W tym roku fani Gwiezdnych Wojen na San Diego Comic Con narzekać na pewno nie mogą, ale tegoroczna odsłona najsłynniejszego, popkulturowego konwentu, to nie tylko zapowiedzieć reaktywacji Wojen Klonów. Otrzymaliśmy także kilka ciekawych zapowiedzi książkowych.

Queen’s Shadow

O powieści Cień królowej (ang. Queen’s Shadow) pisaliśmy już wcześniej, wtedy jednak nie znaliśmy ani jej tytułu, ani żadnych innych szczegółów. Panel Disney Lucasfilm Publishing podczas SDCC 2018 to na szczęście zmienił.

Queen's Shadow

Jak widać autorką powieści będzie E.K. Johnston, która na swoim koncie ma już Ahsokę (na szczęście książka ta już niebawem pojawi się w polskiej wersji językowej). Wbrew wcześniejszym informacjom Cień królowej nie pojawi się już w tym roku. Premiera powieści została zapowiedziana na 5 marca 2019.

Otrzymaliśmy także krótki opis fabuły:

Padmé Amidala bardzo dobrze służyła swemu ludowi i planecie, jako królowa Naboo, ale teraz gotowa jest rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu. Jednak nowo wybrana królowa prosi Padmé, by ta dalej służyła Naboo, tym razem jako senator planety. Z pomocą swych wiernych służących, Padmé musi nauczyć się jak nawigować po zdradzieckich wodach wielkiej polityki oraz jak stać się kimś więcej, niż tylko byłą królową.

Podczas panelu nie zostały jednoznacznie potwierdzone wcześniejsze doniesienia, jakoby Cień królowej miał być pozycją dla nieco młodszych odbiorców (young adult), ale fakt, że wydawcą nie jest Del Rey, a Disney Lucasfilm Press, mocno za tym przemawia.

Master and Apprentice

A skoro już o młodzieżówkach mowa, to autorka chyba najlepszej z nich (Utracone Gwiazdy) i pierwsza dama książkowego nowego kanonu – Claudia Gray – także będzie mieć dla nas nową powieść.

Podczas jednego z wywiadów autorka przebąknęła, że chętnie napisałaby powieść, której bohaterami byli Qui-Gon Jinn oraz młody Obi-Wan Kenobi. Włodarze Lucasfilm okazali się na szczęście na tyle rozgarnięci, że postanowili czym prędzej spełnić życzenie Claudii.

Powieść Mistrz i uczeń (and. Master and Apprentice) zadebiutuje 26 lutego 2019, a oto jej krótki opis:

Rozgrywająca się przed wydarzeniami Mrocznego Widma, nowa, pasjonująca powieści bestsellerowej autorki Claudii Gray, zabierze Qui-Gon Jinna i Obi-Wana Kenobiego w niebezpieczną misję z ramienia Zakonu Jedi.

Opis jest na razie bardzo enigmatyczny, ale znając wcześniejsze dokonania Claudii Gray możemy być pewni, że będzie go gwarantowany hit.

Solo: Expanded Edition

Podczas panelu zobaczyliśmy także okładkę oraz poznaliśmy opis książkowej adaptacji Hana Solo.

Powieść, której autorką jest Muf Lafferty pojawi się już 4 września 2018 roku, a oto jej opis:

To historia znana z filmu poszerzona jednak o sceny z alternatywnej wersji scenariusza oraz dodatkowe materiały, dzięki którym dowiemy się więcej na temat czasu, który Han spędził w imperialnej marynarce, przeszłości Qi’ry oraz początków Rebelii.

Która z powyższych powieści wydaje wam się najciekawsza i na którą czekacie z największą niecierpliwością?

 

Źródło: link.