą i zasobami Shu-Torun.

„I will not make your hubristic mistake that puts vain idealism above the lives of those who depend on us. Shu-Torun will never be another Alderaan. Today I ensured that.” – królowa Trios

„You’ll pay for this.” – księżniczka Leia

Liczę zatem, że będzie to co najmniej kolejny komiksowy cross-over. Z pewnością obie panie zasłużyły sobie na naprawdę epickie i poprowadzone z rozmachem zwieńczenie ich rywalizacji.

In Han we trust

Ale to melodia przyszłości, a bardzo szubko kurczący się Sojusz Rebeliantów potrzebował pomocy na już. A kiedy wszyscy zwyczajowi bohaterowie zawiedli i nawet szlachetne poświęcenie mniej lub bardziej bezimiennych (i pozbawionych znaczenia) Rebeliantów zawiodło, kto mógł stać się ich bohaterem? No oczywiście Han, który jak to ma w zwyczaju, zupełnym przypadkiem znalazł się w samym środku zamieszania. A Leia wiedziała już jak to (oraz słabość Hana do własnej osoby) wykorzystać.

„Wait… Are you seriously asking me to go in there by myself, against the whole fleet, nd then fly at a sealed docking door that may or may not open?” – Han Solo

„Han, this is the hour of need. If there…” – Leia Organa

„Hey! Save the speech for someone who falls for that kind of thing. I’m on it.” – Han Solo

„HHRRRRHHH.” – Chewie

„Yeah, I know… This had better impress her.” – Han Solo

Oczywiście jest to zadanie wręcz stworzone dla Hana. W jednej kwestii jednak poważnie się przeliczył. Nie spodziewał się bowiem tego, kto ruszy za nim w pościg.

„Who the hell can fly like that?” – Han Solo

„Han Solo… Now you are mine.” – Darth Vader

Komiks Star Wars 051 skończył się zatem wyjątkowo mocnym akcentem, który sprawił, że dni do kolejnego zeszytu dłużyły się niemiłosiernie. Ale poczytać mu to można tylko na plus.

POPRZEDNIE NUMERY I WARIANTY OKŁADKI

Na zakończenie zachęcamy do zapoznania się z recenzjami wcześniejszej historii oraz poprzednią odsłoną obecnej:

A także prezentujemy wariant okładki: