Autorzy oficjalnej strony Gwiezdnych Wojen, czyli StarWars.com rzucili trochę więcej światła na rodzinę San Tekka, której członka mogliśmy poznać w Przebudzeniu mocy, dostaliśmy nową grafikę koncepcyjną przedstawiającą Avar Kriss.. Poznajemy również jednego nowego bohatera Wielkiej Republika, a jest nim…

Sskeer

Sskeer to szorstki i uparty Trandoshianin. Jest uważany za lojalnego, ale brutalnie szczery, zdaniem Avar Kriss i innych rycerzy Jedi Sskeer zawsze mówi to co myśli. Jednakże skrywa on w sobie tajemnicę, która go rozdziera.

Avar Kriss

San Tekka

Jak dowiadujemy się ze StarWars.com, rodzina San Tekka była kiedyś tylko rodziną zajmującą się odkrywaniem odległych tras nadprzestrzennych. Z biegiem lat klan San Tekka stał się dynastią przodującą w technologii i technikach, które pozwalają Wielkiej Republice kontynuować bezpieczną ekspansję nowych obszarów. Klan działa w ścisłej współpracy z Republiką, a na jego czele stoją Marlon i Veliss San Tekkowie, których wsparcie jest kluczowe w działaniach Republiki, będących pokłosiem Wielkiej Katastrofy. Co ciekawe, w przeszłości klan San Tekka był powiązany z mistrzem Sskeerem, o którym pisałem wyżej.

Więcej o The High Republic

A tutaj więcej artykułów poświęconych The High Republic, gdzie między innymi możecie dowiedzieć się więcej o Avar Kross:

Źródło: link.