Mówiło się o tym już wcześniej, ale teraz wcielający się w postać Poego Damerona Oscar Isaac, w wywiadzie dla IndieWire potwierdził, że wraz z Epizodem IX nastąpi koniec pewnej ery.

Koniec sagi Skywalker

Film ma być bowiem ostatnią odsłoną filmowej sagi Skywalkerów. A oto, co dokładnie powiedział aktor:

„To jest koniec całej sagi Skywalkerów… Dziewięć historii. To jest kulminacja tego wszystkiego. To, co zrobił J.J. i cały zespół Lucasfilm jest niebywale satysfakcjonujące. Dla nas to też coś wyjątkowego, bo dowiadujemy się znacznie więcej o tych bohaterach.”

Jedno jest tylko zastanawiające. O ile spodziewaliśmy się, że starsze pokolenie Skywalkerów, które po Ostatnim Jedi sprowadzało się do Lei, na zawsze pożegna się z odległa galaktyką, o tyle kwestia Kylo pozostawała sprawą otwartą.

Ale jeśli jednak koniec, to czy znaczy to, że historia Kylo również zakończy się na Epizodzie IX, a galaktyka pozostanie bez Skywalkerów? Jeśli istotnie tak by się stało, przyznam, że dla mnie byłoby to nie lada zaskoczenie. A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

 

EPIZOD IX

Przypomnijmy, że wciąż nienazwany Epizod IX w reżyserii J.J. Abramsa zadebiutuje w kinach 20 grudnia 2019 roku. Na ekranach ponownie zobaczymy Daisy Ridley (Rey), Adama Drivera (Kylo Ren), Johna Boyegę (Finn), Oscara Isaaca (Poe Dameron), Kelly Marie Tran (Rose Tico), Marka Hamilla (Luke Skywalker), Lupitę Nyong’o (Maz Kanata), Domhnalla Gleesona (generał Hux), Anthony’ego Danielsa (C-3PO), Joonasa Suotamo (Chewbacca), a także debiutujących w gwiezdnej sadze Keri Russell, Richarda E. Granta, Naomi Ackie oraz Dominica Monaghana. W filmie, do roli Lando powróci też Billy Dee Williams, a niewykorzystane ujęcia ze świętej pamięci Carrie Fisher raz jeszcze ożywią Generał Organę.

WIĘCEJ O EPIZODZIE IX

A tutaj inne doniesienia na temat nadchodzącego filmu:

Źródło: link.