Wszyscy żyjemy już premierą 2. sezonu Mandalorianina, ale nie możemy zapomnieć, że każdy upływający dzień przybliża nas do startu cyklu The High Republic.

Nie zapominają o tym na pewno włodarze oficjalnej strony starwars.com, gdzie kilkoro autorów przybliżyło nam postacie Padawanów, o których przyjdzie im pisać.

Oto Padawani Wielkiej Republiki!

Bell Zettifar

Bell Zettifar jest Padawanem legendarnego Mistrza Lodena Greatstorma, ma tylko nadzieję, że pożyje wystaczająco długo, by się tym nacieszyć, mówi nam Charles Soule, autor powieści Light of the Jedi. On i jego Mistrz stacjonują na planecie-kopalni Elphrona na Zewnętrznych Rubieżach, gdzie starają się utrzymać pokój i dzielić swym światłem. Pomimo nieprzyjaznych warunków panujących na planecie, Bell większość czasu spędza trenując i błąkając się po żelaznych wzgórzachElphrona, wraz ze swym czworonogim towarzyszem imieniem Żar.

We wspomnianej powieści pojawia się także inny Padawan, który trenuje jednak w zupełnie innych okolicznościach.

Burryaga

Burryaga jest jednym z niewielu Wookieech, którzy opuścili bujne lasy Kashyyyka i zamienili je na zdobne hole świątyni Jedi na Coruscant, wyjaśnia Soule. Bardzo dobrze opanował on szutkę walki swoim dwuręcznym mieczem świetlnym, ale to, co najbardziej wyróżnia Wookieego na tle innych członków Zakonu, jest jego naturalna zdolność do wyczuwania emocji. Burryaga uczy się pod okiem Mistrzyni Nib Assek, która nauczyła się Shyriiwook, by lepiej wyszkolić swego Padawana. Ten jest niewątpliwie uzdolniony, ale w każdej szkole jest złote dziecko.

Lula Talisola

W komiksie The High Republic Adventures od wydawnictwa IDW poznamy Lulę Talisolę, dla któej, według autora – Daniela José Oldera, Zakon Jedi to cale życie, które uwielbia. Nie może się już doczekać na pasowanie na rycerza i chce zostać najlepszym Jedi w dziejach. Poza byciem niesamowitą i najlepszą w swojej klasie we władaniu mieczem świetlnym, jest lojalną i oddaną przyjaciółką Farzala i Qorta. Nawet kiedy ci wpadają w kłopoty. Z kolei ostatni z Padawanów, przekona się w końcu, czym jest prawdziwe życie.

Reath Silas

Będzie nim bohater powieści Claudii Gray Into the Dark, Reath Silas. DO tej pory jego nauka odbywała siępod kloszem, bowiem jego Mistrzyni, Jora Malli jest członkinią Rady Jedi. Oznacza to, ż dotychczas Reath najwięcej czasu spędzał na Coruscant, na wykwintnych spotkaniach dyplomatycznych i tym podobnych. Dopiero na granicy poznanej galaktyki Reath przekona się, z jakiej gliny jest ulepiony.

I jak podobają się wam postaci Padawanów Wielkiej Republiki?

Więcej o Wielkiej Republice

A tutaj więcej artykułów poświęconych The High Republic i tytułom wchodzącym w skład tego cyklu:

Źródło: link.