Wczoraj wszyscy żyliśmy ogłoszeniem pierwszych szczegółów projektu wydawniczego znanego obecnie jako The High Republic, dziś mamy nieco więcej szczegółów na temat nadchodzących książek, ich bohaterów i ewentualnych powiązań z filmami.

Light of the Jedi i inne książki

Na początek mamy dla was krótkie opisy wszystkich trzech zapowiedzianych książek, oraz imiona ich bohaterów.

Light of the Jedi

W erze wspaniałej Wielkiej Republiki, szlachetni i mądrzy Rycerze Jedi muszą stawić czoła przerażającemu niebezpieczeństwu, które zagraża im samym, Republice oraz samej Mocy.

Dodatkowo Charles Soule ujawnił imiona dwójki bohaterów. Jedi Wookiee nazywa się Burryaga Agaburry, z kolei kobieta z okładki (która jako hologram z holokronu pojawiła się ostatnio w mini serii The Rise of Kylo Ren) to Avar Kriss.

A Test of Courage

Kiedy transportowiec zostaje nagle wyrwany z nadprzestrzeni w wyniku ogólnogalaktycznego kataklizmu, świeżo pasowana, nastoletnia Jedi Vernestra Rwoh, młody padawan, przemądrzały magik od technologii oraz syn ambasadora lądują na porośniętym dżunglą księżycu. Szybko muszą nauczyć się współpracować, czy przetrwać w niebezpiecznym terenie, ale także, by stawić czoła czającemu się nieopodal niebezpieczeństwu.

Into the Dark

Padawan Reath Silas zmuszony jest opuścić Coruscant, kosmopolityczną stolicę Republiki i udać się na słabo rozwinięte rubieże i jest z tego bardzo niezadowolony. Gdyby to od niego zależało, zostałby w świątyni Jedi i studiował jej archiwa. Ale kiedy statek, którym podróżował, zostaje wyrwany z nadprzestrzeni w wyniku ogólnogalaktycznego kataklizmu, Reath zostaje nagle rzucony w sam środek akcji. Jedi i jego towarzysze podróży znajdują schronienie na czymś, co wygląda na opuszczoną stację kosmiczną. Ale wtedy zaczynają się dziać dziwne rzeczy, które skłaniają Jedi do poszukiwania prawny na temat tajemniczej stacji, prawdy, która może doprowadzić do tragedii.

Widzimy więc, że punktem wyjścia dla historii związanych z okresem Wielkiej Republiki jest ów tajemniczy, kataklizm na skalę galaktyczną.

Warto też wspomnieć, iż potwierdzone zostało, że na chwilę obecną The High Republic nie jest powiązane z żadnym powstającym filmem czy serialem, co daje twórcom niemal nieograniczoną wolność jeśli chodzi o kreowanie swych historii i bohaterów. Jest to coś, na co długo czekaliśmy zarówno my, czytelnicy, jak i zapewne twórcy.

Więcej o The High Republic

A tutaj więcej artykułów o The High Republic:

Źródło: link.