Dawno już nie mieliśmy żadnych nowych informacji od reżysera niezatytułowanego filmu o Hanie Solo, ale kiedy już Ron Howard „powrócił”, miał dla nas prawdziwą bombę!

/Poniższe informacje zawierają SPOILERY, choć na waszym miejscu czytalibyśmy dalej nie zważając na to./

Z Legend do kanonu

Okazuje się, że w filmie o młodym Hanie Solo pojawią się dwie kultowe postacie znane z legend – Tag i Bink!

Tym samym para dołączy do nowego kanonu. A jeśli obawiacie się, że może być to tylko żart mamy potwierdzenie od jednego ze scenarzystów – Jona Kasdana.

A skoro robimy już małą, socialową prasówkę, oto jak na całą sprawę zareagował Lucas Marangon, czyli rysownik komiksów o Tagu i Binku.

Tag and Bink

Ale kim tak naprawdę są Tag Greenley i Bink Otauna? Są oni bohaterami należących do Legend vel expanded universe komiksów autorstwa Kevina Rubio (scenariusz) i Lucasa Marangona (rysunki). Jest to pocieszna para rebeliantów, która, jak się okazuje, była obecna (a nierzadko także aktywnie uczestniczyła) w wielu kluczowych wydarzeniach z okresu Galaktycznej Wojny Domowej (i nie tylko).

Komiksy z ich udziałem maję zdecydowanie komediowy charakter, a ich inspiracją była sztuka Toma Stopparda – Rosencrantz i Guildenstern nie żyją – która skupia się na 3-planowych postaciach sztuki Hamlet, czyli tytułowych Rosencrantzu i Guildensternie.

Oczywiście można się domyślać, że Tag i Bink także w filmie o Hanie Solo odegrają rolę epizodyczną, tym niemniej jest to wiadomość, która ucieszy z pewnością wielu fanów.

Film o młodym Hanie Solo

Film w reżyserii Rona Howarda zadebiutować na 25 maja 2018 roku. W obsadzie są Alden Ehrenreich (Han Solo), Donald Glover (Lando Calrissian), Woody Harrelson (Beckett), Emilia Clarke (Kira), Phoebe Waller-Bridge, Paul Bettany, Thandie Newton oraz Joonas Suotamo jako Chewbacca.

Dodajmy też, że jeśli wierzyć plotkom, gotowy jest już zwiastun widowiska, który zobaczyć mamy już całkiem niedługo.

CO WIEMY O HANTOLOGII

Jeśli interesujecie się filmem o przygodach młodego Hana Solo, to zapraszam do innych artykułów, które dotyczą tej produkcji.

Źródło: link.