Mieliśmy już podsumowanie roku 2018, a teraz czas spojrzeć w przyszłość, na wszystko to, co czeka nas w roku 2019.

Dlatego też bez zbędnego przynudzania, oto nasze TOP 10 wydarzeń, na które czekamy najbardziej.

10. Clone Wars, sezon 7

Kiedy tylko Dave Filoni zapowiedział powrót Wojen Klonów na jeszcze jeden, siódmy sezon, dla większości fanów z miejsca stało się to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń 2019 roku. Ale nie dla mnie. Owszem, do przygód Anakina, Ahsoki, Rexa i innych z przyjemnością powrócę, ale serial ten nigdy nie miał wyjątkowej pozycji w moim sercu.

Niestety momentami (całkiem długimi) uważam go za zwyczajnie słaby, a jego oglądanie dłużyło mi się niemiłosiernie. Zresztą nawet historie uznawane powszechnie za najlepsze, dla mnie są zaledwie poprawne i, powtórzę to po raz kolejny, nie umywają się do najlepszych historii zaprezentowanych w Rebeliantach. Dlatego też tak odległe miejsce w zestawieniu.

9. Vader – Dark Visions

Vader Dark Visions

„Strata” komiksowej serii Darth Vader wciąż boli okrutnie i nadal nie mogę zrozumieć decyzji o jej zamknięciu, no ale stało się i raczej się nie odstanie. Cieszę się też, że wraz ze zwolnieniem Chucka Wendiga, skasowany został ostatecznie projekt Shadow of Vader, bo kompletnie mnie on nie przekonywał. Mroczne Wizje Vadera zapowiadają się nie mniej egzotycznie, ale mimo to pomysł wydaje mi się ciekawszy, a okładka pierwszego zeszytu mini serii mnie szczerze zafascynowała.

Oczywiście biorę pod uwagę, że cała seria może okazać się żenująco słaba, ale chcę wierzyć, że Vader znów zabłyśnie w komiksach. Przekonamy się o tym już w marcu.

8. Jedi: Fallen Order

Nie jestem nałogowym graczem. Nie jestem właściwie żadnym graczem, a ostatnią pozycją z jaką bliżej się zapoznałem był KOTOR2. Tym niemniej mam cichą nadzieję, że zapowiedziana na koniec roku gra od studia Respawn okaże się wielkim sukcesem. Fanom Gwiezdnych Wojen i gier należy się w końcu tytuł, który nawiąże do najlepszych w historii.

Ja z kolei liczę, że gra zaoferuje nam także ciekawą fabułę, która w sposób istotny rozwinie nowy kanon.

7. Master & Apprentice

Jeszcze do nie dawna Claudia Gray była niekwestionowaną królową książkowej części odległej galaktyki i autorką zdecydowanie najlepszych powieści w nowym kanonie. Powrót Timothy’ego Zahna i świetny Thrawn trochę jej pozycją zachwiali, tym niemniej na każdą jej książkę czekał będę z wielką niecierpliwością. Tematykę Master & Apprentice autorka wybrała sobie niejako sama, a relacjom Qui-Gona z Obi-Wanem poświęciła już jedno krótkie opowiadanie. Tutaj jednak zobaczymy ich na znacznie wcześniejszym etapie ich relacji. Zapowiada się kolejny hit!

6. Thrawn: Treason

thrawn treason

Czuję się, nomen omen, zdrajca, ale to jednak właśnie Thrawn: Zdrada jest książką, na która najbardziej w 2019 roku czekam. Co prawda Thrawn: Alliances nieco mnie rozczarował, ale mam nadzieję, że w swojej trzeciej powieści w nowym kanonie Timothy Zahn powróci do poziomu z Thrawna.

5. Finał Star Wars: Resistance

Asy Star Wars Resistance

Powoli zaczynamy się już zbliżać do finałowych odcinków pierwszego sezonu animacji Star Wars: Resistance. I choć może nie spodziewam się po nim wielkich fajerwerków, to bardzo jestem ciekaw, co przygotowali dla nas twórcy. Tym bardziej, że serial zaczyna wyglądać coraz lepiej. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że pierwszy sezon już teraz przerósł Rebeliantów w swoim pierwszym sezonie. Aczkolwiek oni na finał przygotowali już odcinki znacznie lepsze od początkowych, mam więc nadzieję, że w przypadku Ruchu oporu będzie podobnie.

