Po kilku dniach względnej ciszy pojawił się prawdziwy wysyp plotek na temat Epizodu IX, a że pochodzą one ze sprawdzonego źródła (portal MakingStarWars.net), to należy traktować je jako bardzo prawdopodobne.

Najciekawsza wydaje się ta, zwiastująca powrót legendarnego statku w nadchodzącym filmie (i nie chodzi o Sokoła Millennium). Ale jako że plotki te z dużą dozą prawdopodobieństwa okazać się mogą prawdziwe, to ostrzegamy…

Legendarny statek

Jeśli zastanawiacie się, czym jest to arcynieciekawe zdjęcie, które widzicie powyżej, to zdradzamy, że najprawdopodobniej jest to część X-winga. Jednak nie byle jakiego X-winga, a legendarnej Czerwonej piątki, którą pilotował Luke podczas ataku na pierwszą Gwiazdę Śmierci.

Zatopiony myśliwiec widzieliśmy przez moment w Ostatnim Jedi, a teraz powrócić ma w Epizodzie IX.

Zanim jednak rozbudzimy wasze nadzieje zbyt mocno dodajmy, że prawdopodobnie nie zobaczy on zbyt wiele akcji. Mówi się bowiem również o tym, że w studiu w Pinewood odtworzono plan, który w filmie stanie się Ahch-To. Ma on posłużyć do sceny retrospekcji, w której Luke przylatuje na planetę. Jest więc całkiem prawdopodobne, że to właśnie wtedy raz jeszcze zobaczymy legendarny statek.

Pustynne planety

Ale może się okazać, że jednak będzie go w filmie więcej…

Z najnowszych informacji wynika, że pustynny plan w Jordanii, na którym swego czasu sporo się działo wyobraża nie jedną, ale dwie różne planety. Ta, na której odbywać będzie się festyn, czy też targowisko (pełne kolorowych strojów i obcych) będzie zupełnie nowa. Sceny na niej mają też ponoć Rycerze Ren, a także sam Kylo, który w tle ma roztrzaskanego myśliwca TIE.

Drugą z planet z dużym prawdopodobieństwem jest Tatooine, a w Jordanii kręcone były sceny na zewnątrz farmy Larsów (jej wnętrza kręcone były w Pinewood). I to właśnie tam widziany był ponoć także myśliwiec Luke’a oraz Rey w jego hełmie. Czyżby zatem była ona nowym Czerwonym Pięć, a jeśli tak, to czy towarzyszy jej klasycznie R2-D2, czy jednak BB-8?

Inne statki

Sporo dowiedzieliśmy się także o innych statkach. Na planie pojawiał się podobno między innymi pomarańczowy X-wing, który wbrew wcześniejszym przypuszczeniom, nie należy do Poe Damerona.

Nowy statek ma natomiast najwyraźniej Kylo Ren. Jest on biały z czarnymi i czerwonymi elementami, a w jego wnętrzu widzimy hełm Vadera.

Z kolej na Sokole „zaparkowanym” na planie w Black Park widziany był ogień. Może to mieć związek ze sceną, w której Kylo w bagiennej scenerii walczy z żołnierzami Ruchu Oporu (i używa ponoć na nich naprawdę brutalnych technik).

Wszystko inne

Była także mowa o osadzie górniczej oraz znajdującej się tam fabryce robotów. Ta ostatnia ma być prawdziwą kopalną easter eggów.

Dowiedzieliśmy się także, że postać grana przez Keri Russell ma mieć bardzo wymyślny strój. Coś na kształt zbroi szturmowców, ale w kolorze różowego złota i składającego się z trójkątnych elementów. Natomiast jej hełm kształtem przypominać ma kaski kolarzy torowych.

Cały film wieńczyć ma prawdopodobnie bardzo efektowna sceny bitwy toczonej w stanie nieważkości.

 

Oczywiście na ten moment trudno powiedzieć, które z tych plotek ostatecznie znajdą swoje potwierdzenie, ale jedno jest pewne – zapowiada się to wszystko bardzo dobrze.

EPIZOD IX

Przypomnijmy, że wciąż nienazwany Epizod IX w reżyserii J.J. Abramsa zadebiutuje w kinach 20 grudnia 2019 roku. Na ekranach ponownie zobaczymy Daisy Ridley (Rey), Adama Drivera (Kylo Ren), Johna Boyegę (Finn), Oscara Isaaca (Poe Dameron), Kelly Marie Tran (Rose Tico), Marka Hamilla (Luke Skywalker), Lupitę Nyong’o (Maz Kanata), Domhnalla Gleesona (generał Hux), Anthony’ego Danielsa (C-3PO), Joonasa Suotamo (Chewbacca), a także debiutujących w gwiezdnej sadze Keri Russell, Richarda E. Granta, Naomi Ackie oraz Dominica Monaghana. W filmie, do roli Lando powróci też Billy Dee Williams, a niewykorzystane ujęcia ze świętej pamięci Carrie Fisher raz jeszcze ożywią Generał Organę.

WIĘCEJ O EPIZODZIE IX

A tutaj inne doniesienia na temat nadchodzącego filmu:

 

Źródło: link.