Wszyscy zachwycamy się obecnie 2. sezonem Mandalorianina, w wyniku czego bardzo dużo mówi się i o innych serialach aktorskich. Zaskakująco cicho jest natomiast o kolejnych produkcjach animowanych, w tym także o zapowiedzianej Parszywej zgrai.

Źródła portalu Cinelinx donoszą jednak, że na różnych etapach produkcji znajdują się obecnie trzy produkcje animowane, z czego jedna rozgrywać się ma w czasach Wielkiej republiki.

Serial The High Republic

Przypomnijmy, że Wielka republika, czyli The High Republic, to nazwa projektu, w którego skład miały początkowo wchodzić książki i komiksy rozgrywające około 200-300 lat przed Sagą Skywalkerów, w złotej erze Jedi, czyli w czasach Wielkiej republiki właśnie.

Teraz widzimy jednak, że projekt obejmować może i inne media, dzięki czemu poznamy jeszcze więcej nowych bohaterów, a ten zupełnie nowy okres w historii galaktyki przybliżony zostanie nam jeszcze bardziej.

Na tym etapie nie wiadomo nic więcej na temat rzekomego serialu animowanego, mocno trzymamy za niego kciuki. Mamy jednocześnie wielką nadzieję, że jeśli faktycznie powstanie, poziomem zbliżony będzie do 7. sezonu Wojen klonów (a przynajmniej do jego ostatnich czterech odcinków), niż do Star Wars: Resistance, które okazało się wielkim rozczarowaniem i nawet w kategoriach serialu stricte dla dzieci trudno było mu się obronić.

Więcej o Wielkiej republice

A tutaj więcej artykułów poświęconych The High Republic i tytułom wchodzącym w skład tego cyklu:

Źródło: link.