Niewiele ponad 4 miesiące dzielą nas od rozpoczęcia zupełnie nowej ery w w historii Gwiezdnych Wojen. I o ile Wielka Republika (The High Republic) w ogromnej większości będzie dla fanów czymś zupełnie nowym, o tyle od początku mozna było się domyślać, że w ramach tego projektu pojawi się choć jedna znajoma, zielona, pomarszczona twarz.

Mowa oczywiście o Mistrzu Yodzie. Teraz, dzięki oficjalnej stronie starwars.com zobaczyliśmy, jak będzie wyglądał „młody”, bo zaledwie około 700-letni Yoda.

„Młody” Yoda w czasach Wielkiej Republiki

Słynny nie tylko ze swej mikrej postury Jedi będzie jednym z głównych bohaterów komiksu Star Wars: The High Republic Adventures wydawanego przez IDW Publishing, czyli skierowanego do nieco młodszych czytelników. Autor komiksu, Daniel José Older (Ostatni strzał) mówi jednak, że nie będzie to ten sam mędrzec, którego pamiętamy z filmów czy seriali.

W czasach Wielkiej Republiki Yoda jest podróżnikiem, który odkrywa galaktykę, jednak nie porzucił on też tego, w czym zawsze sprawdzał się najlepiej, a mianowicie nauczania nowych pokoleń Jedi. W tym przypadku jest to grupa Padawanów przemierzających galaktykę i poznających ścieżki Mocy w sposób bardziej empiryczny. Coś jak galaktyczny Erazmus dla przyszłych Jedi.

Wygląd „młodego” Yody

Fakt pojawienia się Yody nie byłby tak ciekawy, gdyby nie fakt, iż komiks jest medium częściowo wizualnym. A tak będziemy mogli zobaczyć, jak wyglądał słynny Mistrz Jedi w sile wieku i zupełnie innych czasach.

Jak można zobaczyćna poniższych grafikach koncepcyjnych, jego wizerunek nie różni się tak bardzo od tego, co znamy. Największą nowością są tutaj szaty Yody i jego postawa.

I jak wam się podoba taka wersja Yody?

Więcej o Wielkiej Republice

A tutaj więcej artykułów poświęconych The High Republic i tytułom wchodzącym w skład tego cyklu:

Źródło: link.