Oficjalna gwiezdnowojenna strona StarWars.com postanowiła ogłosić obsadę niezatytułowanego jeszcze Epizodu IX, do którego zdjęcia rozpoczną się już 1 sierpnia w londyńskim Pinewood Studio. Film wyreżyseruje J.J. Abrams, który stworzył scenariusz we współpracy z Chrisem Terrio.

Do filmu powrócą znani aktorzy, tacy jak Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo oraz Billie Lourd. Do obsady dołączą również Naomi Ackie, Richard E. Grant oraz Keri Russell. Ujrzymy również gwiezdnowojennych weteranów, w skład których wchodzą Mark Hamill, Anthony Daniels i Billy Dee Williams, który ponownie wcieli się w rolę Lando Calrissiana.

W rolę Lei Organy ponownie wcieli się Carrie Fisher, dzięki niewykorzystanym wcześniej ujęciom nagranym przy okazji Przebudzenia Mocy. J. J. Abrams skomentował to następująco:

Niezwykle kochaliśmy Carrie Fisher. Nie wyobrażamy sobie satysfakcjonującego zwieńczenia sagi Skywalkerów bez niej. Nigdy nie chcieliśmy innej aktorki do tej roli, ani postaci wygenerowanej komputerowo. Dzięki wsparciu i błogosławieństwu ze strony jej córki, Billie, znaleźliśmy rozwiązanie aby uhonorować dziedzictwo Carrie i rolę Lei w Epizodzie IX wykorzystując nieopublikowane wcześniej ujęcia, które nakręciliśmy przy okazji Epizodu VII.

Muzykę do filmu skomponuje John Williams, który odpowiedzialny jest za ścieżki dźwiękowe do wszystkich głównych epizodów gwiezdnej sagi.

Premiera Epizodu IX zaplanowana jest na grudzień 2019 roku.

Źródło: link.