Powieść poświęcona chromowanej Phasmie, autorstwa Delilah S. Dawson, dostępna jest już w księgarniach na świecie, a kiedy trafi do Polski bardzo trudno powiedzieć. Jest to książka bardzo ważna, nie tylko przedstawia ona losy kapitan, ale również pozwala poznać Najwyższy Porządek od środka. Mieliśmy już Więzy Krwi, które pozwoliły poznać bliżej Nową Republikę i wydarzenia prowadzące do zawiązania się Ruchu Oporu, a teraz dane będzie nam spojrzeć na świat widziany przez wizjer hełmu szturmowca.

Poniżej zamieszczamy przetłumaczone dwa krótkie fragmenty powieści, a które mamy nadzieję, że dostarczą wam odrobinę przyjemności w oczekiwaniu na jej premierę czy lekturę w oryginale.

/Poniższe tłumaczenie nie jest oficjalne i dokonane zostało przez fanów, dlatego też prosimy o wyrozumiałość./

Sweter dla Baako

Jest coś kojącego w nadprzestrzeni. Czy zmierzamy ku, czy te uciekamy przed kłopotami, ona zawsze jest taka sama. Stała, piękna, kojąca – nawet dla szpiega w posiadaniu wysoce deliatknych informacji, za których zdobycie wielu ludzi by zabiło.

Vi Moradi

Mijając kolejne gwiazdy Vi Moradi usadawia się w fotelu pilota i przyciąga do siebie torbę z podłogi. Pracuje już nad tym guzowatym bałaganem z przerwami od tygodni, dziergając delikatne włókna na sweter dla swojego starszego brata, Baako, dygnitarza stacjonującego od niedawna na Pantorze. Nie radzi sobie najlepiej z robieniem na drutach, ale jest to zajęcie odprężające, a Baako zawsze mówił jej, że powinna spędzać mniej czasu na włóczeniu się i więcej na tworzeniu czegoś wartościowego. Oczywiście musiała skorzystać ze swoich włóczęgowskich kontaktów, aby zdobyć ten wysoce pożądany, ale prawie nielegalny materiał. Pozostaje mieć nadzieję, że ciepły i lśniący błękitny odcień ukryje wszystkie niedoskonałości. Odkąd musi ukrywać swoją pracę dla Ruchu Oporu przed nim, Baako znów traktuje ją jak swoją psotną i niemądrą młodszą siostrzyczkę.

Jak bardzo się myli…  

Phasma o piasku

„Nigdy nie stąpałem po piasku,” zaczął Torben. „Jakie to uczucie?”
Ludzie Phasmy spojrzeli na nią, a ta skinęła głową ku Brendolowi.
„Porusza się pod twoimi nogami. Jest szorstki i drażniący. Dostaje się wszędzie. Wpada w twoje ubrania oraz buty.”

Chcielibyście dowiedzieć się więcej na temat Phasmy? Już niedługo kolejne teksty poświęcone jej oraz powieści Delilah S. Dawson.