Tytuł: Age of Republic – Padmé Amidala 001
Scenariusz: Jody Houser
Rysunki: Cory Smith, Wilton Santos
Historia:  Bridge

Kolejny komiks z serii Age of the Republic, przybliża nam postać senator Amidali oraz jej wiernych podręcznych, których dwórkami już chyba nazywać nie wypada.

Ryzykowna misja

Krótka historia opowiada o tajnej i ryzykownej misji dyplomatycznej senator Amidali na neutralną planetę Claborn. Wyrusza na nią jedynie z dwoma „dwórkami” vel podręcznymi, które dla historii są niemal równie ważne, co sama tytułowa bohaterka.

Na Claborn (której mieszkańcy wyglądają jak przerośnięte pokemony) nie czeka ich zbyt ciepłe przyjęcie, a Padmé po raz kolejny poradzić musi sobie z zamachem na swoje życie. Przywódca planety, który odpowiadał za sprowadzenie Padmé nie miał tyle szczęścia, co jego goście i pada ofiarą zamachowca. Mimo to pani senator opowiada jego zastępcy o swoim stosunku do wojny i o tym, jak stara się zaprowadzić pokój.

Poświęcona galaktyce

Wypowiedź Amidali na temat pokoju i wojny jest najważniejszym momentem w komiksie. Ukazuje ją jako senator walczącą nie tylko o swoje ideały, ale i o pokój w całej galaktyce. Najwyraźniej córka odziedziczyła po niej te cechy, bo Padmé bardzo przypomina wtedy Leię.

Jednym z bardziej udanych elementów jest też przedstawienie związku Padmé z Anakinem, a także tego, co myślą o nim podręczne Amidali. Okazuje się bowiem, że już wtedy, miały one co do niego złe przeczucia.

Fabuła komiksu jest satysfakcjonująca. Pokazuje Padmé, jaką co prawda znamy, ale nie mamy wrażenia wtórności, czy płynącej z niej nudy. I tylko rysunki momentami psują całe dobre wrażenie. Czasem podobieństwo tych samych postaci na różnych ilustracjach się tak zaciera, że nie jest się pewnym czy to dalej ta sama osoba. Trzeba jednak przyznać, że przez większość czasu i sama Amidala i jej podręczne (oraz ich stroje) prezentują się zjawiskowo.

INNE RECENZJE I WARIANTY OKŁADEK

Na koniec zachęcamy was do recenzji innych komiksów spod znaku Age of Republic:

oraz galerii alternatywnych okładek Age of Republic Padme Amidala 001: