Tytuł: Rendezvous Point

Nareszcie marazm, który ogarną serial Ruch oporu dobiegł końca, a odcinek Star Wars Resistance S02E08 od razu rzuca nas w wir akcji.

Czekając na pilota

Niestety akcja ta, a dokładniej kolejne starcie „Asów” z myśliwcami Najwyższego Porządku po raz kolejny wypadło żenująco. Twórcy nadal boją się pokazać choćby jeden zniszczony myśliwiec, po którejkolwiek ze stron. Dodatkowo, nie wykorzystano Tam, a i Asy pokazane były bardzo przelotnie. Sprawiło to, że cała potyczka sprawiała wrażenie bezosobowej, a przez to trudno było się w nią emocjonalnie zaangażować.

Zresztą i tak była on tylko pretekstem do pokazania, że pilot, na którego czekał kapitan Doza, był dla niego kimś naprawdę ważnym. Pytanie czy ów pilot ważny okaże się tylko na ten jeden odcinek, czy też zobaczymy ją (no dobrze, zdradzamy, że to ona) jeszcze kiedyś (może nawet na wielkim ekranie)?

Venisa Doza

Tak właśnie nazywa się owa tajemnicza pilotka, z którą tak bardzo spotkać chciał kapitan Doza. Zbieżność nazwisk nie jest oczywiście przypadkowa, bo Venisa to matka Torry i żona Imanuela. Co więcej, jest to w mojej opinii najciekawsza postać, która w serialu się kiedykolwiek pojawiła.

Venisa to weteranka Rebelii, która bez zastanowienia dołączyła także do generał Organy i jej Ruchu oporu, nawet mimo tego, że oznaczało to rozłąkę z mężem oraz córką. Szybko dowodzi ona, że choć momentami cierpi na przerost pewności siebie, to jest bardzo zaradna, a w duecie ze swym droidem Torchem stanowią bardzo niebezpieczny duet.

Przy tym wszystkim nie jest pozbawiona uroku, a jej wątek, jeśli zostałby właściwie poprowadzony, mógłby stać się „sercem” serialu, a może i czegoś więcej.

Tu i Tam

Odcinek należał do całkiem udanych także dlatego, że było w nim sporo Tam. Ta zabrała się za nieautoryzowane przesłuchanie schwytanej przez Najwyższy Porządek Venisy, co nie skończyło się najlepiej. Pani Doza dowiodła bowiem, że przekabacanie zbłąkanych duszyczek zdaje się być jej mocną stronę (lata wcześniej nakłoniła swego męża do opuszczenia szeregów Imperium). Czy to będzie impuls, który sprawi, że DT-533 stanie się na powrót Tam Ryvorą i powróci na łono Kolosa? Chyba jeszcze nie, że na tym etapie jest to już chyba tylko kwestią czasu.

Podsumowując, wraz z odcinkiem Star Wars Resistance S02E08 serial znów powrócił na właściwe tory i dostarczył co najmniej solidnej rozrywki, której, przyznam, po finałowym sezonie spodziewałem się więcej.