Galaktyka poszerza się nam z każdym filmem. Przebudzenie Mocy dodało do niej kilka wyjątkowych planet, a w Łotrze 1 mieliśmy mieszankę starych lokalizacji z nowej perspektywy, jak i światy jeszcze nam nieznane. Jesteśmy już coraz bliżej prawdopodobnej premiery pierwszego zwiastuna kolejnego epizodu, który dostarczy nam zapewne pierwsze spojrzenie na to, gdzie tym razem zabierze nas historia i jej bohaterowie.

PONIŻSZE INFORMACJE MOGĄ OKAZAĆ SIĘ SPOILEREM

Wiemy już trochę o lokalizacjach, które na pewno pojawią się w Gwiezdne Wojny Ostatni Jedi. Będzie to na pewno widziana już na zdjęciach z planu zielona Ahch-To, miasto z kasynem przypominające chorwacki Dubrownik oraz tajemnicza planeta podobna do Marsa. O tej ostatniej możemy powiedzieć już więcej.

Potencjalna siedziba Najwyższego Porządku? Wszystko wskazuje na to, że taką funkcję może pełnić czerwona planeta, o której słyszeliśmy w zeszłym roku. Wiemy, że organizacja ukrywa się z dala od cywilizowanego jądra galaktyki, na nieprzyjaznych życiu światach. Wykorzystuje to, czego nie wykorzystali inni. Planetę przedstawiono jako „Marsa pokrytego śniegiem” i z dużym prawdopodobieństwem widzieliśmy już ją na zdjęciu pochodzącym z planu w Boliwii. Wykonano je w charakterystycznym dla tego państwa miejscu, czyli Salar de Uyuni, które jest pozostałością po wyschniętym jeziorze, usianym kopcami soli. Śnieg, o którym mówiono w kontekście Marsa, może więc ostatecznie być czym innym, a konkretnie solą. W okolicy znajduje się Laguna Colorada, która pasuje wręcz idealnie do wizji czerwonego świata przykrytego białym puchem, a która wykorzystywana była już przez wielu filmowców jako klimatyczna panorama.

Jak dobrze pamiętamy w zakończeniu Przebudzenia Mocy Generał Hux oraz Kylo Ren zbiegli ze skazanej na zagładę bazy Starkiller. Zmierzali do siedziby Najwyższego Wodza Snoke’a, którą może być marsjańska planeta. Kolorystyka epizodów od zawsze miała duże znaczenie dla historii przedstawionej w filmie i tym razem może być podobnie. Zielona Ahch-To symbolizująca jasną stronę oraz czerwona planeta Najwyższego Porządku ciemną stronę mocy. Pytania na te odpowiedzi i hipotezy na pewno dostarczą nam kolejne miesiące, kiedy wreszcie ruszy promocja Ostatniego Jedi.

Zdjęcie z planu w Salar de Uyuni:

Zdjęcie solnych kopców w Salar de Uyuni:

Zdjęcie Laguny Colorada: