Z okazji Walentynek – poza zestawieniem najciekawszych kanonicznych par – mamy dla Was także Top 10 par z Legend. A tych jak wiemy w nieobowiązującej już linii fabularnej nie brakowało.

Na poniższej liście znajdziecie kilka zaskoczeń, ale też kilka przewidywalnych pozycji, z całą pewnością natomiast, każda z nich zasługuje na szczególną uwagę.

10. Vestara Khai & Ben Skywalker

Ona – córka szanowanego członka Zaginionego Plemienia Sithów, On – syn Wielkiego Mistrza Zakonu Jedi, intrygujące nieprawdaż? Zderzenie dwóch różnych światów, nieprzychylne spojrzenia ze strony otoczenia zarówno Jej jak i Jego. Tę historię macie możliwość poznać z serii „Przeznaczenie Jedi”, niestety na skutek braku kontynuacji Legend, nie zdążyliśmy poznać jej zakończenia.

9. Eleena Daru & Darth Malgus

Czy Sithowie byli zdolni do miłości? Trudno w to uwierzyć – zwłaszcza w tym przypadku. Jeśli mieliście styczność ze słynną grą „The Old Republic” to na pewno kojarzycie groźnego Dartha Malgusa, który no umówmy się – na wrażliwca nie wygląda. Jednak czytając książkę Paula S. Kempa pt. „Oszukani” mamy okazję dowiedzieć się nieco więcej o tej postaci i poznać jego prawdziwe oblicze, w tym szczegóły związku Sitha z Twi’lekańską zabójczynią Eleeną Daru.

8. Jan Ors & Kyle Katarn

Zgrany duet, prawdziwy zespół – oto jak można określić sympatyczną parę znaną głównie z kolejnej popularnej gry, a raczej serii popularnych gier komputerowych „Jedi Knight”. Ilekroć pojawiali się gdzieś razem, dało się wyczuć prawdziwą chemię między nimi. Tylko dlaczego panna Ors nie chciała przyjąć oświadczyn brodatego Mistrza Jedi? Ach, Kobiety… Kto je zrozumie?

7. Tenel Ka & Jacen Solo

Jacen Solo nie był tak subtelny jak wyżej wspomniany Kyle. Zamiast prosić kobietę o rękę, po prostu Jej ją odciął. Kto wie, może dlatego stoczył się w objęcia Ciemnej Strony? Tak czy owak – zdołał częściowo odkupić swoje winy, ale o tym nie opowiem, albowiem zrobił to już świetnie Troy Denning w IX tomie serii „Dziedzictwo Mocy”.

6. Aayla Secura & Kit Fisto

Nie wiadomo do końca co sprawiło, że mistrz Fisto wpadł Twi’lekańskiej Jedi w oko. Czy spowodował to jego zawadiacki uśmiech? Czy może fakt, iż był bardzo pracowity (miał więcej na głowie)? A może to jego czarne oczy? Tak czy siak, Nautolanin nie był zielony w kwestii miłości. Niestety – ze względu na Kodeks Jedi para postanowiła zrezygnować ze swojego uczucia, a szkoda bo razem prezentowali się wspaniale.

5. Githany & Darth Bane

Krótko, ale treściwie – tak wyglądał epizod tej dwójki. Nie można tu jednak mówić o miłości, bowiem zarówno dla Niego jak i dla Niej liczyła się tylko potęga. Ambicja jednak nie przeszkodziła im w pełnym smaczków romansie, który wspominany jest w pierwszym tomie Trylogii Bane’a.

4. Bastilla & Revan

Kultowe postaci z kultowej gry „KotOR”. Pomogli sobie nawzajem, niestety nie było im dane „żyć długo i szczęśliwie”. Jednak ich relacja zawsze sprawiała wrażenie szczerej, a w związku panował spokój i zrozumienie. Para popularnych i potężnych Jedi z pewnością zasłużyła by znaleźć się w naszym małym zestawieniu na wysokim miejscu.

3. Etain Tur-Mukan & Darman (RC-1136)

Zakazany związek młodej Jedi i republikańskiego komandosa, żołnierza klona – tak zaczynamy nasze Top 3. Jednej z ciekawszych par uniwersum nie było łatwo; mało, że wokoło szalała wojna – każde z nich miało zdecydowanie zbyt wiele zobowiązań o potężnej wadze. Jak jednak możemy wyczytać z serii książek „Komandosi Republiki”, nasi bohaterowie byli dość niepokorni, co zaowocowało interesującym związkiem skazanym na ból i cierpienie, ale i… Szczęście?

2. Leia Organa & Han Solo

Możecie stwierdzić, że pozycja nr 2 to „oczywista oczywistość”, bo wszyscy znamy ich przecież ze Starej Trylogii itp. W tym miejscu należy jednak powiedzieć sobie jedną ważną rzecz: Expanded Universe Legend rozbudowało ten wątek i poprowadziło znakomicie. Żadna para w SW nie wycierpiała tyle co ta dwójka. Mało która para stanowiła tak zgrany zespół. To jednak, co w nowym kanonie niejako „zniszczyło” ten związek – w Legendach go wzmacniało. I to właśnie stanowi o jedności wspomnianych bohaterów, przez co umiejscowiłem ich na zaszczytnym drugim miejscu.

1. Mara Jade & Luke Skywalker

Najpierw chciała go zabić (i w pewnym sensie jej się to udało), później poślubiła. Nie skłamię pisząc, że właśnie na skutek takiego obrotu spraw doczekaliśmy się najpotężniejszego małżeństwa w dziejach Star Wars. Stanowili symbol nowego Zakonu Jedi, symbol, który jednoczył podzieloną galaktykę w niespokojnych czasach. Długą wspólną drogę owych Mistrzów Jedi opisuje niezliczona ilość źródeł takich jak np Trylogia Thrawna, komiksy „Związek”, seria „Nowa Era Jedi” czy „Dziedzictwo Mocy”.

Prawdziwą przyjemnością było przeżywanie ich historii. Dla mnie – zdecydowany numer 1.

Niestety – nasza lista przewidywała tylko 10 miejsc, a szkoda bo znalazłoby się jeszcze wiele ciekawych par jak np. Kam i Tionne Solusarowie, czy Anakin Solo i Tahiri Veila, oraz wiele, wiele innych.

A Wy macie pewnie jeszcze inne typu, które z przyjemnością je poznamy! Zapraszamy do komentowania!