W Nowym Jorku trwa właśnie jeden z większych Comic Conów i tradycyjnie już, podczas panelu Lucasfilm Publishing dostaliśmy mnóstwo książkowych zapowiedzi. Najgorętszą z nich była zdecydowanie informacja o tym, że Timothy Zahn pisze nową trylogie Thrawna…

Thrawn The Ascendency Trilogy

Thrawn The Ascendency Trilogy

Pierwszy tom trylogii Thrawn: The Ascendency, który ukaże się już w maju przyszłego roku opowiadał będzie o początkach Chissa, znanego później jako Wielki Admirał Thrawn (tzw. origin story), a także rzuci nieco więcej światła na całe Dominium Chissów (Chiss Ascendency) oraz Nieznane Regiony.

Przypomnijmy, że będzie to już druga trylogia poświęcona Mitth’raw’nuruodo w nowym kanonie. Na pierwszą złożyły się powieści Thrawn (która już niebawem zadebiutuje i w Polsce), Thrawn: Alliances oraz Thrawn: Treason. Niestety po pierwszym, rewelacyjnym tomie, pozostałe dwa prezentowały znacznie niższy poziom. Mogło być to spowodowane faktem, że Timothy Zahn trzymać musiał się ram wyznaczonych przez historię przedstawioną w serialu Rebelianci. Na szczęście wygląda na to, że przy okazji nowej trylogii autor będzie miał dużo większą swobodę fabularną, a to zapowiada kolejną książkową perełkę.

Ale na Thrawnie ciekawe zapowiedzi się nie skończyły.

Kontynuacja Alpabet Squadron

Jak już pisaliśmy, nowy Thrawn pojawi się w maju, a już w czerwcu zadebiutuje kolejna powieść. Shadow Fall autorstwa Alexandra Freeda będzie kontynuacją bardzo dobrze przyjętej powieści Alphabet Squadron, w której poznamy dalsze losy Yrici Quell, Natha Tensenta, Wyla Larka, Chass Na Chadic oraz tajemniczej Kairos.

Wojny Klonów Antologia

Bardzo ciekawie zapowiada się też antologia, na którą składać będą się krótkie opowiadania autorstwa Lou Andersa, Toma Anglebergera, Preeti Chhibber, Zoraidy Córdovy, Sary Beth Durst, Jasona Fry’a, Yoona Ha Lee, Rebeki Roanhorse, Anne Ursu oraz Grega Van Eekhouta, które inspirowane będę odcinkami animowanego serialu Wojny Klonów. Książka ta ukaże się w sprzedaży 25 sierpnia 2020 roku.

Adaptacje Skywalker. Odrodzenie

Podczas panelu poznaliśmy też szczegóły książkowych adaptacji („dorosłej” oraz tej dla młodszych odbiorców) filmu Skywalker. Odrodzenie. Pierwsza z nich pojawi się 3 marca 2020, a napisze ją Rae Carson (Wielka ucieczka). Podobnie jak w przypadku adaptacji Ostatniego Jedi, będzie to edycja rozszerzona, więc możemy się spodziewać przynajmniej kilku nowych scen. Wersja dla młodszych czytelników zadebiutuje 21 marca 2020, a jej autorem będzie Michael Korgge (młodzieżowe Przebudzenie Mocy oraz Ostatni Jedi).

Wielki Inkwizytor Nosferatu

Ostatnią z książkowych zapowiedzi była kontynuacja Star Wars: Myths & Fables. Star Wars: Dark Legends ponownie będzie antologią zawierającą krótkie podania, opowieści i legendy z odległej galaktyki spisane przez George’a Mann i ilustrowane przez  Granta Griffina. Pierwsza z historii, inspirowana podaniami o wampirach, opowiadać będzie o wielkim inkwizytorze porywajacym wrażliwe na Moc dzieci.

Powrót Wedge’a?

Na koniec jeszcze ciekawostka już nie z samego NYCC, ale jak najbardziej „książkowa”. Otóż niedawno pojawiła się hiszpańska wersja okładki powieści Resistance Reborn, która od oryginału różni się jednym niewielkim, ale potencjalnie bardzo znaczącym szczegółem.

Otóż jest na niej dodatkowa postać i wygląda na to, że jest to nie kto inny, jak „stary” Wedge Antilles! Bohater Rebelii i jedyny pilot który uczestniczył i przeżył ataki na dwie Gwiazdy Śmierci po raz ostatni widziany był w książkowej trylogii Koniec i Początek i od tamtej pory słuch po nim zaginął. Mamy więc wielką nadzieję, iż na okładce faktycznie jest Wedge i dowiemy się, gdzie podziewał się przez te wszystkie lata.

I to by było na tyle, ale sami musicie przyznać, że panel dostarczył nam mnóstwa dobrych wiadomości za powiedział książki, na które już niecierpliwie czekamy.

Źródło: link.