Na facebookowym profilu wydawnictwa Uroboros pojawiły się pierwsze zapowiedzi książek z uniwersum Star Wars na rok 2020!

Zapowiedzi Uroborosa na 2020 rok

Mając w pamięci niekończące się narzekania fanów na liczne opóźnienia (którym w wielu przypadkach samo wydawnictwo winne nie było), tym razem nie został podany plan wydawniczy na cały rok. Zamiast tego dostaliśmy informacje, na razie bez konkretnych dat, o dwóch najbliższych książkach, które otrzymają polscy czytelnicy.

Pierwsza z nich, to kontynuacja rewelacyjnego Thrawna, czyli powieść Timoty’ego Zahna pt. Thrawn: Alliances, w której słynny Chiss spotyka Anakina Skywalkera, a lata później rusza na misję u boku samego Dartha Vadera.

Kolejna książka wydaną przez Uroborosa będzie niestety (bo my wolelibyśmy nadrabianie zaległości w nowym kanonie) powrotem do Legend. Na pocieszenie zostaje nam fakt, iż będzie to powieść uznawana dość powszechnie za jedną z najlepszych, które zaliczały się do dawnego Expanded Universe, a mianowicie Darth Plagueis pióra Jamesa Luceno.

Także pierwsza część roku 2020 zapowiada się bardzo ciekawie i z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie dat premier obu powieści. Oczywiście kiedy tylko zostaną one podane, od razu was o tym poinformujemy.

Źródło: link.