W kwietniu wydawnictwo Del Rey zapowiedziało nową książkę z Gwiezdnych Wojen. Star Wars: From a Certain Point of View będzie zbiorem 40 opowiadań skupiających się na drugo, trzecio, a nawet czwartoplanowych postaciach z uniwersum.

Książka ukazuje się z okazji 40-lecia Star Wars, więc liczba opowiadań nie jest przypadkowa. Niedawno wydawnictwo przedstawiło ostateczną okładkę książki oraz wszystkich autorów. Co ciekawe jest ich aż 43.

Znamy wszystkich autorów FROM A CERTAIN POINT OF VIEW

Ostateczna okładka książki Star Wars: From a Certain Point of View.

Autorzy książki

Tak prezentuje się lista wszystkich autorów razem z ich innymi utworami:

Szczytny cel

Jak widzimy grono autorów jest bardzo zróżnicowane. Mamy tutaj twórców komiksów, powieści romantycznych, horrorów, scenarzystów filmów i seriali oraz przede wszystkim twórców Kanonu Star Wars.

Warto też wspomnieć, że każdy i każda z nich zrezygnowali ze swoich honorariów, przeznaczając je na organizację First Book, mającą na celu poprawiać dostęp do książek i edukacji dla najbiedniejszych dzieci. Przy okazji organizację wsparło także wydawnictwo Penguin Random House (właściciel Del Rey) oraz Disney/Lucasfilm.

Zbiór opowiadań Star Wars: From a Certain Point of View zadebiutować ma 3 października 2017, a osoby zainteresowane mogą już tę pozycję zamawiać.

Nie znamy polskiej daty premiery, ale kiedy tylko zdobędziemy nowe informacje, na pewno Was o tym poinformujemy.

Czekacie na nową powieść Star Wars: From a Certain Point of View?