Komiks: Darth Vader 009
Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Giuseppe Camuncoli
Historia: The Dying Light, part III

Po poprzednim numerze zbrojna konfrontacja Jocasty, czy to z Wielkim Inkwizytorem, czy też samym Darthem Vaderem zdawała się nieunikniona. Czy zatem Darth Vader 009 pokazał nam wiekową bibliotekarkę w akcji?

Nu, nu nu Jocasta, nu nu nu

Ano pokazał, ale ta nie była nas w stanie niczym zaskoczyć i szybko uległa bardzo ciętemu na nią Inkwizytorowi. Nie było też niestety zaskoczeniem, że jej ratunek przyszedł z na pozór najmniej spodziewanej strony.

„After all, they didn’t stick you in the library because of your combar skills” – Wielki Inkwizytor do Jocasty Nu

W sumie całe to starcie, choć fabularnie może i uzasadnione (abstrahując od bezmyślnego i nazbyt emocjonalnego zachowania Jocasty) i graficznie przedstawione w sposób bardzo dobry, całą serię niezbyt wzbogaciło. Mam wrażenie, że scenarzyści mogli ten wątek rozegrać nieco inaczej, w sposób mniej przewidywalny.

„My turn.” – Jocasta Nu do Dartha Vadera

Ostatnia nadzieja w tym, że jak się przekonaliśmy, Jocasta nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, a archiwa jedi zafundować mogą jeszcze Vaderowi kilka nieprzyjemnych niespodzianek.

Ciemność widzę

Niestety w komiksie Darth Vader 009, po raz pierwszy chyba od początku serii, zabrakło znaczących smaczków dotyczących tytułowego bohatera, czy też ciemniej strony Mocy (może poza tym, że Vader po raz kolejny stracił rękę). Oczywiście klimat wciąż jest świetny, akcja wartka, a Vader dobry, jak świeży chleb z masłem, ale normalnie bywał jeszcze lepszy.

Jedyną ciekawostką (choć potencjalnie bardo znaczącą), która się pojawiła (może pojawiła się i wcześniej, a ja nie zwróciłem na to uwagi), jest lepszy rzut oka na miecz świetlny głównego bohatera, który ewidentnie nie jest tym, znamym z Oryginalnej Trylogii. Bardzo ciekawi mnie, jaką walkę Vader przypłaci swym orężem. A może to już Jocasta tego dokona?

O tym przekonamy się już niebawem.

Poprzednie numery

Tymczasem zapraszam was do lektury recenzji wszystkich poprzednich numerów: