Oto komiksy Star Wars, które wydawnictwo Marvel przygotowało dla nas na początek przyszłego roku.

3 stycznia

Darth Vader #42

Okładka komiksu Darth Vader #42

Scenariusz: Greg Pak
Rysunki: Adam Gorham
Okładka: Leinil Francis Yu
Oficjalny opis: Po wydarzeniach historii Dark Droids, Darth Vader na nowo odkrywa swoje moce i staje naprzeciw najniebezpieczniejszej grupy rebelianckich bohaterów, jakiej kiedykolwiek stawił czoła. Tymczasem największe zagrożenie dla władzy Imperatora wyłania się… z wnętrza samego Imperium. Czy Mroczny Lord Sithów będzie z nim walczył, czy stanie się jego częścią? Dodatkowo czeka nas komiksowy debiut znanego ze Skywalker. Odrodzenie Enrica Pryde’a.

The High Republic – Shadow of Starlight #4 (z 4)

Okładka komiksu The High Republic – Shadow of Starlight #4

Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: David Messina
Okładka: Phil Noto
Oficjalny opis: Oto ostatni rzut oka na utracony rok Wielkie Republiki, w którym towarzyszymy samemu Oku Burzy, Marchionowi Ro, począwszy od jego wielkiego triumfu – zniszczenia fortecy Jedi znanej jako Latarnia Gwiezdny Blask – do wielu wyzwań, które pojawiły się później.

Star Wars: Visions

Okładka komiksu Star Wars: Visions

Scenariusz: Takashi Okazaki
Rysunki: Takashi Okazaki
Okładka: Takashi Okazaki
Oficjalny opis: Widzieliśmy jak Ronin pokonywał Sithów, ale kim był on wcześniej? Poznajcie historię Ronina i jego sithowskiej przeszłości i tym jedynym w swoim rodzaju komiksie nawiązującym do pierwszego sezonu antologii Star Wars: Visions.

10 stycznia

Star Wars #42

Okładka komiksu Star Wars #42

Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Steven Cummings
Okładka: Stephen Segovia
Oficjalny opis: Luke Skywalker wie, że przeznaczenie pcha go ku konfrontacji z Darthem Vaderem, ale Vader to Mroczny Lord Sithów, a Luke’a ciężko nawet nazwać Jedi. By mieć jakąkolwiek szansę na przeżycie, musi on znaleźć sposób, by trenować przeciw technikom, z którymi przyjdzie niebawem mu się zmierzyć. Musi znaleźć… innego Sitha.

The Mandalorian Seaosn 2 #8 (z 8)

Okładka komiksu The Mandalorian Seaosn 2 #8

Scenariusz: Rodney Barnes
Rysunki: Steven Cummings
Okładka: Felipe Massafera
Oficjalny opis: Mandalorianin i jego przyjaciele podejmują się ryzykownej próby ratunku. Moff Gideon rzuca do akcji Mrocznych Szturmowców podczas gry los Grogu wisi na włosku.

17 stycznia

Bounty Hunters #42

Okładka komiksu Bounty Hunters #42

Scenariusz: Ethan Sacks
Rysunki: Jethro Morales & Paolo Villanelli
Okładka: Josemaria Casanovas
Oficjalny opis: Łowca nagród Valance na do wykonania ostatnią misję… I faktycznie może się okazać jego ostatnią. Czy on i jego załoga zdołają pokonać Bobę Fetta i tajną broń Jabby? Oto finał trwającej cztery lata sagi.

The High Republic #3

Okładka komiksu The High Republic #3

Scenariusz: Cavan Scott
Rysunki: Jim Towe
Okładka: Phil Noto
Oficjalny opis: Zdrada Lourny Dee została ujawniona. Ale czy zdoła ona uciec połączonym siłom Republiki i jej niespodziewanego sojusznika? Mistrzyni Keeve Trennis musi wejść na pokład statku, który myślała, że przepadł, ale czy ktokolwiek może być gotowy na to, jak bezlitosna jest naprawdę Lourna?

Obi-Wan Kenobi #4 (z 6)

Okładka komiksu Obi-Wan Kenobi #4

Scenariusz: Jody Houser
Rysunki: Salvador Larroca
Okładka: Phil Noto
Oficjalny opis: Obi-Wan i Tala muszą przechytrzyć Inkwizytorów, by uratować Leię. Tymczasem Trzecia Siostra i inni Inkwizytorzy próbują zaimponować Darthowi Vaderowi jako Ci, którzy schwytają Obi-Wana.

24 stycznia

Thrawn – Alliances #1

Okładka komiksu Thrawn – Alliances #1

Scenariusz: Jody Houser (na podstawie książki Timothy’ego Zahna)
Rysunki: Andrea di Vito & Pat Olliffe
Okładka: Rod Reis
Oficjalny opis: Jody Houser i Timothy Zahn łączą siły, by przenieść powieść Thrawn: Sojusze na karty komiksu.

31 stycznia

Doctor Aphra #40

Okładka komiksu Doctor Aphra #40

Scenariusz: Alyssa Wong
Rysunki: Minkyu Jung
Okładka: Betsy Cola
Oficjalny opis: Flota Tagge’ów płonie, w galaktyce wciąż panuje chaos, a Ahpra jest sama. Jednak podczas eksploracji pradawnych ruin na odległej planecie, Aphra może odnaleźć odpowiedzi, których szukała całe życie. Czy to koniec doktor Aphry?

I tak właśnie prezentują się komiksy Star Wars na styczeń 2023. Nas cieszy na pewno powrót Thrawna, nawet jeśli tylko jako adaptacja, a także rozkręcająca się 3. faza Wielkiej Republiki. A Wy na który zeszyt czekacie najbardziej?

Źródło: link.