Podczas Star Wars Celebration okazało się, że nowa książka Christie Golden, Inferno Squad, będzie prequelem do gry Star Wars: Battlefront II. O Star Wars: Battlefront II – Inferno Squad pisaliśmy już w lutym (wtedy książka nazywała się po prostu Inferno Squad) . Jednak dopiero teraz dostaliśmy finalną wersję okładki oraz datę premiery.

Okładka

STAR WARS: BATTLEFRONT II - INFERNO SQUAD

Okładka książki Christie Golden, STAR WARS: BATTLEFRONT II – INFERNO SQUAD.

Star Wars: Battlefront II – Inferno Squad jest drugą książką, która zostanie wydana przed premierą gry komputerowej i nawiązuje do niej. Pierwszą taką próbę podjął Alexander Freed w książce Star Wars: Battlefront. Kompania ZmierzchKsiążka przyjęła się bardzo dobrze i zebrała w większości pozytywne recenzje. Widocznie wydawnictwo idzie za ciosem.

Autorka

Christie Golden nie jest nowicjuszką w świecie Star Wars. Ostatnio w Polsce została wydana jej powieść Star Wars: Mroczny Uczeń. Jednak Christie pisała również powieści należące do Legend. Książki Omen, Hegemonia i Sojusznicy to część cyklu Przeznaczenie Jedi, które napisała Christie Golden

Opis

Premiera książki w USA zaplanowana jest na 25 lipca 2017 roku. Data polskiej premiery nie jest jeszcze znana. A tak prezentuje się opis Star Wars: Battlefront II – Inferno Squad: 

Po upokarzającej utracie planów Gwiazdy Śmierci i zniszczeniu stacji, Imperium jest w defensywie. W odpowiedzi na te niespodziewane porażki Imperialna Marynarka Wojenna zdecydowała się utworzyć elitarną jednostkę, zwaną Piekielnym Oddziałem. Ich misja, to zinfiltrowanie i wyeliminowanie niedobitków partyzantów Sawa Gerrery, którzy po śmierci swego przywódcy, kontynuują walkę, by złamać Imperium, bez względu na cenę.

Teraz Piekielny Oddział musi potwierdzić, że są najlepszymi z najlepszych i zniszczyć partyzantów od środka. Ale gdy niebezpieczeństwo i ryzyko odkrycia rosną, jak daleko będą w stanie posunąć się członkowie Oddziału, by zapewnić przetrwanie Imperium.

Dzięki panelowi EA wiemy też już, kim będzie główna bohaterka książki. Wszystko to sprawia, że książka może okazać się naprawdę wyborną lekturą!

Czekacie na Inferno Squad?