Do nowego, polskiego wydania słynnej Trylogii Thrawna odliczamy już dni (Dziedzic Imperium zadebiutuje w Empikach już 19 września), a wydawnictwo Uroboros ma dla nas następną dobrą wiadomość.

Książkowa Nowa Nadzieja

Na swym facebookowym profilu wydawnictwo zapowiedziało właśnie książkową Nową Nadzieję autorstwa, przynajmniej na okładce, Georga Lucasa. Pojawi się ona w księgarniach już 31 października. Za tłumaczenie odpowiada Tomasz Kupczyk.

A oto oficjalny opis książki:

Po kilkunastu latach od upadku Republiki Imperium sprawuje najwyższą władzę w galaktyce. Sojusz Rebeliantów robi wszystko, aby ją obalić.

Tymczasem młody Luke Skywalker mieszka na Tatooine, gdzie pracuje na farmie swojego wuja Owena i marzy o przygodach wśród gwiazd oraz podróżach do odległych galaktyk.

Niespodziewanie odkrywa, że w pamięci jednego z używanych robotów naprawczych – R2-D2, którego właśnie kupił – znajduje się tajna wiadomość od księżniczki Leii dla Obi-Wana Kenobiego, rycerza Jedi. Luke niewiele wie o wojnie toczącej się pomiędzy Rebeliantami a Imperium.

Spotkanie z Obi-Wanem i poznanie Hana Solo sprawia jednak, że całe życie Luke’a zmienia się nie do poznania.
Wyposażony tylko w odwagę i miecz świetlny, który należał do jego ojca, Skywalker zostaje przeniesiony w sam środek okrutnej wojny i musi stawić czoła Darthowi Vaderowi oraz Imperatorowi, który w zanadrzu ma groźną superbroń – Gwiazdę Śmierci.

Zamierzacie dodać tę pozycję do swoich biblioteczek?

Źródło: link.