W listopadzie otrzymamy dwie ostatnie zapowiedzianie na ten rok gwiezdnowojenne powieści od Wydawnictwa Olesiejuk. Pod koniec miesiąca, a dokładniej 25 listopada, zadebiutuje napisana przez Emmę Mieko Candon powieść Ronin, której bohaterem jest postać znana z jednego z odcinków antologii Gwiezdne wojny. Wizje. Za tłumaczenie książki odpowiada Krzysztof Kietzman. Powieść jest już dostępna w promocyjnej cenie w przedsprzedaży na stronie Świata Książki. Poniżej znajdziecie szczegóły nadchodzącego wydania:

Ronin

Tajemniczy były Sith przemierza galaktykę na kartach oszałamiającej gwiezdnowojennej opowieści inspirowanej animacją „Pojedynek” z „Gwiezdne wojny. Wizje”

Jedi są najwierniejszymi sługami Cesarstwa.
Przed dwudziestoma laty klany Jedi ścierały się ze sobą w służbie zwaśnionych możnowładców. Udręczony niekończącą się walką, jeden z odłamów Jedi zbuntował się, by pokierować własnym losem, zdobyć władzę i już nigdy się nikomu nie kłaniać. Jedi ci nazwali się Sithami. Osłabione przez wewnętrzne spory i zdrady, powstanie Sithów zostało stłumione. Dawniej poróżnieni panowie Jedi zjednoczyli się, by obronić Cesarstwo… ale nawet w czasach pokoju Cesarstwo nie jest wolne od przemocy.
Skrajem Zewnętrznych Rubieży w towarzystwie wiernego droida wędruje bowiem samotny dawny Sith, a nad nim unosi się duch mniej cywilizowanych czasów. Wojownik dzierży miecz świetlny, choć, jak sam twierdzi, nie wywodzi się z żadnego klanu Jedi i nie kłania się żadnemu panu. Niewiele o nim wiadomo – nieznane jest nawet jego imię – nie wspomina on bowiem przeszłości ani decyzji, których przyszło mu żałować.
Strzeże swej historii równie zawzięcie co czerwonego ostrza, spoczywającego w pochwie u jego pasa.
Gdy niekończący się cykl przemocy zagraża dobrowolnej izolacji wędrowca i zmusza go do stawienia czoła tajemniczej rozbójniczce, podającej się za Sitha, staje się jasne, że najdalsza nawet wędrówka nie pozwoli wojownikowi odegnać widma przeszłości.

Autor: Emma Mieko Candon
Tytuł oryginalny: Ronin
Typ okładki: okładka miękka
Wydawca: Olesiejuk
Tłumaczenie: Krzysztof Kietzman
Wymiary: 13.5 x 20 cm
Ilość stron: 448
Data wydania: 25 listopada 2022
Cena okładkowa: 49,99 zł

Zamierzacie kupić ten tytuł?

Źródło: link.