Trzeba przyznać, że odkąd pierwszy raz o nich usłyszeliśmy, Rycerze Ren rozpalają wyobraźnię fanów. Co prawda pod tym względem Ostatni Jedi stanowił dla wielu rozczarowanie, ale wygląda na to, że w filmie Skywalker. Odrodzenie ponownie ich zobaczymy. Ale już dziś dowiedzieliśmy się o nich niezwykle ciekawych rzeczy.

Historia Rycerzy Ren

Pojawiły się bowiem pierwsze zapowiedzi komiksów Star Wars na styczeń, w tym także zeszytu Star Wars: The Rise of Kylo Ren #2. Z jego krótkiego opisu dowiadujemy się, że, wbrew temu co zapewne wielu z nas myślało, to nie Kylo stworzył Rycerzy Ren.

Okazuje się, że wywodzą się oni z Nieznanych Rejonów i istnieli już na długo, zanim Ben Solo stał się Kylo Renem. Co więcej, młody Ben u boku swego wujka miał okazję stanąć na przeciw swych przyszłych podkomendnych.

Oto pełny opis komiksu:

Po tym, jak nowa akademia Jedi legła w gruzach, dawni koledzy i koleżanki ścigają Bena Solo obwiniając go o zabicie ich mistrza. Młody Jedi ucieka do jedynego przyjaciela, jaki pozostał mu w całej galaktyce – człowieka imieniem Snoke. Ale Snoke ma wobec Bena własne plany, a także wiedzę na temat Mocy, która jest dla zagubionego, młodego Jedi równie niebezpieczna, co fascynująca.

Jeśli Ben pragnie być naprawdę wolnym, odpowiedzią może być ciemna strona Mocy. Oraz Rycerze Ren.

Ale nie będzie to pierwszy raz, kiedy spotkał się z Rycerzami.W przeszłości Mistrz Jedi Luke Skywalker udał się w towarzystwie młodego Bena Solo do Nieznanych Rejonów. Czy nawet ktoś tak potężny jak Luke, był w stanie stawić czoła osławionym Rycerzom Ren?

Opis sugeruje, że mogą to być naprawdę godni przeciwnicy, a nie tylko mięso armatnie, o co niekiedy są posądzani. Ale czy tak w istocie jest przekonamy się zapewne dopiero w grudniu.

Interesuje was historia Rycerzy Ren? Chcielibyście dowiedzieć się więcej o tych postaciach?

 

Źródło: link.