Komiksowa odległa galaktyka powiększa się o nowego wydawcę. Joe Books oficjalnie dołącza do licencjonowanych wydawców komiksów spod marki Star Wars, poszerzając duet Marvela i IDW. Uzyskana od Disney licencja mówi niniejszym o publikacjach fotokomiksowych adaptacji Nowej Nadziei oraz niektórych odcinków serialu Star Wars Rebels.

Komiksowe adaptacje

Fotokomiksy to coraz popularniejsza forma komiksów, gdzie przenosi się sceny z filmu lub serialu prosto na papier. Technika ta polega na wyciągnięciu z materiału konkretnych kadrów, dostosowaniu ich do komiksowych wymagań i nałożeniu warstwy chmurek z tekstami oraz efektami specjalnymi. Joe Books jest już znany na rynku ze swoich fotokomiksów, a szczególnie adaptacji popularnych animacji dla dzieci od Disney’a i Pixara.

Gdy Nowa Nadzieja debiutowała w kinach czterdzieści lat temu, zapoczątkowała ona niekończącą się opowieść, która do dzisiaj zachwyca zarówno dzieci, jak i dorosłych. – komentuje Steve Osgoode, prezes Joe Books – Nie możemy być bardziej zachwyceni niż jesteśmy celebrując to ważne osiągnięcie jakim jest unikalna szansa, która pozwoli fanom zobaczyć film w jego nowym formacie.

Komiksy pojawią się w księgarniach już od sierpnia bieżącego roku, a pierwszy z nich to „Spark of Rebellion: A Star Wars Rebels Cinestory Comic”. W planach wydawnictwa znajdują się jeszcze pozycje takie jak „Star Wars: A New Hope Cinestory Comic” we wrześniu, „Path of the Jedi” w listopadzie, a na 2018 rok zapowiedziano komiksy „Maul” w lutym oraz „Grand Admiral Thrawn” w maju.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Gwiezdne Wojny pojawiły się w fotokomiksowym formacie. W 2008 roku Dark Horse wydało podobną serię fotokomiksowych adaptacji od epizodu I do VI oraz animowanych Wojen Klonów.

Poniżej jeszcze nie finalna okładka fotokomiksowej adaptacji Nowej Nadziei: