Niemal równo miesiąc dzieli nas od premiery powieści Charlesa Soule, Światło Jedi (Light of the Jedi), i inauguracji najważniejszej inicjatywy wydawniczej ery Disney’a znanej pod nazwą Wielka Republika (The High Republic). Tymczasem dziś pojawiła się zapowiedź powieści, która rozpocznie drugą falę książek.

The High Republic – The Rising Storm

Autorem powieści The High Republic – The Rising Storm (Wielka Republika. Nadchodzi burza) będzie Cavan Scott (Dooku: Jedi Lost, Star Wars: The High Republic) i choć nie będzie ona jako takim sequelem książki Charlesa Soule, to będzie kontynuować wiele rozpoczętych tam wątków.

Okazuje się, że Nihilowie wciąż terroryzują Zewnętrzne rubieże i robią się w tym coraz zuchwalsi. Tym razem na ich drodze stają nowi bohaterowie – mistrz Stellan Gios, który dopiero co stał się członkiem Rady Jedi, oraz jego padawan Bell Zettifer, a także intrygująca Ty Yorrick, będą mieczem do wynajęcia. Cavan Scott nie chciał zdradzić szczegółów fabuły, jednak powiedział co nieco Ty. Określił ją mianem wrażliwej na Moc łowczyni potworów z tajemniczą przeszłością. Oczywiście nie wiemy, jaka to przeszłość, ale autor dodał jeszcze, że Ty Yorrick lepiej nie wchodzić w drogę, o czym Stellan i spółka szybko się przekonają.

The High Republic – The Rising Storm, czyli druga „dorosła” powieść wchodząca w skład cyklu The High Republic, trafi do sprzedaży 6 lipca 2021, a nam pozostaje mieć nadzieję, że do tego czasu w Polsce zostaną wydane pierwsze książki i komiksy cyklu.

Więcej o Wielkiej Republice

A tutaj więcej artykułów poświęconych The High Republic i tytułom wchodzącym w skład tego cyklu:

Źródło: link.