Jeszcze dziś rano informowaliśmy was o nowej powieści Star Wars Phasma. Książka ta, podobnie jak komiks Captain Phasma będą należeć do akcji Journey to Star Wars: The Last Jedi (pol. W oczekiwaniu na Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi). Dziś prezentujemy kolejną powieść należącą do tej akcji. The Legends of Luke Skywalker będzie prawdopodobnie młodzieżową książką autorstwa amerykańskiego pisarza, chińskiego pochodzenia Ken Liu.

THE LEGENDS OF LUKE SKYWALKER - Nowa, kanoniczna powieść Star Wars

Zdjęcie z #SWCO2017 prezentujące okładki nowych książek Star Wars w tym The Legends of Luke Skywalker.

AUTOR

Ken Liu debiutuje w świecie Gwiezdnych Wojen. The Legends od Luke Skywalker będzie jego pierwszą powieścią w tym uniwersum. Jednak napisze on również krótkie opowiadanie składające się na książkę Star Wars: From a Certain Point of View. Co ciekawe Ken na swoim blogu napisał kilka słów o książce i swoim pierwszym spotkaniu z Gwiezdnymi Wojnami.

A więc tak, piszę książkę Star Wars, która będzie częścią projektu Journey to Star Wars: The Last Jedi. Praca z zespołem Lucasfilm Publishing była olbrzymią przyjemnością. Są świetni! 

Nie mogę wam nic zdradzić o książce, oprócz tego, że jej nazwa to The Legends od Luke Skywalker, premierę będzie mieć 31 września 2017 roku i będzie super. 

Gwiezdne Wojny, w szczególności książki, zajmują specjalne miejsce w moim sercu. Książkowa adaptacja Imperium Kontratakuje (oczywiście po Chińsku), autorstwa Donald’a F. Glut’a była moją pierwszą książką Science-Fiction jaką przeczytałem. 

Pewnego dnia nauczyciel przyniósł dla całej klasy pudełko pełne książek. Miałem wybór między biografią Konfucjusza a Imperium Kontratakuje. Wybrałem Imperium, bo miało świetną okładkę. 

Pamiętam jak nauczyciel był niezadowolony z mojego wyboru. Wolałem jakieś laserowe miecze i pew pew pew, niż mądrości wielkiego Konfucjusza. 

Moim marzeń było żyć w uniwersum Star Wars. To był mój dom. 

Całość możecie przeczytać na jego blogu.

A tak wygląda okładka tej książki.

THE LEGENDS OF LUKE SKYWALKER - Nowa, kanoniczna powieść Star Wars

Okładka książki The Legends of Luke Skywalker.

Wygląda na to, że mamy do czynienia z wielkim fanem Gwiezdnych Wojen. W przypadku Claudii Gray i jej Utraconych Gwiazd sprawdziło się to.

A skoro już o Claudii Gray mowa, to na powyższym zdjęciu widzimy, że po świetnej powieści Bloodline powróci ona do postaci Lei wraz z publikacją Leia. Princess of Alderaan. Będzie to powieść skierowana teoretycznie do nieco młodszych odbiorców (kategoria young adult), ale jak widzieliśmy po Utraconych Gwiazdach, absolutnie nie musi to być nic złego! Na razie nie piszemy o tej pozycji więcej, w nadziei, że dostaniemy w tym temacie więcej informacji.

A tak prezentuje się okładka wyżej wspomnianej powieści.

Nowa, kanoniczna powieść Star Wars

Okładka książki Leia. Princess of Alderaan.

A Wy czekacie bardziej na nową książkę o Luke’u Skywalkerze, czy może raczej Lei Organie?