Mitch Dyer jest współscenarzystą gry Star Wars: Battlefront II razem z Walt’em Williams’em. Na stronie Starwars.com Mitch postanowił przedstawić fanom 7 powodów, dlaczego BATTLEFRONT II: INFERNO SQUAD jest świetnym prequelem do gry Star Wars: Battlefront II. 

Tekst oryginalnie był pisany w pierwszej osobie, dlatego w tłumaczeniu również tak jest.

Kiedy Motive Studios rozpoczęło pracę nad Star Wars: Battlefront II, ściśle współpracowaliśmy z Lucasfilm Story Group, aby stworzyć nową postać, bohaterkę Imperium i jej dokładną historię. Iden Versio jest rezultatem naszej pracy. Iden wprowadza nowe spojrzenie – jest lojalna wobec Imperium, działa w elitarnym oddziale oraz ma wiele historii do przekazania.

Historia Iden przedstawiona w grze rozpoczyna się podczas Powrotu Jedi, a kończy na Przebudzeniu Mocy. W wybuchowej i emocjonalnej powieści Christie Golden zobaczysz, skąd pochodzi Iden, jak daleko potrafi się posunąć, aby chronić Imperium i jak niebezpieczne jest Inferno Squad.

Książka Inferno Squad jest jest świetnym prequelem do historii opowiedzianej w grze od Motive Studios. Przedstawiam wam siedem powodów na potwierdzenie mojej tezy.

Uwaga na drobne spoilery! 

7 powodów, dlaczego BATTLEFRONT II: INFERNO SQUAD jest świetnym prequelem

Okładka książki Star Wars Battlefront II: Inferno Squad autorstwa Christie Golden.

Początki Inferno Squad

Powieść Inferno Squad rozpoczyna się tuż po zakończeniu filmu Łotr 1. Gwiezdne Wojny Historiekiedy partyzanci Sawa Garrery są bardziej groźni niż kiedykolwiek wcześniej. Rebelianci mają plany Gwiazdy Śmierci, a my wiemy co z nimi zrobią. Jak Imperium zareaguje na taką katastrofę, jak utrata Gwiazdy Śmierci? Wściekłością i ogniem. Inferno Squad stworzono, aby chronić Imperium – a powieść odkrywa dokładnie, jak daleko idą, aby to zrobić. Ich początkowe misje są niesamowite. Zwłaszcza gdy się komplikują.

A na naszej stronie możecie przeczytać po polsku fragment książki Inferno Squad, który przedstawia wszystkich członków tej grupy.

7 powodów, dlaczego BATTLEFRONT II: INFERNO SQUAD jest świetnym prequelem

Od lewej: Paul Blackthorne jako Gideon Hask, Janina Gavankar jako Iden Versio oraz TJ Ramini jako Del Meeko.

Poznaj rodzinę

Inferno Squad składa się z najlepszych osób Imperium. Iden Veriso jest najwyższej klasy pilotką, próbującą udowodnić, że wszystko zawdzięcza swojej ciężkiej pracy, a nie nepotyzmowi. Jej ojciec, który stworzył oddziały specjalne, ściąga ludzi z różnych zakątków Imperium. Del Meeko jest wyjątkowym inżynierem, Gideon Hask bezlitosnym żołnierzem, a Seyn Marana bezkonkurencyjną oficer wywiadu. To Inferno Squad, rodzina Iden Versio, której więzy tworzą się w książce i rozwijają się w trybie dla jednego gracza.

Świetna Christie Golden

Mroczny Uczeń jest jedną z najlepszych powieści Nowego Kanonu. Christie Golden jest świetna w odnajdywaniu serc postaci, następnie popychając je w punkt złamania, aby pozostawić czytelnika w ruinie. Battlefront II: Inferno Squad dzięki Christie Golden posiada wiele poważnych i emocjonalnych fragmentów. Christie potrafi sprawić, że uronisz łzę nad bohaterami Imperium, których pokochasz. Nawet jeśli jesteś przeciwko Imperium, poznasz Inferno Squad jako ludzi, którzy walczą o coś, co ma dla nich znaczenie.

7 powodów, dlaczego BATTLEFRONT II: INFERNO SQUAD jest świetnym prequelem

Janina Gavankar opowiada o Star Wars Battlefront II podczas D23.

Niesamowita Janina Gavankar

Kto lepiej opowie historię Iden, niż ona sama? Janina Gavankar gra Iden z ogromną pewnością siebie. A w audiobooku książki Battlefront II: Inferno Squad narracja Janiny będzie najlepszą możliwością, aby poznać się bliżej z tą postacią. Postać Iden została specjalnie napisana dla Janiny Gavankar. To świetne, że Janina czyta historię napisaną przez Christie, zanim zobaczymy kim staje się Iden w grze.

O audiobooku Inferno Squad pisaliśmy już w czerwcu.

Przygotuj się na Dreamers

Książka Christie Golden jest niezależną i emocjonalną powieścią. Powstaje Rebelia, a Imperium jest w swoim najlepszym okresie. Część Rebelii stanowi groźna i wściekła grupa Dreamers. Jest to frakcja złożona z partyzantów i osób, które przeżyły atak na planetę Jedha. Dreamersi mają plan, a ich historia zderza się z Iden, Del, Seyn i Gideon’onem w fascynujący sposób. Zobaczysz dwie strony wojny z równym współczuciem, ale z różnym stopniem nadziei i nienawiści, porządku i sprawiedliwości. Fani mocniejszych Gwiezdnych Wojen będą zadowoleni. Bez spoilerów!

7 powodów, dlaczego BATTLEFRONT II: INFERNO SQUAD jest świetnym prequelem

Okładka gry Star Wars Battlefront II.

Książka łączy się z grą

Początki i historia Inferno Squad pojawiają się w całej kampanii single-player w grze Battlefront II. Jeśli przeczytasz powieść dużo lepiej zrozumiesz bohatera, którym grasz. Lepiej zrozumiesz wspomnienia Iden w wykonaniu Janiny oraz poczujesz naturalną ewolucję relacji tych postaci. A jeśli przeczytasz książkę bardzo dokładnie, w grze dostrzeżesz sporo nawiązań, które w innym wypadku mógłbyś przegapić.

Witamy na Vardos

Dom Iden, Imperialna planeta, która żyje, aby służyć Imperatorowi, gra ważną rolę w książce i w grze. To kluczowe miejsce z wieloma osobistościami. Planeta ta ma przemyślaną historię, specyficzne folklory, unikalne cechy fizyczne oraz architektoniczne.

Battlefront II: Inferno Squad

Szczerze mówiąc, mógłbym napisać nieskończenie wiele powodów, dla których książka Battlefront II: Inferno Squad mnie ekscytuje – tak samo jak Christie, Janina oraz wszyscy z Motive, DICE, Criterion i Electronic Arts. Wszyscy czują się niesamowicie szczęśliwi, że uczestniczą w Gwiezdnych Wojnach. Spędziliśmy godziny w telefonie, osobiście i w pracy upewniając się, że ta nieznana opowieść o Inferno Squad jest wyjątkowa.

Światowa premiera książki oraz audiobooku Battlefront II: Inferno Squad zaplanowana jest na 25 lipca 2017. Data premiery polskiej nie jest niestety jeszcze znana.

Premiera gry Star Wars Battlefront II zaplanowana jest na 14 listopada 2017 roku. Gra będzie dostępna na Playstation 4, Xbox One oraz na PC.

Jeśli interesuje was temat książki Inferno Squad lub gry Battlefront II to zapraszam do innych artykułów zajmujących się tymi tematami: