Portal MakingStarWars.net znów ma dla nas ciekawe przecieki odnośnie Epizodu IX. Nie są to może informacje rewolucyjne, czy chociażby wielce istotne, tym niemniej ostrzegamy…

Lando i jego rola w filmie

Okazuje się, że postać odtwarzana przez Billiego Dee Williamsa nie będzie miała w Epizodzie IX zbyt znaczącej roli. Lando i jego funkcja w filmie porównana została do Maz Kanaty w Przebudzeniu Mocy, czyli kogoś, kto na ekranie pojawia się zaledwie na kilka scen odgrywając rolę przewodnika i mentora dla głównych bohaterów.

Dowiadujemy się też, że Lando będzie nosił żółtą koszulę, podobną zapewne do tego, co widzieliśmy w Hanie Solo. Towarzyszyć będzie jej oczywiście nieodzowna peleryna (tym razem w kolorze niebieskim) oraz stylowa laska.

Wojowniczy C-3PO

W filmie będzie też podobno scena, w której zobaczymy słynnego złocistego droida noszącego bandolier i kuszę Chewbaacy oraz trzymającego kij Rey. Źródła nie zdradziły żadnego kontekstu tejże sceny, tym niemniej zapowiada się ona naprawdę zabawnie. Aczkolwiek nie będzie to pierwszy przypadek, w której Threepio stawiany jest w bardzo kłopotliwej dla siebie sytuacji.

Inne informacje

Pojawiły się także szczątkowe informacje na temat kilku innych postaci. I tak Rey będzie mieć ponoć fryzurę zbliżoną do tego, co widzieliśmy w Epizodzie VII. Jedna z nowych bohaterek odgrywana przez Naomi Ackie widziana była z łukiem (choć nie wiadomo, czy jest to łuk tradycyjny, czy też energetyczny). Zauważono też postać noszącą jakiegoś rodzaju hełm. Prawdopodobnie była to kobieta, a portal MSW spekuluje, że pod owym hełmem kryć się może kolejna nowa twarz – Keri Russell.

EPIZOD IX

Przypomnijmy, że wciąż nienazwany Epizod IX w reżyserii J.J. Abramsa zadebiutuje w kinach 20 grudnia 2019 roku. Na ekranach ponownie zobaczymy Daisy Ridley (Rey), Adama Drivera (Kylo Ren), Johna Boyegę (Finn), Oscara Isaaca (Poe Dameron), Kelly Marie Tran (Rose Tico), Marka Hamilla (Luke Skywalker), Lupitę Nyong’o (Maz Kanata), Domhnalla Gleesona (generał Hux), Anthony’ego Danielsa (C-3PO), Joonasa Suotamo (Chewbacca), a także debiutujących w gwiezdnej sadze Keri Russell, Richarda E. Granta, Naomi Ackie oraz Dominica Monaghana. W filmie, do roli Lando powróci też Billy Dee Williams, a niewykorzystane ujęcia ze świętej pamięci Carrie Fisher raz jeszcze ożywią Generał Organę.

WIĘCEJ O EPIZODZIE IX

A tutaj inne doniesienia na temat nadchodzącego filmu:

Źródło: link.