Odkąd cykl wydawniczy zwany The High Republic został oficjalnie zapowiedziany wszyscy fani z niecierpliwością czekali na kolejne informacje związane z tym projektem. Jednak nie z pewnością nie chodziło nam o takie wieści…

Opóźnienie

Na stronie StarWars.com umieszczony został dziś wpis informujący, że start The High Republic został przesunięty na rok 2021. Jak nietrudno się domyślić, jest to związane z panującą od kilku miesięcy pandemią koronawirusa. Z wpisu możemy się również dowiedzieć, że pierwsze 2 książki z serii zadebiutują na rynku amerykańskim 5 stycznia 2021 roku. Tego dnia swoją premierę będą miały The High Republic – Light of the Jedi autorstwa Charlesa Soule’a oraz A Test of Courage pióra Justiny Ireland. Opóźniona została również premiera trzeciej książki. Młodzieżowa powieść autorstwa niezawodnej Claudii Gray, zatytułowana Star Wars: The High Republic: Into the Dark pojawi się na rynku 2 lutego 2021. Premiery wspomnianych trzech książek miały się odbyć odpowiednio w sierpniu, wrześniu i październiku bieżącego roku.

Niestety nic nie wspomniano o komiksach od Marvela i IDW, prawdopodobnie w przyszłości dostaniemy jakieś informacje. Myślę jednak, że ich premiery również odbędą się nie wcześniej, niż w 2021 roku.

Cytat ze StarWars.com wyjaśniający czym jest The High Republic:

Akcja Star Wars: The High Republic rozgrywać się będzie w epoce, w której zarówno Republika Galaktyczna, jak i Zakon Jedi znajdują się w rozkwicie, około 200 lat przed wydarzeniami znanymi nam z Mrocznego Widma. Akcja tego cyklu nie będzie się pokrywał z żadnymi nakręconymi, ani planowanymi produkcjami z uniwersum, dając twórcom czystą kartę i ogromną swobodę działania. Pojawią się nowe światy, nowi wrogowie, nowi bohaterowie i nowe przygody.

Więcej o The High Republic

Źródło: link.