Do premiery najnowszej kanonicznej powieści pozostały już tylko nieco ponad dwa tygodnie (11.06), więc z tej okazji zaprezentowano nam sylwetki głównych bohaterów książki Alexandra Freeda.

Piloci Alphabet Squadron

Przypomnijmy, że opowiadać będzie ona o przygodach pilotów „Alfabetycznej Eskadry” (nazwa pochodzi od typów myśliwców, którymi latają poszczególni członkowie eskadry – A, B, U, X, Y), którzy po bitwie o Endor polują na imperialne niedobitki w postaci elitarnej eskadry myśliwców TIE znanej jako „Skrzydło Cienia” (Shadow Wing).

A oto pełny skład eskadry powołanej do życia przez generał Herę Syndullę:

Yrica Quell

 

Niegdyś elitarna pilotka myśliwców TIE, dziś dezerterka, które próbuje uciec od swej przeszłości. Yrica Quell dowodzi Eskadrą Alfabetyczną zza sterów swego X-Winga z imperialną dokładnością i efektywnością. Nikt nie zna ich przeciwników tak dobrze, jak ona, a to dlatego, że niegdyś była jedną z nich. Za jej nieprzeniknionym wzrokiem czai się desperacka potrzeba odkupienia swoich win, a najtrudniejszą walką, jaka ją czeka, będzie ta z samą sobą.

Kairos

Pilotka znana tylko jako Kairos jest tak nieprzystępna i niepoznawalna jak próżnia, którą przemierza w swoim U-Wingu. Jej strój i maska skrywają jej ciało i twarz, natomiast jej milczenie skrywa ból i traumy, które sprawiły, że dołączyła do Alfabetycznej Eskadry.

Towarzysze wiedzą o niej tylko tyle, że jest bezwzględnie lojalna wobec Nowej Republiki oraz skora do przemocy, którą wykorzystuje w jej imieniu.

Wyl Lark

O ile porucznik Quell jest mózgiem Eskadry, o tyle Wyl Lark jest niewątpliwie jej sercem. Młodość spędzona na grzbietach latających bestii na jego odległym, spokojnym świecie sprawiła, że ma niezwykły dryg do pilotowania, a także dobroć i empatię, które nigdy się nie kończą. Ale wojna nie jest bezpiecznym miejscem dla duszy tak wrażliwej jak Wyl.

Nath Tensent

Jeśli baliście się, że w eskadrze zabraknie łotrzyka i lekkoducha, już się bać nie musicie. Oto pilotujący Y-Winga Nath Tensent.

Jego zachowanie i styl bycie sprawiają, że Natha Tensenta z łatwością pomylić można ze zwykłym kosmoportowym przygłupem, ale pozory okazują się tutaj bardzo mylące. Nath zrobi absolutnie wszystko, by przeżyć. Przeżył niemal kompletną anihilację swego oddziału z rąk Skrzydła Cienia, przeżył w najciemniejszych zakątkach galaktycznego podziemia, gdy upadło Imperium, a teraz kiedy porucznik Quell na powrót zwerbowała go do Nowej Republiki, jest zdeterminowany, by przeżyć jakże ją.

Chass na Chadic

Gdyby nie jej szczęście, charakter i umiejętności, Chass na Chadic już dawno zgięła by niczym męczenniczka, na czym tak jej zależy. Zamiast tego była świadkiem, jak jej bohaterowie jeden po drugim oddają życie w imię wolności, gdy ona pozostać musiała wśród żywych. Teraz, kiedy powstała Nowa Republika i losy wojny się odwróciły, Chass nie wie, co ze sobą zrobić.

Walka Alfabetycznej Eskadry ze Skrzydłem Cienia może być tym, co nada jej życiu nowy sens. Oczywiście pod warunkiem, że uda się przekonać ją, by nie szukała go we własnej śmierci.

A oto kilka ciekawych faktów na temat Chass:

W swoim B-Wingu ma składankę muzyki, której słucha (i do której śpiewa) podczas bitew.

Jedną z jej poległych bohaterek jest Jyn Erso.

 

Tak oto prezentują się główni bohaterowie powieści, które rozpocznie nową, książkową trylogię. Której postaci jesteście najbardziej ciekawi?

SZCZEGÓŁY WYDANIA

Powieść Alexandra Freeda ma mieć 320 stron, a jej premiera (oczywiście amerykańska) zapowiedziana została na 11 czerwca. Oczywiście o premierze Polskiej nic jeszcze nie wiadomo, ale mamy cichą nadzieję, że wydawnictwa Uroboros oraz Egmont nawiążą współpracę, by i u nas powieść Alphabet Squadron oraz komiksy powiązanej z nią mini serii TIE Fighter pojawiły się w podobnym czasie.

Więcej o Alphabet Squadron

A tutaj inne artykuły na temat powieści:

Źródło: link.