Już wkrótce poznamy historie zaprezentowane w komiksach zaplanowanych na wrzesień 2018 roku, a już jakiś czas temu wydawnictwo Marvel ogłosiło plany komiksowe na październik 2018 roku! Niestety pojawią się wtedy tylko cztery nowe zeszyty. Komiksy Star Wars na październik to kolejne numery serii Darth Vader, Star Wars oraz Doctor Aphra. Oprócz tego wystartuje także komiksowa adaptacja Hana Solo.

3 października

Star Wars #55

Okładka komiksu Star Wars #55

Scenariusz: Kieron Gillen

Rysunki: Salvador Larroca

Okładka: David Marquez

Oficjalny opis: Nadzieja umiera, część 6. Jeśli ktokolwiek ma przeżyć tę katastrofę, konieczne będą poświęcenia. Ale czyje? I jeśli nadzieja umrze, to co pozostanie?

10 października

Solo: A Star Wars Story #1

Okładka komiksu Solo: A Star Wars Story #1

Scenariusz: Robert Thompson

Rysunki: Will Sliney

Okładka: Phil Noto

Oficjalny opis: Po opuszczeniu Imperialnej Marynarki Wojennej młody Solo szuka przygód. Dołącza do gangu najemników, w skład której wchodzą między innymi 196-letni Wookiee imieniem Chewbacca oraz nałogowy hazardzista Lando Calrissian. Ale historia ulubionego łotrzyka galaktyki jest bardziej rozbudowana niż to, co widzieliście w kinach. Czemu Beckett ufa Hanowi? I co łączy kobietę, która skradła serce Hana z jednym z niego najbliższych przyjaciół?

17 października

Darth Vader #22

Okładka komiksu Darth Vader #22

Scenariusz: Charles Soule

Rysunki: Giuseppe Camuncoli

Okładka: Giuseppe Camuncoli & Elia Bonetti

Oficjalny opis: Zamek Vader, część 4. Historia Lorda Momina! Plany powstały, fundamenty położono, a na Mustafar nastaje ciemność.

24 października

Doctor Aphra #25

Okładka komiksu Doctor Aphra #25

Scenariusz: Simon Spurrier

Rysunki: Kev Walker

Okładka: Ashley Witter

Oficjalny opis: Wszystkie wiatry (czyt. zdrady), które przez całe życie zasiała Aphra, zebrały się w końcu w jedną gigantyczną burzę. Mordercze psychodroidy, wrażliwe na moc zarodniki, wzgardzone kochanki i żądni zemsty stróże prawa. Ale wszystko to przyćmiewa wysoki, mroczny cień… On tu jest!

Tak oto prezentują się komiksy Star Wars na październik 2018 roku. Koniec rebelianckiej floty? Tajemniczy Lord Momin. Sceny niewidziane w filmie Han Solo. Ostatnie spotkanie Aphry z Vaderem? Komiksów może nie będzie dużo, ale z pewnością zapowiadają się interesująco!

Źródło: link.