Jakiś czas temu pisaliśmy o kolejnej próbie zainteresowania chińskiego rynku Gwiezdnymi wojnami, która tym razem przyjąć miała powieści wydanej tylko na tamtejszym rynku (szerzej pisaliśmy o tym tutaj >> ).

The Vow of Silver Dawn

Dziś, kiedy pojawiło się już pierwszych kilka rozdziałów powieści The Vow of Silver Dawn (Przysięga srebrnego świtu), dowiedzieliśmy się kilku ciekawych rzeczy o powieści, a jeszcze więcej zdradził oficjalny filmik Lucasfilm skierowany na chiński rynek.

Pierwsza istotna informacja, to fakt, iż powieść autorstwa Jego Wysokości Króla (tak brzmi internetowy przydomek chińskiego autora), wchodzi w skład cyklu The High Republic. Co więcej, dowiedzieliśmy się, że końcówka ery Wielkiej republiki przypada około 50 lat przed Mrocznym Widmem (wtedy też rozgrywa się akcja powieści). Sama z siebie nie jest to może informacja tak istotna, ale w kontekście nadchodzącego serialu The Acolyte, może mieć to już wielkie znaczenie.

Nie wiemy o nim zbyt wiele, ale powiedziane zostało, że rozgrywa się on „w ostatnich dniach Wielkiej republiki”, a zatem te 50 (albo i mniej) lat przed Epizodem I, a to oznaczać może, że w serialu pojawić ma szansę się Darth Plagueis, a może nawet młodziutki Palpatine.

Wracając do powieści The Vow of Silver Dawn, opowiada ona o przygodach młodego Padawana imieniem Sean. Skrywa on pewien sekret, a jego przeszłość okryta jest tajemnicą. Istotnym wątkiem będą też dylematy Seana związane z wyborem pomiędzy obowiązkami wobec Rady Jedi i jego Mistrza, a własnym interesem.

A oto wspominany wcześniej materiał:

The Lucasfilm Story Group introduces „Star Wars: The Vow of Silver Dawn”, a Chinese web novel set 50 years before Episode I from r/StarWarsLeaks

Matt Martin z Lucasfilm potwierdził też wcześniejsze doniesienia, że na chwilę obecną nie ma planów tłumaczenie powieści na język angielski.

Galeria okładek

W ramach ciekawostki prezentujemy też galerię okładek powieści A Vow of Silver Dawn, z których jedna prezentuje się naprawdę zjawiskowo.

Więcej o Wielkiej republice

A tutaj więcej artykułów poświęconych The High Republic i tytułom wchodzącym w skład tego cyklu:

Źródło: link.