Moc była silna podczas sobotniego wieczoru na D23 Expo, podczas którego mówiło się nie tylko o Ostatnim Jedi, ale i coraz bliższej premierze gry Star Wars Battlefront 2. Pokaz filmu zza kulis rozpoczął panel o grach, a ukazał on prace nad kampanią dla pojedynczego gracza, któremu dane będzie wcielić się w imperialną komandos Iden Versio. Co konkretnie zobaczyliśmy na nagraniu? O tym poniżej, ale uwaga na spoilery!

Imperialna Perspektywa

Film zza kulis zaczyna się bardzo symbolicznie, w tle słyszymy dramatyczną muzykę, z nadprzestrzeni wyskakuje rebeliancka flota prowadzona przez krążownik Mon Calmari i rozpoczyna atak na imperialną stocznię. Szturmowcy rozbiegają się na wszystkie strony, a główna bohaterka gry Iden Versio wskakuje do kokpitu myśliwca TIE, by dołączyć do bitwy. Battlefront 2 ma ukazać nam perspektywę ludzi oddanych Imperium, pokazać jak działała cała ta organizacja, czemu tak wielu za nią walczyło i ginęło. Coś, czemu wcześniej nie poświęcano miejsca.

Na przegranej pozycji

Wiemy już na pewno, że kampania dla pojedynczego gracza, której tak bardzo brakowało w poprzedniej części z 2015 roku, rozpoczyna się właśnie na powierzchni lesistego Endora. Iden oraz jej drużyna dołączają do imperialnego legionu walczącego z powstaniem Ewoków, oraz rebelianckimi siłami. Szturmowcy zdziwieni są obecnością oddziału specjalnego, a który to jak mówi grająca rolę głównej bohaterki Janina Gavankar, jest tajny i większość ludzi nie ma nawet pojęcia o jego istnieniu.

Gwiazda Śmierci zostaje jednak zniszczona, Imperator ginie, a flota Imperium jest w rozsypce. Iden musi teraz zdecydować co robić dalej, gdy wszystko wokół się wali, a jej strona po raz pierwszy jest na przegranej pozycji. Na pewno jej nie porzuci, nie tak została wychowana. Versio urodziła się na imperialnym świecie Vardos, który miał być swego rodzaju przykładem działania Nowego Ładu Imperatora. Tam już będąc dzieckiem, trafiła do obozu wojskowego i przez całe swoje życie szkoliła się do momentu, gdy wysoko na niebie w efektownej eksplozji zniknęła potęga Imperium.

Rodzina Versio

Na filmie widzimy również to, co najważniejsze, czyli towarzyszy Versio. Paul Blackthorne, znany z serialu Arrow, gra odznaczonego weterana Gideona Haska, będącego swego rodzaju fanatykiem Imperium. Według niego „Imperium to pokój, sprawiedliwość i porządek”. Odrobinę humoru zespołowi dostarcza złota rączka Del Meeko, w którego wciela się TJ Ramini. Wychował on się na Corusant, widział spory kawałek galaktyki i pamięta jeszcze czasy Jedi. Na filmie nie widzimy jednak ostatniej członkini oddziału Inferno, Seyn Marana. Wiemy o niej z fragmentu książki, a o którym pisaliśmy tutaj. Czyżby oznaczało to, że nie dotrwała ona do bitwy o Endor?

Rodzina jest ważnym elementem uniwersum Gwiezdnych Wojen i tak samo ma być w Battlefront 2. Oddział Inferno, a konkretnie Iden odpowiada przed swoim ojcem admirałem Garrickiem Versio. Wciela się w niego doświadczony aktor Anthony Skordi, a na nagraniu zza kulis opowiada, jak jego postać stara się, aby jego córka zrozumiała czemu musi zrobić to, co mu rozkazano. Chodzi oczywiście o operację Cinder, która polegała na dewastacji wielu planet jako odpowiedzi na śmierć Imperatora.

Uniwersum Gwiezdnych Wojen

Na filmie widzimy jeszcze urywki z opublikowanego już zwiastuna gry oraz kilka nowych obrazków koncepcyjnych przedstawiających prawdopodobnie Endor, szczątki imperialnej floty, mostek okrętu flagowego admirała Versio oraz planetę, na której mogło dojść do spotkania Iden z Lukiem Skywalkerem. Trzeba przyznać, że wszystko wygląda bardzo klimatycznie i „gwiezdniewojenno”.

Premiera Star Wars Battlefront 2 planowana jest na 14 listopada 2017 roku.