Wczoraj, na corocznym spotkaniu akcjonariuszy Disney’a, zaprezentowany został pierwszy klip z Epizodu IX. Składały się na niego zarówno sceny z filmu, jak i krótkie materiały zza kulis.

Klip ten zapewne nie zostanie udostępniony szerszej publiczności, ale na szczęście w mediach społecznościowych już pojawiły się informacje na tego tego, jakie sceny można było zobaczyć. Nie są to też już niepotwierdzone przecieki, czy niepewne plotki, a konkretne, oficjalne informacje, dlatego tym bardziej uczulamy…

Pierwsze ujęcia Epizodu IX

Opis tego, co zobaczyliśmy będzie może nieco chaotyczny, ale same sceny też były ponoć króciutkie i następowały po sobie bardzo szybko. A oto co dało się zobaczyć na klipie:

Łamacza blokad (najczęściej tym mianem określało się koreliańskie korwety typu CR90 – przyp. red.) w hangarze wyglądającym na opuszczony.

Szturmowców w hangarze (chyba nie tym samym – przyp. red.) przewracanych przez potężną eksplozję.

Kylo Rena w jasnym pomieszczeniu, który pochyla się na pojemnikiem. Jak się później okazuje, znajduje się w nim hełm Vadera. Sam Kylo w tej scenie hełmu nie nosił.

Rey, Finna i Poe’a w kokpicie Sokoła.

Na moment pojawił się także Lando. Zobaczyliśmy go na pokładzie Sokoła, na który najwyraźniej (sądząc po jego zachowaniu) zawitał pierwszy raz od wielu, wielu lat.

W jednej ze scen widzimy też Rey trzymającą kuszę Chewiego. Z kolei Finn znajduje się we wnętrzu jakiegoś statku, który zdaje się być opuszczony.

Rey pojawia się też na targowisku/festiwalu na pustynnej planecie, o którym niedawno też była mowa.

Pojawiła się też krótka scena zza kulis, w której można było zobaczyć Daisy Ridley podwieszoną na linkach i wykonującą różne akrobacje z mieczem świetlnym. Czyżby mogło być to kręcenie także wspominanej ostatnio bitwy w stanie nieważkości?

Co ciekawe, na spotkaniu i podczas prezentacji ujęć wciąż nie został ujawniony tytuł widowiska, także nikt z akcjonariuszy także nie wie, jak nazywać będzie się Epizod IX. Zresztą jeśli wierzyć plotkom, jedyną osobą, która tytuł zna, jest sam J.J. Abrams, a cały świat pozna go pewnie dopiero w kwietniu.

EPIZOD IX

Przypomnijmy, że wciąż nienazwany Epizod IX w reżyserii J.J. Abramsa zadebiutuje w kinach 20 grudnia 2019 roku. Na ekranach ponownie zobaczymy Daisy Ridley (Rey), Adama Drivera (Kylo Ren), Johna Boyegę (Finn), Oscara Isaaca (Poe Dameron), Kelly Marie Tran (Rose Tico), Marka Hamilla (Luke Skywalker), Lupitę Nyong’o (Maz Kanata), Domhnalla Gleesona (generał Hux), Anthony’ego Danielsa (C-3PO), Joonasa Suotamo (Chewbacca), a także debiutujących w gwiezdnej sadze Keri Russell, Richarda E. Granta, Naomi Ackie oraz Dominica Monaghana. W filmie, do roli Lando powróci też Billy Dee Williams, a niewykorzystane ujęcia ze świętej pamięci Carrie Fisher raz jeszcze ożywią Generał Organę.

WIĘCEJ O EPIZODZIE IX

A tutaj inne doniesienia na temat nadchodzącego filmu:

Źródło: odnośnik.