4. Star Wars Celebration Chicago 2019

Po roku przerwy największe święto fanów Star Wars powraca! Całkiem prawdopodobne, że to właśnie podczas Celebration w Chicago po raz pierwszy zobaczymy zwiastun Epizodu IX czy serialu The Mandalorian. Wiele ciekawych rzeczy dowiemy się też pewnie na temat Wojen Clonów czy kolejnego sezonu Ruchu oporu, o zapowiedział książkowych czy komiksowych nie wspominając. A co najważniejsze, w tym roku na Star Wars Celebration będziemy mieli swojego przedstawiciela, możecie więc liczyć na gorące newsy z pierwszej ręki!

3. Mistrzostwa Europy X-winga, Przeznaczenia i innych

Większości fanów pewnie to wydarzenie zupełnie nie zainteresuje, ale dla mnie, jako zapalonego gracza karcianki Star Wars: Przeznaczenie nadchodzące Mistrzostwa Europy będą jednym z największych wydarzeń 2019 roku, głównie dlatego, że odbywać się będą one w Polsce. Zresztą nie będzie to tylko impreza Przeznaczenia, ale wszystkich starwarswowych gier ze stajni FFG. Szczegóły imprezy nie zostały jeszcze oficjalnie podane, ale w któryś z prawdopodobnie czerwcowych weekendów Polska stanie się mekką x-wingowców, armadowców, legionistów oraz oczywiście graczy Przeznaczenia. A skoro w tym roku nie udało mi się zdobyć mistrzostwa kraju, celuję w czempionat europejski.

2. The Mandalorian

Tutaj już o żadnym zaskoczeniu nie mogło być mowy. Premiera pierwszego serialu aktorskiego w uniwersum Gwiezdnych Wojen będzie wielką sprawą! A że osoby zarówno twórców, jak i aktorów napawają optymizmem, szykuje się serialowa rozrywka na bardzo wysokim poziomie. Czy dorówna największym hitom małego ekranu? Mam taką nadzieję, choć przyznam szczerze, że fabularnie bardziej intryguje mnie serial poświęcony Cassianowi. Aczkolwiek on zadebiutuje najwcześniej w 2020 roku, więc na razie zostawiam go w spokoju.

1. Epizod IX

tytuł epizodu IX

Zaskoczenia nie ma i nie mogło być także w przypadku pierwszej pozycji na liście, czyli oczywiście zwieńczenia nowej trylogii. I nawet jeśli swój wolny czas spędzacie na ciągłym narzekaniu na Disney’a, na nową trylogię, czy w szczególności na Ostatniego Jedi, nie wierzę, że z wypiekami na twarzy nie pójdziecie na Epizod IX. Nie po ponad 1,5 rocznym odwyku od Gwiezdnych Wojen na wielkim ekranie.

 

I tak oto prezentuje się moje TOP 10 roku 2019 i po cichu liczę, że żadna z pozycji mnie nie rozczaruje. A jeśli zastanawiacie się, dlaczego na liście nie znalazło się otwarcie parków Galaxy’s Edge spieszę donieść, że moje TOP 10 pisane jest z polskiej perspektywy, a obawiam się niestety, że liczba polskich fanów mogąca skorzystać z dobrodziejstw parków będzie znikoma. Sam bardzo chciałbym się tam oczywiście udać, ale nie wiem, czy kiedykolwiek będzie mi to dane.

Ale może dla was właśnie to będzie wydarzenie tego roku? Dajcie znać w komentarzach, jak prezentowałyby się wasze listy.

Inne TOP 10

A jeśli ciekawią was podobne zestawienia, oto inne nasze TOP 10:

TOP 10 gier w uniwersum Star Wars

TOP 10 muzyki z filmów Star Wars

TOP 10 łowców nagród

TOP 10 zakochanych, czyli najlepsze lovestory w nowym kanonie

TOP 10 par znanych z Legend

TOP 10 powieści z Legend