Niestety do startu cyklu The High Republic wciąż jeszcze daleko, ale dostajemy coraz więcej informacji, na temat książek, które wchodzić będą w jego skład. Po obszernym fragmencie książki Light of the Jedi, tym razem dostaliśmy pełny opis młodzieżowej powieści autorstwa Justiny Ireland – A Test of Courage.

Opis powieści A Test of Courage

Oto on:

Na długo przed Wojnami klonów, Imperium czy Najwyższym Porządkiem, zakon Jedi prowadził galaktykę poprzez jej złotą erę zwaną Wielką Republiką.

Vernestra Rwoh została właśnie mianowana rycerzem Jedi w wieku 15 lat, ale jej pierwsza misja brzmi, jak zadanie dla niańki. Powierzono jej zadanie sprawowania pieczy nad 11-letnim utalentowanym wynalazcą Avonem Starrosem w drodze na ceremonię otwarcia nowej, wspaniałej stacji nazywanej Starlight Beacon.

Ale niedługo po rozpoczęciu podróży, na krążowniku którym lecą wybuchają bomby. Podczas gdy dorośli Jedi próbują ocalić statek, Vernestra, Avon, jego droid – J-6, padawan Jedi i syn ambasadora odnajdują drogę do kapsuły ratunkowej. Jednak łączność jest zerwana, a zapasów niewiele. Decydują się więc wylądować na pobliskim księżycu, który da im schronienie, ale niewiele więcej. Nie wiedzą też, że w jego lasach kryje się niebezpieczeństwo.

Jak widać niewiele nowego opis ten zdradził, ale zaszła jedna, ciekawa zmiana. W pierwszej wersji opisu A Test of Courage nie było mowy o bombach, a problemy na krążowniku spowodować miała katastrofa, o której przeczytaliśmy w pierwszym fragmencie powieści Light of the Jedi.

A Test of Courage

Pierwotnie młodzieżowa powieść autorstwa Justiny Ireland ukazać miała się 8 września bieżącego roku, jednak z uwagi na pandemię i opóźnienie całego cyklu The High Republic, książka ukaże się ostatecznie 5 stycznia 2021. Oczywiście jest to data premiery w USA. O polskiej wersji książki na ten moment nie wiemy jeszcze nic.

Źródło: link.