Dziś postanowiliśmy rzucić nieco więcej światła na Nihilów — okrutnych maruderów Wielkiej Republiki i ich hierarchię. Tekst powstał na podstawie artykułu pt. Star Wars Inside Intel: The Nihil Hierarchy zamieszczony na stronie StarWars.com.

Bezlitosne ataki Nihilów

Jak wszyscy wiemy z książek lub opisów wydawniczych, szlachetni Jedi byli obrońcami w czasie złotego wieku zwanego Wielką Republiką. W tym czasie Republika działała na rzecz nawiązania stosunków dyplomatycznych ze światami Zewnętrznych Rubieży, a sami Jedi chronili galaktykę przed zagrożeniami pokroju Nihilów. Bezlitośni maruderzy dali o sobie znać, przeprowadzając liczne ataki na Zewnętrznych Rubieżach. Republika i Jedi badając tę grupę, zwrócili szczególną uwagę na jej wyjątkową hierarchię organizacyjną.

Rangi Nihilów, począwszy od tej najniższej, składają się z Błyskawic, Chmur i Burz, które tworzą Nawałnicę nadzorowana przez Jeźdźca Nawałnic. Na samym szczycie hierarchii jest Oko z trójką przybocznych Jeźdźców Nawałnic. Niektóre z tych tytułów z punktu widzenia zwykłego obserwatora niczym się nie różnią, jednak w organizacji Nihilów są one w pełni zasłużone.

Trzy rangi

Stanowiące większość organizacji i znajdujące się na samym dole hierarchii są Błyskawice, które są piechotą Nihilów. Jest to w zasadzie mięso armatnie wysyłane na pierwszą linię frontu. Maruderzy z Błyskawic, którym uda się przeżyć i odznaczą się niezwykłymi dokonaniami, mogą awansować do rangi Chmur.

Chmura to jednak nie tylko ranga, ale i określenie grupy Błyskawic. Osoba z rangą Chmury jest odpowiedzialna za Błyskawice, nadając nowe rozkazy i przede wszystkim utrzymując w ryzach nowych rekrutów. Chmurą można było się stać również, rekrutując wystarczającą ilość nowych członków, jako Błyskawica. W miarę rozwoju członków organizacji taktyka awansowania stała się jeszcze bardziej przebiegła. Z biegiem czasu Chmury zaczęły konkurować między sobą i sabotować działania innych Chmur, które dążyły do zostania Burzą.

Podobnie jak Chmura, Burza to nie tylko ranga, ale i oddział Chmur. Osoba, która posiada tę rangę, dowodzi twardą ręką grupą Chmur (osób). Słowo „Burza” obecne jest w zawołaniu trzech Nihilów – Pana Eyty, Lourny Dee i Kassava Milko: Kim jesteśmy? Nihilami! Czego dosiadamy? Burzy! Kto nas prowadzi? Oko!

Grupa składająca się z Błyskawic, Chmur i Burz nazwana Nawałnicą była dowodzona przez wspomnianych wyżej Jeźdźców Nawałnic. Organizacja Nihilów składała się z trzech Nawałnic, a każda z nich miała swojego Jeźdźca. Oprócz dowodzenia Nawałnicami składającymi się z ponad 150 osób głos Jeźdźców Nawałnic był bardzo ważny, jeżeli chodzi o podejmowanie decyzji dotyczących reszty maruderów. Tak więc Jeźdźcy Nawałnic mogli decydować o przeprowadzeniu ataku. Jednak nie tylko oni mieli ważny głos w takich sprawach.

Oko Nihilów

Na samym szczycie hierarchii znajduje się Oko. Tytuł ten został stworzony przez Asgara Ro, nawiązując do Ścieżek nadprzestrzennych, które uważano za nieobliczalne i dawały Nihilom przewagę nad wrogami. Tytuł Oka należy więc do tego, kto ma dostęp do tych tras. Oko jest symbolicznym przywódcą Nihilów i posiada nie jeden, a dwa głosy przy podejmowaniu decyzji.

W przypadku remisu decydujący głos należy właśnie do Oka. Pomimo tego, że posiadacz tytułu posiadał niezwykłą pozycję, to Oko raczej nie uczestniczyło przy tworzeniu strategii i wydawaniu rozkazów. Zmieniło się to jednak wówczas, gdy Marchion Ro (syn Asgara) ogłosił się jedynym i najwyższym przywódcą grupy, co spowodowało wiele rozłamów w całej organizacji. Sprzymierzeńcami Nihilów są niesprzyjające warunki pogodowe, które są odzwierciedleniem ich hierarchii.

Więcej o Wielkiej Republice

A oto ostatnie doniesienia i artykuły na temat Wielkiej Republiki

Źródło: link.