… a przynajmniej chcielibyśmy. Niestety, nawet pomimo tego, iż Vanity Fair poświęciło jej osobny artykuł, o postaci, w która wciela się Keri Russel wciąż wiemy bardzo niewiele.

Kim jest Zorri Bliss – fakty

Jak można było się domyślać, Zorri Bliss nie należy ani do Ruchu oporu, ani do Najwyższego porządku. Wraz z innymi przemytnikami, łotrami czy łowcami nagród, jej domeną jest połświatek, a ona sama zdaje sobie doskonale sprawę, że w obecnej sytuacji w galaktyce najbardziej opłacalne jest nie opowiadanie się po żadnej ze stron. W podejściu tym do złudzenia przypomina graną przez Benicio del Toro postać DJa. Czy pisana jest jej podobna rola? Tego nie wiemy, ale jedno jest pewne – obok Zorri Bliss nie można przejść obojętnie.

A to za sprawą jej niezwykle efektownego stroju. Jego szykowność porównywana była to tego, co w Ostatnim Jedi prezentowała wiceadmirał Holdo, ale z drugiej strony, mówiło się też pewnym podobieństwie, czy może inspiracji mandaloriańską zbroją Boby Fetta. jednak najbardziej w punkt jest przyrównanie stroju Zorri Bliss do znanej z Ataku klonów Zam Wessel. Czy będzie ona choć w niewielkim stopniu zbliżona do którejkolwiek z tych postaci?

Tego nie wiemy, tym bardziej, że jej mocno ekstrawagancki hełm ma na celu maskować nie tylko jej tożsamość, ale i motywy.

Kim jest Zorri Bliss – domysły i spekulacje

No dobrze, czyli o Zorri Bliss nie wiemy zatem nic konkretnego, ale od czego są domysły, spekulacje i czytanie między wierszami?

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to nazwisko nowej postaci oznaczające rozkosz. Można zatem przypuszczać, że Zorri jest typem hedonistki, która zbytek i pławienie się w luksusach. Potwierdzać mógłby to jej ekstrawagancki strój.

Ale owa rozkosz może być też głównym orężem postaci Keri Russel i okaże się ona typem niezwykle niebezpiecznej kusicielki. Pytanie tylko, czy Gwiezdne Wojny gotowe są już na w pełni świadomy i wyrachowany seksapil? Niestety chyba nie.

Wracając do stroju, to zastanawia też dość dziwny kształt hełmu. Czy to jedynie fantazja właścicielki, czy może ma on jakieś zastosowanie praktyczne? Może okaże się, że Zorri Bliss nie jest wcale człowiekiem, a jakaś nie widzianą dotąd rasą obcych o mocno nietypowym kształcie czaszki?

Jeśli jednak okaże się ona człowiekiem, to mamy jeszcze szaloną teorię. Być może przyrównywanie jej do Amilyn Holdo, Boby Fetta oraz Zam Wessel nie było przypadkowe? Może Zorri okaże się córką pani wiceadmirał, będzie łowczynią nagród jak Zam, a twórcy przewidują, że popularnością dorównać może samemu Bobie.

Oczywiście jest to mocno naciągane, tym niemniej postać (a dokładniej jej wygląd) przypadł do gustu fanom, bowiem już zaczynają pojawiać się fan arty z Zorri w roli głównej. Oto jeden z nich:

Miejmy tylko nadzieję, że nie podzieli ona losu kapitan Phasmy, którą fani pokochali od pierwszego wejrzenia, a która ostatecznie srogo nas wszystkich rozczarowała.

WIĘCEJ O EPIZODZIE IX

A tutaj inne doniesienia na temat nadchodzącego filmu of Vanity Fair i nie tylko:

Źródło: link.