Wielkanoc za pasem, a my wciąż nadrabiamy zaległości z zakończonego w poniedziałek Star Wars Celebration. Tym razem powracamy do panelu Star Wars: Resistance, gdzie co prawda nie pojawił się oczekiwany zwiastun 2. sezonu, ale uczestnicy zobaczyli cały pierwszy odcinek tegoż.

Drugi sezon Star Wars Resistance

Niestety także w tym przypadku odcinek nie został udostępniony w internecie, ale pojawiły się jego obszerne opisy, z których sporo się dowiadujemy.

Odcinek rozpoczyna się tuż po finale 1. sezonu. Colossus wciąż jest w nadprzestrzeni, jednak statek-stacja zaczyna szwankować, więc jej mieszkańcy rzucają się by dokonać napraw. Kiedy w końcu statek wychodzi z nadprzestrzeni okazuj się, że nie doleciał on na D’Qar, choć jest on względnie niedaleko. Nie udaje się jednak nawiązać łączności z bazą Ruchu oporu. Nie wiadomo więc, czy nadal ona stoi, a tym samym, czy akcja serialu rozgrywa się przed czy po Ostatnim Jedi.

Tymczasem na Colossusie zaczynają szwankować kolejne systemy, w tym sztuczna grawitacja, co jest źródłem kilku humorystycznych scen. Natomiast dla stałych bywalców tawerny Ciotki Z jest to doskonały pretekst do imprezowania i nadużywania napojów wyskokowych.

Koniec końców Kaz wysyła CB-23, by uporała się z problemem szwankującej grawitacji. Droid napotyka jednak na niespodziewaną przeszkodę. Na stacji przyczaił się bowiem czarny droid BB Najwyższego porządku, który sabotuje systemy i próbuje przekazać położenie Colossusa do swych przełożonych. Miedzy droidami wywiązuje się walka w wyniku której CB traci głowę.

Kaz (w którym Jar Jar znów jest wyjątkowo silny), Torra i reszta ekipy zajęta jest w tym czasie kolejnymi naprawami, aczkolwiek przedłużająca się nieobecność CB zaczyna ich niepokoić, także na poszukiwanie droida wyrusza Neeku, lecz także on pada ofiarą złowrogiego droida. Ostatecznie do akcji wkraczają także Kaz i Torra i po zażartej walce pokonują złego BB i wystrzeliwują go w przestrzeń kosmiczną. To pozwala im naprawić sztuczną grawitacją, a także CB.

Na koniec dostajemy jeszcze świetną scenę z udziałem Tam. Dziewczyna ubrana jest w kombinezon pilota TIE, ale wciąż targają nią wątpliwości. W końcu decyduje się i ubiera charakterystyczny hełm wybierając tym samym swą ścieżkę.

 

Pojawiło się też kilka opinii o premierowym odcinku 2. sezonu, w którym opisywany jest on jako połączenie komedii z horrorem. Pojawiło się nawet porównanie do Obcego (zapewne chodzi o sceny z udziałem czarnego BB). Cieszy też niezmiernie, że wątek Tam jest kontynuowany i to właśnie on może okazać się osią fabularną nowego sezonu.

Plakat drugiego sezonu

Dodatkowo, uczestnicy panelu otrzymywali świetny, dwustronny plakat serialu.

Tak wyglądała jego pierwsze strona:

A tak druga:

Wszystko to sprawia, że z jeszcze większą ciekawością czekamy na drugi sezon Star Wars Resistance.

RECENZJE POPRZEDNICH ODCINKÓW:

Ale zanim on nadejdzie, zapraszamy do recenzji wszystkich odcinków sezonu pierwszego:

Źródło: link.