Podczas promocji swego najnowszego filmu (Child’s Play), Mark Hamill udzielił króciutkiego wywiadu reporterowi Associated Press, który dotyczył oczywiście The Rise of Skywalker.

Luke w Epizodzie IX

Na wstępie aktor zapytany został, czy The Rise of Skywalker na pewno będzie ostatnim jego filmem w uniwersum Star Wars. Odpowiedź może nie była w 100% jednoznaczna, aczkolwiek Mark Hamill nie pozostawił raczej w tej kwestii złudzeń.

Stwierdził, że Luke pozałatwiał wszystkie swoje sprawy już w Ostatnim Jedi, a w Epizodzie IX powróci wyłącznie jako duch Mocy. Uciął tym samym wszystkie spekulacje na temat roli, jaką odegra Luke w filmie wieńczącym Sagę Skywalkerów.

A oto słowa aktora:

Keri Russel o scenariuszu

Z Associated Press rozmawiała też ostatnio Keri Russel (która wcieli się w postać Zorri Bliss). Wspomniała ona, że J.J. Abrams dał jej do przeczytania swoją wersję scenariusza The Rise of Skywalker i zrobił on na niej wielkie wrażenie.

„Kiedy przeczytałam jego scenariusz, to się rozpłakałam. Nie wiem, jaka będzie ostateczna wersja, ale mam nadzieję, że scenariusz pozostanie wierny temu, co chciał J.J.”

Aktorka uważa też, że Abrams jest idealną osobą do zakończenie Sagi Skywalkerów, bowiem jest on wielkim fanem całej Sagi i mu na niej bardzo zależy.

„Nie stara się jej zmienić i uczynić czymś innym. Bardzo szanuje to, czym ona jest.”

WIĘCEJ O EPIZODZIE IX

A tutaj inne doniesienia na temat nadchodzącego filmu of Vanity Fair i nie tylko:

Źródło: link, link.