Niestety, Super Bowl nie przyniósł nam ani zwiastuna, ani chociażby krótkiego teasera zdradzającego tytuł Epizodu IX, musimy się więc zadowolić kolejnymi przeciekami, które ma dla nas portal MakingStarWars.net.

Oczywiście na ten moment informacje traktować należy jako niepotwierdzone plotki i spekulacje, tym niemniej pochodzą one z wiarygodnych źródeł. Dlatego też ostrzegamy…

Druga strona

Po pierwsze sporo mówi się o Drugiej stronie (The Beyond), z której ma nadejść zagrożenie. Jego ujawnienie pokaże, że Kylo i Najwyższy porządek nie są niezwyciężeni, ale też, że nie są najgorszym, co może spotkać galaktykę. Czy owa Druga strona, to po prostu Nieznane regiony, przed których zagrożeniami ostrzegał już Thrawn w swej pierwszej, nowokanonicznej książce? Wydaje się to prawdopodobne, ale nie jest przesądzone.

Co ciekawe, to właśnie owo zagrożenie ma być katalizatorem dla ponownego przeplatania się historii Kylo oraz Rey. Mówi się nawet, że dzięki niemu znów mogą połączyć oni siły.

Rycerze Ren

Na tym etapie udział Rycerzy Ren w Epizodzie IX jest już niemal pewny, ale otrzymaliśmy też informacje, że ich rola może okazać się znaczniejsza, niż można było początkowo przypuszczać. Co więcej, jedno ze źródeł portalu MSN powiedziało, że Rycerze Ren powrócili z Drugiej strony… Znacząca pauza, która nastąpiła po tej informacji, każe przypuszczać, że fakt ten będzie miał niebagatelne znaczenie dla całej historii.

Sith Stormtroopers

Kilkukrotnie też pojawiły się już plotki o czerwonych szturmowcach i tym razem ich istnienie zostało po raz kolejny potwierdzone. Dowiedzieliśmy się też, że nazywani są oni Sith Stormtroopers. Aczkolwiek nie wiadomo, czy jest to nazwa oficjalna, wynikająca z faktu, że Kylo Ren w istocie jest Sithem, czy też jest to nazwa umowna i skrót myślowy, a „sith” w tym przypadku oznacza po prostu głównego złego posługującego się Mocą.

 

I jak podobają wam się takie przecieki?

EPIZOD IX

Przypomnijmy, że wciąż nienazwany Epizod IX w reżyserii J.J. Abramsa zadebiutuje w kinach 20 grudnia 2019 roku. Na ekranach ponownie zobaczymy Daisy Ridley (Rey), Adama Drivera (Kylo Ren), Johna Boyegę (Finn), Oscara Isaaca (Poe Dameron), Kelly Marie Tran (Rose Tico), Marka Hamilla (Luke Skywalker), Lupitę Nyong’o (Maz Kanata), Domhnalla Gleesona (generał Hux), Anthony’ego Danielsa (C-3PO), Joonasa Suotamo (Chewbacca), a także debiutujących w gwiezdnej sadze Keri Russell, Richarda E. Granta, Naomi Ackie oraz Dominica Monaghana. W filmie, do roli Lando powróci też Billy Dee Williams, a niewykorzystane ujęcia ze świętej pamięci Carrie Fisher raz jeszcze ożywią Generał Organę.

WIĘCEJ O EPIZODZIE IX

A tutaj inne doniesienia na temat nadchodzącego filmu:

Źródło: link.